Еспо Груп ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Еспо Груп ЕООД

Не правете грешката да започвате в тази фирма! Дори и спешно да ви трябва работа, търсете някъде другаде и бягайте далече от тази. Пълна подигравка с вашия труд е. Изобщо не се чудете за какво служителите напускат постоянно. Ще забележите как през две седмици в jobs-а си търсят хора. На пръв поглед, когато човек попадне на обявата им, си мисли, че е мечтаната работа, но всъщност е същински ад. Липсва всякакво уважение към служителите. Лъжат ви за парите и техните "бонуси" (за едни има и си го изкарват, защото знаят за него, втори без дори да са разбрали как - ги изкарват, други изобщо нямат представа, че съществуват бонуси). Срещу труда, който полагате, заплащането е меко казано мизерно. Имат стотици изисквания (някои от които са лишени от логика), които на моменти дори най-работливият няма как да ги покрие и накрая пак остават недоволни от вас. Каквото и да направите пак няма да са удовлетворени. Чувството на моменти е сякаш си в казарма, а не на работно място. Трепериш да не направиш и най-малката грешка, защото после всичко отива по теб. Вместо да се чувстваш спокоен на работното си място, става точно обратното - вървиш на пръсти и с всеки изминал ден отиваш с все по-голямо нежелание на работа. Има моменти, в които ти дават една камара задачи, за които очакват от теб да работиш като машина, а заедно и към това да обслужваш всеки влизащ клиент в обекта и накрая ти заявяват, че работиш прекалено бавно. Наистина хора, ако имате уважение към себе си, не започвайте в тази фирма. Знам, че изглежда примамливо добре и всеки път си казваме "е, то за всяка фирма тук има негативни коментари", но повярвайте ми, точно тук всеки един е казвал само истината. Няма почти положителни коментари и това не е случайно. После служителите обсъждаме как сме чели коментарите тук и сме си затворили очите, за което и сега съжаляваме. Търсете по-хубаво място, не си губете времето, не случайно четете коментарите тук.

Може би трябваше да прочета повече тук преди да ида на интервю.
Изключително несериозно отношение от страна на измислената HR-ка(Ирена или там каквато беше).
Задава въпроси от за социален статус, мислиш ли за деца (ако нямаш), от кой град си, с кой живееш... Някакъв абсурд, на който човек просто да се чуди как да отговори.
Искам да се обърна към г-жа HR от тук, защото не ви направи труда да върне поне един имейл, а гарантира обратна връзка!
Та, скъпа Рени, професионализма ви е нулев, капацитета също. Когато правите подбор за различна позиция от продавач-консултант, може да се постараете да научите 3/4 по-нестандартни питания. Питания, които да могат да "анализирате" (колкото ви е възможно на Вас лично) реалния опит на кандидата, добри и не толкова добри качества и тн.
Няма да ви уча аз.
За жалост много неприятно усещане оставиха у мен, след като 2 пъти си губихме времето с интервюта.

Повече от ясно е че "положителните" коментари си ги пишат сами, звучат нелепо. Вместо сами да си пишете коментари, помислете защо хората се оплакват, защо заплатата е 500 лв и защо няма стол дори на касата?

Кандидатствах за позиция "Специалист, маркетинг и реклама". Повикаха ме на дълго интервю с HR, което включваше и въпроси, какво работят всички от семейството ми. Тя ме увери, че до няколко дни ще ми изпратят задача, която трябва да направя и да им изпратя. Не получих нищо и реших, че са намерили друг кандидат. След две седмици ми позвъниха от "Ориндж" и ми казаха, че са избрали мен и да отида на среща с тях за да уточним нещата. Отидох и се оказа че не е предложение, а повторно интервю със администраторката на сайта им, защото не могла да дойде предния път. Нямах нищо против, случва се! Отново ми задаваха същите въпроси като на първото интерю и трябваше да се преставя. Пак ме увериха, че до края на деня ще ми изпратят задача, която трябва да направя и да им изпратя. Минаха две седмици от срещата и повече не позвъниха. От чисто любопитство реших да звънна да попитам, какво се е случило с позицията, но никой не отговори на телефона. Разбирам, че може да са се спрели на друг кандидат, но смятам че е коректно когато имаш уговорка с някого, да я изпълниш или най-малкото да позвъниш на кандидата, още повече когато му се обаждаш да му кажеш че сте се спрели на него! За мен лично това беше доста несериозно и некоректно...

