SDI Group Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Поредното закононарушение.
Минимална заплата 360 лв от 01 01 2015 а ние сме все още на договор от 349 лв  Длъжност продавач консултант( на застраховки) Факти са това. Къде е Нап засрахователен брокер само с продавачи :)

Уважаема, Елвира,
най-сетне се появи някой, който, макар и саркастично,оценява по достойнство "фермата"SDI.Предлагам, всички "доволни" от този работодател, да го възнаградим със жалби до съответните институции,например; инспекцията по труда(напомням , че укриването на осигуровки вече е криминално деяние),НАП, както и комисията за защита на конкуренцията.Далеч съм от мисълта , че ще си получат, това , което наистина заслужават, но поне ще им вдигнем малко кръвното.

Бих искала да изкажа високото си мнение за ферма SDI. Още при постъпването си на работа във фирмата се изненадах на високото възнаграждение, което предлагат-много над средното за село Вълчи дол. Освен това фирмата осигурява убочителен курс за новопостъпващите, който ги въвежда в живота и ги прави хора. Поради този курс се осъзнах душевно и след като новопостъпих и поработих една година вече добих самочувствие и си намерих работа в София като служител по чистотата, като мисля, че заплатата ми в чистотата дори надхвърля тази на висшите менажери във фирмата. Хвала на менажерите на SDI и им пожелавам догодина средната заплата във фирмата да надхърли средната заплата за село Злокучене. SDI ми помогна да избера правилната професия и да надскоча себе си. Пожелавам за новата 2015 година SDI да открият офис и в Куртово Конаре, тъй като там средната заплата не е никак висока.
Елвира Керелезова

Уважаема, Марияна Петрова,
Радвам се , че сте удовлетворена от работата си.Не виждам нищо грубо в речника ми.Това е самата истина.Вие лъжете , че получавате такава заплата в тази фирма и аз нямам друго обяснение за това, освен , че пишете тук по поръчка на някой, който иска да разсее негативните мнения за компанията.Давате ли си сметка , че Вашето мнение се използва за заблуждение на хора, които биха проявили интерес към тази работа.Честно казано , представям си какъв е  капацитета на човек , харесващ работата в SDI.Такъв човек явно няма много алтернативи:))).

Здравейте Иванка Иванова,
речника, който използвате е малко груб и мисля, че не е нужно да се стига до обиди и злословия, към когото и да е било. Аз работя в София и условията за момента ме устройват. Разбира се, че има какво повече да се желае, но мисля, че хората трябва да знаят и отрицателната страна и положителната, която все пак я има. :)

Уважаема Марияна Петрова,
ти в SDI ли работиш наистина?Ако някога си взела в тази фирма 1000 лв, ще стана трамвай, както се казва:))) Освен ако не си от шефчетата, дето пишат с правописни грешки и са от дълбоката провинция.Само такива , изпълнени с дълбоки комплекси и неоправдано самочувствие хорица, могат да са доволни от жалката работица, която сме принудени от немотия да работим.Това е една изключително експлоататорска фирма, която ограбва най-безсрамно труда на служителите си.Рано или късно ще си получат заслуженото, но ми е чудно, ти на какво толкова се радваш?Или може би си подставено лице?:)))

Здравейте мили хора, искам и аз да изкажа мнението си по въпроса за SDI. Виждам, че има много негативни мнения и лоши коментари, но трябва да търсите и хубавите неща. Аз не мога да кажа, че съм супер доволна от парите, но ако искаш да печелиш пари - трябва и да работиш. Вече една година и нещо съм тук и съм стигала заплата почти 1000лв.(полагайки и извънреден труд разбира се), което не е много, но се изкарват. Когато не съм доволна от нещо - го казвам и за мен това с интригите е непознато. Тук си за да работиш, a не да се занимаваш с интриги и да плюеш другите. Има глоби и аз съм съгласна да ги има, иначе става така че всеки си прави какво си иска. От колегите които познавам - никой не е стигал до там да го глобят (включително и мен), така че на вас оставам да помислите какви са тези глоби и колко са страшни. Вярно е и това, че ако след обучението решиш да се махнеш до една година, трябва да върнеш 1000лв.,но в SDI те обучават да работиш с няколко застрахователни компании и ако решиш, след това спокойно можеш да кандидатстваш във всяка една от тях. Относно работното място - шефовете наистина се съобразяват да те сложат в офис близо до домът ти, но когато това не е възможно - те пращат където е нужен човек. Но искам да попитам - в колко фирми се съобразяват къде живееш ? Във всяка една работа има отрицателни неща, но има и положителни!

Здравейте минали,настоящи и бъдещи служители на SDI Group.Реших да напиша няколко реда за нещата за който имам пряко наблюдение. Офис Плевен.
Тук нещата седят така:
Пълно е с интриги. Подстоянно се обсъжда нечий личен живот, или грешката на някой в работата. Това не е проблем, но дразнещото е че се прави винаги с подигравка и подсмихване на чужд гръб,а на думи всички са МНОГО добри приятели. Проблема не е в ръководството, регионалния мениджър и мениджъра на офис Плевен(всички добре знаят кои са) са над тези неща и може би не знаят много неща. Истинските "ПРИЯТЕЛИ" от централен офис  са дребните душици повярвали и се хванали за сегашната си ниско платена работа като удавник за сламка. Успех на Sdi Group с такъв персонал, работна атмосфера и заплащане.

Alabala, ставаш смешна. Като толкова си доволна от условията значи твоят праг за самоуважение е много нисък. Както и да е, след като с половин уста призна за "великото" обучение, защо не кажеш нещо за другите точки, които съм изброил - или за теб е нормално да "1.   нямаш сигурност, че ще си получиш разликата от този минимум до 450 лв;  3. Декларация за доброволно съгласие, че по усмотрение на фирмата, от нетната и заплата може да се удържат суми за глоби. Но никъде в наръча документи нямаше "ценоразпис" на тези глоби. Т.е. тя се подписва общо-взето под празен лист и им дава позволение шефовете да си я глобяват както искат;  4. Имаше още някакви декларации, които не са толкова интересни, като в някой от документите се споменаваше, че тя е ОК да бъде местена от офис в офис при необходимост. Т.е. днес може да е в Люлин, утре в Младост". Това според теб е нормално, така ли?!? Въпросът е реторичен, щом за теб, това обучение на баснословната цена от 1000 лв. е нормално. Ти знаеш ли какви истински обучения има за под тази сума???
Това е, пак не очаквам да ми отговориш правилно на поставените въпроси, ама нали си представител на фирмата, смешна ми седиш с това Алабала, аз излизам с името си, излез и ти!
Нека само другите хора да четат и мислят и хич да не ти се връзват на тъпотиите, че видиш ли затова били "бивши", че нямали нужда от работа. Не ми обяснявай, че продаването на застраховки е най-високоинтелектуалната работа, която съществува, айде моля ти се.
А и за капак, малко след злополучното интервю, жена ми си намери работа със стартова заплата 600 лв. (не е високо, но е старт, за разлика от твоята работа), същата беше повишена още на втория месец. И договорът и няма тия прословути клаузи, нищо, че пак мина обучение!

Още едно оплакване. Вече от седмица ми държат трудовата книжка и се правят на луди. След като се свързах със регионалната в Петък тя ме увери, че в Понеделник всичко ще е точно, но уви все още без резултат. Все пак желая да уточня,м че нямат право да ми е задържат и ще се обърна към компетентните органи. ФИрмата започва още повече да ми пада в очите