SDI Group Ltd. /img/frontend/nomap.png"

Моля за мнение за офисите в Шумен. Мениджър, колектив, заплащане, условия и работна атмосфера. В момента има обява в Jobs.bg

Студент съм последна година и си търся работа, натъкнах се на обявата в джобса. Като цяло доста отрицателни отзиви има тук относно сди. Особено това с обучението, все още ли е "тенденция" такова отношение? Ти ли си избираш офиса в който искаш да работиш или могат да те пуснат в другия край на София? Как точно работи бонусната система? Благодаря!

Поканиха ме на интервю в SDI, на уговорената дата беше станало объркване и имаше още една записана жена за този час. Поканиха ни двете да седнем и ни дадоха по един тест 10 въпроса (компютърна грамотност). След това влезнах само аз в залата и изчаках интервюиращата. През цялото време не ме попита абсолютно нищо за мен (както на повечето интервюта), а директно започна да ми обяснява за работата. (Мобилните служители заместват навсякъде, където отсъства колега.) Дамата наблегна на това, че човекът на тази позиция ще трябва да и казва какво се случва по офисите, как работят колегите и т.н. В началото спомена, че има 6 месечно обучение, което се заплаща на 760лв чисто и осигуровките са си реални. В края на обучението се държи изпит. След това те назначават на постоянен трудов договор и залатата се увеличава: 760лв + 200лв защото си мобилен служител и нямаш офис, 30лв ваучери за храна, 50лв за транспортни разходи (не ви предоставят служебен автомобил) и някакви си уж бонуси от сключени застраховки. НО осигуровките, когато преминете на постоянен ТД стават на 760лв БРУТО, тоест някакви пари по карта и всичко останало под масата. Ако решите да напуснете не се знае колко ще ви платят от последната заплата, в предвид че по договор сте на 760лв БРУТО. Всеки може да си прецени дали си заслужават тези пари в предвид натовареността на работата, защото е разпознаваема фирма и има клиенти, това че ще ходите от офис в офис без предоставен дори служебен автомобил, обучението през което ще трябва да преминете (в предвид и по-долни коментари от преминали през това обучение) и т.н. Това е заплащането за мобилните служители, за тези в офисите не знам, без този бонус от 200лв, не ги виждам ако са само на 760 лв + 30лв ваучери.
Нека всеки си прецени дали има смисъл да кандидатства и започва там, имайте и друго в предвид - когато има голямо текучество на персонала това не говори добре за фирмата.

Мястото е много добро. Всичко ти казват още на интервюто. Доволна съм, бих работила там отново.

Здравейте, кандидат за работа съм в централа, дали някой може да сподели там как стоят нещата? Дали се повишава заплатата след време и работната среда и работодателя, дали са поносими?

Търсите нови възможности за финансова независимост, стабилност и просперитет? Попаднахте на точното място! Само тук и сега ще узнаете как да спечелите страхотни допълнителни доходи с работа от вкъщи или което и да е място по света и у нас! Работете колкото си пожелаете и когато си искате! Необходимо Ви е малко свободно време, лаптоп, компютър, таблет или смартфон, връзка с интернет и започвате. Печелете лесно и си харчете парите със здраве! Как ще се случи това, вижте тук :

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - Надомна работа, допълнителни доходи, работа от вкъщи, работа по интернет, онлайн бизнес

Накратно за фирмата:
Отностно договора - до 6-ят месец, ако напуснеш, връщаш 500 лв.

Обучение - два месеца, след него тест. Ако не го вземеш 1-ят път имаш шанс за друг. В един момент взел не взел 'мятат' те в офис и работиш колкото можеш. Грешиш - до някакво време е за сметка на фирмата, след някакво (те ще определят) е за твоя сметка.
Пример: грешно изчислени застраховки.

Централно Управление: грешно събрана сума в ущърб на фирмата - вносни бележки за доплащане по 0,11; 0,35ст.; 50-100 лв. от служителя, но ако е в ущърб на клиента, няма проблем. Може й да си затраят.

Фишове - дават ти, разписваш, и си го взимат. Да го снимаш? Абсурд! Той е държавна тайна.

