Солис ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=Пловдив,ул. Брезовско шосе 176&markers=Пловдив,ул. Брезовско шосе 176

Солис ЕООД

Здравей, мило другарче по перо!

Наясно съм, че няма никаква злоба в теб.

За да убедя и другите четящи ще дам няколко определения за злоба:

Уикиречник
Негативна емоция по отношение на второ лице, породена от завист или някакво друго чувство;
мъчи и терзае човека, който я изпита, израз е на лоша душа

Тълковен речник
Чувство на силна неприязън, недоброжелателство; желание да се причини зло на някого; злост.

Синонимен речник
зложелателство, злорадство, зломислие, озлобление, злина, злост, завист, лукавство, коварство, жлъч, ехидност, омраза

Това, което правиш се нарича – КОСВЕНА ВЕРБАЛНА АГРЕСИЯ , която за жалост винаги е целенасочена и най-често се провокира от субкултурни влияния.

„ В социалната психология за агресия се приема всяка форма на поведение насочена към друго същество с цел умишлено да го нарани следователно тя е целенасочено и деструктивно поведение. Независимо дали ще се увенчае с успех дадено намерение, ако има зла умисъл то се приема за агресия. В различните общества се правят опити за ограничаване на агресията, защото днес тя се приема в планетарен мащаб за опасен социален феномен. Агресията може да бъде насочена както към другите, така и към себе си. Може и да е социално формирано качество на личността или да е свързана с генотипа.”

Момичета и момчета, както е казала Г-жа М. Дачева...
Ваня, Анонимна и М. Дачева - много се развълнувахте нещо ??? Или може би някой Ви нарежда да правите така ???
-цех: ще блъскате по цял ден за жълти стотинки
-служител в магазин: справки, справки и пак справки и проблеми с клиенти
- монтажник: избръснат, с работно облекло, глоби, глоби и пак глоби (за ремонти и т.н.)
-управител на магазин: изкупителната жертва
- централен офис: змиярник
Относно работното време е около 12 часа на ден. Почивки има - за година около 3 дена отпуск.Заплати се дават когато реши УПРАВИТЕЛКАТА ! Тийм билдинга беше преди около 4 - 5 години .
Ако обач искате около 5 -6 години да тъпчите на едно и също място - тук ВИ мястото - ФИРМА СОЛИС !
Ваня, теб ГОСПОД те обича, но Г-н Петроф не е ГОСПОД ?!
Злоба в мен няма НИКАКВА !!!
Съжалявам за Вас, че сте хубави хора и позволявате това !
ЗА ПОСЛЕДНО ВИ КАЗВАМ ДА БЪДЕТЕ ЧЕСТНИ И ИСКРЕНИ, А НЕ ДА ВИ НАРЕЖДАТ КАК ДА ПИШЕТЕ И ГЛАСУВАТЕ ТУК ! ПЪЛНА ПРОСТОТИЯ !
ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ ! (И ЗА НАЧАЛНИЦИТЕ СЕ ОТНАСЯ) !
И ДА НЕ ЗАБРАВИТЕ, ЧЕ ИДВА ТРЕТИ МАРТ, ЧЕ ДА НАПРАВИТЕ РЕКЛАМА НА ФИРМАТА !
НАЦИОНАЛИСТ СЪМ И АЗ ЩЕ ОТИДА НА ШИПКА ..... МОЖЕ БИ ЩЕ СМЕ ЗАЕДНО ???????

Глупак, видно е, че си бивш служител и имаш лична вражда с някой от фирма Солис. Затова се опитваш да натрапваш неверни изводи.
Искам да ти напомня, че това не е платформа за изявите на твоето кълнящо его. Тук хората искат да разберат повече за работата, работното време, място и заплати.

