Компютърни зали Doom / ДООМ ООД /img/frontend/nomap.png"

Компютърни зали Doom / ДООМ ООД

Работата не е никак натоварваща. Заплащането отговаря по - скоро на самото натоварване или , както се казва "за толквоа работа - толкова пари!" . Аз , като настоящ служител не мога да се оплача нито отлошо отношение , нито от неизпълнени обещания , нито от някакво кой знае какво натоварване, да не говорим за това колко застрашени се чувстват някои... Пълен абсурд! Паник бутона си работи , СОТ-а пристига бързо , полицията минава на проверки , проблемните личности са малко и са извънредно страхливи , омитат се прекалено бързо и нямат време да създават проблеми ако поне малко отговорност строи от теб!
Изобщо не съм съгласна с всички онези коментари по - горе. Сякаш чета за друга галактика , а не за ДООМ ООД.

Като е тръгнало да си кажа и аз..

Заплащане -5 - За времето, което прекарваш там ежедневно, като добавиш, че нощния труд уж е по-високо заплатен, тези пари са едно нищо.
 Уважение -5 - Уважение ще получиш много рядко и то от някой случаен клиент дошъл да си принтира 2-3 страници. Останалите клиенти са свикнали да са айляк и всеки едва ли не си прави каквото реши, без да се съобразява с това, което си му казал.
 Привилегии -4 - Единствената ти привилегия е, че след известно време ще ти направят карта за безплатно ползване на компютър.
 Фирмена сигурност -5 - Каква сигурност? СОТ-а пристига толкова "бързо", а даже понякога не пристига изобщо, защото решили, че си правиш проверка на паник бутоните.
 Ангажираност +5 - тук просто ще се сцепиш да правиш какво ли не свързано с всичко друго, но не и със спецификата на самата ти работа.
 Потенциал за развитие -5 - Нямаш такъв потенциал. Просто нямаш. Няма значение колко добре си вършиш работата, няма значение, дали си успял да накараш отрепките да се държат малко по сносно докато ти си на смяна, няма значение дали си Бил Гейтс или Стив Джобс - оставаш си на същата позиция, със същата заплата (ако не са ви отрязали някои социални придобивки).
Местоположение +5 - Има удобен градски транспорт за стигане до обектите.
Колеги +4 - Тук давам 4, защото се случва да попаднеш и на свестни колеги, част от които разбира се ще си заминат преди теб и в много редки случаи следващите дошли ще стават за нещо.
Работна среда -3 - Защо? Ами поддържай си чистичко за да ти е добре. Цял ден стоиш прав, защото столовете са изключително удобни и ако прекараш цялото време на тях може и да не излезеш от обекта в края на смяната. Като добавим че лято/зима профилактично някой от шефовете ти спира климатика, защото на него му е добре без значенеи дали ти се разтапяш или си се вкоченил до толкова, че не можеш да възразиш. Една огромна част от работната ти среда ще е заета от отрепки, наркомани и каква ли не измет, крадяща хардуер която е на по-високо място от теб във фирмата и даже не можеш да им забраниш да посещават залата.

