Еспо Груп ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Еспо Груп ЕООД

Повече от ясно е че "положителните" коментари си ги пишат сами, звучат нелепо. Вместо сами да си пишете коментари, помислете защо хората се оплакват, защо заплатата е 500 лв и защо няма стол дори на касата?

Кандидатствах за позиция "Специалист, маркетинг и реклама". Повикаха ме на дълго интервю с HR, което включваше и въпроси, какво работят всички от семейството ми. Тя ме увери, че до няколко дни ще ми изпратят задача, която трябва да направя и да им изпратя. Не получих нищо и реших, че са намерили друг кандидат. След две седмици ми позвъниха от "Ориндж" и ми казаха, че са избрали мен и да отида на среща с тях за да уточним нещата. Отидох и се оказа че не е предложение, а повторно интервю със администраторката на сайта им, защото не могла да дойде предния път. Нямах нищо против, случва се! Отново ми задаваха същите въпроси като на първото интерю и трябваше да се преставя. Пак ме увериха, че до края на деня ще ми изпратят задача, която трябва да направя и да им изпратя. Минаха две седмици от срещата и повече не позвъниха. От чисто любопитство реших да звънна да попитам, какво се е случило с позицията, но никой не отговори на телефона. Разбирам, че може да са се спрели на друг кандидат, но смятам че е коректно когато имаш уговорка с някого, да я изпълниш или най-малкото да позвъниш на кандидата, още повече когато му се обаждаш да му кажеш че сте се спрели на него! За мен лично това беше доста несериозно и некоректно...

Понастоящем съм бивш служител, но мога да кажа, че докато работих в Orange center, получих безспорни възможности за развитие и израстване. Личното ми наблюдение е, че това е политика на фирмата - да предостави възможност на всеки служител да специализира и развие своята работа, без да ограничава и диктува този процес. Отношението между колегите е изключително здравословно и уважително и никога не е било проблем, който да пречи на личната ми работа. Подхожда се с разбиране и съдействие и човек може да се чувства спокоен. По отношение на финансовите възнаграждения, мога да кажа, че са закономерни с трудовата позиция и натоварване. Често, особено в София, младите хора гонят заплати, типични за IT сектора или чуждестранни кол центрове. Въпреки, че е разбираемо, препоръчвам на всеки да търси работа, която му носи пълноценно удовлетворение, а не просто висока заплата и придобивки. Всеки има различни приоритети, но ако целта е професионално развитие, няма място за сравнение. Orange center е реномирана и уважавана фирма, която цени служителите си като хора, а не като работна ръка. Причината за напускането ми няма нищо общо с работата или самата фирма. Екипът включва както много млади хора, така и хора с години опит на позициите си, с различни интереси и специалности, и създава естествена и ненатоварваща работна среда. Ако имате възможност да кандидатствате по позиция в Orange center, препоръчвам сами да си създадете мнението, че места с подобни трудови условия и отношения са рядкост и всички служители работят съвестно, за да допринасят за това.

Бях техен служител малко повече от половин година. Като цяло беше едно неочаквано преживяване. Колегите, с които работеха, са просто уникални!Никога не ми казаха да се махам ако имам запитване или ми отказваха помощ при нужда! Относно графика... Винаги беше готов навреме и беше съобразен с моите изисквания! Признавам, че заплащането не е съобразено с минималните нужда за живот в София. Но не това беше причина да напусна. Получавах си фиша всеки месец. т.е. знаеш какво получавам всеки месец
А относно работа с клиенти... Винаги има невъзпитани личности, които си мислят, че са повече от теб и искат да ти покажат къде ти е мястото, като те унижават. Но има някои изключения.
В по-долните коментари споменава липсата на място за отдих и като цяло липса на времето за отдих. Може би най-изтощителнито бе да стоиш 8 часа на крака. Да не можеш да се облегнеш за пет минути. Но това се усеща само в "мъртвите" часове..когато всички задължения са изпълнени и няма кой знае колко клиенти.
Книгите си бяха бонус..за тези шест месеца допълних библиотеката си доста.
Според мое мнение ако ти, потенциален бъдещ книжар, искаш да започнеш работа като книжар просто отиди в книжарницата и се позастой малко, огледай се, питай някой от служителите за препоръка (било то за подарък, за дадена книга, за химикалка) и сам прецени за себе си, а не да слушаш чуждото мнение!

