“ЕЛЕКС ГРУП-ХОЛДИНГ” ООД /img/frontend/nomap.png"

“ЕЛЕКС ГРУП-ХОЛДИНГ” ООД

тези редове са за тези които може би искат да започнат работа в Елекс.
в тази фирма текучеството е по-голямо от нормалното. новите хора са с по-ниски качества от предишните. Технически фирмата е по-зле отколкото преди 4 години. Всичко от предишните мнения е вярно. За търговски директор се назначават хора, които никога не сключвали съществена сделка с клиент. Дефицита на технически знания е крещящ . Тези цигански номера със заплатата , договаряш нето   а получавш бруто и с най-невинна физиономия ти се обяснява, че не са разбрали , явно го играят на всеки. Шефа умее да мотивира и да надъха новопостъпващите като започва да се оплаква от служителите си , как той им вярвал пък те са го излъгали и то го прави съвсем артистично с невинно ангелско лице. След един месец този номер вече не действа. На новопостъпващия му се втълпява, че е с по-големи правомощия и изпада в конфликт с останалите колеги. Това се цели съзнателно.
Във фирмата няма атмосфера на обмяна на знания и опит. Това се постига и като се насърчава /върешната конкуренция/  т.е.  двама търговци на фирмата отиват и предлагат една и съща стока на различни цени при клиент , който не им е в района. Обикновено не знаят един за друг, в  следващия момент когато разберат тази ситуация започват да си свалят взаимно цените.  Районите за действие се нарушават масово ,  естествено това води до /приятелски/ отношения между колегите.
Шефа се старае да не изразява ясно и разбираемо мнение, като че ли е политик или адвокат.  Често се случва да ви говори нещо , а да прави нещо друго,  значи докато ви е говорил едно е мислел друго.
Не се провеждат обучения на търговците , а пък технически и да организираш обучения -ефекта няма да е голям.
Ако не сте материално притеснен си потърсете по-добро предложение.

Аз работих там преди време да Вие сте прав за много неща всички са интриганти нищо не вършат а се правят ,че въшат и затова вземат такива заплати ,но има и хора които стават и си гледат съветно работата.Ваичко си зависи от собственика на него не му пука за бизнеса му та работниците ли да го мислят.Той не си е направил системата добре и от това страда фирмата му.Много е лошо да има 20 прости началника на 15 прости работника.

1 точка

Назначени капиталисти, без уважение към служителите си. И по-лошо може да е , ама връзките са им слабички , затова се правят на добри. Няколко стари каки се правят на голяма работа, но добре, че там няма истински професионалисти - с трици маймуни не се ловят. Атмосфера на омраза, нерви и подозрение. Загубено време. Свалят звезди, но всичко е лъжа. От дъртите каки не може да се пробие, а тяхното ниво е отпреди 20години. Представител на истинския собственик е Ковачев-комунистическа номенклатура. Всички други, са назначени.

Аз рботя в тази фирма все още! И немога да разбера в коя друга фирма, която се занимава с търговия ,търговците не си вършат личната работа по врвме на работа?
Кой нормален търговец не си ползва сл.кола за лични цели?Хайде да не се правим на Света вода ненапита!Колектива ,като цяло не е лош!Но "Принципа Бий за да те обичат " важи с пълна сила. В кой колектив където, работят жени и мъже няма интриги?ДА заплащането не е голямо, но никой не е вързан на сила, а и рботата не е за 1000лв. заплата.Ние Българите първо искаме ,а после даваме!Каква работа си свършил бе Алн Колу ? , че искаш 1000лв. заплата.Много високо си отценявате труда! Нали се сещате ,че за висока заплата трябва да работиш МНОГО!! 10 ЧАСА non stop ,а при нас това го няма е ,как ревете за заплати ! Нали знаете, как се работи на запад?Какво ми хленчите тогава?Ако ти се работи и имаш идеи, желание за работа и умееш да си ги извоюваш ще си добре, но ако се чудиш от къде да започнеш няма как да стане и това важи за" Елекс"! Тези които, казват за сл.коли да не би да не са се възползвали от тях за лични цели?Фирмата е замислена много градивно, но ние сме мързеливи, и смо марморим.

