Майнинг ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Шипченски проход 18; Галакси Бизнес Център; етаж 2; офис 206&markers=София,Шипченски проход 18; Галакси Бизнес Център; етаж 2; офис 206

Майнинг ООД

Няма да пиша много и да казвам лоши неща за фирмата. Като цяло е много над средното ниво на фирмите в България. Предлагат олични условия за развитие, имат много добра техника, иама т нмого добро качество на изграждане, добри екипи и до тук тачбва да спас добрите неща. Защо ли ? ааааааа
Защото има една дума човечност кочто липсва в средата за работа там. Ако сте час от екипа на ще го раберете има хора които са завършили в университети като този в Габрово и се занимават с системи за сигорнос от нчколко месеца и се мислчт за всезнаещи ( той си зне кое)
Другото коетое е това че когато се обещае дадено възнаграждение трябва да бъде дадено е в Маининг това са проблемите малки но в основата на тази основа която сега се люлее а ако Цецо не вземе мерки скоро ще панне!

Уважаема Маргарита,  никой не оспорва какви са автомобилите или инструментите, никой не оспорва , че са нови... Тук хората , които извършват оперативната работа се възмущават, че решения се вземат от хора, които си нямат и хабер какво е да си на обект. Не знам дали и ти ме разбираш, защото по мнението което е написано много лесно се лъжеш по фасадата на онова, която виждаш. Ако някой ден ти е скучно накарай някой твой познат да те вземе на обект, само да стоиш и да гледаш, без да правиш нищо, за да видиш какво значи оперативна работа.  Ама нали - в частните фирми било така ... Така е , докато има хора с твоето мислене, и докато има кой да ти вади заплатата, докато ти си в офиса. Ако ми кажеш как се измерва производителността на твоя труд, след като цял ден си стоиш на бюрцето, защото инсталатора дава отчет какво е свършил накрая на деня, а ти си тръгваш и казваш как било в частните фирми. И аз мога да казвам как е ..., ама друг да ми вади заплатата.

Интересувам се от позицията инсталатор, какви са заплатите, на какво те осигуряват, за условията общо взето вече разбрах... Струва ли си поне от към заплащане??? Благодаря на всеки, който отдели от времето си, за да пише.
Колежката Маргарита се е опитала  добре да обясни всичко... Човек чак да й завиди, че работи в офис, а не е инсталатор с останалите колеги... "... колите били нови, инструментите отлични., па обувките какви били.... " Ами хайде да се сменим, уважаема Маргарита - някой от инстлаторите да седне на топличко през зимата, и на хладно през лятото в удобния офис, а Вие да разнасяте винтоверти, бормашини, къртачи... и тем подобни чудесии, нужни за монтажа. Дава ли си сметка някой от т.нар . администрация, че ако не са момчетата  - инсталатори, за никой друг нагоре по веригата няма да има кинти. Много е лесно да изброяваш кой какво имал, ама да стоиш острани и да даваш оценки. Много време съм работил като сервизен техник, и работата не ми е чужда, нито ми тежи. Но не давай оценки за работа която не разбираш и не си вършил. Можеби защото не си даваш сметка, че тези които са инсталатори, могат да стоят в офиса като теб, но ти не можеш да вършиш тяхната работа... Затова е наглото и презрително поведение  към момчетата извършващи сервизна дейност.  Колкото до препоръките остави всеки да прецени сам какво е научил и доколко е полезно това което е работил. От CV  много хора го докарват, ама като видиш че някоя си в администрацията взема в пъти повече, и не те брои за човек, а хабер си няма кое какво даже като инструмент, да не говорим дали знаеш за какво служи, или да те накарат да направиш нещо. Така че по - внимателно с оценките за чуждия труд. Като започнеш да го работиш, тогава давай такива изявления!

К'во да кажа. Който си бачка си бачка добре и като изключим дребните глупости (щото организацията наистина си куца яко на моменти) хората са доволни. Който е бил изритан прав му път - мога да кажа, че на изританите никой не им е похвалил работата. Никога. Аз самия съм ходил да оправям бъкиите на някои бивши колеги - не е приятно, но е факт.
Няма да коментирам заплати и тем подобни. Мен ми режат заплатата всеки божи месец, но всекиму според заслугите все пак.
Като сте такива pro-та ходете си направете фирма. Някой се беше изказал, че много бивши колеги така са направили. И много настоящи колеги са бивши шефове - криза, к'во да го правиш.

