Промаркет ООД /img/frontend/nomap.png"

Промаркет ООД

Здравейте! Не съм служител на фирмата, нито клиент( не ми харесва тази верига), но се поинтересувах от мненията за нея. защото мой познат  иска да започне работа в тази организация. Традиционно има доволни и недоволни служители, както навсякъде, но едно нещо ме втрещи. Разбрах, че в тази верига се налагат финансови глоби на служители за не добре свършена работа. Само, където в българското трудово законодателство никъде не пише, че това позволено на работодателя. Там има съвсем други методи за дисциплинарно наказание в тези случай( друг е въпроса, колко са успешни). Тоест удържането на пари като глоби е незаконно. Щом се глобяват служителите, следовтелно  са подписани трудови договори на едни пар, а с получават други. Интересно от "Инспекция по труда" дали не би желала да я провери тази ситуация, а и е редно данъчните да направят една ревизия, защото с просто око е видно, че има вероятност за сериозно данъчно-осигурително престъпление. Ясно е, че този работодател явно си има хора, където трябва и това няма да им се случи. Повече обаче ме втрещиха мненията на служители, които едва ли не поощряват това да бъдат глобявани тоест поощряват пресъпленията над тях. Ами съжалявам, но си носете кръста и взимайте малко пари щом не уважавате труда, който плагате и още повече себе си. Безумно е, какви агънца с преклонени главици са тези служители. Всеки си знае, защо и за какво работи там, но поне не говорете глупости
Поздрави и четете повече,не е вредно.

Ако се уважавате дори малко, никога не започвайте работа там. Заплатата е мизерна и постоянно ще Ви удържат пари за нещо(пример : казват ти да има ядене на топла точка до 21:30 и след това ти удържат пари, защото е останало ядене). Ръководството е с изключително гадно отношение и когато решиш да напускаш започват заплахи за дисциплинарни уволнения и побой(едно момиче, лично ми каза как един палячо с брада(охраната на ръководството, защото ги е страх да не им пръснеш мутрите) и един клоун със очила са я заплашвали). Спазването на закона е само когато е в техен интерес! Общо взето, ако сте глупави и обичате да Ви мачкат, ако заплата 500 лв.( в най - добрия случай) Ви е достатъчна, ако нямате капка самоуважение, ако никога не Ви се налага да излизате в болнични, защото те не разрешават да се боледува и заплашват с уволнение и неплащане на остатъка от заплатата, защото по договор получаваш 450лв. бруто, а другото е в пликове, ако 10 дни годишен отпуск са Ви достатъшни(погледнете обяснението за болноичните, то отговаря и защо е 10 дни платения отпуск),     то това е идеалната работа за Вас!

Стажант човешки ресурси в промаркет?

Здравейте и от мен. Работя в магазин Промаркет намиращ се на бул. Сливница. Искам да кажа на на хора, които кандидатстват за работа във фирмата следните неща:- работи се, когато си на смяна бачкаш (зареждаш стока, минаваш на каса, почистваш магазина и въобще всичко, което се изисква)- заплащане- получава се редовно, бонусите са много добри, нормално е да са обвързани с резултатите на магазина;- колегите- като навсякъде има много готини пичове има и лешове, всеки избира с кой да общува;- отношение на ръководството- няма колега, който да се е обърнал за помощ или молба за съдействие за нещо и да му е отказано;- развитие- сигурно Промаркет е една от малкото фирми, които предоставят реална възможност за развитие на служителите си. Почити всички управители и отговорни кадри са се реализирали от ниските позиции. Да, това е 100% истина. Ако си пич и бачкаш здраво и отговорно, ако имаш потенциал, повярвайте, забелязват те и ти дават шанс за развитие. След като получиш шанса, нормално е развитието ти да зависи само и единствено от възможностите ти и от това, на което си способен да дадеш и покажеш.Успех на всички, които искат да станат част от екипа, ако искате да се развиете и да разгърнете потенциала си, това е вашето място!