Поредната комунистическа фирма в условия на пазарна икономика. Като гледам другите коментари, схемата на работа явно и до днес си е същата. Да, това с предварително обявената БРУТНА заплата, е много интересна уловка. Не съм чувал друга фирма да го прави. Известно време се питах как оцеляват колегите с такава малка заплата, после разбрах - паралелно се заработва "на частно", или някаква лична далаверка гледат да завъртят. То друг начин няма, да живееш само с тази заплата не става. Еми съжалявам, ама не съм достатъчно интелигентен за подобни еквилибристики. Пък като изтекоха споменатите 3 месеца, се оказа, че въпреки положените усилия, не заслужавам повече. Не съм уцелил значи пътя към сърцето на боса (подмазвания, доносничество... само предполагам). Пък аз съм такъв неблагодарник, винаги си тръгвах като свърши работното време. Съвсем открито ни подканяха: да не се притесняваме, можем да не излизаме никога от фирмата. Щом сме некадърни да си свършим работата в рамките на работното време, няма проблем, шефа ще прояви разбиране. И по-важното е да имитираш дейност, а не да вършиш нещо наистина. Нагледах се на всякакви безумици там, например търговец отива при клиент на свой колега и му предлага същата стока на по-ниска цена. Вътрешна конкуренция :) И това не е прецедент, а редовна практика. Сега, колкото пъти отида там, все различни лица. Освен хората на годинки, които вероятно им е трудно да си намерят друга работа. Изкушавам се да разкажа работни ситуации от близките дни (вече като партньор на ЕЛЕКС) да се посмеете, но ако го направя ще ме разпознаят и рискувам повече да не мога да се веселя там. То ако имате време, можете да съчетаете някое ваше ходене до Технополис или Практикер с едно увеселително посещение до ЕЛЕКС. Иначе работната среда е приятна и погледнато от страни фирмата изглежда солидно. Говоря за битовите условия, иначе хората във фирмата се занимават с всичко друго (интриги, театрални постановки и т.н.) но не и със задълженията си, говоря за приспособилите се, другите напускат. Мисля че един човек, подкован с тази предварителна информация, може доста да се позабавлява "работейки" няколко месеца там. Ако си няма друга работа разбира се.

Не е място където можеш да се задържиш дълго. Много лошо заплащане. Всички които работят от дълго време там са роднини на шефовете или връзкари. Явно несправедливи неща там са ежедневие и се приемат за нормални. Тъпчат редовите си служители и ги държат нарочно в състояние на стрес. Имат платен абонамент за линейка. Имало е 2 случая на инфаркт във фирмата.

Аз съм един от многото напуснали специалисти.Съгласен съм със мнението на другите служители на фирмата.Само ще допълня,че фирмата чудесно се опитва да обучава специалистите си.Но какво се случва,когато тези спеалисти си поискат адекватно заплащане;нищо.Само обещания.Затова там специалистите са на свършване,а без тях в днешно никоя фирма не може да прогресира.Управителите са умни хора и нека да се огледат,че вече не е 199.....,а 2009г 21-век.Пожалавам им успех.

Здравейте настоящи и бивши колеги!Работих година и половина в сервиза и смятам че мога да кажа две думи за работата във ЕЛЕКС и в частност в ПОНТЛЕКС.Заплащането е средно-не е високо но не е и от най-ниските.За уважение няма да говоря-сервиза обикновено се ползва вместо общи работници,пренос-превоз и с уважението до тук!Привилегиите се изчерпват със служебна кола която се ползва като лична и с т.н.безплатен обяд.А иначе е луда работа-стоката се внася от ЕЛЕКС,продава се на ПОНТЛЕКС,който я продава примерно на РУСЕ и чак след това стига до клиента.Развитие-какво е това,най-много от градинар да станеш общ работик и това е!Колегите някои стават,повечето само се плюят едни други,вдигат гюрултия и се правят,че вършат работа.Има и много свестни хора но те са колкото белите люстовици-може би един на сто човека.Според мен това е едно от малкото фирми където перестройката още не е дошла и все още комунизма е жив и още на мода.Иначе ЕЛЕКС е добра школовка и трамплин за собствен успешен бизнес.Там е истината-всеки научава нещо,ако може дръпва нещо и си отива.Ще се радвам някой от бившите или настоящите колеги да ми пишат.Адреса ми е [email protected]

