Сосиете Женерал Експресбанк АД /img/frontend/nomap.png"

Сосиете Женерал Експресбанк АД

Като бъдещ служител на Siciete Generale Експресбанк, имам няколко въпроса, които по обективни причини не зададох на интервюто. Като служител, разполагам ли с някакви социални придобивки - като ваучери за храна, здравна застраховка, карта за спорт? Как се образуват разходите за командировки в корпоративния отдел?

Здравейте, предложиха ми да започна стаж в Експресбанк в клона във Владиславово, можете ли да ми кажете някакво мнение за конкретния клон, как са колегите, стажа какво представлява и.т.н. Благодаря.

Интересува ме заплащането за middle officer и какво точно представлява длъжността.

Крайно съм разочарован от банката и от служителите на ръководните постове. До сега не съм видял нищо добро от тях. Гледат само себе си и никой друг не ги вълнува. Правят глупост след глупост, но явно българскя мениджмънт успява по някакъв начин да замаже очите на французите. Отвратен съм от отношението към служителите. Всички са лицемери и интриганти. Съжалявам ,че франсетата явно не са много наясно какви им ги забъркват.

Здравейте, не съм запознат с банката, но мога да споделя, че съм недоволен от факта, че бях одобрен за стаж в банката, а в последствие стажа беше отхвърлен. Бях си подал документите, но не знаех, че централата на банката е във Варна. А подписа на ЧР, с които бях си писал не беше написан града, то където и дойде объркването. Имах 2 дни срок да си подам документите и ги пратих към София, от там са се усетили и са ги препратили към Варна, но закъсняха и може да се досетите, колко неочаквано беше за мен, след първата новина, че съм одобрен да бъда отхвърлен. Докумените бяха закъснели с 4 дни, като че ли не беше сериозен проблем, но уви...

Нещата с всеки изминал месец не отиват на добре в тази банка, особенно в Централата им. Млади и неопитни мениджъри забъркаха и продължават да бъкат голяма каша. Приятелски назначения, напускане на опитни кадри и т.н.

Много съм доволна от обслужването в офиса до Гранда.Служителите винаги са услужливи и любезни,работят бързо и с внимание!

Преди време бях клиент на тази банка, и останах много разочарован от една служителка от офиса на банката в Аксаково. За всяко нещо питаше колежката си, една сметка не знае как да закрие. Скоро ходих пак по работа, и видях  същото кощрамбе там, оказа се, че  са я чакали да се върне от майчинство, и й пазят мястото, и пак така създава една суматоха за напълно обикновенни стандартни операции.  То бива бива тъпотия, ама чак толкова...  Някаква диплома по екология извадила, ама как изобщо я е завършила... като не може с един компютър да се оправи.

Общо взето заплатите са трагично ниски и не се предоговарят с години, дори и в централите е така. Има две допълнителни заплати, които след данъците стават наполовина. Има малко намаление в лихвите и таксите за жилищните кредити, но ако ниската ви заплата стигне за отпускане то му. Поради тази причина по-младите сами си тръгват, а по-възрастните чакат просто пенсията. Бързо се забравя какво си свършил и до колко след работа безплатно си стоял/а. Много са либерални към майките с деца, спокойно може да се отгледат няколко без проблеми, но за мъжете го няма това предимство. Относно работата много зависи в коя сфера сте - търговската или поддържащата (вкл. IT), ако не сте в първата по-добре си потърсете друга работа.

Накратко: Идеално място за трупане на опит за млади хора без стаж, след 2-3 години напуснете и си намерите по-хубава работа и заплата. Става и за каране на майчинство. Пари и уважение няма.

Относно бизнеса им: В момента основната им цел е да продават карти с картинки по избор, вместо да отпускат кредити заради прекалено високите изисквания.. Леко неадекватни към българският пазар и затова се хвалят с най-малкото лоши кредити, което уж е по-важно от печалбата.

480 лв. начална заплата като изпитателен срок.
После ще ти я предоговорят с 10% нагоре