Добруджански хляб АД /img/frontend/nomap.png"

Добруджански хляб АД

Искам с няколко думи да ви опиша фирмата...
Кандидатстваш и ти обещават света.
Почваш работа и започват големите проблеми.
Първо - смените са по 12 часа. 2 дневни, 2 нощни и 2 дни почивка.
Ако си шофьор - идваш в 3 сутринта да товариш, свършваш си работата в 6 и до 3 следобеда, ако не са счупени компютрите се отчиташ
Ако си работник в склада - мъкниш по цял ден каси, товариш и разтоварваш каси като идиот и това го правиш с кука. Да не си мислите, че се ползват палетни колички? Много се лъжете - всичко е на ръка.
Ако си в производтвото - същата работа. Блъскаш като идиот, пренасяш каси напред-назад и това е през цялата смяна.

Никой във фирмата няма определена почивка. За 12 часа ти се събира не повече от половин час почивка.

Интересното е, че като почне някой работа във фирмата, започва без трудов договор и без задължителната здравна книжка.
Има хора, които с месеци нямат здравни книжки, представете си само ако някой от тях е болен какво може да се случи ...

И сега идва най-интересната част - със заплащането.
Заплатите са направо обидни.
Дават се с един месец закъснение, за да могат да те държат като роб.
Не можеш да кажеш нищо, защото ще останеш без заплащане.

За колегите какво да кажа ... Всички са тотално изнервени и преуморени от тежката работа, безхаберието на управителите и на баш управителя и разбира се от ниските заплати и постоянните.

Мисля, че с няколко думи съм успял да опиша фирмата.
Нека и други, работещи там да си кажат мнението.
Поздрави от Ада

Значи кандидатствах във фирмата за работа във град Варна.Приеха ме и започнах , карах 6 дена. И околу 20 дена бях на обочителен период. Ще ви напиша неуредиците на които се натъкнах. 1- неисправни автомобили ( минават прегледи без документи, светлини , спирачки ) 2-самите автомобили са устаряли морално и хлопат и тракат отвсякъде ) 3- исчезва ти хляб при заявките ( дали е краден или просто документите не са в ред е друга тема факт е че  все нещо ти липсва ) а това  си го плащаш от джоба 4- получиш ли акт на пътя зареди строшените бусове фирмата не поема разходите по АКТ-а всичко се плаща от джоба на шофьора 5-склададжийте им режат от заплатите без основателна причина със думите -- дугиа месец ще ви ги платим. 6- ако си на ЕКС-ван губиш по 2-3-4 часа за отчитане след като си се прибрал в гаража. 7-тоя шефа на ВАРНЕНСКИЯ склад АЛЕКСАНДЪР ХАДЖИЕВ го раздава на тарикат ( са прай на велик - мошеник ) а фирмата тъни в мизерия ....... ПРОСТО НЕ ОТИВАЙТЕ ВЪВ ТАЗИ ФИРМА ЩЕ СИ СКЪСАТЕ НЕРВИТЕ .....

Незнам какви заплати вземате ,колко ви режат ,но хляба който си купих вчера беше ОТВРАТИТЕЛЕН. Миришеше на вкиснато,имах чувството че не хляб ,ами някой изпотен циганин имаше в торбичката. Повече от тая фирма хляб няма да купя и на колкото мога повече хора ще кажа да го избягват,заобикалят.

пак рязане на заплати, защо до кога? На нас ни режат заплатите, а отварят склад в Русе и продажбите падат в пъти, а разходите само се увеличават, баси управлението!

Гълъбчо, хубаво си отваряй очите и ушите къде си решил да кандидатствуваш за работа! Бедна ти е фантазията какво те чака ако почнеш там! Не те знам какъв рибар си, ама може да станеш един огромен шаран......отначало почти сигуро ще получиш "големия червей", ама си нямаш представа каква голяма кука те чака зад него. А пък ако случайо си безгранично тъп - кандидатствай и почвай! Не питай старо, питай патило!

Привет,
От около месец гледам една и съща обява за работа "маректинг специалист", която я пускат всяка седмица, но не са описани нито задълженията нито заплатата, нито нивото в йерархията.
Кажете какви са заплатите в тази фирма, плащат ли ги на време. Има ли маркетингов отдел или се пържиш сам?

Поздрави: Гълъб Соколов
Послепис: Скъпи HRи, аз не разбирам от подбор на персонал, но съм много добър рибар. Сега ще попитате защо го казвам и какво е общото, ами много просто и в подбора на хора и в риболова големите екземпляри се ловят с големи червеи. :)  Напишете каква е заплатата поне, по кандидатите ще се ориентирате на какво приличате и респективно кого привличате!!!

Привет,
Видях обява за "маркетинг специалист" и се чудя дали има смисъл да кандидатствам. Като цяло нямам никакви впечатления от тази хирма, затова реших да попитам настоящите служители.
Моля, споделете Вашия опит. Какви са заплатите (в точни цифри), има ли бонуси, премии.
Каква е работната атмосфера, хората позитивни ли са?
Има ли конкурентна среда или идеите и развитието се предават по полов път?

Ще очаквам Вашите обективни мнения!

Поздрави :)

"...Ние можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, за толкова кратко време, че сме се специализирали да правим всичко от нищо!"

"За мен най-лошото в България е чудесното наслаждение, което имат тук хората, да се преследват един друг и да развалят един другиму работата"
К. Иречек

Най-отвратителният хляб, който се произвежда в цяла България!!! Неизпечен - тесто, лепне по пръстите, мирише ужасно, с отвратителен вкус. Възмутена съм до дъното на душата си как житницата на България се гаври с българския народ!!!

Ще кажа няколко думи за звено Варна. От няколко години съм във фирмата, но по-зле от колкото е сега не си спомням да е било. Шофьорите бачкат по 12-13 часа. Тази бумащина, която трябва да попълват всеки ден ги съсипва. Всички са изнервени до N-та степен. Фактуристките едва смогват с ексваните, едновременно с това приемат заявки и какво ли още не. Вече не помня колко народ дойде и си замина именно заради тази простащина да се попълват толкова ненужни неща всеки ден. То не са сторни, то не са пътни листи, то не са стокови - един път ръчни, че после фактури и т.н. Производството пък да не говорим. Ако днесвната смяна работи, то нощната я кара съвсем през просото. Излиза стока, която не отговаря на никакви изисквания. Ръководните кадри си прехвърлят топката един на друг и никой нищо не знае или се прави, че незнае, защото така им е удобно. Има момчета, които карат с месеци без почивка, но шефовете само вдигат рамене и казват " Ще намерим още хора", но само това да е. Не е изключено служителите във звено Варна да спрат да работят, ако този абсурд продължи...