Сосиете Женерал Експресбанк АД /img/frontend/nomap.png"

Сосиете Женерал Експресбанк АД

Пичове не знам защо въобще се занимавате с тия Аз от три години не работя никъде, и си докарвам по 1BTC на всеки 6 месеца от този сайт https://freebitco.in/?r=15568018

Здравейте. Удобриха ме да започна като програмист в ИТ отдела във Варна. Понеже четох какви ли не коментари някои стари някои сръвнително нови. Моля ви някой да ми каже мнението си относно тази позиция.Благодаря предварително!

Спомням си като завърших във Варна 2006 как приятел ми обясни, че работата в тази Банка е кошмар. Претоварване и връзкарство. През годините редовно си им седяха обявите за ИТ отдела. Интересно ми е дали ще се променят нещата след като ги продадоха на ДСК.
Моля споделайте.

От много време се колебаех, дали да споделя моята професионална история с въпросната фирма, но след многократно прегазва е на морални и етични практики от тяхна страна, вече не намирам причина, защо да крия. Като начало, относно всички кандидати, вземете категорично решение, дали имате нерви и енергия да работите в банковата сфера. Да, добра школа е, но те смазва и ограбва потенциала, промивка на мозък, оглупяване, потъпкване на всякакви лични принципи. След настъпилата покупко продажба, 90%от качествените кадри вече не са част от въпросната фирма. Всички настоящи служители са нови, неопитни, нахални, нагли и с една идея по запознати от мениджмънта. За младите кадри има шанс за развитие, ако не са мързеливи и мрънкащи. Всички стари кадри, които все още са служители на въпросната фирма, са ухо или око на някой отгоре по стълбицата. Назначават се непрекъснато касиери с ниски заплати, които Не по тяхно желание, след отрицателно време ги преназначават на банкови консултанти, като им се покачват заплатите с 50 лв, като идеята е касиери да си кажат, брей тук бързо се развиваш, но мениджмънта така пести от заплати. Една огромна преса, с непрестанно хвърчащи мейли и заплахи за изпълнение на абсурдно поставените таргети. Обявени са 3 месечни бонусни схеми, които не се изпълняват и колегите от фронт офис получават бонуси в диапазона 5-50 лв, които от следващата заплата се облагат и реално, дори бонуса е по-нисък. Липса на каквато и да е комуникация между отделите. Телефони не се вдигат. На мейли не се отговаря. Програмите не са лоши, софтуера е добър, но след няколко месеца ще се имплементира на купувача. Одобрение на кредитни заявки е както следва, заявява се в понеделник и 3тата неделя след Великден има резултат. Отдел риск и кредитни продукти се гаврят с банковите консултанти. Касиерите не излизат в обедна почивка, поради невъзможност някой да поеме касата. Няма седмица, в която офис да е в пълен състав. Мениджмънтът е доста интересен, глупав, по глупав и най глупав. Бездушни, бездарни, безхаберни и липса на логическо и адекватно тълкуване на всяка ситуация. Ако сте виждали как минава чесън през преса, е вие ще бъдете на негово място. Вие сте всичко. Касиер, банков консултант, събиране на вземания, просене на посещения от клиенти по всички канали. Обикаляне по фирми и работодали, с просяшка тояга за кредити, с цел изпълнение на таргети, срещу бонуси от 20 лв. В централен офис се наблюдават,дори посещенията в тоалетното помещение, като бройка. Всички са кучки и хиени и ще ти вземат и 2стотинки под носа. Интригата е цар там. Лошо поведение, липса на колегиалност, ароганти мениджъри, които те мачкат и изцежда, защото все пак те ти плащат 900лв заплата, за бога!!! Ти си отишъл да се молиш на циганите за кредити, а не на санаториум, все пак ти дават бонуси... 13 и 14 заплата се дават, които са брутни и от следващите заплати ти спират данъците и реално получаваш 13 и 14 заплата нетни по 500-600лв,но все пак нали заради това се бият в гърдите, че са велики. Всичко на хартия изглежда прилично, допълнителни заплати, бонуси, но всичко е сведено до минимум в парично изражение,т.е. С тях или без тях е еднакво. В другите банки е същото, на места и по лошо. Като цяло сектора е най неблагодарен от всички и ако искате да останете без принципи, нерви и коса.. Е то е за вас! Ако не искате заобикалящата ви среда да е комични банкерки с поглед в бъдещето, които не знаят и азбуката и биха продали децата си за два кредита, тъй като са с промити мозъци или пресовани от некадърния мениджмънт.. Е тогава скипнете. Текучеството не е голямо, то е през 2 дена. HR не държат на кандидати, те знаят че винаги ще има балами. Ако се уважавате, като личност, не желаете да работите помия и интрига, желаете да получавате повече от 1000лв месечен доход и не желаете да се шляете по улиците да се молите на цигани за кредити, се замислете преди да кандидатствате. Успех!

Ще споделя впечатлението си от работата в офис на банката в град София:

Положителното е, че заплащането идва на време и рядко се работи в почивни дни.

За съжаление работата е много и трябва да работиш едновременно като кредитен специалист за физически лица и жилищно кредитиране, застраховател, събирач на вземания, да предлагаш продукти по телефона, да работиш на каса и всичко останало което може да се прави в една банка! Всичко това в една позиция. Офисите рядко са в пълен състав и сами трябва да се оправяте със всичко, текучеството е огромно и постоянно има нови хора, които идват и си отиват. Постоянно трябва да заместваш и на други офиси, защото често има някой, който е напуснал или отсъства.

Хубавото е, че ДСК купува банката и най-вероятно първо ще се освободи от мениджмънта и директорите, които са в банката от много години и са изградили затворен кръг от "връзкарство" и приятелства, типично по български. Има страшно много хора назначение на странни позиции, само по симпатии и приятелства. Те взимат големи заплати и са си осигурили сигурна и недосегаема среда от години, за това си позволяват всичко.

Жалко, че такава голяма международна банка се отказва от нашия пазар, но за съжаление с такъв български мениджмънт, няма как да стане друго и французите са взели правилното решение.

Може ли някой да напише, какви са заплатите за касиер и фронт офис? Заслужава ли си, добро ли е отношението? Искам мнение от хора, които работят там? Моля да цитирате точни заплати...

Здравейте, бях на интервю в централата. Работното време на Hr е от 8.30, но в момента работя и си направихме уговорка да отида в 8.00 сутринта. Пуснах си половин ден отпуска и отивам, но естествено служителя, който трябва да ме интервюира не беше дошъл на работа. Сложила съм си още 3 интервюта преди обед, времето ми е разчертано до секундата. Страшно много съм разочарована.

Не мисля, че може да ти дадат повече от 1000-1200лв и то бруто, няма значение сертификата, важното е да бачкаш много за малко пари.

Здравейте, живея в София, но гледам че има позиция за системен администратор във Варна. Понеже ми писна от селянията тук гледам вече в другите градове. Та, знаете ли горе долу колко върви заплащането и мога ли да поискам 2к нето при условие, че имам 7 години опит в ентърпрайз компании и сертификация в няколко технологии.

В офиса на бул.Стамболийски има три каси ,от които работи само една.Имаше опашка от 10 човека ,а отвън 7-8 човека от персонала пият кафета ,пушат цигари и си играят с телефоните