Рапидо-Куриери ООД /img/frontend/nomap.png"

Рапидо-Куриери ООД

Във фирмата работното време не се спазва - работи се час, два повече от фиксираното работно време в трудовия договор.Позволява се да се работи и без трудово-правни отношения.

В момента положението е тежко-има безброй неща които трябва да бъдат решени,като се започне от липсата на капацитет:
1.Персоналът е малко за обема на работа,както в офиса,така и по отношение броя на куриерите
2.Техническите средства с които работим(или липсата им),ако могат изобщо да бъдат наречени такива са от края на миналия век или в най-добрия случай от времето когато Гърция стана европейски шампион по футбол.
3.Организационни проблеми-произтичащи главно от точка 1 и 2

Работно време- в някои райони няма късни поръчки и е възможно да се приберете около 6:30-7.За останалите куриери и хората от офиса- 8-8:30
Куриерската работа включва и доста трудоемки товаро-разтоварни дейности,работа с документи и т.н
Заплащането е недостатъчно спрямо обема на работа и личното време влагано в нея.

В общи линии това е положението на куриерите в момента.Предстои(искрено се надявам) подобрение.Все пак трябва да сме оптимисти.

Никой да не започва работа като приемчик в тази фирма.те са некоректен работодател подписах договор на 05.08.2015 и на 12.08.2015 ми го прекратиха с обяснението че не мога да се справя с работата

ЗДРАВЕЙТЕ,
Много ми се иска да уточним с анонимния кандидат за работа, който се е явил на 27.07 за второ интервю за коя точно фирма става въпрос.Ако е за Рапидо за кой град? Няма зонален и регионален както пишете в коментара си. Аз отговарям за интервютата в страната и за мен и имиджа на фирмата е важно да уточним тези неща.Висока руса дама и позицията за която кандидатствате също са енигма. Ще се радвам на коментар от ваша страна.

На 27.07.2015-се явих на второ интервю за работа във гр Варна,часът за който беше насрочено събеседването 15:40.Бях там на време но,колегите ви не бяха приключили със човека преди мен и така още 20 мин.(да разбирам случва се)излезе кандидатът преди мен и след него излязоха една висока руса дама (съжалявам не ми се представи) и регионалният мениджър при което последва цитирам:
-Оффф има още(дамата)
Да уточня за времето от 15:40 до 16:00 вече бяхме двама за интервю.
Следващ етап:Чакаме още 10-15 мин за да могат зонален и регионален да си изпият кафето(и това го разбирам изморени са)
Дойде и моят ред поканиха ме покритикуваха ме малко за снимката на автобиографията(тук бяха прави никак не беше подходяща),започна да говори дамата и знаете ли какво се случи нейната надменност и самочувтсвие не и позволиха да се държи адекватно.
Равносметка:
1.Чаках 20 мин.за да чуя:-Оффф има още!
2.После чаках още 10 мин.за да пият кафе и да пушат !
3.И всичко това за да се срещна с надменно отношение и неприязън!
Къде отидоха отговорните хора който трябва да дават пример на служителите си.Нали за да се изкачиш по стълбата на успеха си дал пример на някого (показал си им как се прави)Къде отидоха стандартите за работа,къде е човешкото отношение!

Значи не знам просто как да изразя възмущението си от тази фирма. Чакам аз пратка, обажда ми се куриера и тъй като същият ден и час няма никои вкъщи се разбирама да достави пратката на следващия ден, като той ме пита към колко часа на мен ще ми е удобно, за да дойде, аз казвам 12.00-13.00 часа. На следващия ден вече 16.00 няма никакъв куриер аз звъня на този който ми се беше обадил вчера и получавам следния отговор:
- Абе, момиче не мъ занимавай сега, да си била вчера на адрес, а не да ходиш да се целуваш някъде и още кой знае кво, хахахаха.

Не мога да изразя възмущението си към този селяк пълен, свързах се с фирмата и те ми отговарят, че ще проследят случая и бля бля бля. Ако имах номера на собственика лично щях да му се обадя, въпреки, че се съмнявам да направи нещо. Е така е в скъпата ни родина, но в едно съм сигурна услугите на тази фирма аз повече никога няма да ползвам.

пращам телевизор, застраховам го за 400лв - чупят го и ми казват, че няам да ми платят нищо, защото не е чисто нов. куриера не го провери преди да го вземе, не ми даде касов бон. ще се видим в съда с боклуците РАПИДО

Първо, искам да споделя, че горките куриери изобщо не работят до 18.00 часа. Няма ден, в който куриерите да са освободени в 18.00 часа. Работният ден приключва 19.30-20.30, а има и по-късни часове в които се приключва. Второ - осигуряват ги на 400-420 лв., а заплатата е по-висока, но естествено, че щом има работа, всеки си мълчи за осигуровките. Трето - доставките понякога са обемисти, тежки и никой по никакъв начин не им осигурява от фирмата съдействие или дори няма мотокар, с който поне от складовете да се улесни работата им. Отношението не е подобаващо, а за премии във връзка с извънреден труд - в извънработно време /който постоянно, ежедневно се полага от куриерите и служители/ не се заплаща дори със стотинка. Това е положението!

Искам да споделя своето лично мнение за Рапидо "Експрес". Реших да за първи път да използвам услугите на тази куриерска фирма, доставката на пратката им отнема вече трети ден, като първо куриера се опитал да ми я достави, забележете в 18:30ч., след като тяхното работно време е до 18:00ч. Много ми е интересно дали куриера е дошъл изобщо, защото на следващия ден, след като отново си очаквах пратката, ми казаха от офиса че адреса ми не е точен, не са информирани за кой етаж било и куриера дошъл в 11:00 и се объркал защото нямало посочен етаж, а отново забележете, сградата е на един етаж - фунциониращ, и сега като съм ги информирала че е партер вече ще дойде, как другите куриери влизат и питат когато търсят някой... само ние сме в тази сграда... Даден конкретен адрес, но куриера не смеел да влезне защото незнаел къде и кой да попита... а това ли квалифицирания ви персонал... когато искаш да си свършиш работата ще направи всичко... дори и ще влезнеш да попиташ...нямам думи сега все още ги очаквам.... Системата ви не работи, не може да нямате определен интервал за получаване на пратки и изпращаме на такива, вържете хората цял ден да ви чакат... имало фиксиран час който се заплаща... системата ви не работи... За първи и последен път правя такава голяма грешка да се обърна към тази спедиторска фирма!!! Споделям го за да са информирани хората, колко е "експресна" тази фирма. Благодаря!

Е няма такива тъпотии като тези отдолу на колегата "Аз съм".
Или са го изгонили за некадърност или е крадял и с гъза си.
Вярно е само че се скъсваме от работа, не си заслужава много за около 1000 лева, ама май само в Спиди взимат повече.