Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД /img/frontend/nomap.png"

Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД

не знам дали всякой человек със сиво вещество трябва да си причинява подобно унижение - не си струва да работите за този идиот Узунов, нито в началото, нито в средата на кариерата си. няма да бъдете ценени, ще бъдете унижавани, изцедени, подчинени на подобните нему изроди. сами си направете изводите дали си струва да започвате работа там. аз лично не съм стояла много, не съм и афектирана от тази фирма, но съм ставала свидетел как публично се унижават хора и то сносни кадри, докато Узунов и сие изпитва огрооомно удоволствие от цялата тая работа. по-добре идете в друга мелачница, всеки журналист ще ви каже, че "във Фокус е гадно!".

Работих за този човек някоко години. Накрая не ми изплати последната залата, като ми каза пред други хора, че съм била боклук и интригантка. Публично ме унижи нарочно, а и усетих, че изпитва удоволствие от този процес.Работата ми в тази агенция беше най-големия ми кошмар и още проклинам дните,които си загубих там. Във въздуха има негативна нишка, напрежението е абсолютно навсякъде. Изобщо не му пука на шефа за вас, а просто изпитва удоволствие да се прави на велик. Гласчето му е едно такова пискливо, пенделско и съвсем скоро всеки в обгаженеито му разбира, що за леке предсталява. Под никаква форма не ви пожелавам да започвате и да работите във Фокус. Горчиво ще съжалявате. И наистина след като си тръгнете от там, чувставете огромно облегчение, въздух един вид. Наистина ви казвам, не започвайте под никаква форма, дори и изключително много да ви трябват пари. Цената им е прекаелно висока при Узунов. Мога да гарантирам, че огромната част от мненията са абсолютнта истина, поне това аз което видях. Пиша това мнение обективно, кой както иска да го взима предвид. На работна среда, уважение, ангажираност и заплащане ми е малка скалата слагам по - 10.

До предишния пост и до всички, които четете "сиренцето" на Узунов (доносник Завадски) в Джобс. "Завадски" е псевдонима на Красимир Узунов в държавна сигурност. Това е публикувано в официални медии.
След като ви поканят на "интервю", а те канят всеки относително нормален, върнетете се в този форум, прочетете всички, повтарям всички мнения през времето, помислете за тях диагонално, и тогава Ви пожелавам вече приятна работа. Нищо повече - просто е важно да имате цялата информация за това място. Дано се развиете.
Сега вижте цялата оценка за това място. (Всичко изложено до момента важи и за радиото, да не се заблудите под някаква форма :-) ) Следва реалистична оценка в степени:

Някой може ли да каже в какво се състои работата на радиопрослушвателя във Фокус и какво е заплащането там?

Работих във Фокус - агенция и радио, до преди няколко години, но като гледам и към ден днешен нещата са останали непроменени, само се е увеличил броя на хората, които са си отдъхнали, след като са се отървали от това ужасно място. Призовавам всички, на които поради някаква налудничава причина им хрумне да започнат работа там - НЕДЕЙТЕ! А на тези, които незнайно защо още са там - огледайте се, хора, света около вас се върти, има и други работодатели!

Тъй като реших да сменя настоящата си работа, кандидатствах за позиция "Репортер вътрешна информация", обявена в джобс.бг. Преди малко ми се обади някаква жена да ме покани на интервю. И щях да приема, ако петнадесет минутки по-рано не бях изчела няколко страници на случаен принцип, за да видя за какъв кошмар става дума. Благодаря на всички, които са описали положението в ИА ФОКУС, за да предупредят хората като мен да не си губят времето или поне да знаят какво да очакват, ако приемат работа там.

Едва когато се махнеш от ФОКУС осъзнаваш каква канара е била тя върху плещите ти.Интересното е че докато си там усещаш едно огромно напрежение дори когато не си на работа,когато си на работа се чувстваш ужасно,като в казарма.Непрекъснато се следи твоето поведение,действия и тн. от безброй камери и \"ушета\",там както се казва и стените имат уши.В атмосферата се усеща едно напрежение и взаимно дебнене,интриги и постоянен стрес.Там просто угодия няма,колкото и да си даваш зор и да си скъсваш задника от работа те пак няма да са доволни,пак ще си мързелив и непродуктивен.Специално за отдел транспорт ще кажа на уважаемите кандидат-шофьори да си знаят че длъжността шофьор която е по договор всъщност е само параван.В действителност на узунов му трябват както той се изразява хамали с книжки.Шофирането е една много малка част от дейностите които се извършват там от въпросният отдел.Задължително трябва да имате познания по ботаника,зоология,електричество и тн.Длъжността шофьор всъшност е съвкупност от много други професии и длъжности като:хамалин, озеленител,градинар,закупчик,куриер,гледач на животни,личен иконом и охрана.Трябва да имате здрави крака защото ви чакат много часови караули отпред при колите защото ако седнете в колата или някъде другаде и ви види узунов веднага следва инфантилно-детска реакция от типа \"моля другарко ,той направи еди какво си\".Носете си колани и работни дрехи задължтиелно.За другите отдели положението не е по-добро.Всеки един отдел там си има едно поставено лице със заплата от няколко хиляди лева взимани незнайно за каква работа което е кукла на конци дърпани от узунов,целтта е всяко такова лице еда всява страх и напрежение у подопечните си за да може те да работят чинно,да се страхуват и никой да не надига глас за нищо.Интригите във агенцията са страшни.Самото поведение на шефа е неадекватно и често пъти граничи с това на малко дете,нямащо нищо общо с това на шеф на фирма,обществена личност и тн.Манията му да гледа разни миризливи животни които са на доста по-голяма почит от хората е направо несравнима.Зимата служителите му стоят с часове на на -10 градуса без това да прави впечатление а на гадовете вътре специално духат климатици и е 30 градуса,че и музика са им пуснали.За неговите животни кирза няма.Въобще тази агенция се ръководи с методите на страха и узунов разчита най-вече на това че винаги ще се намерят гладни селяни които ще си продават задника за жълти стотинки,както се казва лови ги направо от централна гара.Ако сте решили да кандидатствате за каквато и да е работа там просто си помислете много добре,едва ли се мразите чак толкова за да си причините това.Едва когато човек напусне това ужасно място осъзнава някои неща,сякаш се събужда от сън.

