Еспо Груп ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Еспо Груп ЕООД

Поздрави на Жаки от Граф Игнатиев18. Истински професионалист и на двата етажа(детски етаж и партер).

Привет на всички бивши и настоящи служители на фирмата! Мога да кажа само,че фирмата е супер и с голям кеф ходех на работа, но и в тази фирма има подмазвачески истории и ако не допаднеш на колеги и управата си вън. Успех на всички!

Заплащане - 500 лв. Неадекватно предвид часовете които висиш там.
Уважение - най-често има супервайзър, обикновено човек твърде некомпетентен и имащ отношения с управителя. Та от тия двамата първо мили очички, после злословят зад гърба ти и обиждат пред останалите колеги.
Привилегии? - 20% на всичко. Мех
Фирмена сигурност - реално, ако имат проблем с теб (цитирам дословно): "ще ___ накарам да си подпише молбата. И толкова.
Натоварване - 50 часа седмично. Enjoy
Потенциал: реално развитие нямаш. Веднъж на няколко години се търси супервайзър, но си има т.нар. "йерархия" от гъзелизци, които са се наредили за тоя пост, така че ако си нов, реално нямаш никакъв стимул да се развиваш;
Останалите три са ок, стига управителят ти да не е в мозъчна смърт по цял ден.

каде да влиаза да си написа св.

каде се близа да си пусна св за работа

Аз мога да кажа, че работата е изключително приятна и ненатоварваща психически. Персоналът се подбира много добре и колегите са супер. Заплащането не е кой знае какво, но за сметка на всичко останало - нормално. Въпреки това се взимат над 500 лева със сигурност и заплатите се изплащат навреме. Потенциал за развитие има, но не голям. Като цяло съм адски доволен от това място, работил съм на доста места за кратко време, но тук успях да се задържа сравнително дълго и нямам почти никакви забележки.
Пак казвам - работната среда и колегите - 5/5, работа - 5/5, отношение на по-висшите служители към персонала - 5/5, заплащането - 4/5, единствено работното време куца - 2/5, но нормално - перфектна работа от този тип няма, тъй че ако си търсите нещо приятно и ненатоварващо психически като работа, тук е доста приемливо място.

Като цяло фирмата наистина е добра за някой. Има хора който в момента взимат и по 700лв което благодарение на управителката при нас беше невъзможно. И явно все още е... Както казаха и другите за пари и осигуровки всичко е супер, но не знам за вас в магазините, но мога да кажа, че в копирния е...третират те като муле, но искат да си дизайнер. Хора там има "Работа с оператор" - при което ти като оператор трябва да направиш дизайн за клиента...Аз не мисля,че това се прави по копирните центрове,а в студия. И не може да откажеш нещо, въпреки,че по твоя преценка казваш на клиента може или не. Т.н "управителка" грам хабер си няма от нищо, крие се под бюрото си като мишка и оставя служителите да се оправят сами. Вместо да каже някоя добра дума за персонала, тя ходеше и казваше къде и какво НЕ са направили като хората. И не говоря за мен, аз никога не съм имала някакви претенции за мястото си ( вярно е че не ми харесваше, но и не съм искала да се издигна, защото "змиите" в офиса изобщо не са ми по вкуса). И накрая тая да ме уволнява, защото представете си, имам повече часове, взела съм си 2 дена почивка, някой се разболява и аз не мога да отида и БУУУМ! Нещата са ескалирали....Тъй че мястото е идеално за безмозъчни, непукисти ;)

