Баумакс България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Баумакс България ЕООД

Здравейте ! Искам да коментирам за магазина Хоуммакс като клиент. Знаех , че магазина си скапан и бях се зарекал да не влизам там но ето , подлъгах се от оферта на брошура ( промоций ) та влязох в магазина да потърся въпросната стока . Първо някой да ви обърне внимание - НЕеееее , после въпросния продукт току що е свършил !!! как може продукт на брошура да се зареждат само 5 бройки примерно !!! Ей смотан магазин и наистина няма да повторя да вляза в него !

Смешни заплати неотговарящи на мащаба на фирмата. В някоя квартална фирма ще сте по-добре заплатени. Докато има будали да се хващат да работят за без пари, така ще е..ще ни цакат от всякъде.

И в края на моя ремонт, реших да напиша, колко съм разочарована от тази верига магазини - Баумакс или Хоуммакс - незнам кое е вярно - на касовата бележка едно, вън - друго. Оставих доста прилична сума в магазина. Резултата - повече НИКОГА НЯМА ДА ПОВТОРЯ изобщо да вляза в магазините на тази верига. Всяка една стока, която закупих даде дефект - абсолютно всяка. Съжелявам, че изобщо се доверих. Напазарувах за баня и кухня - голямо разочарование - голямо. Съветвам Ви хора - не купувайте от там. Всичко е платено за добро/ПЪРВО/ качество, обслужващия персонал гарантира, че всичко е "най-добро"..... пълна лъжа, пълна.... Няма някой на който да не съм казала. Днес като последно/да не изброявам всяка една стока-плочки-скъпи-чупят се, а и ги няма, шкаф за баня-крив до безобразие,уж 1-во качество..../ в къщи редим ламината и той.....купен е за 8 мм няма толкова, чупи се при най-малкото съпротивление, рони се, а ми казаха, че е ПЪРВО КАЧЕСТВО..... НЯМАМ ДУМИ ..... СЪЖЕЛЯВАМ, ЧЕ ВЛЯЗОХ ВЪВ ВАШ МАГАЗИН

Продавам дипломи за средно и висше образование. За повече подробности ми пишете на и-мейл KAMEN.STOYANOV @ MAIL.RU ( без интервалите между знаците )

В филиал Русе махнаха 10 човека заради намаленото работно време.Очаквайте и в другите магазини същото !!! Успех на всички в бъдещите начинания :)

Към централата :  Моля гледайте как се назначават ръководните ви кадри,защото съвсем скоро в магазина няма да ви остане нито един стар и опитен служител !!!

Здравейте, четох мненията за компанията и преди да почна там, но не обърнах особено внимание, Сега вече мога да кажа, че съм съгласен с голяма част от тях. Компанията е голяма, плащат точно заплатите, осигуровките и ваучерите за храна. Има установено работно време което в общи линии се спазва. С това обаче свършвва всичко хубаво в този магазин. Оттам нататък се сблъскваш с това което не го пише по обявите и представянето на фирмата в сайта им разбираш, че е пълна измислица. В магазина се шири страхотна простотия, има хора които не могат да сметнат елементарни неща като колко кв.м. е парче мокет, да не говорим за други "по сложни сметки".  Още повечче някой дори не могат да говорят нопрмално. Все пак ттам работят и много точни, коректни и образовани хора, но са много малко. В магазина има хора които работят там защото имат познати и работят там. Всеки който започне работа ще усети разликата в отношението към тях и към другите. Ще види как може по цял ден да мъкне, а някои да не правят нищо. Изключително важно е да си подлизурко и да си траеш. Също така системите която са въвели за таргетите/бонусите и за тайният клиент им дават възможност винаги да те изхвърлят, с оправданието, че не си се справил, а това е изключително субективен начин за оценка. Да не говорим, че може и да се манипулира, а има хора които го правят. Каквото и да говорят за бонусите има хора които ще получат и това са точно тези които са доведени от някой. Иначе не се надявайте на нещо кой знае какво. За 20-30 лв не си заслужава да се излагаш. Така, да не забравяме, че в началото се почва с договор със 6 месечен изпитателен срок, който ще бъде удължен със същият такъв като те преназначат от една длъжнос на друга. Например от логистик/хамалин, на продавач-консултант, или обратното. Така че да се освободат от теб когато поискат. В магазина има много лицемерие, текучество, и се създава напрежение. Като додавя и това, че се продават страхотни боклуци които не работят и ти се чупят в ръцете пред клиентите, всичко изглежда много зле. Общо взето лоша работна среда. Който иска да пробва.

МНЕНИЕТО НА "СЪВЕТНИКА" ОТ пЛЕВЕН е 1000% истина.
Хората постоянно напускат. А този, който е писал, за администрацията, че седат, жестоко се лъже. Работех в отдел Администрация и обслужване на клиенти, това означава информация. Първо клиентите в тези магазини са луди. Нямат си друга работа и унижават служителите. Напрежението е огромно. Ако искате да кандидатствате, трябва да сте много спокойни и със здрава нервна система. Аз не искарах и месец. Бившата колежка е работела 10 месеца. Вчера напусна друг служител. Длъжна съм да ви предопредя, че работата не е приятна. За тази фирма клиентът винъги е прав дори и да е агресивен. Служителите си носят химикалки от вкъщи. Две ризи с дълъг ръкав и две с къс са униформите. Пълно е с клюкарки и интригантки. Но има и свести хора, които са на валериан.
Интервютата минават леко, тъй като персоналът се сменя често, а на тях им трябват хора.
Положителното е осигоровките са реални 600 бруто и 40 лева купони. И заплатите са редовни. Има отпуски както си му е реда. Но аз се сринах психически. Когато простотията се нахвърля върху човек с висше образование, решението е едно...майната му на заплатата и отпуските.
Почти през целия ден сте на крак, е да има един час почивка, но дори да ви боли корем, на никой не му пука. За един месец се сринах. Длъжна бях да Ви предопредя.

