Интернешънъл Асет Банк АД /img/frontend/nomap.png"

Интернешънъл Асет Банк АД

Може ли информация на какво се дължи голямото текучество в тази не голяма банка? Особено в картовата дейност в последната година-две има редовно 2-3 обяви.Нарочно ли ги пускат да се събират Cvта само? Или ако е реално защо напускат постоянно, никой не минава изпитателния ли.

Това с майките-дъщерите и бащите със синчетата си е точно така. Аман от шуробаджанащина. Нагледах се на боклуци, всеки си води приятелите на работа, фамилярничане, бездушност и презрение към новопостъпилите (все пак не се познавате от преди това и за групировчиците там оставате ЧУЖД човек, който бива държан в страни от случващото се). Нагледах се на доведени тумори , нежелаещи да работят , харесващи лентяйството и ползвайки пушенето като инструмент за постоянно скатаване и укриване. Мишкари. Соцът още не е излязъл от там, макар и прикрит зад модерна сграда се усеща веднага като влезеш вътре.

Радвам, че вече не съм в тази банка и още повече че не се наложи да съм дълго там. Когато за началничка ти слагат нямаща понятие за базови регулации и процеси за дейността но пусната, защото явно няма кой.... Когато колегата ти идва неадекватен най-меко казано и оспорванията му висят,но за сметка на това се вживява като фактор. Когато директорът ти явно не знае къде се намира, му е все едно,не предприема нищо и едвам си "гледа" ИТто....И имаш само един щооооо годе свестен колега които трескаво желае да се махне и прави нужното да напусне и той. Тотален шок!!Тогава нямаш други мисли и ти. Като ключово предимство мога да посоча 1месечно предизвестие, винаги има желаещи да се махнат. Чиста загуба на време и достойнство дори и нямам намерение да го показвам в cvто изобщо.

Здравейте. И аз да напиша нещо за опита ми с ИАБанк при толкова посредственост на едно място там. От 4 банки мога да кажа ,е това е най-абсурдното нещо. Майки-дъщери, бащи-синове, съпрузи, и др. половинки, лелки, стринки- чудо. Връзкарщината е пословична и е формирала клика нямаща адекватен поглед към реаностите и достженията на другите в сектора. Затова фрапиращото изоставене се прикрива под измислена "бутиковост" и индивидуален подход. Преди съм виждала чести смени на ръководители, но тук едни и същи "мениджъри" окопани от десетки години. Хубаво ще е да се публикуват биографиите им. Няма външни хора и няма и конкурентни процеси и продукти и свежи идеи. Няма динамика, живец, ден да мине друг да дойде. Страх от инициативи, само повече от същото и така надолу с ускорение. А човешките ресурси са възможно най-слабата единица, където цари пълно безвремие и жесток мързел. Няма по бездарно управление на хора, както си го карат елементарно ТРЗ.Без атестации, без обучения, без поощрения, без лидерство и менторство. В резултат някъде и най-вече в определени офиси можеш да умреш от скука. Никой нети търси сметка, няма санкции за несправяне, няма наказания за бюджети. Уравновиловка в най-чист вид, като не броим роднините официални и неофициални и заслужилите. Тръгваш си и няма изходящо интервю да не би някой да разбере нещо и случайно нещо да се случи. Всичко е толкова фрапантно,че бивши служители съдят банката и печелят делата.Толкова са некадърни и юристите им, ама нали и там е пак друга рода. На пръв поглед като санаториум ама не точно....цените в магазините си растат.Вече съм извън сектора и слава богу.

Мили хора,стойте далеч от клон Лозенец на тази банка. Имаше и предишно мнение за него и си е абсолютно вярно само директорката ако е хванала някой от банката или клиент за нещо да не си избива плоскит екомплекси. Рядко срещано отвратително създание.
Като цяло намерете си друга банка за труд, едва ли в друг офис ще е нещо толкова различно ама в този си е мъка. И условията по служителски кредити са като клиентските на другите банки.Не хабете време и нерви, не вярвам скоро там да стане по-добре. А и трябва да стане много по-добре, за да е наподобяващо нормално работно място.

В тази банка и по-специално в ЦУ е тотален хаос! Липса на нормална организация, управление или елементарно уважение. Всичко е застинало поне 20 години назад във времето и няма никакъв шанс нещо да се промени. Повечето нови служители идват и много бързо разбират за какво става въпрос и къде са попаднали. На някой началнически и директорски позиции са поставени хора, които нямат нито един работен ден като ръководители в други фирми, още по-малко в други банки. В следствие на това е пълно с интриги, мързел и безхаберие.Такава некомпетентност и шурубаджанащина едва ли има в друга банка! Който обаче не е удобен изхвърча много бързо. Ако не сте от хората, които се занимават с интриги и клюки няма да оцелеете. Постоянно има текучество на хора. Истинско изпитание е знаещ и можещ човек да оцелее в такава среда. За развитие и дума да не става. Единственото положително е локацията, защото е близо до метростанция.

