Частно основно училище Джани РоДари https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Гео Милев 158&markers=София,ул. Гео Милев 158

Частно основно училище Джани РоДари

НАЧАЛО / БЪЛГАРИЯ
Гавра с кандидат-учители в частно училище
12.09.2014 10:30 0 2160

Автор: Vsekiden.com
Мамят безработни да преподават без пари
Гавра с кандидат-учители в частно училище
Кандидат-учители са подложени на зверска гавра да работят без пари в столично частно школо, алармира в редакцията на „Всеки ден" една от потърпевшите. Младата софиянка попаднала на обява за учител по музика в прочутото „Джани Родари" и се съгласила да отиде на интервю, тъй като била и безработна. „Имам както магистърска степен по музикална педагогика, така и достатъчен професионален опит", обяснява тя. След първото впечатление от чистия двор и поддържания интериор на училището дошло и разочарованието.

Кандидатката била принудена да чака близо час, въпреки че отишла в уречения час за интервю. Беседата в крайна сметка не била с директорката, а с административно лице, което обаче не знаело изобщо какви условия се предлагат на бъдещите учители. „Попитаха ме небрежно дали бих имала нещо против да проведа открит урок в присъствието на директорката и приех. Полюбопитствах за възрастовата група, и представете си, не се знаело. „Може би между 5 и 7годишни, или втори-трети клас, можело да има обаче и по-големи. Но и по-малки", разказа потресената музикална педагожка. На следващия ден тя отново отишла в училището, за да се срещне с малчуганите. Посрещнали я куп деца, оставени на самотек, без какъвто и да е контрол.

До кабинета стигнала под съпровода на друга учителка, която заявила, че урока ще гледа и зам.-директорката. Когато пеенето и свиренето с децата приключило, кандидат-учителката си позволила да попита дали все пак е наета и какви условия й предлагат в частната школа. Никой обаче не успял да й отговори на въпроса дали ще получава заплата за цял щат. Директорката отсъствала. Схемата с „открития" урок на кандидати се разигравала всяка година по няколко пъти, с различни кандидати за различни предмети.

Според информацията на ужилената от схемата софиянка, училището се опитва да печели от труда на безработни, а в същото време децата, за чиито такси родителите плащат по 6000 лева на година, са оставени без знания и без контрол.
 www.vsekiden.com/157774

исках да добавя и моето негативно отношение към въпросната детска градина, но след като прегледах повечето мнения виждам, че няма остра нужда да убеждавам хората да не стъпват там нито като родители, нито като служители.
Радвам се, че има толкова много хора, които след като видят проблем някъде, не подминават с мисълта "аз се опарих, какво ми пука за другите", а сядат, за да предупредят следващите за евентуалните "спънки". "Спънки" е леко казано за изпитанията, през които трябва да минат родители и служители.
Мога да говоря от името и на двете страни, защото когато си родител лесно можеш да видиш какво се случва със служителите (и обратното). И мисля, че смело мога да твърдя, че проблема идва от директорката Йосифова. Опитвам се да опиша характера на въпросната жена, но в предишните коментари са написали достатъчно. Жената е психически лабилна, взима пари от хората чрез грозни схеми и скандали... и изобщо се чудя как спи нощем. Надявам се да има справедливост ( и равновесие в природата) и всичко да й се върне. Защото (съжалявам да го кажа, не съм зъл човек) го заслужава.
Повече не ми се пише, чувствам, че тя не заслужава "отношение" и "внимание".
Благодаря за отделеното време! И се усмихвайте, вярвайте, че рано или късно всичко, което правим - се връща - добро или зло!

Госпожица Меркури би трябвало да се срамува от написаните неверни неща за начина, по който е приета в ЧОУ "Джани РоДари". Жалко за млад човек, с такова отношение към образователната институция. Чудесно е, че иска високо заплащане, но е необходима и нужната квалификация и опит за работата с деца. Дисциплината на децата в ЧОУ "Джани РоДари" е на високо ниво, въпреки мнението на госпожицата. Това, че не е одобрена, би трябвало да й говори нещо, а не да прави такива квалификации.