Мога да ви кажа че фирмата е много зле.Заплатите са под всякаква критика,колкото да не умреш от глад,иначе колегите са супер с малко изключения.Премийте,които обещават са един мираж,командировочните се изплащат с голямо закъснение и по-малко от предвиденото по закон.Шефовете са много гадни и ти си едно нищожество за тях,като роб трябва да работиш и много да не се оплакваш.Съветвам които смята да започва работа там да се помисли добре каде отива.А ти Таньо не говори много,таи като добре знаем какав гъзолизец си и как се подмазваш на шефовете и как топиш колегите...Така че добре си помислете преди да започнете работа в тази фирма, кадето повечето са военни пенсионери,а ръководния персонал са пълни некадърници...

Абе ..............
недоволни  има ВИНАГИ
Относно  Цецо и Нели ----------------------
Това са хора с................. и можеш да се разберш с тях винаги .Много са пекани !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Просто хора с главно Х......
А Вие недоволните   просто Ви мързи да работите .
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ.................... такива им много
Е    да са живи и здрави и дан  не ги кързъ ри слеващ работодател
Смея да да  КАЖА  ООТГОВОРНО  тука  не е за  МъРЗЕЛИ и ХОРА ДЕТО Я КАРАТ ПРЕЗ ПРЪСТИ................... А ТКИВА ИМА МНОГО ЗА ЖАЛОСТ...........
АААААААААААААААА Вие недоволните      що не си гедате жалкия
ж....ивотец

Фамилна фирма-манталитета на собстениците и алчността им са я превърнали в трудов латер,тип "Гулаг"! Споменато е вече снимката на Сталин в кабинета на Цветан!Сега за парите..Между 600 и 750 лв.чисто след данъци и осигуровки.Бонусите- не са плащани от повече от 6 месеца ,а изплатените на някой по стари монтажници са жалка част от договореното! Обичайно е да вземеш нещо след повече от 7-8 месеца.Малоумна система за бонуси за извършен труд: Има критерии за време-почти непосилно,монтаж на контрол на достъп на една врата с два бр.четци,ел.насрещник,захранващ блок,окобеляване,пускане на захранване под напрежение 220 волта за един ден от 2-бр техници.В това влиза разправия с техническият ръководител,70 годищен склеротик,непомнещ адреса на фирмата клиент и телефона за връзка. Изписване на апаратура  и всичко необходимо,ако го има ! Придвижване до обекта,качване на багажа,бормашини винтоверти,куфари ,кабели,стълба и прочие..Намиране ,някъде над окачените тавани има терминал и захранване,окабеляване до навата врата,където ще има К.Д. Тогава почва пробиване и рязане за насрещник и т.н и т.н!! От тази врата фирмата печели над 1500 лева ,чисто,след изваждане себестойнастта на вложен труд и апаратура! Търговската надценка варира между 5 и 8 пъти!!! Или-500-800 процента!!! Честито на купилите!!! Цената на бонуса на майсторите е 10% от офертната цена за труд,или около 60-70лева! от тях Цецо си приспада от 28-до 35 % за данъци-интересно какви и защо толкова?!! И сега най хубавото: И не ги получавате!!!  Иначе, заплатата се изплаща точно на деня! Уважението-Ако си монтажник,ти си цървул..!!!Нямаш право на мнение,нямаш право на каквото и да било,освен да работиш много ,много бързо  и  много качествено!!! Всяка грешка се наказва финансово, по  продажни цени,сирич от 5 до 8 пъти по-скъпо отколкото струва на Цецо и Нели!!! Обичайна практика и да получиш сутрин 5-6 обекта ,тип авария и 2-3 пъти през деня да те тормозят, не си ли готов! Безопасни условия на  труд-Какво е това?!!! Работиш под напрежение 220v.Праве се системно за да се спести време и поради нежеланието на клиентите да прекъснат захранването си! Катериш се на стълби ,скелета ,козирки и навсякъде! Много рисковано е ! С ръкавици не може да се работи,защото типът кутии и клеми не го позволяват-Тясно е и неудобно  и обикновено е над окачен таван, а освен това като бърникаш  си в досега  и на какви ли не др.кабели и прочие смъртоносни неща!!! За какво ти е каска ,когато си най на високо и само метеорит може да  те удари по главата!! Фирмена политика е вечер да даваш отчет за извършеното на г-н Сейменов-технически директор,писерушка инженерче,нестъпвал и неработил на обект през живота си! Тогава ,ти техника влизаш в роля на разяснител... Мъмренето вечер е нещо обичайно! Господина обещава на клиент,извършване на монтаж примерно за иди ден,без предварителен оглед, на своя некомпетентна глава ,а техника изправен пред навъзможен проблем е виновен и мърземив...!!! Ако си мъж с характер и достойнство,атмосферата в тази фирма може да те докара до физическа саморазправа с някой от шефчетата!! Не безизвестен е случаят преди години на изпържен с последнана си заплата техник,щамаросвал здраво Цветан в личният му кабинет!!! Ако все пак имаш глупостта да започнеш,ще имаш силна поддръжка от старите техници!! Те са:Румен-Бога на техниката и страхотен пич!!! Пешака,Илия и Радо!! За сервизен проблем и технически съвет.Г-н Цигов,невероятен специялист и голям човек!!! Не разчитайте на помощ от хора на шефксият етаж и се пазете ,интригите са страшни!!! След всичко описано ,ако оцелееш половин година в този АД-като от Данте Алигиери-ще имаш огромни познания и опит и ще си в състояние да работиш за себе си  с абсолютно всички електронни и механични джаджи на света! Да конкурираш Майнинг и да ги затриеш!!! Доста хора то правят вече..!!!

