Атаро Клима ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,Район р-н Северен, бул. ВАСИЛ ЛЕВСКИ, 272&markers=Пловдив,Район р-н Северен, бул. ВАСИЛ ЛЕВСКИ, 272

Атаро Клима ЕООД

Фирма в която се разчита единствено на управление чрез всяване на страх у работниците чрез крясъци, заплахи, убиди и нечовешко отношение. Знаят че, не притежават нужните качества за да спечелят уважението у работниците и да управляват чрез респект.Всеки може да бъде шеф, но не всеки може да бъде лидер!Знаят че, за да спечелиш нечие уважение е трудно и се изискват качества присъщи на лидери каквито те не са и никога няма да бъдат. Затова просто ни крещят, тъпчат, заплашват и ни карат да работм мразейки работата и фирмата.Много добре знаят, че за да си лидер не е нужна роднинска връзка, а качества които липсват в гена им, затова разчитат на стария робовладелски начин за управление.Атаро клима е фирма в която не можеш да развиеш потенциала си, а дори да опиташ никой няма да го забележи (по-скоро някой некадърник ще се издигне на твой гръб)
Фирма в която са нужни здрави нерви и психика която да издъжи всичките гаври от началниците.
Атаро клима е фирма в която личния живот, здравословните проблеми и личните ангажименти са забранени защото трябва да си им на разположение 24 часа в денонощието 7 дни в седмицата.
Фирма от която напуснаха почти всички кадърни кадри, а тези които все още не сме напуснали се услушваме за друга работа всеки божи ден. Карат ни да им работим всяка събота, често и неделите. За нас няма национални празници, а лятото дори ни забраняват отпуските в последния момент без значение, че сме ги известили за тях месеци по-рано.Размятат ни като парцали по цяла България и чужбина като ни принуждават да сме в постоянни командировки така че, и личния адрес да си забравим. Режат ни, от изработеното, от извънреден труд, от командировъчни, от осигуровки, от всичко.

Всичко написано по-долу е истина, но нека добавя и аз някои пропуснати неща за Атаро Клима.
Атаро Клима - пускаш отпуска 2 месеца по-рано но въпреки всичко те ти я отменят в последния момент,защото така са решили. Всяко лято се забраняат отпуските или в най-добрия случей се ограничават до няколко дни. Бачкаш-режат те без обяснения и причина. Националните празници доста често са работни без допълнително заплащане. Често се налага да се работи няколко съботи по ред (повече от 3-4) а по-някога и неделите за капак.
Някаква луда ще ти крещи по телефона защото, така ти се е наложило и 4-тата събота имаш неотложни ангажименти и молиш да бъде неработна за теб... обаче тогава почват да ти обясняват, че не може така и едвали не лъжеш за да не работиш като всичко това ти се сервира с крясъци като преди да си разбрал какво става оная "ШЕФКА" ти е затворила телефона. А в същото време шефката, която не е стъпвала на обект и е виждала разглобен климатик само в шоурума ще ти обеснява за работата ти така, че все едно ти си пълен некадърник и нищо не разбираш.
Отношение и работна обстановка която те кара да ходиш на работа с нежелание и колкото да е интересна работата -да си я мразиш.Чести командировки в България и чужбина без право на изборор. Плюса е, че винаги се плаща на време но пък никога не знаеш с колко ще те одрежат този месец без причина. Общо взето на всеки един от нас ни е писнало от всичко,а те си мислят че фирмата им е най-добрата...

Като бивш служител на фирмата, ще се радвам ако помогна на някой с мнението си.
На пръв поглед ябълката е голяма и узряла, но всъщност е червива! Червеите (началниците)  са с липса на качества, но наличието на роднинска връзка. Червеи които, нямат представа от естеството на работата, но умеят да дават безмислени заповеди и да се държат с работниците като с роби.
Атаро клима е фирма, в която в най-добрият случей ако си монтажник се започва работа от 7:30 и се приключва в 17:15, а в останалите случаи ще започвате в 6:30 и ще приключвате в 18:30 - сметнете си добре, колко часа извънредно ще работите на месец/година, защото това време няма да ви се плати -то това не е работа да товариш буса в 6:30,да взимаш материали от склада, да пътуваш, еди колко си часа до София и после пак така на обратно.  За тях работното ти време стартира като стъпиш на обекта и приключва, като излезеш от него без значение къде се намира, и какво трябва да вземеш и натовариш преди да стигнеш там.
Да си монтажник в Атаро клима е като да си куче собственост на безхаберни стопани- бачкаш много,плащат ти малко, режат те без причина, държат се с теб като с помияр, и трябва като ти кажат в петък в 16:30 че събота си на работа ти въпреки, планове, ангажименти, семейство и проблеми да кажеш "НЯМА ПРОБЛЕМИ И БЕЗ ПАРИ ЩЕ РАБОТЯ АКО ТРЯБВА"! А то ще трябва... защото често без да те питат след като си им работил събота или национален празник ти сервират, че са преценили да не ти платят, а да получиш ден компенсация,  която ще ползваш, когато те решат! От време на време могат да ти замажат очите с някоя премия за празник, която обаче е по-скоро за престиж,  защото те си я взимат после 100 пъти. Общо взето не си истински атаровец, ако не гледаш Jobs.bg  поне веднъж седмично, настоящите служители разбират, за какво говоря.