Ако сте видели обява за Агенция "Фокус" и се чудите дали да кандидатствате - недейте, освен ако не сте в много безизходна и безпарична ситуация. Началната заплата в повечето отдели е 500 лв. и си остава толкова месеци наред (разбирай повече от година, има и случаи на три години). Това не е място, на което ще ви научат на професионални стандарти, тъй като финансирането на агенцията не става на пазарен принцип.

Както казва босът на агенцията "Незаменими хора няма. Ще дойдат други идиоти, които ще работят"(това е цитат,моля да се приеме така)....Така че единственото,с което НЕ принуждава служителите си, е да стоят там на работа. Може да напуснеш по всяко време и  мъченичеството е излишно. Иначе остава само мрънкането и самосъжалението, и неправенето на нищо. А тези,които са там все още, бих посъветвала,ако смятат,че трудовите им права са нарушени, да подават жалби където се сетят - Инспекцията по труда   http://www.gli.government.bg/bg/page/100, НАП и т.н.Това е много по-добре от окайването и дрънкането зад гърба на Боса. Дори и да няма резултат,все пак поне комфорта на Висшестоящия ще бъде нарушен,макар и временно. А Той се дразни много от подобни неща....Да не говорим,че е добре и служителите да си търсят правата по съдебен път,това направо взривява Узунов и той директно предлага пари на ръка или по банков път,за да не бъде подведен под отговорност (това не е клюка,може да бъде доказано с банкови извлечения). Има няколко дела срещу Фокус, спечелени от бивши служители със солидни суми,присъдени на служителите. Така че - има възможност за избор и за реакция,нужно е желание. И никакво преклонение пред Него и пред обслужващия Го персонал от домашни птици,използвани за добив на яйца и месо, ситуирани на горния етаж.
Адмирации за предното мнение на фокусник - много точно описва ситуацията,поне каквато я помня аз.
Заб. Използването на главни букви, при назоването на ръководния кадър на Фокус не е от страхопочитание и преклонение,нито от стремеж за създаване на култ към личността му,което всъщност много би му харесало (В разни документи, правилници и наредби, които той подписва с големи букви се чете думата" Заповядвам").

Преди време прекарах няколко месеца в отдел "Архив" на Фокус и определено смятам че това беше една от най-големите ми грешки в живота в професионален план. За тези няколко месеца, при обявена заплата от 550 лв, средно взимах не повече от 400-450 лв. Първите 2 седмици въобще не ми ги заплатиха, защото били обучение, което не се заплаща. Впоследствие редовно ми удържаха по 50-150 лв от заплатата заради глоби (там за всичко те глобяват, дори има глоба по левче на всяка минута, с която си закъснял). Накрая когато напусках пак не ми доизплатиха всичко докрай, но вече ми беше писнало да се занимавам с тях и не ми се разправяше... исках просто да се махна от това място. Работното време е отвратително, 12 часови смени (2 работни дни на 2 почивни), 90% от които нощни, на месец ти се падат 2-3 дневни смени максимум (в интерес на истината това неудобство няма как да бъде другояче, просто естеството на работата го изисква). Осигуровките са на заплата, близка до минималната, при взимане на отпуска те принуждават да си вземеш като почивни и дните, в които не си на работа - например имаш 2 почивни дни, после 2 работни и след това още 2 почивни - ако искаш да си вземеш отпуска в този период, те карат да си вземеш 6 почивни дни, вместо 2 такива, колкото би било редно (или в краен случай 3, ако вземем впредвид че смените са по 12 часа). Отношението на собственика на агенцията (така наречения "поручик") към новобранците е по-скоро неутрално (с мен лично почти не си е говорил) но към старите служители, противно на всякаква логика, е ужасно. Подиграва ги и ги унижава постоянно по един характерен негов начин, който би трябвало да мине за шегаджийски, но всъщност си е откровен психически (а в някои случаи и сексуален) тормоз. Работата като цяло е монотонна и скучна, възможностите за развитие са почти никакви (след 3-4 години евентуално може да станеш началник смяна, ако успееш да издържиш толкова дълго време там). Работното място представлява една стаичка 3 на 3 метра, в едно мазе (без преувеличение) с развалена климатична инсталация, в което през лятото става нетърпима жега. Може би единствения плюс на фирмата е, че заплащането винаги беше редовно, на определената дата (макар и силно орязано, както вече споменах). Колегите по мое време също бяха готини, поне по-голямата част от тях, но сега не знам как е. Като цяло не препоръчвам тази работа на никой, освен на силно закъсали за пари хора, и може би в краен случай на студенти 1-2 курс по журналистика (въпреки че е доста съмнително какво точно могат да научат, освен да сканират вестници, специално в този отдел).