Момичета и момчета, аз работя в Солис от 15 години и с увереност искам да ви уведомя следното:
Фирма Солис е идеалното място да натрупате опит в средноголяма фирма. Ако кандидатствате за:
-цех: ще усъвършенствате своите умения в постоянство и самоорганизация
-служител в магазин: ще ви насочим, как да работите с клиенти, как да им помагате с повече информация за продуктите
-монтажник: ще ви покажем, как да работите правилно, така че клиентите да са доволни от вас
-управител на магазини: ще ви дадем поле за изява като мениджър на малка група хора
-централния офис: ще придобиете опит в организацията и реализирането на проекти.
Държим да сте обучени, максимално компетентни, да сте наясно с всичките ни продукти, защото клиента ще оцени това у вас. Да сте представителни и организирани. Да уважавате клиента и да оценявате собствените си умения. Нямате си на представа, колко благодарни клиенти са се връщали при нас и са изразявали похвали, към нашите момчета и момичета!
Работното време разбира се, че се спазва!
Почивки разбира се, че има!
И как не, нали ние трябва да сме отпочинали и удовлетворени, за да изпълним задачите си по-добре!
Заплатите - както каза Ваня - наистина се дават в срок, максималното закъснение е било 2-3 дни и то само веднъж.
Работите в предимно млад колектив. Имам прекрасни и амбициозни колежки и колеги!
Веднъж годишно правим тийм билдинг изяви: посещаваме интересни места - например традиция е поднасянето на венец на връх Шипка на 3-ти март.
Фирма Солис е изцяло българска организация.
Ако търсите работно място, на което ще лежите по цял ден и ще ви плащат заплати, ние не сме за вас.
Ако обаче искате да усъвършенствате себе си и своите умения, търсите начин да се изявите професионално, ние сме вашата фирма!
Дано съм ви била полезна!

Здравей, Предпоследно писал,
Не си слагай „етикетчета” така безразсъдно, предполагам, че мама и тате са ти дали име – използвай него.
На място, по градовете, се провеждат интервюта за продавач – консултанти и монтажници.
Управители от доста време насам се избират в Пловдив.
Явно не си настоящ служител след като не го знаеш.
Не знаех, че Г-жа Киришева е „(управителката)”, доколкото на мен ми е известно от юни 2011г . насам е мениджър човешки ресурси и се занимава с подбора и обучението на персонала.
Вероятно и ти си бил на интервю при нея или някой твой познат, но дори и да е „(управителката)” на мен това не ми пречи!
Винаги и навсякъде си заслужава да си развиваш умствените възможности!
„...сдъвкана,изплюта и забравена..” ще бъда ако го допусна, но аз не съм такъв човек – мен Господ ме обича!
А относно заплатите – да така е – през януари 2014г, г-н Петров ги забави с цели ДВА дни – Ужасен човек, да го убием с камъни!

Глупак,голяма злоба има в теб!
Щом като е толкова лошо,какво правиш още в Солис?Никой уважаващ себе си човек не стои на място,което мрази.Ако се чувстваш неудовлетворен,ако няма какво повече да дадеш в производствения процес,и няма какво да получиш, взимаш си шапката и си тръгваш.
Тази злоба разяжда душата ти.Вземи се в ръце,мом(и)че! Отвори си очите,виж кой и какво я подклажда.
Добре, че нямам служител като теб в моята фирма,никой не иска невестулка в кокошарника :)
Но ти си избрал да се превърнеш в гнила ябълка.Осъзнай се- гнилите ябълки ги ядат прасетата...
Оказва се, че си ГОЛЯМ глупак.
Иванка,браво!Добре,че има служители като теб- точно, ясно!Так, так.МГлупак,голяма злоба има в теб!
Оказва се, че си ГОЛЯМ глупак.
Иванка, браво!Добре,че има служители като теб- точно, ясно!Так, так.Винаги ще има зложелатели и дребни душици.Важното е да вървиш напред.Моите адмирации!

