Добруджански хляб АД /img/frontend/nomap.png"

Добруджански хляб АД

ми кво да ви кажа ужас, направо използват хората като хлебарки и ги тъпчат сякаш са в концлагер. 1- отношението към служителите е в под нормата като европейци мисля,че това е важно тъйкато сме под стрес постоянно. 2- текучество и нама качество на тази работа,всикш гледа през просото заради тези мижави и неразбиращи от бизнес господари. 3- заплащането под 0 и използват за оправдание всякакви неща и лъжат , всики един работник там. така,че нищо хубаво само прецакване там.

Здравйте...ако в тази фирма сте  шофьор....на първо място сте докер или муле и после карате!ако на излизане сте били с 50 каси и се върнете с 45,си плащате разликата на момента.една каса струва според началниците 8,50.....ако не можете да се съберете в разходната норма на буса или камиона си плащате нафтата!според вас редно ли е?излиза че трябва да си плащате,за да работите в тази фирма!ако на края на месеца излезе че нещо липсва,липсите се разпределят между работниците...било нафта,било брашно,било нещо друго!а и брака на хляб ако е много,сумата на брака също се спира от колегите!В тази фирма няма никакви премий,било коледни,било великденски.никакви....а и дума да не става да ви дадат отпуска !с една дума фирмата не става,бягайте надалечееееее......ако искате да сте докер или общак и сте далеч от Варна,тук е вашето място!

Факти: Няколко месеца под ред до 40% рязане на заплати,голямо текучество на персонала,според собствениците "всеки ги краде",неадекватни управленски решения,липса на последователност във фирмената политика,анархия в счетоводството,много шефове респективно различни заповеди противоречаши си една на друга.
Извод : Ако си този на който не пука за пари,дали ще е порицаван с причина или без,обичаш обстановка на интриги и сплетни,и понякога се чудиш "какво аджеба правиш тук" то тогава "Добрджански Хляб"АД е твоята фирма :) Не оставайте изненадани ако ви назначат и на следващият ден ви уволнят , порядките са такива.И ще ви уволни не кой да е но самата юристка на фирмата, нищо че при започване на работа сте се договаряли със собственика.
И така мили приятели подавайте документи , защото всичко до тук казано звучи много весело .Нали? :)

Здравейте да споделя с вас моето мнение. Работех във фирмата от няколко години, но вече стана нетърпимо. От няколко дни насам Господа Управляващите са наели две момчета с дебели вратлета да управляват транспорта. То не бяха заплахи, то не бяха разходни норми. Не стига,че тези специалисти никога не са се качвали на камион, ами на всичко отгоре му определят и разхода.  Пример 40 тонен камион с ремърке пълен 32/100 и ако не влезе в нормата плащаш разликата. И то какво се получава за да работиш в тази фирма трябва да си плащаш така ли? Съвет БЯГАЙТЕ ДАЛЕЧ ОТ РАБОТА В ТАЗИ ФИРМА КАТО ШОФЬОРИ,защото ако не се поберете в  разходните норми на МУТРЯГИТЕ ще си плащате за да работите!!!!!

Пиша и говоря само за Варна. Във Варна назначиха едно младо момче за управител - Александър Хаджиев, което досега е продавало дъвки. Не стига, че не познава асортимента (наскоро ме пита лично "Димея" наш хляб ли е), ами е страшно некоректен.
Защо пиша това? Днес 21.09.20010г. както винаги ставам в 02.45 ч. и отивам да си върша работата т. е. да разнасям хляб. товаря буса разнасям първи курс и при завръщането за втори в 05.30ч. ми казват колеги, че от вчера съм уволнен. Въпреки всичко заредих и втори курс, намерих човека, който бе писан по график да го разнася и тръгнах с него,защото е от 5 дни назначен и въобще не познава моя район. Разнесох "хляба на народа" и вече официално ме уведоми тоя господин, че наистина съм уволнен, като не пропусна да ми се извини за това, което се е случило. Абсолютна подигравка! На мое място 90 % биха оставили всичко още сутринта, но аз не... Не мога да бъда некоректен идиот.
Браво! Чудесно! А къде беше вчера бе "господин началник", не ти стискаше да ми се обадиш и да ме уведомиш ли, или реши че си цар и господар и ти колиш и бесиш? Не си познал!
В работата си съм бил винаги точен и всичко ми е излизало до стотинка, хлебче и каса. Но кога си коректен винаги се получава така.
Между другото наскоро абсолютно същото се случи и с още един служител, Данчо.
Сега чакам да ми изплатят заплатите за положения труд, ама кото го зная тоя "юнак", май ще се срещаме в съда!
Г-н Малев, дано прочетете това и да вземете мерки, че тоя ще ви съсипе във Варна.
Лично аз не желая нищо, освен това да ми се плати коректно това, което съм изработил и да бягам далеко.

ами колегите  не са лоши но управитела е отврат,парите са малко за труда на хората,има какво да си желае!

Привет на всички добричлии, които са насдтоящи работници и служители в "Добруджански хляб". Гледам, че доста отдавна никой не е изказвал мнение за фирмата, в която работи. За мен това означава, че или всичко там върви по мед и масло или никой не смее да изкаже някакво мнение. Дано не е второто. Много бих искал да науча още за фирмата.

Всичко под всякаква критика :( Но работодателите не замислят за това :(

бегайте от тази фирма, няма по-лоши шефове, много работа, ниска заплата, по-добре си намерете нещо друго

Интересува ме как е положението в Финансово-счетоводния отдел на фирмата?Как е екипа,изискванията на мениджъра, има ли възможност за развитие на млад човек, работно време, допълнителни бонуси и т.н.?Всяка информация ще е от полза+ нещо за РЗ?