Частно основно училище Джани РоДари https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул. Гео Милев 158&markers=София,ул. Гео Милев 158

Частно основно училище Джани РоДари

Здравейте. Прочетох всички коментари по темата до момента. Ще си позволя да изкажа собствено мнение. И то не, за да се "подмазвам" на някого, както определени участници тук интерпретират...
Аз съм доволна от работата си в "Джани РоДари". Коректните отношения са нещо от първостепенно значение, що се отнася И до професионални такива. Разбира се. До момента не съм се сблъсквала с некоректно отношение от страна на моя работодател - г-жа Йосифова. Напротив. Винаги съм имала възможността да изкажа собствено мнение по въпроси, касаещи образователно-възпитателния процес и да бъда ЧУТА от ответната страна.
Смятам, че атмосферата на работа в това учебно заведение е изключително подобаваща. Присъства нещо от първостепенно значение, което в преобладаващата част от учебните заведения у нас ОТСЪСТВА, а именно - ВЗАИМОПОМОЩТА - колеги-колеги. То е изградено като принцип ТОЧНО от г-жа Йосифова и, уверявам ви, малко са менажерите в тази сфера,които отдават необходимото значение на този факт. А при неговото неналичие няма как да се избегне следването на принципа Homo homini lupus est.И оттам крахове, разриви и подобни...
Знаете ли, в годините съм се убедила, че когато чувстваш собствената си слабост и не се усещаш способен да направиш нищо, за да промениш ситуацията за самия себе си, започваш с неаргументирани нападки. Говоря/пиша във второ лице, единствено число, но всъщност генерализирам. С други думи - какъв ли не ще те изкарат, само, за да излеят негативизмите си някои хора...
А така не бива. Нека винаги поглеждаме първо себе си и тогава да коментираме. И то не, за да съдим. Ние не сме съдници и не можем да бъдем съдници. Без значение кое ни харесва у другите и кое не.
Неглижирам безпочвените изляти негативизми прочетени до момента. Съпричастна съм към искрените мнения на колегите, подкрепящи и моята позиция - спокойна работна среда и точни отношения. Така го чувствам, така го пиша.
В крайна сметка, правим всичко ЗА ДЕЦАТА. Ето това на някои им убягва...
Спокойни дни!

Айдее и Диана Каракостова напусна с гръм и трясък, май твоя ред дойде (както се очаква за всички).

Родители, кандидат учители бягайте от там! Само това мога да кажа!

Аз работя от 1 години в "Джани РоДари". ДА, чувствам се добре и спокойна. Директорката,колегите, децата и родителите са страхотни. Винаги, когато съм имала нужда съм получавала подкрепа от всички.

Извинявам се,в предишното мнение пропуснах(за първи път пиша във форум ) да кажа,че работя от 3 месеца като мед.сестра в яслена група и се казвам Камелия Николова.
Не е редно да сме анонимни, нали.

Работя в Джани Родари съвсем от скоро, от 3 месеца.В началото като дойдох наистина напуснаха няколко по-стари служители.Не искам да се бъркам в минали отношения, пък и няма да е честно,не знам кой крив ,кой прав,знам само,че работата с хора е най-трудната работа.Понякога човек е изморен и някои неща му идват в повече,както се казва и малката капчица прелива чашата. Не знам как е било преди,но мога да кажа какво е положението през последните месеци. От както съм там ,ежедневно се убеждавам с очите си,колко трудно е да се намери подходящ персонал.Повечето идват с очакване за никаква работа,но голямо възнаграждение.Просто не им се работи на хората. Как ли не се опитваме да задържим някого но уви..постоят един ден и като видят ,че децата си искат сериозна грижа,че трябва да се свърши и това, и друго, и трето, казват ооо айде чао.
За да работиш в такова заведение трябва да притежаваш някои базисни качества. Като на първо място е любовта към децата и отговорност към това ,което трябва да правиш.Когато си изпълняваш съвестно задълженията при нас ,няма защо да се притесняваш за работната среда,защото тогава и ръководството ще е доволно и колегите ще имат добро отношение към теб, т.к. няма да се налага да вършат част от твоите задължения- и ето ти я добрата среда.
Затова (към кандидатите за работа),не „заобикаляйте това учебно заведение”-както някой беше написал. Напротив , ако ви се работи елате, вижте,може би това е вашето място.
Що се отнася до Директорката, г-жа Йосифова, за времето от както съм там отношението и към мен е безупречно, каквото сме се разбрали това и става,заплащането е коректно,дори имах няколко случая с проблеми от личен характер, тя прояви разбиране и нямах никакви проблеми, нито с отпуск,нито с болничен.
Това е моят личен опит и впечатления за времето от когато съм там,в личен план няма какво повече да искам от един работодател. А идеални никъде няма,то и ние май си имаме кусури,нали :).

