Профилинк /img/frontend/nomap.png"

Профилинк

Профилинк? Нека известното име да не ви подвежда!
На първо място започваш работа за дадена позиция, но в последствие ти стоварват още 2-3 задължения, които трябва да изпълняваш ежедневно. Производството е фатално за белите ви дробове. По цял ден ще дишате изпарения от киселинни разтвори или нагорели дюзи. Доста често се случва да не си вземете почивката навреме, защото има нещо "СПЕШНО" да се свърши. На официални празници се почива според зависи колко работа има, и съответно ако се работи не се заплаща допълнително нищо! Мобилните телефони са забранени, дори в почивките, но това правило важи само за определени отдели. Заплатите се изплащат на 15-то число на ръка и на 25-то число по банкова сметка. И не трябва да се разболявате никога, защото фирма Профилинк НЕ ИЗПЛАЩА първите 3 дни от БОЛНИЧНИЯ, който по закон се плащат от работодателя, понеже преди еди колко си години много се било злоупотребявало с болничните...Ако се разболеете за 3 дни ще ви отрежат 180ЛВ. от заплатата!

Чета последните мнения тук и немога да повярвам,...работих във фирмата преди 7-8г и съм учуден? Как е възможно да няма никаква промяна,нито положителна нито отрицателна: ) сякаш всичко е замръзнало във времето. Такива обещания,планове надежди но уви. И как заплатите не са мръднали с 1лв,и през зимата 4-5м се кара само на аванс от по 400лв,.Иначе друго всичко е готино, нови машини, техника съоражения,материална база. И немога да разбера как т.н феодали продължават да ни лъжат,тъпчат използват да им аргатуваме за без пари! Е като има балъци ще има и тарикати.

Най-умрялата фирма, която може да съществува.Както повечето с български собственик и “директори” на интервюто ти говорят едно и след втората седмица на длъжност почват да си показват рогата.Пройзводството е мръзно, температурата и миризмата много над нормите.Държанието на австралиеца, този който трябва да отговаря за техническата част отвратително.Заплатата за техник с опит и висше образование е около 900-1000 лева, зависи колко очудено погледнеш на офертата от 900.Работиш на и по машини от порядака на над 300 градуса без никакви условия.Ако си на редовна смяна ще бъдеш дежурен 24/7 без допълнително заплащане или 20 лева на идване.Като цяло , ако ще подавате или почвате работи в профилинк или теолино пласт трябва да сте много на зор или да е временно.За оператори/работници не ми се говори, камоли за тези хорица, които “боядисват”.

Здравейте,бивш служител на фирмата съм,прекарах доста години там,в които си съсипах здравето!По трудов договор се водиш на някаква длъжност,а реално вършиш 100 други,за които дори може да нямаш нужната квалификация или документ!Системата на заплащане е "оле-майко",вземаш заплата за месец назад,аванс за текущ месец,пари по карта,пари под масата ,процент от оборота и какво ли си казвате сега,брей тоя взимал 1000лв заплата,хахаха ми нищо подобно,почти наполовина!А "тоя" дори зимата остава без аванс,защото фирмата е в трудно положение...Потвърждавам от предходното мнение,че като напуснеш парите си вземаш трудничко,ставаш най-черния и трябва да станеш нахален просто,нямаш избор!Факт,е че не уважават старите си и опитни служители,не ги стимулират изобщо по какъвто и да е начин...Хайде със здраве и помислете добре преди да започнете работа там!!!!!!!!!!!

Мисля,че склад Варна работи добре...а това ,че вие не сте доволен от склада ,защо не потърсите грешката си в себе си.Желая Ви късмет!

Работих малко повече от два месеца за въпросната "фирма",но договор така и не беше сключен,спестиха си осигуровките.Управителката на склада не беше добре с нервите и по цял ден развиваше теория на конспирацията как работниците по цял ден мислели какво да откраднат,как да я злепоставят пред началниците и собственика,крещеше и замеряше с каквото и падне под ръка.Веднъж дори обвини един от клиентите,че и откраднал моб.телефон.Естествено избухна скандал,а накрая се оказа,че тя го е сложила в едно от чекмеджетата на бюрото си.Заплата се дава в плик без да знаеш кога и колко-фирмена политика.Естествено като напуснеш последните дни от месеца в който си работил не ти ги плащат и това при пложение ако си имал късмет да вземеш заплата за предходния месец.Явно от администрацията считат такава организация и стил на работа за добри.Дето се вика на чужд гръб сто тояги и двеста камшика са малко.

