Сосиете Женерал Експресбанк АД /img/frontend/nomap.png"

Сосиете Женерал Експресбанк АД

Искам да предупредя всички,които са попаднали тук понеже са получили покана за интервю-не ходете на интервю,понеже те се провеждат единствено с цел отделът по ЧР да отчита дейност,реално не се търсят хора и няма да бъдат наети.Не си губете времето,за да запълвате "напрегнатия график" на Радослава Кроснева и компания.

За пореден път ходих на интервю. Този път реших и да е последен. Убедих се, че тези интервюта се провеждат само за да се правят ЧР че работят. Всичко е с връзки, аз самата с връзки бях там на стаж (нещо, за което съжалих 100 пъти). Та съвет от мен, ако ви викат на интервю, а баща ви не работи там, по-добре въобще недейте да си губите времето!

Кандидатствах преди четири месеца за длъжност служител център за обслужване на клиенти по телефона с английски език в клона на Сосиете Женерал гр.Варна . Обадиха ми се за интервю което беше около 20 мин по телефона . Служителката която ме интервюираше се държа любезно но според мен ми задаваше глупави заучени въпроси най-вероятно така беше инструктирана или и ги бяха написали по висшестоящите мениджъри няма и това да ме учуди . Питаме две изречения на английски език който всеки ученик в шести или седми клас който учи английски ще и ги каже според мен . И не мога да си обясня как от две изречения ще разбере какво е нивото ми на знания на английски език . После ме пита защо съм работил сезонна работа основно , аз съм с юридическо образование и ми е трудно да си намеря работа в тази област заради ниското търсене на юристи и корупцията и всеки средно интелигентен човек може да го разбере а не да ме пита такива глупости според мен . После ме пита какво съм бил очаквал от живота , е какво може да очаква всеки нормален човек от живота ? Освен ако не е психопат . Всеки човек според мен очаква здраве и щастие . Това са моите впечатления от банката минал съм доста интервюта и съм се нагледал на какви ли не глупости. Лек ден всичко най-добро . Единствено съм им благодарен че ме уведомиха чрез мейл на електронната ми поща след една седмица че не съм одобрен .

Потресен съм от тъпотията и ниското ниво на представителка на отдел Човешки Ресурси във Варна.Става въпрос за една дебела госпожа,за съжаление не и запомних името,но мисля,че описанието е пълно и точно и не може да бъде сбъркана.От нея лъхаше на селяния и некомпетентност.Въпросът е-как е възможно такива бичмета изобщо да намират поле за изява в голяма банка?Толкова ли нямате пари за един нормален HR или и там сте роднина-милиционер,роднина-милиционер?Наистина съм потресен.Горкото добиче се опитваше да прилага разни подходи от книгите,които ги продават в супермаркетите по 2 лв.Срам ме е че съм бил на интервю пред такова жури на ниво абсолютна 0.

Радослава Кроснева - ха,ха,ха

Работих известно време в отдел човешки ресурси в ЦУ Варна. Изключително некомпетентни и ограничени служители. Началничката на отдела Радослава Кроснева образована само по документи. Останалата част от отдела с родствени връзки и много ниско ниво на култура и интелект. Там може да работи единствено човек без самоуважение за 500-600 лв. Условията са под всякаква критика,клюки и интриги по цял ден без извършването на каквато и да е друга дейност.

Тая банка не струва. Обслужването на Технически Университет - София е отвратително. Служителките са някакви леко надменни задръстени жени. Няма да разказвам никакви случки, но съм се убедил, че тая банка не струва, няма уважение към клиента и има умишлено неща, които те прецакват и изглеждат непремислени, но всъщност много добре си ти зимат парите измамниците гнусни.

Услугите им не струват и системи им постоянно забиват.

Изключително напрегната и стресираща работна среда. Социални придобивки има да купони за пазаруване в размер на 55лв., карта за здравни услуги ( в определени граници, разбира се). Заплащането зависи изключително много от настроението на Директора на съответния клон. Жалко е, че има служители Разплащателно гише, които работят за 600 лева нетна заплата, като в същото време отговорностите им включват касови операции със суми в рамките на от 10 000 - 200 000 лева, изпълняване на платежни нареждания, предлагане и продаване на абсолютно целия продуктов асортимент на банката, а в същото време обучаване на нов служител, който е започнал на 750лв. нетна заплата и няма и понятие от касова дейност, а е дошъл с претенциите и опита на бивш служител от друга банка. Позията търговски агент граждани не се различава особено от горе споменатото, а в допълнение има и предлагане на жилищни кредити, фирмено обслужване, търсене и привличане на нови клиенти, постоянен натиск от Директора и Регионалния, че персоналните ти продажби са под необходимия минимум. Вследствие на което си подложен на заплахи от рода, че ако не осчетоводиш жилищен кредит да кажем за около 200 000 лева, съвсем спокойно можеш да си напишеш молбата за преназначаване на по - ниска позиция или няма да излезеш отпуск, макар и да не си го правил от 8-9 месеца. Болничните не се толерират, мениджмънта многократно повтаря (устно разбира се), че ако си болен трябва да ползваш годишната си отпуска иначе след това при определянето на годишните бонуси (ако има такива) ти ще бъдеш пропуснат, макар да си се скъсал от работа. Съкращения и уволнения в банката няма, мениджмънта винаги го подчертава това нещо, да няма защото персонала бива принуден да напусне, било то с преназначване на "по-висока" позиция и смазване след това или с перманентно местене от един офис в друг. Реално погледнато, когато започнеш работа ти биваш назначен в определен офис, но всъщност ти никога може да не стъпиш в него, защото ще те местят там където има нужда от заместване без да се съобразяват с това удобно ли и не трябва ли да пътуваш 2 часа минимум до работа. При изтичане на изпитателния сроко не очаквайте повишаване на заплатата, макар и да са обещали такова нещо, такова ще има евентуално при смяна на позицията и то с около 100 лева бруто. Клиентите биват лъгани и заблуждавани за много неща с единствената цел да се изпълни плана, заложен на офиса, което е изключително жалко и тъжно.
Някой може да каже, че аз съм служител, който не се е справял със задълженията си и затова ги пише тези неща. Но не работих в банката три години през, които години смених 5 офиса и 2 позиции. Започнах като разплащателно гише с 430лв. нетна заплата и напуснах като търговски агент с 740лв. нетна заплата. Работих както в слабо представящи се офиси така и в силни и мога да кажа, че напрежението и пресата бяха еднакви. Ако се справяш добре ти увеличават целите, ако не продаваш те правят на две стотинки.
Лошото, е че нещата ще стават все по зле, защото конкуренцията се увеличава, банки много, клиенти малко и целия натиск ще бъде върху служителите в офисите и клоновете, които след работния ден искат единствено да се приберат и да забравят, че на следващия ден отново са на работа.

Изключително ниско заплащане.Заплатите на старите служители,които са с опит и стаж въобще не се пипат.За разлика от новопостъпилите служители,които ги назначават с почити тройни заплати(нето).
Служителите на СЖЕБ в Румъния са с много по големи заплати от тези в България въпреки..
Потенциала за развитие е следния: имаш "здрави връзки" почваш на хубава длъжност и заплата.