АЕЦ Козлодуй ЕАД /img/frontend/nomap.png"

АЕЦ Козлодуй ЕАД

Няма смисъл да се кандидатства за работа. Избраните знаят предварително понеже всичко е платено предварително! Подбора е цирк за глупаци!

Колко време след събеседване дават отговор, дали си одобрен или не?
Как процедират?

Работих там преди години, на инженерна позиция. Почнах без опит, директно след завършването на ТУ-София. За мен мисълта да сменя столицата, моят роден град, със село, беше голям шок в началото. Но истинския такъв започна с отиването ми там. Срещнах изключително груби и налагащи се хора, незачитащи мнение, не само професионално. Много диви, да не казвам изтървани селяни, събрани от цяла България, на които не можеш да разбереш какво говорят по диалекта и те мразят само и само, защото си софиянец, все едно аз, както и те са си избирали къде и в какво семейство да се родят... Местните хора също не бяха добре настроени. В градчето няма никакъв живот, развлечения, здравеопазване и нормални магазини. Казах си, че ще търпя това няколко години заради заплатата. И тук искам да развенчая един друг мит - заплатите в АЕЦ КОЗЛОДУЙ не са високи, инженерните също. Моята не беше висока, както при на по-старите и опитни служители в предприятието. Както някой преди мен беше написал и е точно така - става въпрос за заплата като на продавач-консултант в София, но за съжаление даваш много повече знания, умения, усилия и труд. За мен няма смисъл. Издържах така 3 години и искам да кажа, че все пак не съжалявам, че работих там. Научих доста неща, а и някак си хората, които не са запознати за какво става въпрос, гледат с добри очи като си работил в АЕЦ-а. Върнах се в София и благодарение на това, почнах работа в производствена компания на 3 пъти по-високта заплата, а и отношението е съвсем различно, работя с кадърни и дружелюбни хора.

някой тук коментира за ПОК леденика
моля ако някой знае как са там условията,отношението на началниците как се работи и друго да сподели тук защото ще кандидатствам там за ел.монтьор и незнам дали си заслужава
благодаря ви предварително

Чета, че 4 месеца се проточва прегледа на документи и не мога да си обясня това дали е нормално. Ангел какво толкова гледаха, че ти се обадиха след 4 месеца?

Щом като селяка който е управител на ПОК " Леденика" се държи като изпълнителен директор, унижава и натоварва персонала си психически, той решава кой ще работи и кога ще работи, и ако не играеш по неговата воля, те изкарва по-черен от дявола и те изхвърля от работа! Господин Сашо Илиев Георгиев е обърнал Почивно Оздравителния Комплекс на свой феодал! Да не говорим и за любовницата му която също заема ръководен пост в ресторанта без този ресторант да има нужните за откриването на такъв пост места! Синът му е барман, а да не говорим че базата е обърната на Държавен Публичен дом! Съжалявам, че го казвам но докато има такива като г-н. Георгиев който подбира персонала си според неговите виждания за пълно и безпрекословно подчинение, много хора ще си стоим пред АЕЦ и ще гледаме умно! Съжалявам, че трябваше да го кажа , въпреки че зная няма кой да обърне внимание на коментарите ни.

Така... да кажа и аз няколко думи за ситуацията в момента:
1 - Ако не си човек на някого шанс да влезеш = на спечелване от тото 6 от 49.
2 - Като влезеш ако си млад те изкарват млад(до 40г) и неграмотен, ако си стар(след 40) те изкарват връзкар и шпионин.
3 - Заплатата е според т.2, ако си късметлията с 6-ца от тотото дори да си факир в своята сфера много надежди ще умрат през първите 5 години, след това се свиква.
4 - Колегите са завистливи власи със роднини из цялата централа и ако си без връзки за тях си хлебарка, която се пречка в краката им.
5 - Разбираш, не разбираш, работиш или не - имаш ли връзки си най-добрия служител.
6 - Има добри социални привилегии и добре, че са те понеже продавач-консултант в София взима по добра заплата.
7 - Има разлики в заплатите пак според зависи... независимо, че може с колегата ти да сте на еднаква позиция и сте започнали почти по едно и също време и да работите една и съща работа. Разликата може да достигне и 500лв.
Заключение:
Ако си на възраст след 40 АЕЦ е добро и сигурно място до пенсия. Ако не си бягай, бягай....
Преди времената бяха други... бивш служител!

Заплатата със сигурност е много висока не знам защо е една звезда.

Искам да попитам тези от Вас, които работят в АЕЦ-а- след колко време Ви се обадиха , че сте приети на работа???

Нека и аз да изкажа меннието си за Атомната централа.Първо искам да започна от момента на моето кандидатстване до момента на моето започване(правя това защото чета някакви абсурдни трърдения от хора който не могат да успеят или казано по точно нямат необходимите знания и мотивация за да достигнат до нивото което са си поставили за цел).Като всички нормани хора отворих сайта на централата и видях че има обяви за работа като инженер,така и за монтьори.Подадох си аз документите и след 4 месеца ми се обадиха за да ми съобщят че съм одобрен по документи и че след 2 седмици ще имам изпит в централата.Изпитът не беше труден(за хората който са учили прилежно физика в средното си образувание,няма да е проблем този така наречен отворен тест).След като издържах изпитът имаше 6 членна комисия която да оцени знанията ми извън теста(тук искам да поясня нещо много важно за всички критици.......не е важно колко точки си изкарал на изпитът максимумът или критичният минимум, а е важно да си го изкарал с това което знаеш а не на принципа на тото).След като се явих пред комислята и си поговорихме за целият ми трудов стаж и какво съм изучавал до тук се разделихме с много добри впечатления. 6-месеца по късно получих обаждане че съм одобрен за работа в Атомната централа(тук е момента да спомена че аз нямам роднини който да работят там и за пръв път влизам в атомна централа,не познавах никого,на никой от уважаемата от мен комисия не съм предлагал пари или обещавал нещо,аз виждам за пръв път тези хора,както и те мен).Така след една година от подаването на документите ми аз вече работя 2 години в Атомната централа без връзки ,без да съм предлагал пари на някого. Вече имам приятели който също като мен са успяли да започнат работа в централата без познати и роднини и без пари разбира се.Ако имате знания и ако успеете да накарате уважаемата комисия да повярва във вас и в уменята ви,по- лесно ще успеете.Пиша всичко това защото, много хора съм чул да казват че инженерни длъжности се заемат от хора с връзки или се купуват с пари.Другият мит който също съм чувал е че тези длъжности не били реални и че за тях вече се знае кой ще ги заеме, а те просто са се "пускали" с цел хората да се надяват че имат надежда за развитие ,а централата от своя страна да докаже че е имало такъв изпит и че всичко е минало по законият ред.Аз лично за 2 години тук се запознах с доста млади инженери ,както и монтьори който са от цяла България и те като мен са спечелили работата си със знанята си.