Ето това писах на Баумакс и техния доставчик:
Привет!
Живея в гр. Ямбол и работя в близост като пътувам често из България (в последните 3 седмици София х 2, Пловдив х 3, Хисар, Русе, Павел Баня, Бургас... не знам къде още... ). На 31.08.2012 година минавах и ми беше останало свободно време през Бургас по работа и реших да проверя за плочки на фирма Ceramix от типа Коали и типа louis&Ella. След проверка в 4 други магазина (написани като дистрибутори на Ceramix ), за моя радост тези плочки се предлагаха в Баумакс и въпреки препоръка на колега да не разчитам много на този магазин, решихме да потърсим съдействие. При нас дойде много приветливо момче, с голяма усмивка и чувство за хумор, предложи помощ, проверихме дали тези плочки са заложени в 3Д програмата на Баумакс, но не бяха, след което започна едно безкрайно чертане от моя страна на едни листчета, но все пак ... момчето което ни обърна внимание ни отдели доста време, остави телефона си, за да се свържем в случай, че има промени- вдъхна ни абсолютно доверия. Поради невъзможност (не от моя страна) да бъде пусната веднага поръчката (на 31.08) изчакахме отговор от Пламен в понеделник да ни каже каква ще е точно сумата и как да я преведем възможно най- бързо. На 03.09 получихме окончателен вариант на проформа фактура, която заплатихме своевременно. След като получих уверение "още другия четвъртък- петък ще са при нас", си изнесохме багажчето и със съпруга ми се преместихме в съседно населено място, в къща (разбира се не наша собственост и на двойно повече километри от работното ми място) и майсторите изкъртиха за два дни малката ни баня и започнаха подготовка ... Не съм свикнала да нахалствам, да се оплаквам или да препирам някой, но когато ми се каже четвъртък-петък, значи е така. Изчаках до края на този срок и звъннах да проверя до къде са нещата. Последва промяна на срока- от четвъртък-петък, стана "ами ще ти се обадя", последва едно звънене без отговор (най- вероятно вече и приветливото момче не му е много приятно да го размотава доставчика и снабдяване) и днес реших да не чакам отново сконфузено, а да звънна за да проверя до къде са стигнали нашите плочки... Днешния отговор вече е, че другия понеделник - на 24.09.2012 ще са в Баумакс, а след като поисках истински срок или някаква компенсация за времето в което нямам нищо насреща, а ми е обещано (и не живея в дома си), Пламен заяви, че Баумакс си има правила и най- вероявтно ще последва санкция към доставчика си, но от това мен лично нищо не ме интересува, тъй като като клиент аз няма да получа нито искрено извинение за това че сте ме излъгали, нито (това пък и не ме вълнува толкова) някаква материална облага от това, че вие двете фирми имате някакви си взаимоотношения. Част от работата ми е администрирането на отдел Логистика в нашата фирма - бях организирала курс в посока Бургас на 14 и 15ти септември с цел да оставим нашите поръчки и да вземем поръчката си от Баумакс, но поради несигурността и тази седмица за всеки случай организирах втори курс Бургас за вторник, но и той ще пътува напразно... Днес за пръв път чух също така от Пламен, в опитите си да защити Ceramix и Baumax, че срокът на доставка е 10 работни дни от получаване на превода за поръчката. На мен такъв срок до днес не ми беше обявяван- искам да разбера къде във вашите условия и страници е посочен този срок, също така можете да ми отговорите и в кои дни работят вашите фирми и магазини Баумакс и ако работи в тези дни те не са ли работни??? Ако не са- десетия работен ден е в сряда - 19.09.2012 година.
Фирма Ceramix пише в страницата си: "Нашите плочи могат да се намерят в най-добрите магазини в цялата страна", а вие самите по думите на представителите ви, не работите с тях така че да могат да си останат най-добрите...

Фирма Baumax, Можете да разгледате визията и принципите, описани в страниците си, както и:
http://www.baumax.bg/c/%D0%93%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%86%D0%B8%D0%B8/cms.10157.html : Наличност на стоките:В случай, че не можем да доставим избрания от Вас артикул в рамките на обещаното време, Вие ще получите равностоен на същата цена.
Разбирам, че поръчката ни е малка, но гарантирам ви, че ако ми беше даден ИСТИНСКИЯТ срок на получаване или доставката беше направена в срок, или поне с 2-3 дни само закъснение, нямаше да започвам въобще това обръщение към вас. Моля за по-бърз отговор, за да преценим дали е наложително да отказваме поръчката си или няма да е необходимо...
Отговориха ми чак след като пак АЗ ги потърсих отново след седмица и пак започнаха да ме мотаят със срока. Вчера вече плочките бяха пристигнали. Вие преценете дали 3000+ лева са малко пари за да си позволят отношение на монополисти едва ли не...

Мартине,евала ти,но се загледай в ръководителите си(без Десислав).Днес "градинаря" разписваше цял ден документите(като дежурен лайтър) от караваната.Не позволявай да те провалят.Не допускай да гледаме от старни и да роптаем,а след време и да се смеем.Успехи занапред в управлението.