АЕЦ Козлодуй ЕАД /img/frontend/nomap.png"

АЕЦ Козлодуй ЕАД

е, поне цифри споменете за да се разбере дали са добри заплатите и да знае човек дали може да се пазари. Добри за Вас може да не са добри за мен!?

В АЕЦ"Козлодуй" работят много висококвалифицирани специалисти.Да,заплатите са повече от добри.Но нали големи пари се плащат за специални умения!!!

Заинтересувал ли се е някой,колко души са завършили в местния техникум през випуск2000??? едва ли! и колко от тях са постъпили на работа в аец? колко местни мом4ета и моми4ета си стоят без работа въпреки специялноста която имат,за сметка на други хора от другия край на българия!!!И колко мазни задника трябва човек да излиже за да постъпи на работа в аец?за да може да се почувства спокоен и да има що-годе нормален живот.да му дадът шанс да се развие,да разбере 4е това което е у4ил и там дето му е минал ина4е задължителния стаж нее напразно.Но никой не го интересува!Ето!аз задници немога да лижа,нямам връзки а също и никой познат който да удари едно рамо.зна4и нямам шанс.................а не би трябвало вси4ко да е толкова несправедливо!!!Направо ми се повръща от тези бизергяни,дето неспират да плюят там дето си вадят хляба!!!

някой  знаели  какво  са безопасни  условия  на труд ????????????????защото  в  фирма  оптима-к дето  чисти  атомната  централа  не  знаят
синдикати  спят , проверляващии  спят  , трябва да  дойдат  от  инспекцията  по труда   враца .
Ако  ръководството  на  централата  не  и напомни  на  президентите  дето  все  ги  няма  ,че  трябва  и  за  това  да  се  грижат  ще  сигнализираме  инспекция по труда  враца

Съгласен съм с всички мнения и не съвсем. Колегите ми се учудиха искрено, разбирайки, че нямам връзки. Възможно ли е да съм попаднал случайно? Имаше много кандидати и според мен, голяма част от тях бяха доста протежирани. Надявам се, да са оценили качествата ми, а не да е случайност. След 5 години работа тук, все още не съм убеден, че връзките са основен критерий - кандидатствайте.

мнението ми е че заплатите като заплати са малки за атомнаелектроцентрала

Някой неща са надминали дори европейската практика. Работи се като се спазват нормите за безопасност на здравето и кодекса на труда. Социалните привилегии са много добри, дават се пари за почивка, за храна във вид на ваучери и за всеки празник. Заплатите са повече от добри, поне за региона. Но....Липсва мотивация на персонала да си върши работата съвестно. Мениджърите ниско ниво буквално изпълняват ролята на пъдари. А работниците идват с нагласата да си починат от работата вкъщи. Въртят се доста интриги на всички нива, което прави работата доста изнервяща. Местното населени към което принадлежат голяма част от работниците е най-злобната и завистлива пасмина в България. Самият град Козлодуй е едно село, със селските ергени, със селските моми и селската мафия. Живее се в панелки, които са некадърно построени. Относно намирането на работа имате шанс само ако за обявеното място няма някой връзкар. Но има и такива позиции. Например винаги се търсят кадърни физици и химици. И така моята оценка е, че заплащането и социалните придобивки са повече от добри, но обстановката е доста изнервяща заради персонала или поне заради онази част от персонала която е местно население.

Аз винаги съм си задавала въпроса,защо въобще пускат обяви за работа,като се знае кой ще бъде назначен.Всичко е мижи да те лажем.Хиляди пъти съм си подавала документи за работа,и какво накрая назначена някоя връзкарка дето нито образованието го има,нито квалификация.Имам много познати,които работят там и винаги са ми казвали,че няма смисъл да чета обявите и да си подавам документите,защото всичко е ясно.Предварително се знае,кои ще заеме длъжността,а обявите и интервютата са само фиктивни.

Кофтито обаче, че колкото и да си кадърен и добър специалист нямаш ли връзки неможе да влезеш.....вече 3 пъти кандидатствах по моята специалност и нищо.Имам стаж, покривам всички изисквания, даже и на интервю не ме поканиха.....Съжалявам , че живея в това време което некадърното ЧИЧКОВО дете работи с пръст в нос, а добрия специалист е принуден да работи някаде си за жълти стотинки....

Добра социална политика по отношение на работещите в АЕЦ. Работа, който има желание си намира, ако няма желание може и така да кара и пак си получава заплатата. Благодарение на същата тази социална полтика и ангажираността на Изп. Директор, че той няма да съкращава персонал. Поради тази причина доста кадърни хора, които са свикнали да работят нон-стоп напуснаха, неиздържайки да гледат как колегите им "убиват" времето за същите пари. По отношение на развитие и обучение - според зависи (от човека).