АЕЦ Козлодуй ЕАД /img/frontend/nomap.png"

АЕЦ Козлодуй ЕАД

До Алекс;Срока за интервю е различен.До 19.12.2012г.се подаваха документи за работа.Интервюто беше на 5.2.2013г.Зависи от много неща.Ако мястото трябва да се заеме веднага всичко става до две седмици.

Много моля някой, който се е явявал до сега на интервю в централата да отговори - до колко време след изтичане на срока на обявата може да се обадят евентуално за интервю! Благодаря Ви предварително!

Аз имам едно питане към хората кандидатсвали в централата! Ако кандидатсваш без връзки разбрах, че шанса е минимален, интересува ме обаче колко време след изтичане на обявата може да се обадят евентуално поне за интервю? Благодаря предварително!

На фона на всички дивотии в нашата мила страна нека да кажа и аз няколко думи  за новата "Стара" система за измама относно наемането на кандидати за работа в централата ( ако изобщо има някаква институция която следи тези неща ...нека обърне внимание)!
Накратко с няколко изречения: обявите за работа се пускат в сайта на централата като в 95% от случайте човекът за мястото е ясен!
За да се изпълни обаче процедурата според закона се обявява мястото.  След подадени стотици молби, на срещата - събеседване се викат между 40 и 70 човека за даденото място. На срещата обаче на кандидатите ( със свито сърце и тайни надежди ) се поднася тест за проверка на знанията !
И тук е важния момент за перфектната измама,какво става ? Ами разбира се теста се оценява на проценти и ще приемат човекът с оценка 100% или евентуално най -голям процент....до тук е логично да е така ,ще кажете Вие! Да но този човек няма да сте Вие защото именно този тест е направен от ръководителите на отдели и точно този тест е даден броени дни преди интервюто на "техния" човек когото искат да вкарат вътре! След теста на кандидатите се казва ,че резултатите не излизат веднага ,а ако имат постигнати някакви резултати отдела ще се свърже с тях!!!!!
 И накрая за да бъде всичко съвсем легитимно се викат около 3-4 човека за " Последно интервю" ,като един от тях е "техния"човек ( като в повечето случай човекът незнае дори какво точно ще работи) а хората класирали се до там минават импровизирания разговор и им се пожелава приятен ден !
И какво става ... ами чакат си вечните кандидати без връзки следващата обява за работа  и така цикъла се повтаря и потретя и т. н
За тези пък,които се назначават без дори по-горе описаното няма да пиша сега ,те са поредния пример за безхаберието в тази семейна фирма наречена АЕЦ Козлодуй.

От колко време се пишат коментари относно кандидатсването за работа в централата,от колко време се знае как се влиза там,от колко време търпим тия глупости и връзкарски идиотщини,от колко време ще се знае кой ще бъде назначен още преди да е пусната обявата,от колко време ще се пишат изискванията за дадено място по " някой си ", от колко време търпим толкова некадърни хора работещи там заемащи мястото на младите и кадърни инженери в северозападнала България...от колко ,от колкооо ..!!
Аз лично спирам да подавам документи от този момент,щом като на тези хора няма кой да им потърси толкова време отговорност за нещо което го знаят и малките деца в региона!
Гнусна работа -макар и малко брутално мисля ,че е точното определение за този въпрос

Мили хора, не се ядосвайте напразно.ДА, ПРАВИ СТЕ.Наистина всеки влизащ тук е с ЧОВЕК, и с пари, говоря конкретно за АЕЦ, а не за страничните фирми.Има хора, много хора, които не са с образование /въпреки, че да си интелигентен и умен, не винаги е водещо и образованието, има много които си го и купуват /и не могат да влязат в АЕЦ.Но, аз лично се питам, защо не взимате младите хора, с образование, с език, с компютърна грамотност.....? Да, така е един 25-30г. няма 10 години стаж, но пък много млади има, които са много будни.Млади момичета висшистки, /Завършили счетоводство и контрол-дори и със стаж 1-3г.стаж, Управление на човешките ресурси и др./ и не могат по никакъв начин да се влязат там.Лошото е, че много има от работещите, които нямат елементарното възпитание да ти каже едно "Добро утро", а пък не искам и да си ги представям как се справят със задълженията си.НЕ ВСИЧКИ СА ТАКИВА, но повечето са уредени там и кой знае и може и кой не може и не знае там е, и е по-добре от тези, които са си давали парите за учение.Защото са със средното образование, но при назначаване постъпват с щат 900лв бруто,след това нараства, почивно дело 1800лв., великденски и още много голям списък от социални придобивки.И той среднистът си е добре, и е със самочувствие и защо, не?Парите не са най-важното, но те са водещи.И не се залъгвайте, че ще Ви вземат заради хубавата Ви усмивка.На всякъде е така,нямаш ли човек и пари, си отвън.

Наистина доста от мненията са верни. Шуробаджанащината е на 50%, останалите 50% е трябва да си платиш господа, е сумата не е голяма едногодишната заплата която би получавал като започнеш работа в АЕЦ. Но и за това трябва да имаш подходящия човек, нали се сещате не всеки ще взема подкуп от случаен човек. А  кой колко е грамотен пожелавам пожелавам на госпожата пишеща да слезе на ЕП-1 или на ЕП-2  сутрин в седем и да погледне слизащите от автобусите . Наистина има грамотни хора но те са 10-15% , но има и толкова много селяния и простопия.... "лесно може а изкараш селянина от селото , но селото от селянина ..." . На всички дългогодишни кандидати , господа нали за всичко трябват хора , така че участвайте в състезанията но оценка 10 за съчетанието ща получи само един  и това няма да сте вие а нашия човек.

С нетърпение очаквам чистката в АЕЦ, която е неизбежна, познавайки новия шеф. Доста боклук трябва да се изхвърли вкл. яйчари и други пишещи в този форум, поне 30% може да се ореже.

До господина, който се е представил, като инж.
Уважаеми господине, смятам, че трябва да отново да прочетете, това, което първоначално написах. Мисля, че е въпрос на себеуважение човек да пише грамотно. По отношение на "одобрените" може би сте прав. Аз лично познавам няколко човека които спадат към тази категория, защото съм се явявала на конкурси с тях и са отпадали още на първи кръг. Но не всички слагам под един "знаменател".  Повярвайвайте ми навсякъде има хора на, които не им се работи, а очакват да получават големи заплати. Чистосърдечно Ви пожелавам един ден да станете част от екипа на АЕЦ. Ще се радвам това да Ви случи. Поздрави: Н. Георгиева

Уважаема Нели, уважаема Георгиева, хайде когато имате претенции към пишещите тук да споменете какви точно са кандидатите, достигнали до заветните позиции.  Много бих искал да видя с какво точно т.нар. "одобрени" превъзхождат всички останали кандидати, и едва ли граматически правилното писане ще ми бъде в особен плюс при кандидатстване за сервизен инженер например. Най-малкото защото няма как да потърсиш отговорност на човешките ресурси, те самите не носят никаква отговорност, и не на последно място защо не споменавате случаите, когато обявите са написани неграмотно, това защо никъде не се казва. Ще имаш претенции към мен, когато ти самия не грешиш.