Здравейте. Никога не започвайте в Асет банк! Изоставането спрямо останалите е плашещо. Ръководи се от хора с нулев опит в друга банка и съмнителни качества.
Заплащане - около и под средното за сектора. при това има позиции, които в други банки са няколко различни отдела. няма увеличения с години, освен ако не си близък до определен изпълнителен директор
Уважение - реално няма, ако е угодно може да се имитира, нали все пак трябва някой да върши работа
Привилегии - бонуси вече и смешни почти няма, допълнителни великденски или коледни заплати няма, само смешни 200-300 лв на калпак
Фирмена сигурност - може да откараш доста дълго като това важи за огромната част от поставения персонал. останалите ще се сбъскат със следващата оптимизация
Натоварване - зависи, има по-натоварени места като цяло, особено за клонова мрежа където има офиси с 2 кредита и 5 карти
Потенциал - 0лев защото всичко е на самотек, безумно закостеняло. основно става за предпенсионна възраст. Местоположение - добро, на метро и в широк център Колеги - няколно приятни, с другите трябва много да се внимава, като цяло средата си дава своето отражение дори и да си бил свестен Работна среда - дори и при престорената обстановка започва все повече да избива напрежение Реално по-зле от това е само Инвестбанката.

Имам близо 20 години банков опит и на тази база, а и на споделяна информация с колеги, мога определено да кажа, че това е най-жалкото място в което имах нещастието да прекарам близо две години. Не съм виждала по-неадекватно управление на подобна институция, при което важно е само да се пази лиценза. Отчайваща липса на последователност, пазарен подход, стратегия, качествен човешки ресурс и желание за развитие. Властва пълно двуличие, докато им трябваш за да се случи нещо е ОК, след това започнват номерата. Това място е обсебено от шепа дългогодишни "заслужили специалисти", които не допускат други, но и те ще се изядат с номерата си и ламтежа си за величие. Нищо не се промени след пенсионирането на АЦ, стана по-зле след като комплексираните новоизлюпени директори се помислиха за веднага за всевишни, но бързо бързо си приземиха мераците особено едната. Съжалявам, че се подведох да започна там и след като вече не съм част от цялото това недоразумение, още по-силно осъзнавам това в CV-то ми и при срещи ми се налага да давам конфузни обяснения за тази моя тотална глупост. Не се поднасяйте и вие на такива оферти, може единствено да съжалявате за изгубените месеци или години

Кол център няма, но откакто зорлем разбиха дирекция Бизнес развитие, натресоха част от функциите в ИТ, където липсват основни компетенции, а какво остава за несвойствени. Много зле е напоследък, тепърва ще се отразява и в ЦУ и в клоновете. Всичко написано е вярно, малкото останали читави служители тайно се молат да се отърват и търсят като знаят з акакво става на въпрос. В ИТ директорчето е посредствен сисадмин, а едно изрусено недоразумение трови атмосферата.. Цялото ИТ се смени преди 4-5 години и настоящите са особено нагли като си мислят, че са хванали господа за шлифера. Раздут щат предните бяха 6, тези са 26 и правят каквото си искат, държат ги още защото абсурд някой при тези условия в сектора да се навие точно тук. Според теб дори и някой да се излъже жестоко, ще се намери ли специалист, който да оказва методологическа помощ на клиентите, да съдейства на служителите, да тества софтуерни доработки, да отчита бизнес цели, разбирайки от картова дейност и мобилни приложения, знаейки и английски и гръцки като за начало? Въобще не стигаме да говорим за заплата, среда, уважение, и др. Но ако имаш дори 70% от изброените умения, тичай с 200та където и да е другаде за двойно повече пари нормална атмосфера и отношения.

Здравейте!
Като човек, запознат с обслужването и ръководството на това учреждение, смея да твърдя че в тази банка, който и да започне работа, не му се дава възможността за развитие на потенциала и възможностите му. Ред причини, не позволяват на обикновенния работник, да изкарва доходите, които са достатъчни на един средностатистически човек... за сметка на това стресът на работното място, всяван от управниците на едно с колектива и клиентите, е твърде голям. Това е място, където ако нямаш необходимите лицемерни качества и посредствен вид, не ти дават право дори да се опиташ да им покажеш, че знаеш и можеш. Ако желаете, да Не бъдете уважавани, вашите интереси и инициативи потъпквани и да работите на минимално за поста си възнаграждение, то това е мястото.