Национална агенция за приходите / НАП /img/frontend/nomap.png"

Национална агенция за приходите / НАП

В Бургас положението е отвратително-цари тотална шуро-баджитащина в назначенията.Директорката на контрола прави брата на приятелката си екипен,пък той идва от проверки и е отскоро в системата!!!!!!!!!Колегите шушукат и му се смеят защото няма грам опит,излага се,на всеослушание казва,че не са му ясни тия данъчни закони-ама си прибира по-голямата заплата и поне 500 премии на тримесечие от нас,дето ги разбираме.Това ли са кадрите на АГЕНЦИЯТА???????После ни карат да сме й повишавали авторитета!То такива като него го сриват-фирмите виждат кой колко тежи!!!!!!!!!!!!

Всичко което е изписано е абсолютно така.Заплащането е в направо срамен размер, дори доста под "-5", МРЗ плюс стотина лева отгоре и минус ЗОВ/зравно-осигурителните вноски/, равно на сумата за обяд на служителите от един офис примерно или на сумата, която учител по математика взима за 10 учебни часа частни уроци.А в същото време когато се прибирам у дома след работният ден се чувствам така сякаш съм работила общ работник на строеж/и това го знам от опит/.Но иначе в лицето на клиентите сме слуги на народа.Може да попитате защо го правим? Ами някой работи защото е пред пенсия,друг защото ще излиза по майчинство, трети за да му тече осигурителен стаж /а той се препитава и живее от друг бизнес/, има и кариеришчета който желаят да са началници...но има и такива който все още вярват в системата и не искат да повярват ,че държавата ни отива на кино, и тези динозаври са на изчезване.Бог да е стях.Амин.

1.Заплащане?Годишният ми доход през 2006г.е с 2000,лв.по-малко спрямо същият през 2005г.,за 2007г....да видим.Вече заем /от банка/от 5000лв.не ми отпускат без поръчител.И всичко това след около 10 години всеотдаен труд към ДА/отм./ НАП /нов/.
Отпуск /годишен за летният сезон/...планува се около месец май за не по-вече от 15 работни дни, определяш заместник, молба 14 дни преди датата и "декларация от заместника ти,че е запознат ,че ще довършва работата ти....Ако имаш късмет да приключиш, може и да излезнеш в отпуск, ако не ,продължаваш да работиш...
Фирмена сигурност ? - Никога не разчитай, че шефовете /защото са многооо/ ти ще застане зад теб в мамент на грешка.
Привилегии /но не официални от НАП/: ако си от по-старото поколение и мажеш да изтърпиш ,че срещу чаша студен сок /при 40-градуса в стаята/трябва да станеш слуга на счетоводителката на фирмата/клиент/.
Калеги и работна среда? Беднотията ражда простотия във всички човешки отношения.Девиз:Аз работя най-много ,взимам най-малко.
Но ще стоя още малко да гледам потъващият кораб, да е жива издрава спасителната ми лодка - съпруга ми.

350 лв.заплата-и минус 5 е малко.началниците могат ли да си издържат двете деца с тези пари, а от нас искат да знаем и да можем-че то една камериерка получава повече
уважението е само между началниците,другите не ни броят за хора
привилегии?къде ми е тълковния речник.....
потенциал за развитие-за справка в същия речник
колеги-повечето работят в нап за да не си плащат сами осигуровките, а не заради пари,вадят ги половинките в семейдтвото
работна среда-психологическия климат ако влиза тук-не става

1.заплащането е високо за началниците и мизерно-чисто 350 лв.за ревизорите, премии-300 за ревизорите, 5000 за пресаташето,2000 за секретарката, от 12000 нагоре за големите началници /лева/ 2.уважението е функция на приближеност до някой началник-приближен си на по-високопоставен началник, следователно-повече се съобразяват с теб, нищо че може да се излагаш с нулеви познания по данъчно и др.законодателство и че ти липсва възпитание и култура 3.привилегиите са смях в залата-няма и не се чува за такива 4.потенциал за развитие-имаш ако си удобен, т.е. изпълняваш поръчки-тогава стигаш само до ръководител екип, ако някоя партия натисне за тебе-и по-нагоре 5.колеги-горкичките едва издържаме вече, задъхваме се от работа и грижи да си платим сметките за месеца,добре че имаме все още чувство за хумор 6.работна среда-работим при температура, близка до външната,само дето направиха едни офиси лустросани отвън 7.свободно време-ами то за какво ти е с 350 лв. на месец 8.липсва всякакво уважение-дори елементарно, от страна на т.нар.началници към тези, които действително работим и събираме негативи и психическо напрежение с бизнеса, който си изкарва недоволството от всичко що е държавност,на нас.....ееееееххххх не е за разправяне-ад!!!!!