Какво означава "ИНТЕРВЮ" за преподавател в Джани РоДари
/До всички, които се интересуват от ръководството на детската градина и училището - впечатления от м.Август-2014г./
 В сайта на софийския инспекторат по образованието попаднах на обява за учител по музика. Реагирах спонтанно, защото без да страдам от липса на работа, въпросното заведение се намира в удобен за мен квартал. Към това прибавих хипотетичното нелошо заплащане, което се очаква от частно учебно заведение. Имам както магистърска степен по музикална педагогика, така и достатъчен професионален опит.
В телефонен разговор ме поканиха на интервю и представяне на документите за кандидатстване. Приех и се явих в уречения час.
Бях впечатлена от двора и зеленината, по-късно и от спретнатия интериор. Чакането във фоайето беше озадачаващо. В компанията на възрастни мъже, притеснени и безмълвни, не знаех към кого да се обърна за някаква информация. Появи се жена, която попита кой е за шофьор и кой за английски.Очертаваше се дълго,безволево "висене", така че използвах случая да се осведомя дали ме очакват - за музика.
Очудващо бързо дойде и моят ред. Веднага разбрах защо. Ами, директорката я нямало, никаква информация нямало - дали цял, дали половин щат, за заплата и условия - и дума не можеше да става.Попитаха ме небрежно дали бих имала нещо против да проведа открит урок в присъствието на директорката и ...приех.Попитах за възрастовата група,и представете си,не се знаело. "Може би между 5 и 7годишни, или втори-трети клас", можело да има обаче и по-големи. Но и по-малки.Ох, добре,че е лятно училище и става дума за пеене на песни, а не за чужд език, нали? Така се самоутеших.
 В деня на насрочения открит урок - интервю, ме посрещнаха куп деца, изпуснати от всякакъв контрол и скучаещи по коридорите. Струпаха се около мен и ме попитаха какво ще имаме. Много се зарадваха на новината. Значи те ме чакаха поне. Е, не точно мен, но бях някаква плячка. Следваха ме като водач на глутницата. Така намерихме една госпожа, която нямаше представа защо и как съм попаднала там. Заведе ме в кабинета по музика, съобщавайки ми, че тя щяла да присъства на открития урок, заедно със заместник-директорката. След петнайсет минути се появиха и двете и седнаха най-отзад, за да са близо до вратата и да могат да напуснат незабелязано. Въпреки, че възрастната госпожа-директорка беше симпатична и кротка, някак излъчваше незаинтересованост, или липса на квалификация за оценяване на професионален музикант. Другата бързо изчезна и не можах да се насладя на безхаберното и излъчване,само го регистрирах.
Стана ми обидно и смешно. Вече не бях на интервю. Аз не ги одобрих. Престанах да гледам към "директорката" и се позабавлявахме с децата. Бяха умряли от скука, пяхме и танцувахме - аз -за да оправдая загубеното си време;Те - за да оправдаят парите на родителите си.
Толкова мъчно ми стана за тази женица, попаднала кой знае как там, и вероятно понасяща произвола на ръководството. Излъчваше безсилие.
Словестното ми нападение беше излишно, но не можех да спра бързо при това ускорение. На въпросите ми: цял или половин щат? Защо, хем не знаете, хем минималната заплата?Нали било с разширено изучаване на изкуства,добре, не знаете, колко часа общо? Ама нали казвате, че сте директор? Къде ви е директорката?Как така не знаете?Кога ще бъде тук? И какво като сте след отпуска? Дължите ми отговори, нали? Как си позволявате да ми губите времето? Забавлявате си децата безплатно,с професионалисти, това ли ви е схемата? Само през лятото или целогодишно?Оставих я да си поеме въздух, но горката/мисля,че г-жа Дочева се казваше/ женица разбра, че трябва да каже нещо на издишване. И каза:"В четвъртък - между 11ч. и 13ч. Дария Йосифова ще бъде тук."
Само някакво шесто чувство ми подсказа, че това е поредната тенекия. Толкова убедително ми беше прозвучало.
Не отидох. Обадих се само по телефона и опасенията ми се потвърдиха.  Ще разкажа на всички около мен, в съответните институции и в пресата. Имам и свидетели.
Написах тези редове тук, в опит да предпазя следващите, домогващи се от едната или от другата страна до това частно училище.МОШЕНИЦИ СА.ИЗПОЛЗВАЧИ. И не си правят труда да се прикриват.

И аз съм много разочарована от отношението там. Йосифова изобщо не знае какво иска, приема всеки за враг. Никакво човешко отношение няма към никого, няма угодия! Радвам се, че се махнах навреме от там!

Ако знаеха родителите за какво си дават парите, не биха си и помислили да си дадат децата там. А базата е под всяка критика по отношение на функционалността.Всички групи ползват едно санитарно помещение, отдалечено от занималните така,че за да се заведе едно дете до тоалетна, се води цялата група,още повече,че и персоналът е недостатъчен.За порциона да не говорим - едва покрива една трета от порциона в държавните градини. Помещенията са едновременно и спални и занимални. Квалифициран персонал трудно се задържа, защото г-жа Йосифова/явно има сериозни проблеми с нервите/с истеричното си държание бързо-бързо прогонва специалистите. Групите са смесени/явна поради липса на достатъчно деца от една възрастова група/ и ситуациите се провеждат по метода за работа в смесена група/както е в едногрупните селски детски градини

Благодаря, макар че не съм от там :) работя в друга сфера. Имам само странични наблюдения, които никак не се покриват нито с вашите думи, нито с червените ви минуси. чао!

Успех на трудолюбивите хора там :) Странно е само защо толкова често си търсите нови хора :) Всичко добро!

Нито съм служител там, още по-малко съм г-жа Йосифова. Защо мислите, че само вътрешни хора могат да имат добро и обективно мнение за детската градина. И не аз първи съм влязал в този сайт да критикувам и обиждам, а вие. Пробвайте да си изкажете мнението очи в очи, а не по този начин. Най-лесно е да се плюе и обижда и най-често обект на това са градивни и трудолюбиви хора, които си отстояват мнението и постигнатото чрез лишения и труд, както е в тази градина. Оставете ги да работят, лесно е!

От няколко години си имам постоянна работа в частна детска градина. Мързелът е последното нещо, което би ме задържало в подобно заведение. А тази агресия в този отговор е характерна за постоянни служители или точно за въпросната г-жа Йосифова. И доколкото виждам аз не съм анонимна, а Вие :)