Понастоящем съм бивш служител, но мога да кажа, че докато работих в Orange center, получих безспорни възможности за развитие и израстване. Личното ми наблюдение е, че това е политика на фирмата - да предостави възможност на всеки служител да специализира и развие своята работа, без да ограничава и диктува този процес. Отношението между колегите е изключително здравословно и уважително и никога не е било проблем, който да пречи на личната ми работа. Подхожда се с разбиране и съдействие и човек може да се чувства спокоен. По отношение на финансовите възнаграждения, мога да кажа, че са закономерни с трудовата позиция и натоварване. Често, особено в София, младите хора гонят заплати, типични за IT сектора или чуждестранни кол центрове. Въпреки, че е разбираемо, препоръчвам на всеки да търси работа, която му носи пълноценно удовлетворение, а не просто висока заплата и придобивки. Всеки има различни приоритети, но ако целта е професионално развитие, няма място за сравнение. Orange center е реномирана и уважавана фирма, която цени служителите си като хора, а не като работна ръка. Причината за напускането ми няма нищо общо с работата или самата фирма. Екипът включва както много млади хора, така и хора с години опит на позициите си, с различни интереси и специалности, и създава естествена и ненатоварваща работна среда. Ако имате възможност да кандидатствате по позиция в Orange center, препоръчвам сами да си създадете мнението, че места с подобни трудови условия и отношения са рядкост и всички служители работят съвестно, за да допринасят за това.

Бях техен служител малко повече от половин година. Като цяло беше едно неочаквано преживяване. Колегите, с които работеха, са просто уникални!Никога не ми казаха да се махам ако имам запитване или ми отказваха помощ при нужда! Относно графика... Винаги беше готов навреме и беше съобразен с моите изисквания! Признавам, че заплащането не е съобразено с минималните нужда за живот в София. Но не това беше причина да напусна. Получавах си фиша всеки месец. т.е. знаеш какво получавам всеки месец
А относно работа с клиенти... Винаги има невъзпитани личности, които си мислят, че са повече от теб и искат да ти покажат къде ти е мястото, като те унижават. Но има някои изключения.
В по-долните коментари споменава липсата на място за отдих и като цяло липса на времето за отдих. Може би най-изтощителнито бе да стоиш 8 часа на крака. Да не можеш да се облегнеш за пет минути. Но това се усеща само в "мъртвите" часове..когато всички задължения са изпълнени и няма кой знае колко клиенти.
Книгите си бяха бонус..за тези шест месеца допълних библиотеката си доста.
Според мое мнение ако ти, потенциален бъдещ книжар, искаш да започнеш работа като книжар просто отиди в книжарницата и се позастой малко, огледай се, питай някой от служителите за препоръка (било то за подарък, за дадена книга, за химикалка) и сам прецени за себе си, а не да слушаш чуждото мнение!

Бивш служител съм във фирмата и мога с чисто сърце да кажа специално за обекта на Граф Игнатиев , че колежките ми бяха супер , но ръководството и натоварването бяха ужасни. В никакъв случай не можеш да си вземеш болничен или отпуска ако ти се наложи. Управителната Ирина е страшна лицемерка , която ти казва неверни условия при постъпване на работа , след което условията се изменят на 360 градуса. Моят съвет е- не си губете времето и нервите в тази фирма , заслужавате нещо повече от това да ви тъпчат и да ви казват колко сте тъпи хора без образование и човещина.

Най-уникалните колеги!

В jobs.bg постоянно ми излизат обяви за набор от консултанти в магазинът им на ул. "Граф Игнатиев" 18

След като прочетох долните мнения и очевидно измисленото последно такова, твърдо реших да не ходя на уговореното вече интервю!
Това би било просто загуба на нерви, време и пари за транспорт.