ТАЛ Инженеринг /img/frontend/nomap.png"

ТАЛ Инженеринг

Здравейте .. Предстои ми да започна работа във фирмата като шофьор. Обещават ми заплата + командировачни .. Коректни ли са ...Благодаря

Политиката на фирмата е грешна спрямо служителите. Високомерието на ръководството се отразява негативно върху работния процес. От това естество идва непрестанното текучество на работна ръка.

Здравейте на всички,които все още работят в ТАЛ.Фирмата си е много добре и хората които работят в нея са си готини.Това се отнася за тхници,работници и ръководители.Напуснах фирмата,защото трябваше да замина за Франция по лични причини.Впечатлениятя ми във фирмата са ми много добри.Работех на Сан Стефано плаза като монтажник,техник ми беше Влади Георгиев много стабилен човек.Друго няма какво да напиша освен да пожелая на фирма ТАЛ само на пред и на горе.УСПЕХ.

Предимства:Осигуровки върху реалната заплата.Заплащане през банка и навреме.Документално коректни 100%.
Недостатъци:Не плащат болнични.Отпуската се плаща върху основната заплата/а не реалната/,командровъчните се плащат със закъснение, и са взети от надницата Ви.Част от колегите имат пропуски в прилагането на правилника за вътрешнофирмения ред, с който толкова се гордеят.За 8 години нещата са се влошили.И най -хубавото :каквото и да Ви говорят.....сте на надница.Все повече изисквания, за все по-малко пари!?!
За работата в чужбина-не очаквайте много,за да не се разочаровате!
Много работа за командировъчни,които са жалки!
Успех!

Предимство:Осигуровките са реални!Заплащането е винаги навреме.Коректни са докрай,бъдете и Вие!
Недостатък:Не изплащат болнични!Не изплащат командировъчни-режат Ви от надницата.Платената отпуска е върху основната заплата,а НЕ реалната.Заплатата се превежда навреме,но се отнася за месец назад.Извънредния труд не се заплаща.От средния ешелон ръководители има доста самозабравили се, със сериозни пропуски в прилагането на Правилника за вътрешния трудов ред.И НАЙ-ХУБАВОТО-каквото и да Ви говорят,...............сте на надница.При висока заработка минавате на надница, при бавните, довършителни и пипкави неща, изведнъж се оказвате на квадрат/заработка/!?!
P.S. Не можете да ги пипнете за нищо, изрядни са документално!За изминалите 8 години, нещата са се влошили!
Струва си да опитате, само ако сте притиснат, имате здрави нерви и резервен вариант, и попаднете при свестен техник, защото парите са слаби!
Работата в чужбина е :в България Ви тече основна заплата плюс командировъчните!
Успех!

Всеки е специалист по всичко и дори да гледа от "малък прозорец", дава фундаментални констатации и съвети.За жалост, когато трябва наистина да се работи, здраво, всеки ден.... тези хора не ги виждам....няма ги.А и както се знае повечето се крият зад някаква маска...

не коментирайте хората без да ги познавате
работех за тях твърде за кратко 5мес.и 20 дни
въпреки че от 5 години се опитвах да влязя в тази фирма а имам 20 години стаж в сферата ......
не скривам разочарованието си но такъв е живота
де жавю съдбата си знае работата......

п.с.давам оценка 5 за всичко...