Заплащането не е високо. Започвате на ниска заплата и след 6 м. до година би трябвало да ви я повишат до тавана, която пак не е кой знае колко. Но е малко относително. Според мен заплащането е много ниско за тази работа.
Хубавото и може би единстено положително нещо е че заплатите никога не закъняват и се изпплащат винаги в определения ден! Това не е за пренебрегване, особено в тази криза.
Уважението също е относително. Ти си виновен винаги и за всичко по подразбиране. Ако например клиент се оплаче, никой няма да си направи труда да г овори с вас и да изясните ситуацията. Веднага ще бъдете порицани и/или глобени в добрия случай.
Привилегии - има списък със задължения и изисквания, но списък с привилегии никъде няма написан. Месец след като започнете работа ви правят карта с която може да ползвате извън работно време компютър в залата, също и на нощните смени в определни часове. Май с това се изчерпват привилегиите ви!Фирмена сигурност - имате си работа с наркомани и всякакви шемети. Може да разчитате на СОТ, като успокоение. От друга страна - фирмена сиигурност спрямо заплащането имате на 100%. Заплатите се изплащат редовно на определената дата.
Ангажираност - Както на всяко друго място и тук няма да търпят да не си запълваш времето пълноценно. Зависи вече в коя зала работиш, малко е относително тук. Ако си вършиш задълженията без да показваш че знаеш това -онова ще ти бъде по-леко.
Потенциал за развитие - аз лично не виждам възможности за развитие или за научаване на нещо ново, което да ти бъде от ползва.Местоположението е отлично!Колегите - има такива с които се погаждаш, има и такива с които не можеш или е трудно да се сработиш, но това не е някакво генераллно изключение. По-принцип където и да работиш нещата седят по този начин. Нормално е. В Залите работят много и различни млади хра. Въпрос на късмет е да попаднеш на добри или кофти колеги и управител.
Работна среда - поставям отрицателна оценка и тук, защото нямаш никакви удобства за работа. Седиш по 12 часа на един висок стол, неудобен. С времето те заболява гърба от него. Осветлението е изкуствено и оскъдно. 12 часа се взираш в един монитор, това просто със ипва очите. Вътре е задушно и трудно се проветрява. Освен оператор ти ставаш и чистач. Всеки ден си длъжен да чистиш не само компютри и плотове, но и да метеш, миеш пода и т.н.
На всяко 10-то число се дават зпалати, като преди това сутринта се прави осново почистване на залите всеки месец. Длъжен си да отидеш за почистването без значение дали си бил нощна смяна, ще бъдеш нощна смяна, дали ти е почивен ден.
Истината е че от работата в зали доом не трябва да очаквате да получавате много пари, да научите нови и полезни неща. Не трябва да оч аквате признание за способностите и старанието ви. Иделана е за временна работа/не сезонна/ и за студенти.
Най-голямата грешка в управлението на ДооМ е че не стимулират персонала си, служителите нямат никаква защита. Не се стараят да задържат и не оценяват тези, които се задържат по-дълго на работа там. Има голямо текучество на персонал поради гореизброените причини а това се отразява и на качеството на обслужване. От там се появяват и недоволните клиенти и служители от друга страна. Не може да искаш висок стандарт на обслужване на клиента без да стимулираш и мотивираш служителите си!

Подкрепям последното мнение. Фирмата е под всякаква критика. Страхуват се от инспекцията по труда и правят промени по трудовите договори, които не са в полза на служителя. Там се водите на длъжност - Отговорник спомагателна дейност. С една дума - чистач. Чистачка няма. Чистиш кенефа по всяко време. Задължават те на всяко 10-то число да правиш основно почистване. Клиентите са наркомани и пияници. Не си защитен от нищо. Ако някой е решил да те пребие, ще те причака като излизаш от залата и ще те смачка (ако доведе някое друго приятелче със себе си и ти си сам). Отношението на работодателя е следното - Ти си нищожество и за нищо друго не ставаш освен да миеш и да чистиш плотове, клавиатури и мишки. Заплатата е изключително ниска от това, което правиш. Колегите са супер! Винаги може да се разбереш (поне при мен беше така). В тази фирма има само един свестен - братът на мениджъра на фирмата. Той винаги ще ти влезе в положението. Предпочитам да ровя в кошовите, отколкото да се върна там.

