“ЕЛЕКС ГРУП-ХОЛДИНГ” ООД /img/frontend/nomap.png"

“ЕЛЕКС ГРУП-ХОЛДИНГ” ООД

За всички настоящи служители. БЯГАЙТЕ ДАЛЕЧ от Елекс Царевец Горна Оряхвоица. Няма оправия с дъртата лелка. Обещания 1000 1200лв нето, получаваш 650лв. За всичко Вие ще сте виновни. За това че лелката не прави продажби, пак сервизния е виновен. Дават зор да бързаш. в 18ч те пращат и да разнасяш разни етикети. Това е системно.
Единствените разбрани хора от цялата фирма (Варна) бяха ,
Коце,Петьо и бат Жоро. Готови са по цял ден да ти обесняват как да оправиш даденото нещо по телефон.

"Елекс-Царевец" офис Горна Оряховица. Сервизният техник е избягал(не си беше изчистил раб. място, явно много му е накипяло!), трима-четирима преди него - също. В момента няма сервизен. Търговец на техниката им - също няма! Съкратена била длъжността, откриват я наново. Работят две служителки към отдел етикети, едната е и отговорник офис. Кола - златиста Шкода дреме в папратта пред офиса. бялата я разтриват и един "Партнер" Сервизен ги кара едната дама. Изпращат ме от "Бюро по труда", с насочващо писмо. Заплата за кандидатстващи служители, "измъкната" на принципа "говорим за всичко друго, само не и за пари" на интервю от г-н Ангелов, Търговски директор в новото ЕООД(към 08.2018г),обявява се БРУТО, с уточнението: "Ще си прверите в интернет" за Сервизен специалист - 850бруто, и за Търговски предстваител - 850бруто. Уточнява се - за заслужилите има бонуси, без да се отваря дума за актуализация след изпитателния срок. Гарантират въвеждащо обучение в централата във Варна. Разделихме се с уточнението, че ще размисля. Впоследствие дадох тактичен отрицателен отговор, че се съмнявам, дали бих се справил. Отговорничката на офиса се натаралежи и си "пусна отровата". Такъв човек съм, че "леко минавам" над тези неща! Просто за себе си реших, че е безпредметно да си губя времето в опити да осъществявам продажби "B2B". Едва ли бих бил успешен търговец с 650лв. нетно възнаграждение, при положение, че само за "представителни" разходите първоначално са 450лв. мин. А и за в момента нямам възможност и желание да кредитирам "ХОЛДИНГ"!

Пълни безхаберни лелички които не знаят какъв е работния процес на работа,които има много голяма наглост да ти се присмиват и да парадират че имали пари,а ти да не имаш претенции,а да си вишист,и да си имал стаж в областта,че да могат да ти дадат повече от 450 нетно!!Всички коментари са верни на 300%!!Уверих се така е.Този номер с заплата като видях чего правят още от 2009г. ме ужаси но е факт и до днес.В обявата пише 1000лв.брутно а същност се оказва че са 650бруто чисто 450 да вдигаш ролки на ръла по 50кг.Браво на лелките Комунисти с 5 работника в 3 цеха и 20 човека личен състав.

Единственото положително е, че е в града. Работна среда - напрегната, без колегиалност; никакво уважение от страна на босовете, не умеят да задържат качествените си кадри; заплащането не съответства на положения труд; (дори някои колеги получавали само половинка заплата, но ги карали да се подпишат на фиша за цяла); да не говорим за извънреден труд - не се заплаща или ако има такова не е адекватно; добре са само подмазвачите, имитиращи работа; на един работник - трима началници ... и изобщо помислете преди да отидете там.

Положението в дъщерните фирми е долу-горе същото. Номера с брутната заплата явно е взаимстван повсеместно. Наемат те за технически персонал, с ОГРОМНИ изисквания за квалификация по всичко, а насреща дават стотинки и те карат да бъдеш общ работник. А като нямаш друга работа да обикаляш по фирмите и да се правиш на маймуна предлагайки безбожно скъпите машини и консумативи на фирмата. Политиката е, че от ремонта на техниката трябва да се печели с поне 300 % , нулево обучение. Никаква техническа документация. Хубавото е същото като при другите - служебната кола ползвана за лични нужди, възможност за свършване на лична работа през работно време и това е. Когато работата не върви да не си покрай шефа си. Искайте предварително длъжностната си характеристика и четете внимателно дали отговаря на това което очаквате да работите. Обикновено има клаузи които дават възможност на управителя да ви възлага каквото му хрумне.

