Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД /img/frontend/nomap.png"

Информационна Агенция Фокус / Фокус Нунти ООД

Днес е голям празник вече цели 12 човека слушат радио Фокус, това е сериозно постижение сравнение с миналата година където само поручика го слушаше!Честито, догодина двойно!

Пипалата са навсякъде колега, което обаче не пречи оковите да са в главичките ви робски. Напуснете ***** и ще прогледнете през мъглата..За да счупите оковите обаче, се изисква смелост, честност и себеуважение. Не му бачкайте на тоя ********. Всички стойностни хора, напуснаха кораба. Казвам го със сигурност.

Когато нямаш алтернатива - стоиш, преглъщаш обиди, и глоби, и се съгласяваш. Какво падение на собственото ти "аз"! Ако в тази държава имаше закони, независими от ДС, трябва да ги спукат от проверки. Защо ли? Работиш 10 часа - осигуряват те на 4 часа, получаваш шепа стотинки, колкото един чистач, независимо с колко магистратури и стаж си. И си мълчиш, защото може да изхвърчиш. По-ясно казано, работиш една година, а ти се брои за половин.
"Той", или оторизираните от него, винаги може да те сдъвкат, без значение дали си прав, просто трябва да играеш по правилата. А за работата. Тя винаги е на "педал" . И колкото повече работиш, толкова са по-недоволни от теб. И едно "око" и "ухо" те следва навсякъде. Дори в момента нямам сигурност. Защото не знам докъде може да простира пипалата си ДС -то.

До предишния:
1. Как се изисква работа под напрежение и на натоварване си дал + 4.
2. Всички ли сте с такива отклонения в мазето на пещерната агенция? (до модератора - това не е обида и повод за триене на мнението. Те нямат прозорци)
3. Работещите там нямата представа какво губите като работите при този индивид. (Индивида е обявен от официален държавен орган за доносник и сътрудник на ДС)
4. Изисква се да си яко комплексиран и смачкан от живота за да работиш в фокус. Нямате представа какво ви причинява президента на информационния лидер, докато не се махнете. След още 5 месеца разбирате какви поражения имате.
5. Няма да давам оценки, защото обективните оценявания ще доведат до заблуждение, че оценките са пристрастни и необективни. Оценките си ги слагайте вие...
6. Всеки ден в тази агенция е загуба за вас. Копирайте си това мнение. Информацията е най-важният ресурс на 21 век.

Изключително добра школа. Работа под напрежение. Изисква се:
1. Грамотност
2. Бързина
3. Съобразителност
4. Познания

Виж, какво ще ти кажа приятелю, Узунов трябва да го е срам. Не може да погазваш закона и да се оправдаваш, че и другите правели така. Не е професионално.
Също така не може да си държиш лична зоологическа градина и да си гледаш екзотични животни при по-добри условия, отколкото работят служителите ти (апропо, натикани в гаражи и мазета). Това също е непрофесионално.
А що се отнася до служителите, всеки бизнесмен и управляващ избира, назначава и уволнява служителите си и ако те са некадърни или са интриганти, той носи отговорност за това. И също така, не може да очакваш нещо добро, ако насаждаш страх у служителите си с цел да ги мотивираш, защото рано или късно това генерира натрупване на негативна енергия, която се мултиплицира и се връща, а и производителнстта на труда намалява.
Да, господин Узунов, метода със страха и принципа на сварената жаба също ги знаем и те са доста ефективни, но само в кратксрочен план, казвам го просто като съвет.
Казвам всичко това съвсем обективно без намерение да плюя когото и да било, ама съвсем обективно...