Дойде и моят ред да кажа какво ми е мнението за "ДооМ"
ЗАПЛАЩАНЕ:-5  обещава ти се заплата която ще бъде увеличавана впоследствие,но всичко е много относително.Зависи колко те харесват и така нататък.Например на някой се увеличава на всеки 6 месеца(има такова правило),макар и да правят гафове,а на някой макар и да си работят съвестно ,не.
УВАЖЕНИЕ:-5 Няма такова нещо като уважение.За шефовете си едно нищо,няма значение колко се стараеш или колко си стриктен,не се забелязва.
ПРИВИЛЕГИЙ:-5 Нямаш никакви привилегий,само задължения.Тези които са работили там,знаят.
ФИРМЕНА СИГУРНОСТ:-5 Няма сигурност за теб,постоянно е пълно с наркомани или простаци които може спокойно да те пребият.Посягали са на колеги не веднъж и в един от случаите,вместо да се направи нещо този човек беше пуснат безплатно на един от компютрите и продължаваше да си идва спокойно .
АНГАЖИРАНОСТ:-5 Супер ангажиран си,ако може всичко да правиш там е най-добре.Вършиш едва ли не работа поне за 3 позиций и пак няма и едно мерси.
ПОТЕНЦИАЛ ЗА РАЗВИТИЕ: -5 Един на милион може да пробие.В тази фирма има само 4-5 души на отговорен пост които си разбират от работата,някой вече не са там,сами се досетете защо.Обикновено ако покажеш,че можеш повече,няма да ти увеличат заплатата,нито ще има награда за теб,напротив,ще правиш всичко и в най-добрия случай ще е за потупване по рамото.
МЕСТОПОЛОЖЕНИЕ:+5 Тук давам положителна оценка,защото има удобен транспорт.
КОЛЕГИ:+2 Тук също давам добра оценка,защото имах наистина готини и добри колеги.
РАБОТНА СРЕДА:-5 Работната среда е ужасна.Една тоалетна за много хора,която чистим ние,а тя в повечето случай е много зле,макар и да я чистиш на всеки кръгъл час.
Има някой неща които искам да добавя допълнително.
Всеки месец в деня за заплата има основно почистване на залата,няма значение,че си бил нощна смяна или,че ще си нощна,или че си почивка....Програмата им е ужасно бъгава.Работиш за 400 лв.,а взимаш едвам 200лв. Защо ли?Защото излизат някакви липси и парите ги даваме от нас,а ако си плюс,плюса си остава за тях.Много хора работили или тепърва започвали там се убеждават в това,но винаги излизат с номера,че не сме могли да работим.Може да се повторя но там е пълно с наркомани,друсат в тоалетните,но всички си затварят очите и се правят,че не знаят,макар да си им казал.Смените само привидно да 2 на 2,но сме карали и по 4 нощни с 1 ден почивка и после 4 дневни и т.н.Разбира се там е както се разберете с колегите,но извънредни смени плащат само 1-2,от там нататък не.
Съвета ми е да не си губите времето и да работите там,но ако мислите,че говоря така защото съм бивш служител,започнете,ще чакаме "хвалепствията"тук.

SpensX, коментара Ви е стар, но все пак за да няма някой подведен от него...
По отношение на ползването на интернет в извън работно време. Идеята е служителите да ползват безплатно услугите, които се предлагат в залите(интернет, игри и т.н.) във времето, в което не са на работа. Това си е точно вид бонус, защото не те карат да си плащаш като нормален клиент. Излезеш ли от залата, никой с нищо не може да те ограничи или да ти забрани нещо.
Операторът стоял прав - да, щом има работа ще стои прав и ще помага, а няма да чака клиентите сами да го потърсят!
Това, че работите в интернет-гейм зала не значи, че навсякъде в България се работи по един и същ начин, при едни и същи условия, с едни и същи придобивки, бонуси и т.н.
За компанията: напуснах преди много много време като бях служител две години. Не мога да коментирам как са заплащането, работната среда и т.н. защото доста неща се промениха. За времето си бяха прилични, условията бяха идеални за студенти със или без опит.

Не мога да разбера как може да работят толкова некомпетенти служители в тази фирма. Става дума за "PC center DOOM". Явно собствениците не държат на качеството на услугите които предлагат.

И някои подробности за залите искрено ме учудиха....
Оператора имал право да ползва интерент в извънработно време.
Моля....имал право ......приятели ,това право на оператора и Бог не може да го отнеме.Не виждам защо се споменава това като някаква придобивка.
По цели смени не съм стоял на операторския комп,а само и единствено съм бил на него за да обслужа клиентите .цял ден съм си на клиентски комп.
Оператора стоял прав....о ужас.
И още нещо ..поне при нас оператора е длъжен да играе DOTA с клиентите ,да ги зарибява а не да стои като дневален на пост на оперския комп

Бих искал да попитам как стои въпроса с бакшишите в зали Doom.
В момента съм оператор в русенска зала и заплашането достига 430 с месечните бонуси.
Смените вече със сигурност ли са дневна.нощна ,2 почивка.
Питам за бакшишите ,защото мисля че са важни.От чужденците съм стигал 5-6 Евро на смяна.
Моля някой,настоящ оператор да отговори