ТАЛ Инженеринг /img/frontend/nomap.png"

ТАЛ Инженеринг

Как може една фирма, която се има за реномирана да назначава ограничени хора, които като са получили малко власт защото отговарят за даден обект да се мислят за велики и да се отнасят към хората които реално им изкарват парите като към роби. Седнал ми насреща някъкв тъп селянин дето не може да ми отговори на елеметарни въпроси които му задавам свързани с работата. Но той е шеф и се мисли за велик защото е приятел на баш шефа. Егати фирмата съжелявам че започнах да работя с тях. Те са хора които не мотивират персонала си, не създават добра работна среда и нямат никакво уважение. Подкрепям мнението на Сиси

там хората се третират като роби на никой не му пука за работниците .Няма никаква колегиалност.Там е на принципа /Царя дава -падаря не дава/Разни некадърници се правят на шефове .
Не ви трябва да ходите там

Добре,а как да си обясним факта,че все не могат да си намерят работници? Откакто ходих във фирмата,започнах да следя техните обяви в джобс.бг. Цяла година вече всяка седмица по няколко обяви излизат.Ето това ми прави впечатление.

Здравейте!След като видях мнението по-долу си мисля,че трявба да разсея някои недоразумения/впечатления/,които могат да възникнат след протичането му.
"Сградата е нова,модерна.Офисите са много лъскави."
Това почти е вярно.
"Поговорих с едни хора в производственото хале,но те не можаха да ми дадат много точна информация,защото се оказаха .... затворници от затвора в Казичене."
Тук е абсолютна истина.Просто фирмата има договор със затвора от който има полза както тя,така и затворниците,които идват.
"Скатаваха се зад едни стелажи с профили и казаха,че им е през оная работа,но определено бяха на мнение,че климата във фирмата не е никак добър."
Сами си отговорете доколко може да се взима за истина мнението на тези затворници,които едва правят две смислени изречения и не познават хората във фирмата/просто защото днес са едни ,утре други от тях взети да се "скатават" най-вече/.
"Заплащането според тях е ниско и хората напускат."
Това пък да не говорим,че изобщо не го знаят.
"Човекът на портала сподели,че много от проблемите идват от г-ца Пламена."
Аз пък казвам,че същия този човек и на мен ми говореше същото,когато за първи път идвах на интервю.Това той говори и на всеки друг,който му даде възможност да се изкаже докато чака за интервю при него/дали това не прилича на лична неприязън към нея по някаква неясна за мен причина.../
"Мисля,че е съвсем прав.Доста е дръпната девойката."
Тук съм склонен да се съглася,въпреки че това не значи ,че не е добър професионалист.
"Освен това,човека каза,че собствениците са турци."
Без да съм на 100% сигурен това не е вярно...освен ако под понятието "турци" не се има предвид хора от Разград,Шумен или Кърджали.
Накрая искам да ПОДЧЕРТАЯ дебело,че не пиша тези факти,за да се харесам/меко казано/ на някого,а просто в интерес на истината и коректността!
...А и не си мислете,че съм г-ца Драголова :]
Успехи на всички!!!

Аз ходих на интервю в тази фирма.Сградата е нова,модерна.Офисите са много лъскави.Обаче има нещо гнило.Г-ца Пламена Драголова,н-к човешки ресурси,е странна птица.Редовно пуска обяви,търси хора с опит за производство и монтаж.Обаче не знам защо,все не може да попадне на свестни кандидати.Поговорих с едни хора в производственото хале,но те не можаха да ми дадат много точна информация,защото се оказаха .... затворници от затвора в Казичене. Скатаваха се зад едни стелажи с профили и казаха,че им е през оная работа,но определено бяха на мнение,че климата във фирмата не е никак добър.Заплащането според тях е ниско и хората напускат.Затова явно са взели затворници да им работят.Човекът на портала сподели,че много от проблемите идват от г-ца Пламена.Мисля,че е съвсем прав.Доста е дръпната девойката.Освен това,човека каза,че собствениците са турци.

Аз мисля, че фирма, която претендира, че е престижна и сериозна, трябва да осигурява върху реалните заплати служителите си, а и допускам че мненията по-долу може и да са вид реклама на фирмата. Мисля, че една фирма, на пръв поглед още, може да се прецени колко е сериозна и коректна към служителите си, по осигуровките. Все пак един служител работи в сигурност, когато има трудов договор и осигуровка върху пълната заплата.
Пък и тук не видях мнение на накой който е работил или работи във фирмата!

някак много контрастно ми се струва това,че голяма,сериозна фирма,всички са доволни-от друга страна последното мнение,че осигуряват на 365 лева,което означава,че не са на реалните заплати.

Аз ходих на интервю в тази фирма. Обстановката изглеждаше добра, но ми направи лошо впечатление това, че не ми казаха каква заплата мога да очаквам. Щяли да ми кажат евентуално на 2-ро интервю. Само не можах да разбера защо ме разкарват, като единственото, което ми казаха е, че осигуряват на 365лв и това е положението. Аз им казах, че няма върху какво да мисля - заплащането знам какво е, а осигуровката е пълен абсурд!

Имала съм допир до тази фирма. Много професионално, разбрано и еластично работят. Работещите там са доволни от работата си и от отношението към тях. Малко е текучеството. Работила съм все с едни и същи хора няколко години.

Няма текучество, просто дейността им е такава, че при повече поръчки имат недостиг на персонал, като навсякъде, и в моята фирма има такива моменти.В интерес на истината не съм виждала техни обяви, но аз разговарям все с едни и същи хора и съм много доволна, много са човечни и разбрани.