Прочетох всички мнения и коментари и съм 100%"за". Все още не съм бивш служител на НАП, но работите отиват на там. Заплата на критичния минимум, никакво уважение от висшестоящите /много шуро-баджанащина, както се изказа някой по-горе "семейна фирма"/, привилегии - какво е това ? Да за някои богоизбрани - мноооого, но за простолюдието НУЛА. Никаква фирмена сигурност - напротив, всячески гледат да ти намерят цаката. Работа > свободно време. Слаб потенциал за развитие - единственото предимство е, че фирмите като разберат, че си работил в НАП мислят, че много знаеш, но не винаги и всеки знае. Добре, че поне ненапусналите ми колеги са супер . Еееех, как хубаво си живеехме до преди реформата! Имаше мн.добро ДМС, имаше време и за работа и за купони - живота и работата ни беше песен !

Ще посъветвам недоволните от обслужването да дадат 75-80 лв (първата година 150) за електронен подпис и ще си спестят половината работа. Така ще улеснят и служителите и няма да им губят времето. А ако има интелигентни депутати, които не менят всяка година драстично КЗСО, ЗКПО и ЗОДФЛ както им кефне, ще е добре.

Име на фирмата:

Национално ниво, в частност София
nap.bg
2007-02-22 13:14:30
Lara

5 На мен ми харесва да работя в НАП.И понеже виждам че тук са писали предимно хора, който не работят в системата, а са недоволни от обслужването, ще кажа : ние пък сме недоволни от клиентите.Идват всякакви луди, откачалки и др. да си избиват чивиите, като се карат с някого. А и за умствения багаж на някои клиенти какво да кажем – като попитат нещо, да се чудиш малоумни ли са, бавноразвиващи или какви? Така че – каквото повикало, това се обадило .

Направо съм във възторг!
Какъв стил на изказване!
Радва се жената,че има възможността да контактува и работи със себеподобните си!
Пази боже да ти се наложи да те обслужва такъв компетентен служител!
Напълно разбирам тези, които са намерили сили да напуснали, предвид безработицата.
Искам обаче да я попитам. Ако не са тези откачалки/които откачиха от цялата данъчна политика,като се започне от самите закони и се стигне до организацията на обслужване/ ,които се опитват все пак да бъдат изрядни и да си плащат данъците и всичките знайни и незнайни задължения от къде ще ти платят на теб безхаберната -заплатата?

НАП това е сташна структура , оцеляват само тези с големите връзки, тази институция е заприличала на малка семейна фирма. Само роднини, даже и чистачката е с връзки, а като погледнеш заплатите - никакви, задавате ли си въпроса защо? е навярно се досещате - ниски заплати , и много връзки да работиш там. Я погледнете паркинга пред НАП какви коли карат служителите с мизерни заплати. Ако нямаш връзки да те потдържат или да си любовница на някой няма да те държът, аз поне съм служителка с достатъчно стаж за да ви го гарантирам. Иначе банкети , семинари и т.н дал господ, а какво става на тях идея си нямате , а откажеш на някой от по-висше стоящите нещо, си изхвърчал веднага. Не си е за прикаски ,но и такива хора има.

Като специалист от НОИ, след интеграцията от началото на 2006, отивах с голямо желание на работа. Очакванията ни бяха големи. Никога не съм си мислила, че по малко от година след това, няма да ми се ходи на работа, а ще си търся друга. Защо? Ами смяна на директори, спускане на наши хора на ръководни постове, включително и с протекциите на г-жа Мургина, нищо, че са доказали, че не могат да работят с хора. Тук конкурси за ръководни постове няма, всеки се назначава субективно и може, не може, си длъжен да работиш с него. Виж, инспектор не можеш да станеш без конкурс. Ужасно тромави процедури за работа. Може клиента да чака и да можеш да му решиш проблема, амо процедурата не дава, значи не можеш.Атмосферата е тягостна, всеки може да говори с ограничен кръг хора от стълбицата над него. Дори ни се карат ако си позволяваме по-бързо решение на проблемите, като прескачаме някой. Затова и масово колегите напускат, а и какъв избор им остава - доказани специалисти, някои от тях и на по-високи нива, но никой не се съобразява с мненията им. Командват директорите на "ОУИ", ако директора успее, ще се чуе и неговото мнение. Ама как да се чуе, като отгоре следят кой какво казва. Случвало ми се е, споделила съм нещо с някой, до вечерта шефовете знаят, е, как става тая работа? В такава абсурдна атмосфера, нормален човек място няма. Или ще го смачкат и ще му наложат да работи с който трябва, или просто си отива. За съжаление. Жалко за хубавата идея - НАП.