Твърде много негативни мнения видях, за да мога да коментирам по всичко, за това ще коментирам основните критерии. Заплащане - по-ниско от стандартното за специалисти в областта, но тъй като обучените кадри не са толкова много (както каза колежката тук е станало училище за кадри), заплатата не може и да е много по-голяма. Ако човек навлезе бързо в работата и има потенциал и желание да се учи се научава и получава съответното парично отражение. Относно бонусите - наистина липсва стройна схема за определянето им, но сега след въвеждането на такава като че ли служителите са по-недоволни - иди разбери.
Уважение. Получаваш толкова колкото даваш. Лично аз не се чувствам незачетен. Може да бъдеш смъмрен, ако сгрешиш, но ако някой смята това за ненормално, нека така да е. Аз си поемам последствията.
Привилегии. Служебна кола, практическо обучение на обекта - много по-добро от това да четеш наръчници цял ден и дори да не знаеш как изглежда апаратурата. Ако имаш някой в главата можеш доста да научиш. Ако се налага фирмено обучение - отиваш на такова. Командировките се изплащат, хотела обикновено е на ниво, освен при недоглеждане, но това е рядко.
Фирмена сигурност. Всички разполагат с необходимото обезопасяване. От там нататък не ви е виновна фирмата, ако не си сложите каската и ви изпере греда в главата или ви опържи тока, ако бъркате във високото без ръкавици. Ако сте толкова прекалено добри за фирмата би трябвало да знаете правилата за безопасен труд.
Ангажираност. Работа има на корем, на който не му се работи си ходи. Виждал съм колеги да си спят в колите и съвсем нормално вече не са сред нас. Да не се оплакват, ако някой от тях е писал.
Местоположението е идеално. Отправна точка до някои от най-критичните обекти.
Колеги. Добри момчета няма две мнения. Сега всички помрънкваме по малко, но всеки си има право на мнение.
Работна среда. Тук положението малко куца (добре де не толкова малко). Фирмата се разраства, мястото не стига, логистиката не е никак добра, но има планове това да се промени. Организацията малко куца, но тук опира и до ръководителите на проекти, все пак това е тяхна работа.
Като цяло съм доволен (а явно не само аз щом има хора, които вече години работят тук и то яко). Хора спрете да мрънкате. Аз поне не съм видял някой да получи по-малко от колкото е дал и да вземе повече отколкото е кръшкал.

Уважаеми бивш колега от МАЙНИГ, защо намесваш племенника и майка му. Аз напуснах, защото имах личен конфликт на интереси. Сина ми и сестра ми работеха в една област. Не предадох и не подведох нито един от тях. С наученото в МАЙНИНГ племенника си създаде собствен бизнес. Така че ползата да се работи при взискателен ръководител е много голяма. Напускането му беше коректно, с предизвестие изпълнено и от двете страни.
Ти вероятно си афектиран от напускането си, но не са лоши условията за работа в Майнинг. Имате работни дрехи и обувки, работите с отлични инструменти, колите за монтажи са нови и в отлично състояние. Благодарение на пословичната работоспособност на управителите винаги имше заплати на точната дата. При желание може да се научи много. Вероятно и Вие  сте научили много и лесно ще си намерите нова работа. Сигурна съм, че да си работил в Майнинг е добра препоръка за намиране на работа.
В частните фирми е така, имаш право да напуснеш, ако не ти харесва, не можеш да уволниш собственика. Все пак той е създал фирмата си сам, защото има качества, които ние с Вас вероятно не притежаваме. Желя Ви успех и работа от която да сте доволен.

Собствениците Цецо и Нели 2004 година за 250500 лева копуват 8,8 декара имот в София-Обеля 2 /спрян строеж на детска градина/-Връбница.Последват покупки на скапарски имоти в Пловдив,Варна,В.Търново и Бургас. Та като така, отчаяният български работник , е нает да бъде възпитаван и ограбван естествено. Не, за да забогатява при тези 30 годишни комунисти.Протяжно работно време, некоректни трудови договори, за хигиена на труд не се говори.А влаганите некачествени ефтини електроники,боклуците на боту6а, са срам за майстора. Далеч от тези хора.