Като изключим личното ми дългогодишно познанство с Андон и някои други лица от висшето ръководство и техническия персонал,мнението ми за ТАЛ Инженеринг винаги е било положително,но и конструктивно за това освен положителното трябва да можем да си кажем в очите и негативите/една мъдрост гласи: "Не ти е приятел този който прикрива грешките ти и те отрупва с хвалебствия дори когато вижда,че грешиш".Познавам голяма част от екипа още от 2005 година.Следя с интерес развитието на компанията,имал съм възможност да работя с част от екипа на големи за времето си обекти/макар и не като служител на ТАЛ Инженеринг/и мога да кажа,че работата която вършеха като цяло беше перфектна.Но за съжаление това беше преди години.В последно време негативите се натрупаха и станаха повече от позитивното.Да в тези времена на "криза"/икономическа криза е онова състояние на икономиката когато няма работа и ресурси,а не положението в което се работи от тъмно до тъмно,но за половината пари съизмеримо от преди няколко години за същия обем от работа/.Да професията е една от тежките в строителния бранш/както в производството,така и в монтажа/и е нормално да има текучество и случайно попаднали хора които просто са чули,че в тази професия има пари просто си "заминават".Да както и навсякъде другаде съществува принципа:"Познат и симпатичен,да ходим на работа колкото да не сме си в къщи" т.н.Имам поглед върху тези неща пряко.Но това не са от най-сериозните негативи.Както Г-на със странното име по-долу пише:Собственика на фирмата/чест му прави,че я наследи от друг ГОЛЯМ ЧОВЕК-мир на праха му/успява да запази креативността си и да продължи напред и нагоре,но ...сама птичка пролет не прави...за това Андон трябва да се огледа и какво става в България, а не само на обектите и икономическите интереси на фирмата в чужбина,защото пари се "правят" и губят,но авторитет се губи по-лесно от колкото се гради.Да си "позволиш лукса"да загубиш авторитета си за да не си развалиш дослука с някои хора,просто е недопустимо.Понятието техническия екип е безгрешен/защото са наши момчета/просто не съществува.Ръководител означава човек който води хората отпред,а не по телефона/служебния/ от колата/служебната/или удобния пластмасов стол на обекта.Дипломи за инженери се "раздават под път и над път",а имаики предвид и ценза на образователната ни система през последните 15 години,то това не е никакъв критерии!Ръководител е този човек който освен огромни технически познания/за да може да бъде ръководител нивото на компетентност трябва да бъде минимум два пъти над нивото на останалите от екипа чийто ръководител е.Освен това трябва да бъде,добър администратор,но и да умее да работи с хора!Да умее да здържа нервните си изблици колкото и трудна да е ситуацията в противен случай жалко,че е харчил парите на родителите си за да получи диплом за висше образование/по-добре да си е останал у дома и да помага на родителите си на нивата с тютюн/ и т.н.За съжаление все по-рядко се намират такива ръководители/технически и обектови/сред "новото поколение".Техните интереси завършват с това да запазят удобната позиция която им е предоставена/стола дори и пластмасов е за предпочитане пред монтажното скеле или машините в цеха/.Ще си позволя един съвет към онези които са или мислят да се захващат с тази професия само защото са чули,че е добре платена е следният:Не сте ли отдадени на 100% на професията,екипа,човека до Вас с когото работите,нямате ли психическата нагласа за това,то по-добре не се захващайте.Да си признаеш , че дадено нещо не е по силите ти или компетентност не е срамно.Да кажеш:Не зная или не умея,то това не е срамно,по-срамно е обратното.И независимо дали сте в ТАЛ Инженеринг,Кристиан Нейко,Радоп-Карад 24,Астрал 2000,Прециз Ал и т.н. правилата в професията са едни и същи:Отдаденост и професионализъм на 100% от Ръководителя до последния човек в екипа!!!Иначе всичко се превръща в загуба на време и усилия.
Сигурен съм,че ще има доста коментари относно мнението което изказвам.Преди да напишете каквото и да било си спомнете:"...Извади гредата от своето око,за да видиш треската в чуждото..."Да трудно е човек да погледне себе си и да изкаже негативите на глас,но все пак...Изказвам това свое мнение като човек имащ достатъчно опит в бранша/аз съм "мустанг"т.е.човек издигнал се от най-ниското стъпало благодарение на отдадеността си към професията и постояното повишаване на квалификацията и изискванията към самия себе си./,имам удоволствието да управлявам собствена фирма и да работя с чудесен екип от професионалисти,които лично съм подбирал през годините от средите на колегите си.Но никога не забравям кой съм и от къде съм тръгнал!!!Защото твърде често виждам хора които заменяйки работните друхи с "цивилни"забравят от къде/ако изобщо са били разбира се/са тръгнали и се изживяват като богопомаазни и недосегаеми,а забравят,че живота е като "виенско колело",както и това,че са поставени за ръководители,а не за еднолични самоуправци!
Успех на всички и нека професията Ви носи не само пари/те са само средство/,но и много лично удовлетворение от постигнатите успехи и изграденото,защото няма по-голямо удовлетворение от това когато погледнеш и си доволен от това което видиш оставено-изградено след себе си.Парите днес ги има-утре са похарчени,а изграденото остава и след нас!

Здравейте
бивши , настоящи и бъдещи колеги , ще ви кажа че повърхностно погледнато част от коментарите са така но в частност мога да Ви уверя че нещата не са чак толкова зле както ги пишете , заплатите в днешно време ако се забавят ден два което е изключение не го бройте за забавяне някой не плащат с месеци но природата на българина е да хленчи
казвам да г-ца Драголова е строга но справедлива доколкото зависи от нея и това е мнение на работещите от производството ако някой от вас може да прецени човека когато е притеснен на интервюто евала но като поработиш разбираш кой какъв е. базата е много добра г-н Тушев има желание и стремеж да подобри производствените условия - постоянно се купуват нови допълнителни машини и какво ли не в повечето случаи когато нещо стигне до неговите уши е на страната на работниците -тук се съгласявам с изказаното мнение царя дава пъдаря не , а пъдаря в ТАЛ е Милен , не е лошо момче бачка тича но е зле в отношенията с работниците ама те пък често го ебават като мислят че вредят на него но истината е че негативите са за сметка на фирмата
Външния вид на фирмата е окей , сайт реклами добре направени обекти и т.н , но отвътре е добре г-н Тушев да има поглед а той се е предоверил на доста хора с една дума той сади напред дръвчета отзад му носят плодове но не разбира че да стигнат до плодовете някой хора секат дръвчетата и един ден като се обърне нямя да има градина
работниците не са лоши , няма лошо и в това че се използва работна ръка от затвора всеки има право на шанс , началниците не са лоши бих посочил Мариан , Деян, г-н Недков но на другите нива само се прехвърлят отговорности и от това страдат работниците, текучество има  но по скоро е от различния обем на работа не отричам че някой път са виновни и така наречените пъдари лишени от интелект макар да имат опит
Неуредици има във всички фирми такива има и в нашата но като цяло да работиш в ТАЛ не е лошо но трудно се прави екип като изключим отдел строителство. Отделен е въпроса с организацията в базата и производството - бих казал гадна е, всичко се върши на хаос.

Престанете да пишете глупости,коИто нямат нищо общо с реалностТа.И работниците и шефовете са си много готини, а да не говорим за базата.
Е те така редактирах ти малко мнението. И кратко не е и с ударение. Думите който и които означават различни неща. И двойно т се слага понекога. Айде със здраве.