Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД /img/frontend/nomap.png"

Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД

Г-н Красимир,напишете някои ред в своя защита и на фирмата, да служи и като информация на настоящите "служители-мъченици" защото като гледам каква информация се лее в интернет пространството, направо почвам да му вярвам.Наистина имам чувството,   че се грижите само за своята гуша и не ви интересуват редниците-работници. Вие господин Краасимир някакси сте възвишен. Имате един вид крила,прикрити за простото човешко око но все пак са забележими, Всички отстрани го разбираме и виждаме. Г-н Узунов вие сте хубав човек, благодаря ви че ме взехте на работа и аз няма да плюя в кладенеца. Обещавам, г-н Узунов.

Анонимна, изключително съм изненадан от факта, че момиче може и използва в един текст четири пъти глагола "плюя", плюс "редици", "кладенци" и т. н. и то съчетано "почти" умело с сипане на "суперлативи". Господин красимир узунов не се е постарал достатъчно да прикрие женския си характер, плюс неумелите си опити за медиини манипулации, в което се смята и други го считат за величие. Именно поради тези причини, съчетани със работата му като доносник, ме провикираха да приключа всякакви отношения с измисленото и финансирано по меко казано "странен начин" място, наречено "Фокус". Изключително много се радвам, че така или иначе се РАЗКАРАХ от тази клоака, което пък от своя страна ми помогна да ви видя от страни за какво става въпрос. На продължаващите работния процес пожелавам да прогледнете. Рано или късно това се случва!
Иначе "Анонимна" дано Бог те свърже с читав мъж, защото така или иначе си ограничена цялостно. Роди дете и бъди щастлива! (Дори с риск да си мъжленце)

Какви суперлативи?
Какви редици?
Какъв кладенец с вода?
Какъв опит?
Завадски ли го писа това, Голомехова ли, Неделчева ли, по-прост човек ли, нямам представа, ама знам, че сте гола вода.Драскайте си сайтчето, облъчвайте глупаците с радиоточката, мислете се за великолепни, само че ние извън казармата знаем как стоят нещата.....и Завадски да не забравиш,че живота е колело.
А това с ефективния Завадски направо ме срази. Така се управлява каменна кариера, затвор, дъскорезница, казарма или нещо подобно. За мениджър се учи по 5-10 години, то ако само с доноси ставаше Завадски щеше да е Папа, а свиркаджийките по-долу - Принцеси. Радвам се, че вече нямам нищо общо с тази отвратителна среда, а вие които сте в казана, ми печете си се бе!

Здравейте.
Аз съм съм бивш служител. Тръгнах си, защото бях съкратена. Беше ми много мъчно, защото причината да бъда съкратена беше много глупава.
Само ще кажа, че аз няма да съм от хората, които ще плюят "Фокус", защото не е  добре да се плюе в този кладенец, от където си пил вода. Някои ще ме обвинят, че съм може би поставено лице, което сипе суперлативи..не, не съм! Аз бях обикновена служителка, натрупала много опит от "Фокус". Наистина осъзнавам, че натоварването беше голямо и се радвам, че излязох от редиците поради тази причина. Не бива, обаче да плюем след като сме изритани от там. Защо стояхме и не напуснахме, след като не ни харесва?? Сега вече като не ни искат и започваме да плюем. Не мисля, че е справедливо. На когото не му харесва да си върви. Факт е, че повечето нямат смелост за това..
Бях служител на "Фокус". Радвам се на заплатата, която получавах и на опита, който натрупах. Може да е била ниска заплатата, ама без нея ми беше много зле в месеците, когато стоях без работа.

