SDI Group Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Лично аз съм на мнение, че предложената среда и отношение на раководителите е отлично. Заплатата е нормална за стандартите на София. Спрямо резултатите те "възнаграждават". Нямам забележки. Разбирателство имаше, ако си вършиш работата като нормалните хора,няма как да останеш недоволен. Горещо препоръчвам.
Лек ден!

1. Лъжат за повишението на заплатата след 6 месец.
2. Една седмица преди и след национален празник не можеш да си вземеш отпуска. Забранено фирмена политика.
3. Отношението към теб е за някои хора може за теб не може.
4. Всички са заменяеми без шефовете.
5. Заплатата е ниска за сектора.
6. Има ГОЛЯМО текучество на хора.
7. В София през 2 месеца трябва да се обучат 30 колежки защото все си заминават.

Единствения плюс не правят проблеми за болничните.
Много хора си вземат постоянно болнични.

Добре, че има толкова мнения и бъдещите кандидати не се хвърляме на сляпо. Имам интервю в понеделник и се чудя дали изобщо да отида. Мислех, че това е една сериозно перспективна и добре платена работа, а то какво се оказа. Много съм разочарована от прочетеното тук и нямам излишни нерви за късане. Благодаря на далите мнения - и аз като вас нямам желание да работя благотворително.

Днес бях на "интервю" за работа като "Компютърен техник".
Дадоха ми анкета като последния въпрос беше какво възнаграждение очаквате, очевидно само този въпрос от въпросника ги интересуваше, защото още преди началото на интервюто, мениджър клон(поне такъв мисля, че беше) още преди да ми се представи - погледна полето и каза "Ами ние тук предлагаме 1000лв, виждам че очакваш повече (бях написал 1300)", отговорих че това е неприемливо (защото търсеха, според обявата човек с опит или поне имаха претенции за такъв), отговора беше "еми това е" и интервюто приключи.
По телефона никой не отговори за заплащане, та в крайна сметка загубено време за мен и за тях. С това заплащане може да си наемат някой компютърен техник от тези, който почистват улиците, тогава заплащането ще е адекватно на квалификацията.

В Ес Ди Ай работата е много, но научиш ли се всичко е ОК. Страшно коректни са по отношение на заплащане (да, парите не са много, но пък са платени винаги на време и редовно ги вдигат по мъничко). Ако случиш на добър офис определено и бонус можеш да си докараш и то доста приличен.
Двумесечното обучение дава един доста добър старт, а и го плащат. Няма друг брокер, който да инвестира толко средства и време в новоназначените си служители.
Но...... според мен огромния минус е клюкарщината в тази фирма. Служителите повече клюкарстват и обсъждат кой какъв е, отколкото да си вършат задълженията. Интригите са на ниво. Злобни колеги, които приказват зад гърба на всеки. Един дочул нещо, интерпретира го, втория го доукрасява и става мълниеносно разпространението из офисите. Ето това не понасях докато работех там. Звънят разни колеги да ти говорят кой какво чул, кой какво направил, кой какъв бил.... отвратително.

Аз съм бивша служителка, и искам само да кажа на бивши и бъдещи служители, че както си го направите Вие, така ще бъде. СДИ са коректни и всичко ви се обяснява още на интервюто и в договора. Заплатите са малки, но щом аз преди 4годни съм стигала 900-1000лв.значи може да се стига, но е с работа. За колегите зависи от вас. Аз се сприятелих с няколко дори и сега се виждаме. За клиентите също зависи от Вас. Не всеки може да работи с клиенти, но удоволствието е голямо, когато останат доволни от Вас, успели сте да ги успокоите и тн. Трябва здрави нерви и търпение, но с усмивка всичко става и това го казвам от личен опит.

Не си губете времето!!!!!!!