Това място се превърна в публичен чат. Но искам да кажа само едно нещо как човек, който вече не роботи в тази фирма може да коментира събитие от последните две седмици. Човек, който не е присъствал на репетициите и организацията за тържеството да изказва неща, които нямат общо с действителността. Винаги г-жа Йосифова е осигурявала нужните неща за тържествата и необходимото място. Всичко което е поискано от учителите е изпълнявано. Учителите сами подготвят сценариите и преценяват в каква зала да бъде тържеството спрямо това, което ще се представя. Г-жа Йосифова само изпълнява желанията на учителите си.

ФАКТИ ?!?!?!-бля бля.

по т.1- това е в графата ЕЖК(една жена каза..)

по т.2-ДА ! даже се редят на опашка(само,че за се разправят с директорката).

по т.3 -ДА!Помнят се тържествата..особено последното-половината родители са били извън залата т.к. на г-жата не и се дават пари за наем на по-голяма зала(обадиха ми се две майки,за да изкажат възмущението си)

по т.4 -ДА! Децата заобичват своите учители ,ако успеят да им запомнят имената преди да са напуснали.

по т.5 -Да! Учителите са добри (ВЪПРОС ?-защо тогава все не и харесват на госпожата, и ги сменя и прогонва постоянно?-следователно или лъжеш,че служителите са добри или,че г-жата е толкова "помагаща и подкрепяща".
Някой да работи от 2години там и да се чувства добре- искрено се съмнявам,като се имат предвид истеричните изблици на директорката с лабилна психика.Ядоса я нещо в училището -отива и крещи в детската градина или яслата (където набара жертва)или обратното.
Дори да не крещи по теб самата,то само да присъстваш на това е ужасно,атмосферата е черна, отровна,(о да, със сигурност си присъствала на подобни сцени стотици пъти).
Питам се,защо след като някой критикува директорката, Вие "защитничките"веднага започвате да казвате колко са добри учителите,клиентите,децата,материалната база и т.н.
-ДА така е -никой никога не е казвал лошо за тях.
Проблема на ЧОУ Джани Родари е лудата директорка и всички го знаете.Само тя горката, не може да се погледне отстрани и да разбере ,че всичките и неприятности идват от самата нея,тя си ги причинява.

Добър ден! Аз съм учител в детската градина от две години! Също ще изкажа мнението си и то само чрез ФАКТИ:
1. Децата посещават детската градина с желание, а когато са почивни дни споделят на родителите си колко им липсва градината!
2.Родителите не пропускат удобен момент да изкажат благодарност за нашата работа!
3.Тържествата ни се помнят дълго от децата, родителите и учителите, само с приятни емоции и топли чувства!
4.Децата не само обичат, те ОБОЖАВАТ своите учители, които помагат за тяхното цялостно развитие!
5.Учителите дават на децата цялата си любов, внимание и добронамереност с една обща кауза- изграждането на едни дейни, мъдри и добри хора!!!
Относно работната среда: Аз израствам в тази фирма с всеки изминал ден; оказва ми се помощ, когато ми е необходима и получавам най-ценните съвети от целият екип! Децата ни се радват постоянно на нови играчки и пособия!Хора, недейте да злобеете срещу този, който ви помагаше и подкрепяше, когато имахте нужда!Сега говорите с лоши чувства, но не признавате своите грешки и своята глупост! Странно защо след като работното място и Директорката са толкова лоши, тук има хора, които работят от години и се чувстват добре????

Ха ха ,не се правете ,че не разбирате за какво иде реч г-жо Йосифова.
-столчетата са примера,който дадох от преди 6 години,а днес положението е същото ,само че инвентара е различен.Идеята е,че г-жата заприходява неща (с които си играят или се ползват от децата),лично на някого от персонала и после му прави отдръжки от заплатата.
Коментара ми имаше за цел(очевидно),че отношенията Ви с персонала са безобразни и това не се променя в годините ,просто конвейера си върви и сменяте служителите като носни кърпи.И се нядявам,че когато някой ,който търси работа,прочете моите постове,ще заобиколи от далече това заведение.
Просто спрете да захранвате човекомелачката на г-жа директорката(така или иначе ще избягате)-работодателя е shit.