Рапидо-Куриери ООД

До Анонимен, кандидат за работа 12.04.2015г.

ИМА, ИМА!!!! ТАМАН ЩЕ ОПИТАШ ВКУСА НА ГОЛЕМИЯ ДЕБЕЛ И СИЛНО ВМИРИСАН БАХУР!!! :)))))))))

Има ли смисъл да започвам работа в тази фирма (питам за гр.Плевен)

На кратко за бъдещите служители: Отиваш в 7:30 на работа най късно, понеже персонала е малко и не им се дават пари за нови служители настоящите трябва да работят за 2-ма, 3-ма човека за да могат да си свършат работата през нормалните дни. В сезона(зимата) е немислимо да успее човек да си свърши работата понеже за градовете различни от София куриерите са по 5-7 човека на Офис(град) и покриват супер голям периметър от града с по 100 пратки +!
Отделно работното време е не реномирано поне 12 часа на ден 5 дена в седмицата като Събота си бачкаш редовно УЖ до обяд 14 часа,а реално когато си свършиш работата, откарвало е и до 16-17 часа.
Отношение никакво, съчувствие никакво, да ти влязат в положението "ЪПСУРТ" отпуски трагедия има няма 5-10 дена с голям зор на 365 дни календарна година, да ти ги платят НИКОГА. Разболееш ли се жив умрял трябва да си на работа няма кой да работи..... как така БОЛНИЧЕН !
Отношение от Мениджър офис и пряк ръководите никакво реално не си човек колега ти си парцал изстискват те ако не можеш да работиш повече ти казват ЧАО. Всеки месец си ги знаеш редовни глоби 30-50лв. даже служители са отнасяли и по 100лв.

Реално погледнато много работа, отношение никакво, пари за извършената работа доста мизерно заплащане. Рапидо сами изгубиха добрите си служители на всички постове във Фирмата!

Здравей те искам да споделя за тази прословутата фирма РАПИДО че е много некоректна фирма към служителите си пък и такива надути и надменно хора са си назначили за управници на фирмата че направо нямам какво повече да кажа квото и да кажа ще е малка част но има офиси който така наречените началници работят те че няма кой да й работи

На 12.11.2015 г. (четв.) някакъв мазен дебелак от офиса на петия етаж отишъл при някакво младо току-що назначено момиче долу на поточната линия и започнал да ѝ говори някакви откровени сексуални лиготии, като не пропуснал да ѝ предложи работа горе, в офиса на 5-ия етаж (сами се сещайте с/у какво?!!). Такива неща, освен че разкриват истинското лице на тая измислена фирма, няма как да станат без ЗАРЪКАТА (подчертавам много дебело това)на отрепката Радослав Крумов. Това е!!!

На мен също ми звъняха от Рапидо за интервю на ул. Инструментална 10. Бях кадидатствал два дена преди да ми се обадят. Явно положението там е много лошо, щом има такъв недостиг на персонал.
След като прочетох тези мнения, не мисля, че ще ида

Във фирмата работното време не се спазва - работи се час, два повече от фиксираното работно време в трудовия договор.Позволява се да се работи и без трудово-правни отношения.

В момента положението е тежко-има безброй неща които трябва да бъдат решени,като се започне от липсата на капацитет:
1.Персоналът е малко за обема на работа,както в офиса,така и по отношение броя на куриерите
2.Техническите средства с които работим(или липсата им),ако могат изобщо да бъдат наречени такива са от края на миналия век или в най-добрия случай от времето когато Гърция стана европейски шампион по футбол.
3.Организационни проблеми-произтичащи главно от точка 1 и 2

Работно време- в някои райони няма късни поръчки и е възможно да се приберете около 6:30-7.За останалите куриери и хората от офиса- 8-8:30
Куриерската работа включва и доста трудоемки товаро-разтоварни дейности,работа с документи и т.н
Заплащането е недостатъчно спрямо обема на работа и личното време влагано в нея.

В общи линии това е положението на куриерите в момента.Предстои(искрено се надявам) подобрение.Все пак трябва да сме оптимисти.

Никой да не започва работа като приемчик в тази фирма.те са некоректен работодател подписах договор на 05.08.2015 и на 12.08.2015 ми го прекратиха с обяснението че не мога да се справя с работата

ЗДРАВЕЙТЕ,
Много ми се иска да уточним с анонимния кандидат за работа, който се е явил на 27.07 за второ интервю за коя точно фирма става въпрос.Ако е за Рапидо за кой град? Няма зонален и регионален както пишете в коментара си. Аз отговарям за интервютата в страната и за мен и имиджа на фирмата е важно да уточним тези неща.Висока руса дама и позицията за която кандидатствате също са енигма. Ще се радвам на коментар от ваша страна.