Ваня, ти адвокат на фирмата май си станала ???
Как може да пишеш такива неистини !
Аз не съм видял до сега интервю за работа да се провежда в Пловдив ???
Всичко си става по градовете според мен , както и съм убеден, че цялата група стои отвън,а Г-н Петроф и А. Киришева (управителката) викат един по един чакащите.
Жалка картинка. Престани да толерираш тези двамата защото просто не го заслужават.
Корабът потъва бавно, заплатите се бавят....
Ама така е ние да не продаваме наркотици (нали така Г-н Петроф).
Ти Г-жо Йорданова ще бъдеш сдъвкана, изплюта и забравена както всички напуснали досега...
Недей да развиваш умствените си възможности там където не си заслужава !
Запомни и после се сещай за Глупака !!!!!

Здравейте, ” Дани ” !

Интервютата за ръководни длъжности обикновено се провеждат в Пловдив!

Поради лошото време решихме да ги проведем в Сливен и Ямбол, и ние да дойдем при Вас, а не Вие при нас – както е редно!

Голяма част от безработните не си вдигат телефоните, когато ги търсим, след това връщат обаждане и обикновено казват кога им е удобно.

Звучи невероятно, нали ?!
За жалост е така! И то не само при нас.

За нас е важно да има повече хора на интервютата и ние не отказваме на потвърдилите по-късно, защото не всеки записан благоволява да се яви в уговорения час.
А за вас не би трябвало да е проблем да си облечете по-топли дрехи.

Време е да научите една нова дума – достойнство – то все още никой не е убило.

Не спекулирайте с измислици!

Вашите добри познати, ” Дани ”, все още кандидатстват по обявените от нас позиции !

За работното време ( и обедната почивка разбира се ) можете да погледнете на вратата на всеки търговски обект на фирма Солис.

Управителите са материално отговорни лица и основната им задача е да организират и контролират работния процес, затова те са мобилни.

Управителите могат да използват личен или служебен автомобил, по тяхна преценка.Фирма Солис поема и винаги е поемала всички транспортни разходи – гориво, винетни стикери и т.н.

Засега не запълваме дупки по пътищата.
Обадете ми се на този телефон 0895462006 да ви осребрим направените разходи по лечението за десетте минути студ и неудобство, предполагам имате рецепта и касова бележка?!
И УСПЕХ с търсенето на подходящата за Вас работа!

Дани, разбирам,че си разочарована,заради възникналата грешка, но не разбирам, защо лепваш етикет на фирмата заради тази грешка? Аз познавам хора от Солис, не веднъж съм се убеждавала в техния професионализъм. С това хейтърско отношение обаче няма да си намериш работа. Първо се научи да уважаваш човека срещу теб, а след това търси същото. Казали са ти, че има служебна кола, ако пък искаш - си карай своята, никой не ти е сложил верига на врата. Ти правиш свой избор! Хората от Солис виновни ли са ти за винетките и дупките по пътищата?? А пък това, че някой те тъпче - това е само в твоята глава, мойто момиче. Пожелавам ти да станеш собственик/ управител на фирма, тогава като изпаднеш в подобна ситуация, заради нечии грешки, си припомни какво си писала тук. Да, някой е сбъркал, да но и ти правиш грешки, нали? Хайде, възстановявай се и горе главата. Потърси си друга фирма.