Стига сте писали само негативи по адрес на Узунов! Нещата не са само черно-бяло. Аз лично съм работил в продължение на 4 години във "Фокус" и смея да потвърдя, че за да се наложи Агенцията на пазара се изискваха тия усилия, които всички ние дадохме през годините. Аз лично се уморих не толкова от работата в Агенцията, а от интригите и желанието на някои да просперират. Е, просперираха, кой като журналист, кой като партийно-обвързан другар - както се казва, кой колко връзки му стигали. За разлика от тях обаче никогa не съм си позволявал да плюя зад гърба на Узунов, а съм му казвал нещата такива, каквито са били според мен и моята съвест. Дори когато напусках проведохме в кабинета му разговор на четири очи, който премина при ясно поставени карти на масата. След напускането ми последва канонада от неверни публикации в този блог, на които искрено се смях. Поне сега знам на 100% кой е носил на всяка оперативка списъка с доносите. Не, че с колегите не знаехме, но се потвърди, както казах на 100%. Интересното е, че същите тия, които донасяха лъжи, сега правят същото за Президента на Фокус - природни таланти, да им завидят дори от съседите от ДАНС. За разлика от тях, когато видя Узунов по улиците не свеждам поглед от срам, а си го поздравявам без никакви угризения. Както се казва, на който съвестта му е чиста, няма притеснение да погледне бившия си работодател и да му каже здравей.

Стига сте писали само негативи по адрес на Узунов! Нещата не са само черно-бяло. Аз лично съм работил в продължение на 4 години във "Фокус" и смея да потвърдя, че за да се наложи Агенцията на пазара се изискваха тия усилия, които всички ние дадохме през годините. Аз лично се уморих не толкова от работата в Агенцията, а от интригите и желанието на някои да просперират. Е, просперираха, кой като журналист, кой като партийно-обвързан другар - както се казва, кой колко връзки му стигали. За разлика от тях обаче никог не съм си позволявал да плюя зад гърба на Узунов, а съм му казвал нещата такива, каквито са били според мен и моята съвест. Дори когато напусках проведохме в кабинета му разговор на четири очи, който премина при ясно поставени карти на масата. След напускането ми последва канонада от неверни публикации в този блог, на които искрено се смях. Поне сега знам на 100% кой е носил на всяка оперативка списъка с доносите. Не, че с колегиър не знаехме, но се потвърди, както казах на 100%. Интересното е, че същите тия, които донясяха лъжи, сега правят същото за Президента на Фокус - природни таланти, да им завидят дори от съседите от ДАНС. За разлика от тях, когато видя Узунов по улиците не свеждам поглед от срам, а си го поздравявам без никакви угризения. Както се казва, на който съвеста му е чиста, няма притеснение да погледне бившия си работодател и да му каже здравей.

Само едно ще ви кажа, бъдещи кандидати за работа в фокус, и радио и сайт: След като прочетете повечето мнения тук и не им се доверите или се усъмните в истинноста им, потърсете някой ваш познат или на приятел познат да ви разкаже малко за това място. В почти всички други медии има хора от фокус, само при старшината няма хора от други медии. Търсят се роби, за по 500 лв. заплата, гърча е нон стоп. Ще ви спукат гъза от нощни, дневни, две нощни, няколко дневни....Просто потърсете източник на информация да ви разкаже. Иначе 90% от мненията са верни в общи линии. Всеки може да си направи извода. Всички извън фокус живеем нов живот. Няма да ви се повярва, ако почнете и шараните на никулден изпълняват своето задължение.

"Прекрасна" фирма - работих няколко месеца в нея - осигуряват те на минимум, не ти изплащат отпуска при напускане, а и нея не можеш да ползваш. Не се заплаща извънреден труд, нощен труд, труд по време на официални празници. Издаването на пропуски отнема много време - без пропуск не е възможно да се движите в офиса или да влезете или излезете от него (да не става пожар или някакво природно бетствие!)
По отношение на работния процес - в сила важи максимата "няма незаменими хора", за лично достойнсто и уважение е немислимо да се говори. Не се толерира мнение различно от официално приетото.
Никога не съм получила привилегии, но веднъж ме глобиха за използването на прекалено много хартия - разпечатах материал-чернова.
Единствените преимущества са местоположението на офисите (но какво значение има това?) и факта, че можеш да впишеш името на "Фокус" в автобиографията си (макар че всички на пазара са наясно с обективността на отразяваните новини и методите на работат в агенцията)
Приемете един съвет от мен, който прочетох на много места в този форум: Не се съгласявайте да работите в ИА "Фокус".