Краси е възпитаник на родната Армия и гледа на служителите си като на ординарци - опитът показва, че почти всички шефове с подобно минало правят същото. За кви условия ми говорите, вие сте войници, а работата калява. :Р Лошото е, че този стил на работа е увредил доста сериозно централната нервна система на шефове на отдели, редактори и прочие, което прави вече невъзможна комуникацията с тях.  Ако сте млади хора и искате да пробиете в медиите - това е добър старт, ще ви превърнат в ад живота, ще ви треперят ръцете нощем, ще свикнете да ви се крещи 24/7 и няма да имате право да кажете нищо. Забравихте ли, вие сте рота войници, а това е казарма :)  Пари ще взимате, колкото за пакет цигари от войнишката лавка, а ще спите само при затишията...  Това НЕ Е нормална работа - забравете тази формулировка, не е за хора с лабилни нерви, за хора със сърдечни проблеми и прочие...но го препоръчвам, защото ( съдя по себе си ), когато си тръгнете един ден от там, ( а вие ЩЕ СИ ТРЪГНЕТЕ, освен ако не ви пречупят гръбнака и не станете умствен и духовен инвалид наречен ШЕФ, което вече е страшно... ) ще сте напълно подготвен за каквито и да е дупки с крещящи изверги, наречени работни места, за каквото и да е заплащане, където и да е, с каквото и да е работно време и с каквото и да е натоварване. Вие ще бъдете истински щастливи! :)  И подкрай всичко останало ще имате някаква начална база, за да станете журналисти, която ще е много повече от това, което би ви дало, което и да е висше училище. И тук съм сериозен!!!  А Краси не го ругайте - той просто експлоатира ситуацията в страната ( както правят почти всички ), но в негова чест мога да кажа, че експлоатира с много мозък, много твърдост и никакво съжаление - той е наистина ефективен! :)

В бързината съм пропуснал да отбележа, че "мерките" от точка 7, не са във ваша полза. По миеко не мога да го кажа. Съжелявам, че с това вметване се нарушава хронологията, но съм длъжен да Ви информирам. Бъдещия пролетариат трябва да знае и да е запознат с "всички малки букви" в договора с "работодателя". Успех и развитие в София пожелавам на всички желаещи да пеят на клона (по Завадски), ще ви трябва.

1. Във Фокус се работи по 10-12 часа, не само от понеделник до петък но и събота, неделя, празници, включително и национални 365/24/7. След няколко дни работа, новите работници разбират, че фокус е само опаковка, на един силно развален и вмирисан продукт.
2. Ако си мислите, че може да получите някаква положителна оценка или допълнение към заплатата, не го правете. Да знаете, че винаги и така е било заплатите във Фокус се движат само надолу, глобички и т. н. Най-доброто на фирмата е, че никога не разбирате защо реално сте глобявани. Това е начина на управление на военния мениджър. Имаше моменти, когато "президента" на фирмата се разхожда и се хвали колко бил напреднал от глобите на служителите. Той изпитваше удоволствие от този факт.
3. За военния, вие всички служители сте матриал. Изобщо не излизайте с тия сърдечно-съдови заболявания и т. н. Ръководството уволни хора с малки деца, само защото са дръзнали да изкажат забележки по дадени простотии във фирмата.
4. Най-вероятно след месец работа ще разберете, че сте по-интелигенти от прекия ви началник. Това е така, защото той е поставен там не да управлява и да ви обучава, а да рапорува чинно на фурашката. Сами ще разберете, колко е готино да получаваш безмислени, глупави, нелогични и объркани задачи, заповеди.
5. Цензурата е тази "медия" е нон-стоп. По-точно се отразяват само определени неща. Имаше уволнени хора, за "неправилни" въпроси.
6. Няма по-лошо място за работа, психичесия тормоз е постоянен. Вие ще сте роби, колкото и да не ви се вярва, че това може да е възможно.
7. Най-интересното е, че Красимир Узунов, чете и се "връзва" много повече на писани коментари в интернет, отколкото на недоволството на служителите, които си позволят да негодуват за безбройните простотии от всички страни. С две думи, мизерията и лошата миризма в моя дом си е само за мен, а разчуе ли се навън, веднага се взимат мерки.
8. Много народ напусна, между тях имаше и стойностни хора, непретендиращи за позиции и пари. Те просто си гледаха задълженията, но това не бе достатъчно за родолюбеца.
9. Ще сгрешите, ако започнете работа в това място, всеки лев ще ви излезне през носа. Вследствие на горните факти, клиентите получават продукт със силно влушено качество. Но те не са клиенти, които са се насочили към фирмата на пазарен принцип, те са приятели на президента. А и между другото всички бивши кадри на Държавна сидурност си "помагат", макар, често да са бездарни, интриганти, самовлюбени и така нататък.
10. Във тази фирма няма морал, няма уважение към човешките качества, няма съпричастност, няма разбирателство. Има ниски заплати, за сметка на това високи глоби, обиди, интриги, работа нон-стоп във всеки час на денонощието, тормоз за всичко. Това не е медия, това е проблемно и негативно място. Говоря от личен опит, иначе заповядайте!  Агент Завадски има нужда от вас. За първия работен ден си носте вазелин и наколенки, задължителни атрибути на развития фокусник. След това ви ги купуват от фирмата. После да не кажете, че не съм ви предупредил. Истината има своя цена