Заплащането е неясно, никога не знаеш колко ще вземеш!  Сигурно е само, че ще бъде по-малко от това което си изработил!Личен коефицент по който ти се определя заплатата който за некадърните им роднини расте бързо, а за такива като мен чак когато обявих че напускам се сетиха да предложат да увеличат.  Постоянни командировки в България и чужбина без право на избор. Принуждават те да ходиш в чужбина в нечовешки условия, при мизерно заплащане, без командировъчни пари. На тръгване ти казват срок на престоя, но този срок винаги е лъжа защото като отидеш там те принуждават да стоиш поне двойно. Повечето кадърни работници напускат и започват работа в конкурентните фирми, защото те предлагат далеч по-добри условия. Никога нямат работници, и винаги се оплакват, че нямат хора но нищо не правят за да  задържат тези които имат ! Отнасят се с нас като с предмети без право на мнение, личен живот и здравословни проблеми. Ръководни постове заети от роднини на шефа които са се самозабравили и не само, че не си вършат работата но дори дърпат фирмата на долу!
Принуждават те да работиш извънредно най-често съботи или официални почивни дни и национални празници в които не само, че не получаваш повече пари но, доста често дори не ти и плащат!  Обесняват ти, че са решили да им работиш не за пари, а за ден компенсация който имаш право да ползваш когато те решат!
Ако пострадаш по време на работа, то задължително ти се обаждат преди да си стигнал в болницата за да ти обеснят  да не споменаваш ТРУДОВА ЗЛОПОЛУКА защото за теб ще стане страшно!  След като ти се налага да излезеш в болничен поради "БИТОВАТА СИ ЗЛОПОЛУКА" ти обесняват че така не може да отсъстваш защото на фирмата и трябват здрави хора! Осигуряват те на минималнта заплата, за да може да са сигурни, че ако излезеш в болничен или отпуска ще умреш от глад.
Общо взето  декември напуснах тази фирма защото от алтернативна  ми предложиха далеч по-човешки условия на труд и заплащане както и отношение. Съжелявам само, че не го направих по-рано.... а трябваше още първият път като ме командировъха в чужбина.
На бъдещите служители в Атаро клима мога да пожелая здрави нерви.... ще са ви нужни!

Като цяло фирмата е много добра , обаче трябва да се вдигнат малко заплатите.

според подробната оценка:заплащане - каквото изработиш
уважение: спорна работа- според зависи
привилегии - работя със собствен инструмент, защото фирмата което ми предлага е понякога е под моето ниво
фирмена сигурност - според бусовете фирмените под минус много
натоварване- нормално за строителство в българия
мой или на "колегите" дайте уточнение
софия
колеги- има какво да се учи ако иска ако не пак е във фирмата - сами си отговорете на въпроса
работна среда- строителство е все пак - квото такова

кандидат за работа съм във фирмата, моля кажете по-актуално мнение за работната среда и заплащане.

Пожелавам успех на всички потенциални кандидати за работа !
Моето мнение ще е малко интровертно, прощавайте.
Ще ми липсват повечето колеги/жки в фирмата, фирмените привилегии, :) и мощния лаптоп!
Със съизмерима сила няма да ми липсват и двама човека, от тези на много високите длъжности. И тяхното време ще дойде, да си поседнат на гъзягите. Все някога ще дойде този момент.
Това е което не пожелах да казвам пред шефа на фирмата. Шефа сигурно си е помислил че съм слънчасал за да напускам фирмата.
Поредния човек обичал работата си и фирмата си, но напуснал.
Накрая отново -  пожелавам късмет и успех на всички Атаровци.
Пожелавам успех на всички потенциални кандидати за работа !

Искам съвсем любезно да ви питам ако вие имахте фирма нямаше ли и за вас семейството да е на първо място и да поставите членовете на семейството си на главните постове. постоянно се оплаквате за семейните връзки във фирмата ,но все пак тази фирма е семейна, това трябва да се има предвид!!!

Голяма компания с много обекти в последните няколко години,но ако смятате да се развивате в тази сфера не се лъжете.Плащат редовно,неясен начин на изчисления на заплатата.Всеки месец е различно можеш да вземеш с 50-100-150-200лева по-малко от очакваното или от договореното и всеки път незнаеш защо и как.Ако излезеш платена отпуска ти се плаща като болничен на заплатата по договор което е не повече от 400лв.Договорите се подписват в този порядък и ако трагнеш да напускаш за последнуия месец тисе плашта по договор.на практика работиш задължително 1 месец благотворително за тях.Няма коректност дори за слугителите си та камоли за клиентите им.Несе захващайте да работите за тях освен ако имате много време за губене и ако обичате да бачкате благотворително.....