Рап Системс България / RAP Systems Bulgaria EOOD /img/frontend/nomap.png"

Рап Системс България / RAP Systems Bulgaria EOOD

Фирмата е все още на пазара и има дългосрочни договори за изпълнение, въпреки черното бъдеще което й се прогнозира от някой писачи.
Няма назначени нови 8-10 кадърни инженери.
Няма работа за сервизни инженери от МАН, защото и МАН вече не аутсорсва работа от този тип.
Няма чертожна работа от ЕнвиКон (то май и ЕнвиКон вече няма).

Какво ще става с нея има правото да решава единствено собственика, който до момента е коректен към всеки един служител, независимо от неговия принос към фирмата.

Разбрах, че РАП Системс към момента не се ангажира с нови проекти и освобождава работнитиците си, което означава, че тя на практика върви към затваряне.
Във фирмата били останали само няколко работници, както и споменатия вече като лош проектен мениджър и ръководител Тихомир Трифонов, а тази ако не се лъжа, ще е втората фирма фалирала под негово ръководство.
Всичко това според мен доказва, че за съжаление мненията тук, описващи слабата подготовка и лошия начин на работа проявени от собственика и назначения от него ръководен персонал, са отговаряли на истината.
Предполагам, че за жалост тези хора ще останат и ще преминат към БеПро - другата фирма свързана с Рамон Харпс, като разбирам, че някои от тях, като Ирина Николаева, дори вече са преминали натам.
Ако човек търси професионално развитие или бизнес партньор, ще го посъветвам да стои далеч от тези две фирми.

Искам да попитам как са нещата в другата му фирма - "БеПро", чувам доста гадни мнения! Цеха му е за студена обработка на детайли, а доколкото разбрах има заваръчнио! Бихте ли ме просветили?

До Ц.Д.
Много се съмнявам, че ще стартираш с заплата над 2000 лв. освен ако не си с немко гражданство. Шефа не толерира нито уважава хората в България!!!
Искам да ти кажа, че можещите се задържат по няколко месеца и напускат. Тези, които наистина можеха да направят нещо напуснаха по собствено желание. В тази фирма  неможе да се работи! Представи си как вземат голям проект и имат 1 - 2 двама правоспособни инженера / с пълна проектанска правоспособност/. Все пак едни проект се състои от няколко части, къде са другите ???
"Меринджея" тихомир обсолютен КОЛУН/ПАЛЯЧО може само да подсмърча. Представи, си че неможе да разбере техническо задание от 10 страници цяла година и той ръководи проектите. Можеш ли да си педставиш човек, който не може да разбере какво се иска да ти се налага и да ти казва как и какво да правиш /и то винаги е грешно/. Ти казваш че PID схемите са леко елементарни ако отидеш там ще разбереш, че не е така. Една "леко елементарна схема" може би ще ти се наложи да я правиш месеци дори може и да достигнеш половин година и повече и няма да ти позволят да е направиш вярна! Както и да е. Ако си решил да трупаш лош опит и нерви може да започнеш. Да знаеш, че фирмата няма да стигне далече ако не се направят радикални промени:
1. Шефа да си промени отношението към подчинените и клиентите
2. Премахне некъдърния мениджър
3. Да се намери наистина читав мениджър /моето мнение е по добре проектите да са без мениджър от колкото с такъв калпав/
4. Трябва да се назначат поне 8 - 10 правоспособни и кадърни инженера
Дори да се направят тези промени трудно ще върнат доверието на клиентите. Аз лично не вярвам, че фирмата има светло бъдеще.

сега ако ми плащат над 2000лв. ще понеса някак каквото ида представлява "началника" :))))
За това питам как се движат зяплатите около 1000/1500/2000/3000 ???
Ако е нещо до 1400 примерно въобще да не се хабя да ходя на интервю.
Принципно обявата е малко .... как да кажа PID- схеми ми се струва леко елементарно .... но да видим!