Хората работещи редовно по 10 или 11 часа на ден вместо обичайните седем или осем са изложени на повишен риск от сърдечносъдови заболявания съобщават Ройтерс и Би Би Си позовавайки се на резултатите от изследване обхванало над 6000 британски служители на възраст между 39 и 61 години предаде БТА . Проучването на специалисти от Финландия и Великобритания е продължило 11 години. За този период от болести на сърцето са починали 369 от изследваните лица. Специалистите от Института за професионално здраве в Хелзинки и колегите им от Университетския колеж в Лондон са установили че за хората които работят три или четири часа над обичайните рискът от сърдечносъдови заболявания е с 60 процента по-висок отколкото за служителите спазващи установения 7 или 8-часов работен график. Допълнителните един или два часа работа не са свързани с повишен риск от сърдечносъдови болести . Авторите на проучването предлагат няколко възможни обяснения за тази зависимост. Хората които прекарват повече часове в службата имат по-малко време за упражнения разтоварване и почивка . Те освен това са по-стресирани и напрегнати често страдат от депресия. Необходими са повече изследвания преди да посочим дългите часове в работата като причина за сърдечносъдови заболявания. На този етап само установихме че съществува връзка между извънредния труд и болестите на сърцето казва д-р Мариана Виртанен ръководител на изследователския екип.

Изключително ми е приятно, че чета такива негативни за "Фокус" мнения и искам да уточня защо.Ами защото работя в конкурентна агенция и е истински забавно, че така грубо се обиждате.А сега сериозно за фирмата.Може би Фокус не е най-доброто място за работа, сигурно заплатите са ниски и т.н. Сега обаче нека погледнем нещата обективно. В коя голяма компания няма интриги и опити за "преврати"? Няма такава! Във всяка фирма, в която работят повече от 3-ма души ( особено ако са жени) то интриги ще има, както и желание за израстване. По отношение на съкращенията, във всяка една медия в София и страната има съкращения и дори закриване на медии.
За отношението на шефа на агенцията нищо не мога да кажа, но който се е хванал на хорото или ще си го играе или си заминава.
Има и едно противоречие при всичките тези коментари. В почти 90% от постовете се пише, че много от хорат, които са започнали в агенцията и радиото са били дръпнати от други медии, което какво означава..? Ще ви кажа, Фокус е едно наистина много добро училище за медиите при това безплатно, който го мине наистина става човек/журналист.
Искам да обърна внимание и на момичето от Шумен, което писа. Без да се обижда, но аз по... неграмотна журналистика не съм виждала и това, че са я махнали мисля, че е правилното решение и за нея и за радиото в Шумен.
Това е от мен! Съжалявам, че така обиждате конкуренцията, но такъв е живота.

Моля някой, който е работил в агенция Фокус да се свърже с мен на [email protected]
Ще бъда благодарна за помощта.