Първо "почитател" съм на сайта от доста време и виждам, че има липса-почистване на коментари, което....не говори добре за създателите му.Второ поздравления за Admin ПЛ :) и "пропагандата",  която е направил. Работата е свършена добре и обективно е описано всичко положително: - Осигуряват те на реален доход; - Работи се на светло и според всички правила в държавата; - Служителите се обучават добре (поне по мое време беше така) - Подхожда се с разбиране към теб, ако имаш личен проблем...може и да си излезеш от работа за някой друг час;- Колектива като цяло беше от качествени хора;- Можеш да си изградиш добри контакти и приятелства, както с колеги така и с клиенти.- Средната възраст на служители, преобладаващо наистина беше от хора "преди пенсия", но това си имаше и положителна страна за  "новаците", имаха възможност да се научат. А за нас останалите с големия стаж там какво да кажем. Често се ядосвахме, когато новия служител биваше назначен с по-голяма заплата от нашата. - Собственика,  колкото и да се гневи...е добродушен човек и лошо от него няма да видите.И сега вече минавам към негативите в Елекс:
- Не актуализираха заплатите своевременно ...държаха ги на ръба и сумарно, със сумата за прослужено време се получава бруто на осигурителния минимум за професията. И така идвайки новия служител много често взема заплата повече или колкото един обучен, ефективен човек. Това дори е предизвиквало шеги, че начина да ти се покачи заплатата е добре да напуснеш и след 2-3 дни да кандидатстваш за освободентото от самия теб място :)- Друго директна критика към собствениците с най-добри чуства. За толкова години, никой не си даде сметка или поне не го показаха, че "служителя" и въобще трудовия ресурс с техните умения знания е НАЙ-ЦЕННИЯ КАПИТАЛ. И колкото и заеми, оборудване и средства да имаш, работната ръка е ФАКТОРА носещ добавена стойност...произвеждащ, продаващ, сервизиращ и създаващ имидж, ако щете. А последно споменатото за имиджа, не е никак за пренебрегване в днешната свръх конкурентна среда. Като цяло в годините се повториха едни и същи грешки, и не се поучиха от грешките си...това всъщност обяснява няколко неща: - голямото текучество на хора. - липсата на интерес и качествени хора, за попълнение.- и да не забравим "почистените",  вече коментари тук на бивши колеги, изсипали цялото си недоволство и разочарование. А сега вече, някой си е дал сметка за имиджа и е поработено...лошо няма, все пак се действа в положителна насока.
Продължавам с негативното, което аз за себе си открих- "Човешки ресурси"...няма,  това е непозната длъжност за Елекс. Има лице което ще Ви назначи и освободи и само толкова! А длъжността- Човешки ресурси означава много, много повече и изисква знания,умения, методи на управление на работната ръка ...и точно тя е ключова за мениджмънта и успеха на всяка фирма.- Там думи като "стимули", "мотивация" за работа и други подобни никой не прилага.- Често се лансираха хората "симулиращи" работа...идващи в събота и т.н. - Последно време ключовите дейности -Производственна, Търговска се сляха...по-скоро всеки трябва да си гледа в неговата купичка.Има още какво да се каже,...но стига. Обопщено за всички интересуващи се: Уважението го има и трябва да си го заслужите, Заплащане - колкото държавата изисква за длъжността; Привилегии има...горе долу, Фирменна сигурност - да беше добро. Развитие - няма. Работна среда - приятна. Колеги (колектив) имаше. Аз прекарах хубави години там,  запазвам добри спомени и желая успех. ЕЛЕКС беше и остава ОТЛИЧНА ШКОЛА ЗА КАДРИ, можете да получите добър старт. Идеално място за стажанти :)

Бреййй, все едно съм завеждащ отдел "Пропаганда"!  :)

Да, колеги има ги и тези неща, но все пак, за да сте обективни, е редно да опишете и положителните страни, както и да посочите кои от тези негативи са прецедент, кои практика и пр.. Например "набиването на канчета" си е метод на работа на управителя и ако човек не го приема много лично - не е проблем! Как иначе управителя да респектира подчинените си? Иначе си го знаете, че е точен и разбран човек - например, никога няма да ви откаже извънреден ден отпуск, да ви услужи с пари назаем, когато сте финансово затруднен и т.н.. Ами, както казва един колега, ако шефовете ни бяха "мутри" на половината от нас топките ни щяха да висят по дърветата наоколо. Кой от нас не е грешил и към него не е подхождано с разбиране - в редки случаи се налагат административни наказания и в още по-редки - парични санкции.
Много добре знаете, че политика на фирмата е да играем по правилата - да се спазва трудовото законодателство, да се спазват принципите на свободния пазар, да се работи на светло в условията на конкуренция и пр., което един ден може да ни изиграе и лоша шега, понеже сме в България.
Колкото до професионализма - вярно е, че много кадърни колеги си тръгнаха през годините, но и също толкова от тях останаха и продължаваме да работим. За заплащането - да, така е, но е колкото въпрос на първоначална договорка, толкова и въпрос на доказване, че можете, знаете и заслужавате.

Искам да попитам как е в счетоводството?

Много жалка и разочароваща фирмичка е за тези които искат да правят кариера там. Първо, добре ще ви назначат там, няма да има кой да ви обучи понеже Вие ще вземате по висока заплата от този който трябва да ви обучава и нали разбирате, че резултатът ще е нулев. Второ ще ви праснат един план без да знаете какво включва и какво не, и всеки месец ще ви удрят по канчето че не си го изпланявате. Обикаляне по фирми за набиране на нови клиенти "ха ха ха ", като всички във Варна и цяла България знаят за състоянието и безброй от изданките на фирмата.
И такаааа ще си останете (Безхъберник) докато един ден и на вас ви писне на .... .
Не си губете времето там, защото един ден ще съжелявате за пропуснатите ползи и възможности :)