До Ц.Д.
Колега не си губи времето! Нервите, които ще събираш няма да си ги купиш с парите.  Ако си добър няма значение в какво просто мястото ти не е там /освен ако не си добър в това да доносничиш на шефа, плюеш по всичко българско и българите, лижеш немски з****к и т.н. но и да си добър в това, сори място вече е заето от един мазен господин/. Специално за отдела, където си се запътил се "ръководи" от този господин той успя да изгони доста хора от фирмата /можещи хора/, излага фирмата пред клиентите и проектите са пълен хаус. Ако искаш да разбереш как не трябва да се правят нещата и какво означава да работиш много, а резултът да ти бъде една голяма 0 може да отидеш.
Въпроса ти все пак беше за парите много е относително, както се договориш. Но преди да отидеш се поитересувай от клиентите за тяхното мнение /все пак си добър в газификацията :)/ и не пренебрегвай отношението, което те очаква ..........

:) Колеги някой може ли да ме просветли какви са заплатите ?!?!
Не се плаша от работа, а някой да си позволи да ме упрекне в некомпетентност :)))) искам да го видя имам самочувствието, че знам доста в областа на газсификацията ихихихи и някой неграмотен шефа да ми обяснява глупости трудно ще го понеса но....... да чуем заплащането !??!?!? :)

Харпс прави бизнес в България, защото по неговия начин не може на друго място. Ако по същия начин се опита да прави бизнес в Германия отдавна да е подведен под съдебна отговорност най-малкото. Показателен е факта, че от МАН вече не ползват услугите му за сервизни инженери. От ЕнвиКон не му аутсорсват чертожническа работа и т.н. Като се започне от начина му на каране на кола и се стигне до маниера на работа няма нищо немско в него. За него не важат правилата за движение, защото той е над всички, той бърза винаги и бг-гнидите само му се пречкат. Всичко в работата се прави в последния момент, защото цар Хаос властва във всяко кътче на фирмата. Ако няма Google и балъци, които да дават стари проекти, от които да се преписва да е фалирал отдавна. Само той може да обясни как се подпечатват проекти от неправоспособни лица. Този човек е ням и глух са реалността във фирмата му. Който не вярва на написаното да се поинтересува от текучеството. Ако сте без работа идете там, но не си и помисляйте да роптаете срещу бездарните му любимци.

Та отново по темата. Като цяло фирмата не е чак толкова лоша. Има доста по-кофти места. Преди известно време дори и самата Ирина, която толкова често се споменава, беше малко или повече в немилост от страна на шефчето си. Но с упоритост и дебелокожие изглежда успя да изплува отново на повърхността.  Не пропуска да демонстрира и топли отношения с Тихомир.
Напоследък се наблюдава и една друга лоша тенденция - през последната година си отидоха доста хора и то забележете! по собствено желание. Това си е показател. Наскоро напусна и един ключов човек от другата фирма на Харпс - Бепро. Доколкото се разбра от колегите, причината е че Харпс му натресе един немски стругар за шеф.  Но самия факт, че Харпс си изпуска просто ей така хора, които са с него от самото начало ме кара да се замисля за личното ми бъдеще в тази фирма и да си задам въпроса, дали оставайки тук, не си губя времето.
За съжаление убежденията на Харпс към българите и българското са, че са абсолютна помия, а от друга страна дори и най-тъпите немци са супер. Чудя се защо е дошъл да прави бизнес в България тогава (явно не става за бизнесмен в Германия!)! Но с това си отношение показва нисък интелект и примитивност в условията на днешната глобализация.
И все пак като съвет: Ако сте я закъсали и нямате по-добро място, където да показвате способностите си, елате при нас. В крайна сметка е по-добре от нищо.
Може да усетите и лек полъх от далечната примерно 1942 година.

Човекът от Западна Германия направи същата грешка и с Ирина Николаева навремето. Той цени усмивките, а не труда и показаните резултати. Важно е да си положителен, което след много свършена работа, на фона натормоза и  интригите в офиса, не е никак лесно. И после чуваш реплика като "Амбицията е страшно нещо" именно от човека от Западна Германия и ти е ясно, че нещата във фирмата не са наред. И си тръгваш, защото разбираш, че няма смисъл...