Райфайзен Лизинг ЕАД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,р-н Лозенец, бул. Черни връх 32 А, ет 6&markers=София,р-н Лозенец, бул. Черни връх 32 А, ет 6

Райфайзен Лизинг ЕАД

Не си губете времето. Фирмата е пълна с аматьори от най-високото ниво до най-ниското. Заплатите са под всякаква критика и никакъв шанс за увеличаване. На колкото почнете, на толкова ще си останете. Ако искате да се развивате и да трупате релевантен опит, това не е вашето място.

Работих в РЛБГ 2 години. Нещата бяха зле като почнах и станаха още по-зле когато си тръгнах. Не препоръчвам да се работи в тази фирмичка. Ниско ниво на заплащане, никакви шансове за развитие. Шефовете на няколкото отдела са много некомпетентни и изобщо не стават за длъжностите си и отговорностите, което рефлектира върху цялата фирма - договорна администрация, правен отдел, счетоводство, управители, брокери. Никой нищо не знае, какво прави и си няма идея, за какво иде реч. С една дума цялото ръководство, задено с управители са за уволнение.

Я кажете нещо за Райфайзен Брокер,тъй и тъй сте в тази голяма група...!?
Ще се радвам ако ми дадете някакво инфо...!?
Те в Младост 4 ли се намират...!?

Не вярвам на това мнение за Рашко Пърлев. Аз също кандидатсвах за работа в райфайзен, също тогава бях на 22 години и на интервюто бях с къса поличка, но г-н Пърлев подходи изключително професионално , е не започнах работа в банката, но не се сърдя и не пиша глупости за човека.
Фирмата , в която работя сега също е клиент на тази банка и с удоволствие посещавам офиса им, защото се работи професионално и с настроение.

iskax da zapo4na rabota v tazi banka , filial v Panagurishte .G - n Parlev e vazmogno nai - korumpiraniia direktor . Pri edno ot poseshtehiiata si v bankata vidiax s o4ite si kak polu4ava podkup ot edin klient - sganati na dve banknoti , koito pribra vav vatreshiia dgob na sakoto si . tova negovoto ne beshe nikakav konkurs , nazna4i 20 godishna s kasa poli4ka . drug e vaprosa , 4e v prodalgenie na 2 measeca toi e polu4aval i zaplatata na tazi ush svobodna dlagnost , tazi informaciia e polu4ix ot slugitel v centpalnata banka v Sofiia . s takiva sahtestva opredeleno ne e priiatno da se raboti .

За мен РЛБГ е едно чудесно място, преди това съм била служител на друга ТБ и когато ги сложа на кантар осъзнавам колко прекрасно място е РЛБГ. Винаги когато си затруднен можеш да разчиташ на помощ от колегите, РУ винаги ни помага при защитаването на сделките. Управителите никога не са показвали надмощие, дори ако не са съгласни с някоя сделка ти го показват по много тактичен начин, много дипломатично, така че да не засегнат качествата ти. Относно развитието смятам, че ако покажеш амбиции и качества има огромни шансове за развитие. За оставането до по-късно- ако съумяваш да си разпределяш задачите и срещите може по-рядко да се налага да оставаш, а и дори да оставаш поне знаеш защо стоиш, в смисъл, че заплащенето е ОК. Ако зависи от мен ще съм още много, много време в РЛБГ от гледна точка на факта, че силно се съмнявам да попадна отново в такъв страхотен екип!!!

Райфайзен никога не са ценяли служителите си, така че няма от какво да се учудвате. За банката(и лизинга) всички са просто инициал в Лотуса. Освобождават хора не дори ден за ден, а за 15 мин. Оставят предимно такива, които или са връзкари с ръководството, или имат родствена/или любовна връзка с някой важен корпоративен клиент, независимо дали работят добре.
Иначе имаше готини хора в Райфа, повечето обаче зачезнаха.

Здравейте,искам да споделя и моето мнение за
това дружество.Имам 1 много добър приятел,който
наскоро ми се оплака ,че са го освободили предвид
финансовата криза/и то за 1 ден,независимо че е на
редовен трудов договор/ и сега си търси работа.Това ме навежда на мисълтта ,че има нещо нередно там.А той е супер кардърен ,образован,интересуващ се човек.Накрая на нашия разговор ми каза "нали знаеш ако не се подмазваш или ако си нямаш "твой" човек там,първи намираш изхода".Искам да кажа с тази история ,че аз лично не бих кандидатствал там за работа,ако си търся.

Започнаха съкращенията в Райфайзен с пълна сила!!! Всяка седмица пристигат заповеди за уволнения, като най-прецакани са тези на срочни договори! А служителите в момента са обхванати от параноя, всеки се пита кога ще дойде неговия ред!
И това е най-видимо в групата на Райфайзен, не само лизинга, понеже щата им е твърде раздут, а политиката на кредитиране твърде неизгодна за клиента!

Искам да кажа на повечето от онези дето намират разни недостатъци на Райфайзен Лизинг, че са далеч от истината.
В продължение на повече от пет години обиколих четири от най-големите банки в България и искам на всички ви да кажа, че винаги има нещо което куца, но поставени нещата на кантар в РЛ натежават добрите. Който не му се работи да си стои в къщи, а на който му се работи може спокойно да се спре на РЛ, защото тук работата е съизмерима със заплащането, което за финансовия сектор е доста високо. Работната среда е отлична и колегите са СУПЕР.
Ако намирате носталгия в написаното е защото от днес не съм част от екипа на РЛ, оставайки с надежда, че един ден отново ще сме заедно.