Ориндж е доста приятен магазин за работа за някой провинциален студент, имащ нужда от свежи пари. Парите са сигурни, на уречената дата си пристигат. Заплащането е навреме, но не е високо. Заплатата е фиксирана, няма бонуси за работа в почивен ден (като събота и неделя), да не говорим за празници (Коледа, Великден, 22 септември и т.н.). Понякога има таргет, който се достига и се отпускат някакви пари допълнително за служителите, но аз не успях да хвана този период (малко след мен е имало таргети, които са се преследвали).Уважението е на ниво. Признават ти правата, каквито може да има един работник в мол (цялото ми уважение към бившите колеги, но да работиш в мол не е от най-мечтаните професии :)).Привилегии - има намаления за персонала, почивката е добре обмислена. Никой обаче не ти поема транспортни разходи, никой не ти изхвърля боклука, не можеш да седнеш (най-голямата тъпотия на света).
Сигурността за работното място - не съм бил на сто процента усмихнат и доволен, че съм там. Не че летят хора за глупости, но когато си на най-ниското стъпало в йерархията, никога не можеш да бъдеш сигурен. След време ми предложиха да се върна, като за това щяха да махнат друг служител. Това нямаше как да е коректно.
Ангажираността - стоенето 9(10) часа на крак е мъчение за всяко тяло. Независимо колко свикваш - просто това е нетърпимо и човешки недопустимо. Разбира се, имало е случаи при които ако си гроги, влизаш в склада и сядаш за 10 минути, пиеш вода, почиваш си, човещинка е все пак. Мъкненето на кашони из целия магазин обаче не е от най-приятните работи, особено ако си момиче 40 кила (горките). Особено кашоните с книги...
Потенциал за развитие - никакъв. Има изградена йерархия, но в нея са станали размествания след грандиозен скандал => при нормален процес не може да има развитие. Колеги са работели там от много време, над 12 месеца, и все още са управители на отдел (което май не им носи благини) и влачат кашоните напред-назад.
Местоположението - Мол. Търговски център. Имаш всичко нужно наблизо. Градският транспорт винаги е добре уреден. Има си паркинг. Единственият проблем е, че невинаги имаш директен транспорт до там. Това е вина колкото на мола, толкова и на ЕСПО.
Колегите са супер. Някой ще те издразни, друг ще те зарадва, но това е младежкият колектив - никой не иска да работи в мол, но се е примирил засега със съдбата и гледа да извлече дивидентите от това.
Мениджърът на обекта се отнасяше добре към мен (и все още, въпреки че не работя там), колегите също. Шефовете не са супер претенциозни, имат си нормални изисквания, които ако ги спазваш, печелиш печатче :))). А и няма защо да не ги спазваш, в противен случай колегите те намразват, разрушава се приятната колегиална атмосфера и летиш (а да, ако не те харесат колегите, няма шанс да останеш).

Който кандидатства - готина работа е, но не е мечтаната професия :)

Фирмата си има и плюсове и минуси. Лично аз много, много рядко съм работила по 12 часа и то по мое желяние. Парите наистина са сравнително малки, бонусите са рядко щастие и празниците не се плащат двойно... но, за съжаление, така е на много места. Поне заплатата се плаща навреме и колегите като цяло да много готини. По-висшестоящите често са със "свежи" изцепки и неадекватни решения, но съм виждала и много по-трагични случаи. Ако можете да клекнете на по-ниска заплата и ви трябва гъвкаво работно време, това място ще ви устройва.

колеги чак се чудя реални ли сте да пишете такива глупости а ? да работиш 2 на 1 по 12 часа за 500 лв на Вас ви се струва добре я си кажете да не сте горе от офисите  .... търпим тука само заплахи, кашони стока дошли в късния следобед ,никакво отношение откъм служителите на по висша инстанция уволнение по ''твое съгласие'' кое му е хубавото.... губене на време мотивация с бонуси ,които говорим за 20 лв. примерно, които накрая ти се отказват понеже така са решили ,зимата покраи Коледа като имаше парички и работехме допълнително ,работила съм аз лично на всички празници ама всички и най -накрая ще ти дадат молбичката  ...  на маймуни ни правят  .... сега ни крат да си платим тениските те щели да ни ги щамповат смях и сълзи за какво ! и като говоря за еспо уточнявам  че еспо груп е ученическите пособия, копи , и химикалките
! без музика книжарници (там са други нещата)