Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД /img/frontend/nomap.png"

Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД

Виж ти, добрия стар Фокус се появил в категорията на най-критикуваните фирми. Ето мнението на един стар ветеран, но не защото работих там дълго, а защото беше мноооого отдавна. Фирмата тогава се помещаваше в един апартамент зад полиграфическия. Аз бях студент и работих само нощни смени. Парите никога не са били достатъчно, но в началото ставаше защото нямаше прекалено много работа. Колегите бяха свестни - не знам какво е сега, но тогава повечето бяха интелигентни и нормални (също студенти разбира се). Краси винаги се е държал като велик шеф и леко надменно, понякога ни овикваше на оперативки, но не бих казал че ни е мачкал или пък чак тормозил психически както пише в някои мнения. Просто не трябва да го взимате толкова навътре - в крайна сметка това си е временна работа - и заплащането и възможностите за развитие или научаване на нещо ново го предполагат отвсякъде. За нас беше аналога на съвременните кол центрове, които не съществуваха тогава. И една смешна случка - гореща лятна вечер работехме на широко отворени прозорци понеже нямаше климатик. По едно време светлината започна да премигва, но реших че просто луминисцентната лампа ще изгаря. И така продължихме още около 15-20 мин. После ставам да отида до толетна и ... над главите ни лети прилеп в кръг :-). Естествено се развикахме прилеп, прилеп и изхвърчахме набързо от стаята. Краси като стар поручик от армията се обажда от другата стая - "Какво сте се развикали, няма да ви изяде главите. Връщайте се в стаята и го изгонете".
Та така - не е нещо кой знае какво, но за малко става - да свикнете какво е работно място ако не сте работили преди. Със сигурност не заслужава хвалебствията на Иван - мненията му изглеждат подозрително положителни. Ако имате добро образование въобще не трябва да се съмнявате в себе си или да страдате от комплекс за малоценност заради това че сте работили там. Някои от нас станаха високо платени ит специалисти или консултанти, други работят в банки има и мениджъри от средно ниво. Така че - горе главата и успех :).

Общо взето не само хора, които се страхуват, че никъде другаде няма да ги приемат и задържат след "Фокус", остават на мястото. А и често те са що годе нормални хора, които обаче започват да вярват наистина, че не стават за нищо, след системния психологически тормоз на К.У., ако не са му симпатични. И остават. Наречете го "Стокхолмски синдром, ако желаете. Бяха ми нужни месеци след престоя си, за да ми поукрепнат нервичките. И интересното е, че на новото работно място обикновено тези, излезли от Фокус, в крайна сметка разбират, че всъщност стават за нещо и стават солидна част от бъдещите екипи. Разбира се, ако не са съвсем разрушени отвътре.

Има и друг тип хора, които стоят в компанията дълго. Тези , които искат да бъдат закалени. Които искат наистина да минат една казарма. И които след нея вече нма да се впечатлят от който и да е нов шеф.

И разбира се, ги има и тези, описаните по-долу.

Аз съм работил във фокус преди години и честно казано не познавам нормален човек, който да не напусна в рамките на една година. Като гледам коментарите и личните обиди, явно положението не се е променило. Преди години във Фокус попадаха най-вече студенти без абсолютно никакъв опит. Повечето от тях бяха напуснали до 1 максимум една година. Нарушаването на трудовото законодателство беше практика, което рязко противоречи с уж "патриотичната" позиция на агенцията. Всичко това беше съчетано с незаконни глоби и поведение, което във всяка нормална държава би било подсъдно с етикета "тормоз". Повечето хора, които работеха например по 5 и повече години в агенцията обикновено са лица, които няма как да си намерят другаде работа и да искат или ще бъдат максимум продавачи на пуканки. Възторжените коментари, които забелязвам, че има от време на време са най-вероятно на човешките ресурси, понеже едва ли има някой, който да има и 2 грама мозък и да защитава собственото си прецакване...

Благовест? Аз тебе не те познавам и не знам изобщо с какво се занимаваш - ако това е истинското ти име, разбира се. Никой тук не е чувал за теб. За сметка на това виждам, че ти си запознат с част от миналото ми. Кажи кой си, за да те оплюя малко и аз... анонимна гнидо!

До крякащото неанонимно момченце Иван, защитаващо кочината наречена Фокус... Аз съм бивш служител и мога да потвърдя, че над 90% от написаното тук за Фокус е самата истина. Какви повечко от 700 взимаш бе Иванчо... Ти си най-вероятно някое полуграмотно бивше барманче, което сега превежда с гугъл транслейт и се мисли за журналист. Пробвай да си намериш друга работа и ще разбереш колко жалък си всъщност и направо те върнат да сервираш кафенцето, където ти е мястото!!!

Откакто станаха промените в управлението, първите месеци , колегите много се кефеха. После управителката от Добрич с матов цвят на кожата явно се е взела на сериозно и се опитва да пробутва номерата на покойния- грандоманщина, грозни прояви на неуважение към персонала и т.н Вряла си носа там където не й е работа и само търси поводи за клюки и сплетни. От селски пръчки не се става градски клон

Да,казва ти,че незнае на какво те осигуряват и тема подобни свързани с осигуряването!!

Интервютата.. нямам думи.
Една сграда с мазе.
Не е ясно къде точно е входа.
Излиза една неориентирана девойка с вид на дълбока провинция гледаща лошо.
Интервюто се провежда под мазето на масичка за пушене до паничка с котешка или кучешка храна.
Без автобиография.
Заплащане 700 лв.
Викат вишисти и ти казват горе-долу да можеш да пишеш.
Да им звъннеш.
Времетраене 5 минути.
Покъртително!
Не си губете времето.
Много зле.

Климентов, ти ли си бе? Свободно, свърши ти службата...

Здравейте, аз съм настоящ служител във "Фокус" и не пиша този коментар, за да се подмажа или да спечеля нещо. Считам себе си за желан кадър и всеки би ме взел на работа. Пиша мнение, защото трябва да се чуе истината за "Фокус". Истината е, че Вие всички, които пишете може би се чувствате неоценени, но повярвайте Красимир Узунов даваше шанс и на най-бездарните, на най-големите използвачи е помагал. Душа човек, но разбира се с характер. Ако не сте разбрали чувството му за хумор и каузите му и не сте ги припознали, значи не Ви е било мястото тук. Точка. Защо пишете, защо плюете от кладенеца, от който сте пили вода. Често ми го казваше, когато мрънкам. Да, той можеше да изкара всеки извън нерви, но помагаше и на най-лошия и неблагодарен човек. Искаше да сме добри хора, да си помагаме, но и да работим. Той беше работохолик. Преди да си отиде работеше от 6.00 до 1.00, въпреки, че не се чувстваше добре. Винаги се грижеше, когато пращаше хора на командировка, дали са яли, дали са се настанили. А след това се легуваше с тях как стоели гладни някъде, макар че правеще всичко възможно те да се чувстват добре и да промени ситуациата. А за парите -който работи взима добри пари. Без да се моли за увеличение, без да казва нищо. Да почива в мир и вие малко се засрамете.