Написаните 3-ри мнения за ЕЛЕКС са напълно верни и отговарят на истината.Писали са ги хора,които действително са работили там.Те са прави за всичко.Сега ще ви кажа моето мнение:Служителите в тази фирма се сменят като пазарски чанти през няколко дена(не години,месеци а дни!!!).Има страшно голямо текучество.Новите хора идват и си отиват буквално за дни.Никой не се задържа там за по-дълъг период от време.А лошото е че на собствениците(за мен те не са собственици!) не им пука ,че хората им ги напускат.Не си мърдат и пръста,за да направят нещо поне малко ,за да се опитат да задържат добрите си и дългогодишни служители.Няма фирма в страната в която толкова често да се сменят служителите.Всеки си кътка хората и гледа да ги задържи,защото персонала е този които изкарва печалбата на една фирма.В ЕЛЕКС е точно обратното.Броя на напускащите е по-голям от броя на новоназначените.Затова и всички добри и дългогодишни служители напуснаха.А най-интересното е че всеки който напусна си направи собствена фирма и търгува със същите стоки,които е продавал като служител на ЕЛЕКС.Млади хора въобще не се задържат на работа там и това е жалко!ЕЛЕКС е добър пристан за възрастни хора,които не могат да си намерят работа никъде другаде или им остават няколко години до пенсиониране.Хора без алтернатива.Всяка фирма гледа да работи с млади хора а в ЕЛЕКС останаха предимно пенсий.Младите хора не се задържат на работа там и бягат като дявол от тамян!Причината е една:ниските заплати.На всеки който се излъже да почне работа там искам да му кажа,че работата и самата работна атмосфера е много изнервена,има голямо напрежение.Има много караници,викове.Случва се така да се отнасят към вас,че може и да се разплачете.Трудно ще издържите.Във фирмата прогресират клюкарите,доносниците,подмазвачите,а така също и онези които се правят,че "работят"...... в събота.Само такива хора имат шансове за успех пред шефовете.Да не говорим,че за търговски директори са сложени хора,които нямат сключена нито една търговска сделка в живота си!Това е парадокс!Обедна почивка почти нямате.За целта ви дават мизерен обяд,за да го изядете на работното място и да останете на работа и да не почивате.Друго парадоксално нещо е че назначават новите служители с по-голяма заплата от служителите,които е работят във фирмата от няколко години!!!!!Ако започнете работа там имайте предвид,че 2 пъти в годината ще ви се налага да идвате на съботна бригада.Почистват се работните места,нещо като ленински съботник.Още едно доказателство,че комунизма в България е жив!За награда не ви дават пари, а 2 кебапчета и 1 кюфте от "ГЮРЛАТА".Ако не доидете на бригадата ви лепват черна точка.Служебните коли до една са с марка Шкода.Всеки служител я ползва като личен автомобил.Ползва я през работното време като собствена кола,за да си върши личната работа.Колите винаги са с празен резервоар,защото всеки кара а никой не зарежда с бензин.Голямо разхищение ви казвам.Никъде го няма!Моя съвет е:ХОРА НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА В ЕЛЕКС.Съвета ми е точен и добър.Ако ме послушате няма

Работих в Елекс от 1994г. Поставих едва ли не началото на производството на печати и етикети. Може да се каже, че с управителите се уважавахме. Уж. Когато напуснах след почти 11г работа при тях, ме обявиха за "Persona non grata". Г-н Боев е работохолик и донякъде на него се дължи сегашната фирма Елекс. За съжаление докато бях там управата така а така не разбра, че всичко това което представлява Елекс е благодарение на служителите му, които работеха като волове и насреща получаваха прединфаркти състояния, ниско заплащане и пълно неразбиране. Прогресивните идеи в общи линии се не се лансираха. Трябваше да крещиш из офиса за да се реши, че работиш. Да оставаш задължително поне половин час след края на работното време и да идваш в безвъззмездно в събота, означаваше, ЧЕ РАБОТИШ ЗА ФИРМАТА, без значение правиш ли изобщо нещо. Ако си подмазвач, имаш шансове - винаги широко усмихнат, нахален и вечно хвалещ началството и винаги 100% съгласие.
А за специалистите от сервиза: имаше двама наистина професионалисти, но напуснаха защото им изпиха буквално силите, а насреща смешно заплащане. Това с трифазния двигател, може и да е виц, но не се учудвам ако се е случило. Чехите са с развито чувство за хумор.
След 11 г къртовска работа за Елекс, като единствения тогава дизайнер и специалист по предпечат изработих заплата почти два пъти по-ниска от това, което получих като стартова на новата си работа. Обиди ме това, че момчето, което дойде на мое място почно с толкова, колкото бях извоювал за всичките тези години.
След като напуснах, зословиха по мой адрес, така че да стигне до ушите на новия ми началник. За щастие той не повярва на тези приказки.

Ако сте ерген, човек без личен живот, без семейство и нежелаещ да се прибира в своя дом и мислещ денонощно за кариера, може и да имате успех във холдинга Елекс или някоя от дъщерните му фирми.