Здравейте,провокиран от предния коментар относно структурата на фирмата и заплащането реших да напиша и аз своето мнение.Твърденията за заплащането във фирмата са абсолютно невярни-заплати се изплащат за предходен изработен месец и има фиксирани дати.Случвало се е малко забавяне,но в рамките на ден-два.Работя във фирмата от 4 години и проблем със заплащането не съм имал.Повечето колеги-от администрация и производство са отзивчиви и готови да ти помогнат.Ако човек съвестно си гледа работата,уважава колегите си и има ясни цели за своето развитие може да ги постигне.Относно негативите изписани тук мога само да отбележа,че повечето от тях са написани от неграмотни хора /първо се научете да пишете на майчиния си език/,търсещи вина за своите неуспехи винаги другаде.Пожелавам на амбициозните си колеги успех,а на нереализираните по-голям стремеж към знания!!!!!

Искрено се учудих като видях, че фирма с толкова дълга история има толкова неорганизирана структура. Изключително неприятно е, независимо на каква длъжност си, да не знаеш кога ще получиш заработените си пари. Датите на обявяване стават 2-3 дена преди да се раздадат парите. Нямаш точно число за аванс, заплата или изравняване. Надяваш се просто да си ги получиш. Толкова сложна и сбъркана система на заплащане за първи път виждам.
След като напуснеш, след около два месеца си получаваш остатъчните пари, ако си упорит и нахален. И когато се явиш да си ги получиш (когато си успял да си вземеш почивен ден от настоящата ти работа) те посрещат с язвително заяждане и сарказъм.
Рабботниците, и стари и нови, са отзитчиви хора, самото производство са като човеци са добри и се опитват да си пазят кадрите. Там обаче, като повечето български фирми, администрацията и управлението е под всякаква критика. Дори не искам да хабя думи, за да изреждам куцото, всеки работник и служител е бил свидетел на подобна администрация.

За бъдещите служители и работници, не ви съветвам директно да се отказвате, месец-два ще са ви достатъчни (в зависимост от позицията), за да ви стане ясно какво се случва.

Провокиран от всички негати изписани до тук, ще си позволя да изкажа едно малко по-различно мнение по темата. Фирма Профилинк е една типична българска фирма с всички предимства и недостатъци, произтичащи от това. И тъй като за недостатъците е изписано много, аз ще наблегна на позитивните неща:
1. Трудов договор - сключва се още в деня на постъпване, стига да си си набавил целия набор от необходими документи, като медицински, свидетелства за съдимост и прочие.
2. Условията на работа за администрацията са уникални - просторни и модерно оборудвани офиси. Никакъв оупън спейс с безкрайно крещящи по телефона колеги. От 2 до 6 човека в стая.
3. Условията за работа в производството също не са лоши. Цехът е ремонтиран, чист и подреден. Нещо, което може да се види в малко български фирми. Работи се с нови и модерни машини, а не със 100 годишни анахронизми. Единствения проблем е жегата през лятото. В цеха наистина е доста горещо, но не и непоносимо. За хората има осигурени съблекални с бани с топла вода.
4. Има възможност за развитие. В производството има много началници, които са започнали работа като опаковчици или оператори. Който има образование, желание за работа и мозък в главата, може да се развие във фирмата.
5. Фирмата предлага известна сигурност, която може да предложи всяка фирма с над 500 души. Момчетата, които се вземат за лятото сезонно се предупреждават, че работата е сезонна. На доста места лъжат че работата е постоянна, а като дойде зимата - изненада. Тук ти казват истината от първия ден.
6. Заплатата. Заплатата се плаща със закъснение, но като устискаш първите два месеца, след това се плаща редовно - в началото на месеца заплата около 5-10, и аванс около 20ти. А като напуснеш , продължаваш да взимаш още 2 месеца заплата.
7. От тази година се дават и ваучери за храна. И се дават наистина, а не за сметка на заплатата.

Не ви препоръчвам да започвате работа към тази фирма! Отношението е лошо, това е фирма, в която интригантите и подмазвачите са на почит! Не се дава шанс за реализация, работодателя е изключително некоректен а и на всичкото отгоре напуснете ли няма да си получите парите!