Заплата - на ръка! Взимаш чисто брутото, нетото е за пред държавате, бонуса от застраховки не се декларира, не се натрупва над брутото. С три думи - имат добър счетоводител :))

Бонуси: те се правят от доброволни з-ки. Не се филмирайте, че от Гражданска за която дават бонус от 0,02 ст до 0,50 ст, ще направите молиони... Масовата з-ка е ГО.

Официални празници - ако ти се падне да работиш на такъв, двоен надник НЯМА. Това е - ако искаш..

Допълнителни соц придобивки - з-ка "Злополука" с покритие за смърт или трайна загуба на трудоспособност над 90 %; процент лична отстъпка от застраховките; Год. проф. прегледи;

Проблеми от битово естество - когато проблема е свързан с комфорта на клиента го коригират за деня или на следващият, когато е свързан със служителя, може да почака. Когато - тогава.

Раздел "Заповеди" - вътрешни фирмени заповеди от които 117 са за санкции, които са в разрез с ТЗ. След които санкции, Ви се определя трудовото възнаграждение.

Отпуски - не може да се сливат с офиц.празници. Ако се случи все пак и ти позволят, писмена декларация, че колежките ти в офиса нямат нищо против, имат ли - няма отпуска.

Студентски отпуски - няма такова нещо. Те не са чували. Нищо, че има спец чл. в ТЗ.

Проф. развитие - нулево. Служителите взимат различни заплати, според заслугите си. Би било редно бонуса да е за това, но уви, не е. За 6 години, заплатата се е повишила с 200 лв, 50л лв. от който инфлация (Слава на нея).

Колеги: ако си роден под щастлива звезда да попаднеш със свестни (съвестни,разбрани) колеги ще е чудо, нямаш ли този късмет, дупе да ти е яко. Интриги, клюки, злорадстване, завиждане, драма, понякога и трилър...

Обобщение: лъскави офиси, голяма реклама, но уви слабо възнаграждение, уважение, никакво развитие. Голямото текучество само по себе си говори.
За временна работа става (стаж), на който докогато му издържат нервите и му изнасят условията. Аз бях до тук.

Ще следя с интерес дали този коментар ще бъде премахнат :)

Нямам никакви неприятни изживявания във фирмата. Всичко ми се обясни още на интервюто, всички бяха много разбрани от ръководството. В офисите, в които бях също случих на добри колежки. Лично на мен обучението ми беше много интересно и се справях добре с работата. Заплатата винаги може да е повече, но в сравнение с други брокери и застрахователни компании, които плащат в зависимост колко договри сте сключили, в ес ди ай си имате твърда заплата и бонуси, което не никак зле. Ако сте в по-натоварен офис ще получавате още по-добро заплащане. Има добри социални придобивки за служителите. Напуснах защото по принцип не съм от София, а съм студент и се върнах за няколко месеца в своя роден град. Иначе с удоволствие бих се върнала във фирмата някой ден.
Отначало се наплаших с всички тези мнения, факт че няма перфектна работа все ще има поне едно нещо, което да не ни допада, но като цяло не съм видяла нищо лошо или некоректно от ръководството на фирмата.

Още си чакам отговор на въпроса като толкова хвалите фирмата защо не останахте да работите тук ами сега сте бивши служители? Доколкото знам човек не бяга от хубавите неща. Ако наистина нещата бяха ок нямаше обявата им вечно а стои актуална в джобс. Или госпожа регионална ви е подкупила да кажете те нещо хубаво, защото са написани някои неудобни истини, които не и се харесват. Всичко лошо, което е написано тук е вярно.Опирът ми досега не научи, че щом за дадена фирма преобладават повече отрицателните отзиви то тогава всичко лошо за нея е вярно. Освен това всички бивши колежки, които се махнаха казват, че са в пъти по - щастливи на новите си работни места.

И като е така уваеми защо и вие сте бивши служители ами не си останахте да работите във фирмата? Като е тпквоа хубаво, защо нонстоп има текучество на кадри и от предната група от 10 човека останаха само 4? Дали от хубаво бягат хората а?