Прокредит Банк България /img/frontend/nomap.png"

Прокредит Банк България

Някой кандидатствал ли е за "експерт кредити малки предприятия" за Пловдив? Според мен има нещо гнило, постоянно подновяват обявата вече няколко месеца - толкова пък да не се намери поне един достоен за ПКБ за това време...  Иначе теста не е нещо сложно, аз го реших, но не зная критериите им за по-нататъшните етапи какви са - може би си търсят хрисими овчици, които лесно да обработят или пък нищо не търсят ?!? А и доколкото зная и заплатата не е висока -може би така наречените им мениджъри трябва да се замислят за това ниво на заплащане какво би трябвало да очакват от бъдещите си служители...

Искам да попитам някой преминал ли е през програмата "Млад банкер" и ще сподели ли  какво представлява обучението, кои са лекторите и къде точно се провежда обучението. От информацията в сайта съдя, че ще е доста полезно, такова ли е?
Хубав ден.

1 точка

До бивш кандидат за стажант:И аз кандидатствах, ама не издържах изпита по математика :( - какво да се прави, не всички сме силни по мтематика!Ама май не си прочел правилно - в сайта им пише, че стажантската програма ще се провежда на всеки три месеца и за това още я има на сайта. Явно сега са я кръстили, та да е Млад банкер ... Ще взема да им се обадя да питам дали мога пак да кандидатствам, при условие, че не съм издържал изпита по математика ... Едно от момичетата, завършило програмата, е позната на моя приятелка и тя е казала, че програмата си заслужава. А и вече е започнала работа, значи - наемат, което е обнадеждаващо. Като разбера дали може да се кандидатства пак - ще пиша.

Преди около 6 месеца се явих на теста - успешно дори много успешно смея да твърдя,задачите ми се сториха елементарни (математиката ми е силна), казус,интервю.... и се обадиха да кажат, че не съм одобрена .... казах си ок .... поредното интервю!Сега виждам че в jobs.bg програмата за стажанти се е трансформирала в "Млад Банкер" и въобще през последните месеци следя сайта и обявата фигурира често. Мирише на гнило в тази банка! Май само си провеждат интервюта и все не намират подходящи кадри ...

Да, явно е така.
Направи ми впечатление, че девойките в отдел "Човешки ресурси" не са компетентни. Отделно заучените фрази, с които си служат.
Но по-лошо за тях. Вече са отписани от личната ми класация.

От месец март в обявите на Прокредит Банк текат едни и същи обяви.Толкова ли не се намериха подходящи кадри да заемат тези ''уж'' сжободни работни места? Пак ви казвам, че за да възстановяват парите за транспорт на кандидатите от провнцията, тези пари идват по разни фондове. Не се хващайте - нямат нужда от служители - просто усвояват пари, а теста по математика е само за да имат необходимите документи и доказателсва,за да усвояват тези пари.

Ако някой се е явявал на теста по математика на 20 май 2011 или на 29 юни 2011 и е решил прословутите 65% моля да пише как е минал следващият етап на интервюто.
Ако изобщо някой е стигнал до там. Защото, по мое мненеие, един час не е достатъчен за всичките сметки, камо ли за осмисляне на условията на словесните задачи.
И защо и кандидатите за юридическия отдел минават през тест по математика?
За мен това е отбиване на номер, а не пресяване на компетентни кандидати. Не знам само каква е причината, ако е така, защото се харчат средства и пр.

Здражейте!
Обадиха ми се за интервю за озицията експерт връзки с малки предприятия , но на телефонното интервю неполучих достатъчно информация за да се мотивирам да отида до София за следащия етап.Бих желал да знам колко време трае обучението ако бъда удобрен разбирасе и много силно се интересувам от вида на договора т.е. дали е граждански или трудов,дали има фиксирано заплащане + бонуси или заплатата се формира на база достигнат таргет за месеца или тримесечие.Имам много резерви към дадената позиция,но от друга страна много бих желал да работя в тази сфера защото този тип работа ми допада.Надявам се да ми помогнете с отговори на моите въпроси.Много бих се радвал ако някой тук ми помогне да взема решение.

Много са некоректни и правят далавери с тези обяви за работа и стажове.

Здравейте, интересува ме какво е заплащането в ПроКредит Банк по време на стажантската им програма? Днеска ми се обадиха и ме поканиха да взема участие в стажа им, обаче заплащането ми се вижда доста малко, дори и за стаж (като се има впредвид че е 6-месечен). Затова бих искал някой от другите стажанти, които са назначени сега, или пък от тези, които завършват в момента стажа, да споделят при тях как е положението? Интересува ме също така и какъв % от стажантите останаха на работа след приключването на последния стаж. Благодаря предварително на отговорилите!