Заплаща се редовно, но не и реално.
Работи се по 8 и половина - 10 часа - тръгваш си когато ти кажат и това е 6 дни в седмицата. Що се отнася до отпуск - не познавам човек, който да е ползвал повече от 5 дни в годината ( толкова дават ).
"хората " на по - горни позиции са необразовани и напълно некомпетентни в това, което вършат.
Работната среда е под всякаква критика - хигиена нулева, а зимата повечето служители са болни, заради адския студ.
Промаркет ООД може да бъде сравнен само с комунистически лагер и нищо друго

Госпожо Станкова бих искал да ни обясните малко повече за работата в Про Маркет. А до вярната и невярната информация на всеки нормален и образован човек му е ясно, че бивш служител няма да напише добро за фирмата. Все пак сме българи и всички се оплакваме за щяло и нещяло. Не съм на 100% сигурен за глобите ви, но ако е вярно аз съм виждал клиенти които взимат етикети (и те не знаят защо(имате камери ползвайте ги)) и ако за такава простотия глобите екипа си. То мястото ми не е в про маркет ;)

Лек и успешен ден на всички и попътен вятър :)
С уважение: Георгиев А.

Здравейте на всички,работя във фирма Промаркет повече от 8 месеца. Длъжността, която заемам е продавач-консултант. Прочетох внимателно почити всички мнения и не мога да повярвам, че хората могат да паднат толкова ниско. За времето, в което работя съм получавала заплатата си АБСОЛЮТНО навреме, по-рано да, но никога по-късно. Да, факт е че се работи здраво, но къде дават заплата за "клатене на краката". Да, вярно е, че не е позволено излизането от обекта, но подяволите, ние сме на работа, не сме на разходка и кафе. Другото, което ми прави впечатление, е че доста се злоупотребява с прословутите глоби. Да, има глоби и те са за доста основателни неща. Пример: не е заредена стоката или няма цени на артикулите и т.н. Никой не глобява ей така. Защо никой не написа за бонус схемите, бонуси се получават и те са повече от добри. Ако всеки си гледаше работата и не се опитваше да се скaтае или да претупа работата си нямаше да сме на това положение. Промаркет е фирма, в която се работи здраво, трябва да си отговорен и да си изпълняващ задълженията си, получаваш адекватно заплащане, бонуси и възможност за развитие!Мария

Здравейте,значи тази верига магазини промаркет не може вече да намери хора(балъци) за работа от софия ли!? и пуска обява обаче скрита без да се отбелязва кой търси работници в провинцията!  http://www.jobs.bg/f2497561(копирайте адреса) и ще видите обявата!а заплащането което са писали със сигурност не го дават!!!!защото ако плащаха такива заплати хора които живеят в софия щяха да работят при тях,а не да търсят хора от провинцията че да могат да се заробят при тях с ниските заплати които плащат и хората да се чудят наема ли да си платят по напред или да им останат някакви смешни пари за храна!хората от провинцията които търсят работа софия вече я избягват,директно си хващат пътя за чужбина и работят за достойно заплащане там!

ПроМаркет не е за мързеливи хора!!!Едно хубаво място за работа!!! Има дисциплина и гледат да изпипват нещата!Който му се работи това е мястото.
Работих известно време в промаркет и беше много яко!!! А това,че са давали 500 лв. за 12 часа работа не вярно!Аз лично съм работил по 8 часа и по 12 часа разликата е 400 лв горе долу и бонуси си има!!! Дават си ги редовно това че има мнения на работници по 3 4 месеца работа в промаркет даже и толкова е много като са мързеливи. ПроМаркет е едно добро място не се заблуздавайте от мнението на хора със стаж 1 месец!!! Успех другари!

Колеги, бъдете внимателни промаркет се подвизава под иметоо про-ив-ни еоод!!!!! Ето линк към фирмата, надявам се да споделите мнението си там! http://bgrabotodatel.com/company.php?id_firm=11273 Надявам се повече хора да се предпазят!!!!!!