Здравейте, пиша от позицията на точно напуснал служител.Мнението ми за тази фирма е лошо.Няма никакво развитие и така наречените "бонуси" са буквално стотинки.Не е нормално да получаваш почти минимална заплата, а за всяка гражданска да получаваш макс 0.50лв бонус за сключване.Клиентите са ужасно груби, понякога изключително неуважителни и никой не прави нищо по въпроса, защото "клиентът е винаги прав".Ако сте лелка над 50, тази работа може би ще ви подхожда.Но ми е мъчно да гледам как млади хора като мен си губят времето с работодатели като тези. Изисквания много, но покритие за тях НЯМА. Благодарна съм на новите ми работодатели, че ми изплатиха неустойката и ме спасиха от това блато, в което затъваш интелектуално. Хора, бягайте надалеч! На интервюто ще ви бъде удебелена брутната сума (без да е уточнено) и ще има гарантиран 100лв бонус всеки месец. За съжаление обаче това далеч не е истината. 100лв съм направила само веднъж за цяла една година. Ще ви кажат, че от вас самите зависи...ами не е така, защото като няма клиенти, няма как да предлагаш застраховки на стената отсреща. Също искам да споделя колко огорчена се чувствам от факта, че злоупотребяват с това, че хората масово не познават кодекса на труда. Там пише, че няма проблем да си платиш неустойката в бруто и да си тръгнеш на момента (по закон!). Те обаче са на друго мнение, освен ако не им цитираш дословно чл.220 от КТ, тогава вече искат да се отърват възможно най-бързо от теб, тъй като на никого не му трябват млади хора, които си отстояват правата. Недейте да си губите времето, както аз направих...по-лесно е да се учим от грешките на другите.

Здравейте, 8 години от живота ми минаха в SDI - гр.Пловдив и не мога да кажа нито една лоша дума - нито за фирмата, нито за ръководството, нито за колегите! Винаги получавах разбиране и от служителите в централен офис в гр. Пловдив, и от колегите в гр.София. Трудовите възнаграждения винаги се изплащат точно на датата без никаква забава, с отпуски никога не съм имала проблем. Мениджърът за гр.Пловдив е невероятно разбран, търпелив, съвестен, старае се да помогне на всеки с каквото може и да създаде хармонична атмосфера между колегите по офисите. Управлението на местно ниво е много добро, винаги когато звъннеш в централен офис колегите ти помагат, обясняват и напътстват. Мениджърът си върши много добре задълженията и винаги е добронамерен към всеки служител. Заплатата е фиксирана, като всеки месец има допълнителни бонуси и ако не си мързелив, а си мотивиран, кадърен и компетентен да предлагаш доброволни застраховки може да си изкарваш добри допълнителни пари. Когато придобиете опит и стаж във фирмата заплатата започва да расте нагоре. Като обобщение мога да кажа, че фирмата е точна, коректна и ще продължава да се развива. Работата не е тежка, материята не е сложна, просто човек трябва да е съсредоточен, защото се работи с пари и документи. Успех на всички !

Здравейте хора, преди месец напуснах фирмата,четох доста коментари доста стари,но да ви кажа през последните години доста са се променили нещата,заплата е 670 лв ДЪРЖАТ те На обучение 2 месеца в което работно време е от 9 до 18:00ч, залата не е кой знае какво,краката ти умират от студ,намира се до централния им офис в СОФИЯ!Първо учиш само гражданска,за което имаш изпит,ако го минеш заплатата пак си остава същата,после имаш второ ниво в което учиш медицински,каско и сто неща след това ниво ако го вземеш,ти покачват заплата с ЦЕЛИ 30 лв,след този изпит взел не взел ужким се съобразят с това къде живееш,но Не пращат те На възможно най далечното място,защото там нямало персонал, ,,колежките" са първо приветливи но после стават ужасни и почват да ти правят драми и да те крадат,ужким има камери и микрофони с които те наблюдават,но ако някой ти открадне нещо,тях това не ги бъркало.Получаваш разбиране от централно но само когато наистина имаш нужда,да не говорим че през обучението, ,,помагаш" на горе в гражданска за стикери,вноски и т.н,после ти дават и зор затова че по бързо трябва да си вземеш изпитите.За капак минималния доход с бонуси и тяхната коварна система които можеш да си докараш е до 800 лв,не повече.Доста подла политика имат и взимат които им приеме условията,не е физическа натоварена но психическа направо трябва да имаш здрави нерви,за да издържиш.