Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД /img/frontend/nomap.png"

Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД

Никой не е писал нищо от година и половина вече... Да не би да има подобрение откъм заплата и условия? :D Силно се съмнявам, но човек трябва да вярва все пак.

Виж ти, добрия стар Фокус се появил в категорията на най-критикуваните фирми. Ето мнението на един стар ветеран, но не защото работих там дълго, а защото беше мноооого отдавна. Фирмата тогава се помещаваше в един апартамент зад полиграфическия. Аз бях студент и работих само нощни смени. Парите никога не са били достатъчно, но в началото ставаше защото нямаше прекалено много работа. Колегите бяха свестни - не знам какво е сега, но тогава повечето бяха интелигентни и нормални (също студенти разбира се). Краси винаги се е държал като велик шеф и леко надменно, понякога ни овикваше на оперативки, но не бих казал че ни е мачкал или пък чак тормозил психически както пише в някои мнения. Просто не трябва да го взимате толкова навътре - в крайна сметка това си е временна работа - и заплащането и възможностите за развитие или научаване на нещо ново го предполагат отвсякъде. За нас беше аналога на съвременните кол центрове, които не съществуваха тогава. И една смешна случка - гореща лятна вечер работехме на широко отворени прозорци понеже нямаше климатик. По едно време светлината започна да премигва, но реших че просто луминисцентната лампа ще изгаря. И така продължихме още около 15-20 мин. После ставам да отида до толетна и ... над главите ни лети прилеп в кръг :-). Естествено се развикахме прилеп, прилеп и изхвърчахме набързо от стаята. Краси като стар поручик от армията се обажда от другата стая - "Какво сте се развикали, няма да ви изяде главите. Връщайте се в стаята и го изгонете".
Та така - не е нещо кой знае какво, но за малко става - да свикнете какво е работно място ако не сте работили преди. Със сигурност не заслужава хвалебствията на Иван - мненията му изглеждат подозрително положителни. Ако имате добро образование въобще не трябва да се съмнявате в себе си или да страдате от комплекс за малоценност заради това че сте работили там. Някои от нас станаха високо платени ит специалисти или консултанти, други работят в банки има и мениджъри от средно ниво. Така че - горе главата и успех :).

Общо взето не само хора, които се страхуват, че никъде другаде няма да ги приемат и задържат след "Фокус", остават на мястото. А и често те са що годе нормални хора, които обаче започват да вярват наистина, че не стават за нищо, след системния психологически тормоз на К.У., ако не са му симпатични. И остават. Наречете го "Стокхолмски синдром, ако желаете. Бяха ми нужни месеци след престоя си, за да ми поукрепнат нервичките. И интересното е, че на новото работно място обикновено тези, излезли от Фокус, в крайна сметка разбират, че всъщност стават за нещо и стават солидна част от бъдещите екипи. Разбира се, ако не са съвсем разрушени отвътре.

Има и друг тип хора, които стоят в компанията дълго. Тези , които искат да бъдат закалени. Които искат наистина да минат една казарма. И които след нея вече нма да се впечатлят от който и да е нов шеф.

И разбира се, ги има и тези, описаните по-долу.

Аз съм работил във фокус преди години и честно казано не познавам нормален човек, който да не напусна в рамките на една година. Като гледам коментарите и личните обиди, явно положението не се е променило. Преди години във Фокус попадаха най-вече студенти без абсолютно никакъв опит. Повечето от тях бяха напуснали до 1 максимум една година. Нарушаването на трудовото законодателство беше практика, което рязко противоречи с уж "патриотичната" позиция на агенцията. Всичко това беше съчетано с незаконни глоби и поведение, което във всяка нормална държава би било подсъдно с етикета "тормоз". Повечето хора, които работеха например по 5 и повече години в агенцията обикновено са лица, които няма как да си намерят другаде работа и да искат или ще бъдат максимум продавачи на пуканки. Възторжените коментари, които забелязвам, че има от време на време са най-вероятно на човешките ресурси, понеже едва ли има някой, който да има и 2 грама мозък и да защитава собственото си прецакване...

Благовест? Аз тебе не те познавам и не знам изобщо с какво се занимаваш - ако това е истинското ти име, разбира се. Никой тук не е чувал за теб. За сметка на това виждам, че ти си запознат с част от миналото ми. Кажи кой си, за да те оплюя малко и аз... анонимна гнидо!

До крякащото неанонимно момченце Иван, защитаващо кочината наречена Фокус... Аз съм бивш служител и мога да потвърдя, че над 90% от написаното тук за Фокус е самата истина. Какви повечко от 700 взимаш бе Иванчо... Ти си най-вероятно някое полуграмотно бивше барманче, което сега превежда с гугъл транслейт и се мисли за журналист. Пробвай да си намериш друга работа и ще разбереш колко жалък си всъщност и направо те върнат да сервираш кафенцето, където ти е мястото!!!

Откакто станаха промените в управлението, първите месеци , колегите много се кефеха. После управителката от Добрич с матов цвят на кожата явно се е взела на сериозно и се опитва да пробутва номерата на покойния- грандоманщина, грозни прояви на неуважение към персонала и т.н Вряла си носа там където не й е работа и само търси поводи за клюки и сплетни. От селски пръчки не се става градски клон

Да,казва ти,че незнае на какво те осигуряват и тема подобни свързани с осигуряването!!

Интервютата.. нямам думи.
Една сграда с мазе.
Не е ясно къде точно е входа.
Излиза една неориентирана девойка с вид на дълбока провинция гледаща лошо.
Интервюто се провежда под мазето на масичка за пушене до паничка с котешка или кучешка храна.
Без автобиография.
Заплащане 700 лв.
Викат вишисти и ти казват горе-долу да можеш да пишеш.
Да им звъннеш.
Времетраене 5 минути.
Покъртително!
Не си губете времето.
Много зле.

Климентов, ти ли си бе? Свободно, свърши ти службата...