Бивш служител съм във фирмата и мога с чисто сърце да кажа специално за обекта на Граф Игнатиев , че колежките ми бяха супер , но ръководството и натоварването бяха ужасни. В никакъв случай не можеш да си вземеш болничен или отпуска ако ти се наложи. Управителната Ирина е страшна лицемерка , която ти казва неверни условия при постъпване на работа , след което условията се изменят на 360 градуса. Моят съвет е- не си губете времето и нервите в тази фирма , заслужавате нещо повече от това да ви тъпчат и да ви казват колко сте тъпи хора без образование и човещина.

Най-уникалните колеги!

В jobs.bg постоянно ми излизат обяви за набор от консултанти в магазинът им на ул. "Граф Игнатиев" 18

След като прочетох долните мнения и очевидно измисленото последно такова, твърдо реших да не ходя на уговореното вече интервю!
Това би било просто загуба на нерви, време и пари за транспорт.

Прекарах година в компанията.Бях в няколко от обектите в София и ситуацята в тях е горе долу еднаква.А именно,че всички са готини хора, с които е чудесно да се работи.За времето,което прекарах създадох приятелства,които със сигурност ще останат занапред.Съгласен съм,че откъм заплащане има какво да се желае,но всичко останало негативно изписано подлежи на съмнение,тъй като е написано от хора,които нямат никакво желание не само да работят (където и да е било), но и желание да МЪРДАТ.Които обвиняват всички останали за проблемите си,които от вкъщи ги носят на работа.Същите тези хора не спират да се оплакват колко са зле,не спират да правят интриги в екипите и тн.Няма как да очаквате от подобен тип хора да ви изградят адекватна представа за работно място като Ориндж център,които нямат елементарна мотивация да работят да станат по-добри хора.
От първия си ден в компанията графика ми беше съобразен спрямо желанията ми (без въпроси).Винаги съм получавал добро отношение независимо от управителите или мениджърите с които работех,включително и от HR мениджърката е много топъл човек,който наистина се интересува от хората,които постъпват в компанията.(Освен това е и безумно красива,ТРЯБВА да идете на интервю при нея!!)Единственото,което тези хора искат да видят у вас,е желанието да се учите,нищо повече.
В общи линии това е чудесно място за работа.За първа работа даже е идеално.Имате шанса да работите с млади и готини хора и с уникални продукти,които рядко бихте видяли в ежедневието на хората.
ЗАБРАВЕТЕ за негативните мнения (които са една излюзия) и се насладете на работата си там.

:))))))))))))))))))))))

Обръщението ми е към главния Управител (МОЛ). Моля г-жо Управител, замислете се как един студент живее , ако бих могла да кажа “живее” с 600лв, плащайки квартира или общежитие, храна за един месец, разходи по университета и разходи за транспорт! Нехуманно е с толкова обекта да унижавате труда на младите, още повече да ги роботизирате, заради Вашите абсурдни изисквания, на база заплащането от, които благодарение на тях обектите Ви съществуват. 800лв направете заплатите и мисля, че ще имате още повече проходи! Не е редно да не се оценява труда! Направете но по въпроса!
Много е тъжен факта, че третирате младите!!! Думите не са достатъчни. Трябва но да се случи, за да предприемете нещо!
Когато някой служител се старае, работи съвестно, прави повече от колко трябва, ами пуснете му 100лв отгоре над бонуса и заплатата. Така или иначе си е свършил задълженията, а и върши повече. Не Ви ли е срам, когато се разчуе заплащането, което предлагате? Всичките частници са алчни, лакоми и нечОВЕЦИ, но чак толкова ...