Здравейте!Явих се на интервю за работа за длъжността Управител в гр.Сливен.Съжалих, че отидох...Около десетина момичета чакахме над половин час, навън пред магазина на фирма Солис, на -3 градуса температура, с носни кърпи в ръчички и подскачайки от крак на крак.Оказа се, че повечето бяхме записани за един и същ час на интервю-в 16:30 ч., което е недопустимо и ненормално.Наредихме се на опашка, като пред лекарски кабинет.Едно от момичетата след двадесет минутно подскачане тегли една благословия и си тръгна, а другите търпеливо чакахме и треперехме.На едно от момичетата не издържаха нервите и влезе в магазина да попита защо трябва да стоим на студа отвън, като може да влезем вътре и да чакаме на топло.Еле пуснаха ни...На такова интервю не бях присъствала до ден днешен...Разпитваха всички едновременно, което е напълно неуместно, защото никой не е длъжен да дава информация за себе си пред толкова много непознати хора.Обясниха на всички, че заплатата е твърдо 500 лв., без значение дали има работа или няма, и че заплатата може да стигне до 1000 лв.Работно време от 8:00 ч. до 17:00 ч., в събота също ще се работи, но за обедна почивка не се спомена.Дойде ударът от ясно небе-работното място ще е на две места-два дни в Сливен, един ден в Ямбол, а това не е опоменато в обявата за работа в jobs.bg.В същата обява е написано, че работното място е за гр.Сливен.При въпрос с какво ще се пътува до гр.Ямбол, жената(имаше и мъж, който стоеше встрани от нея), която провеждаше интервюто отговори, че предното момиче, което е работило там, е имало личен автомобил и е пътувало с него, но имало и служебни автомобили, ако някой не разполага с ЛПС.Браво!Кой луд би се съгласил да си троши ЛПС по пътища осеяни с дупки и прочие, да плаща винетки, поддръжка на автомобил, да губи време и какво ли още не?Да не говорим за нелепото оправдание, относно съвпадането на няколко човека с един и същ час за интервю..."Тя колежката е потвърдила, па е дублирала..."Какво да кажа...освен, че вдигнах по-късно температура, че имам силна хрема и главоболие.Да са ми честити!Бих казала, че ако аз бях собственик или управител на фирма сърце не би ми дало да постъпя по този начин с хората, които чакаха с надежда, на опашката за едно работно място...Днес мръзнахме ние,като бездомно псета на студа, но един ден може ролите да се сменят, и тези, които чакахме да ни приемат, да изпаднат в същото положение.
С най-общи приказки да кажа само, че това, което ми разказаха мои познати работили в Солис, се оказа абсолютна истина...за жалост...
Колкото повече си мълчим, толкова повече ще ни тъпчат!Разберете го, мили хора!Както се изисква от нас, така и ние трябва да изискваме, не само да кланяме глави и ближем нечий...за да си получим мизерните заплати!Ако не мислите за себе си, то поне помислете за децата си, които ще бъдат още по-зле, ако продължаваме всички дружно да си мълчим!

Видях, че има нови и много интересни коментари и неможах да се въздържа да не споделя моето лично виждане за живота, бизнеса, семейството и хората!

Ето първата мисъл, която ме споходи:

„Двата най-важни дни в живота ти са денят, в който си се родил и денят, в който разбереш защо”
Марк Твен

От моя гледна точка има много хора, които не знаят защо са се родили. Това не е проблем, разбира се, стига да не обвиняват околните за липсата на просветление.

Една от любимите ми книги е ПРОИЗВЕДЕНО В ЯПОНИЯ: АКИО МОРИТА И „СОНИ“

Откъсът, който ще прочетете е от любимата ми глава в тази книга - ВСИЧКО Е В СЕМЕЙСТВОТО

„ Една фирма няма да стигне доникъде, ако мисленето е привилегия и монопол само на ръководството.

Всеки трябва да дава своя принос.

Дори и за обикновените работници той не трябва да се свежда само до изпълнението на прости ръчни операции. Ние настояваме работещите във фирмата да допринасят с разума си. Ежегодно получаваме средно по осем предложения от всекиго. Повечето предложения се отнасят до улесняване на операциите и повишаване на надеждността или ефективността на процесите. Някои хора на Запад подценяват системата на предложения. Според тях чрез нея принуждаваме сътрудниците си да повтарят очевидни неща и проявяваме липса на управленски способности.

Но такова отношение се дължи само на неразбиране.

Ние не насилваме никого да прави предложения. Към всички предложения се отнасяме много сериозно и внедряваме най-добрите.

Тъй като повечето от тях са непосредствено свързани с конкретните служебни задължения, ние ги смятаме за уместни и полезни.

В края на краищата кой би могъл да ни каже как да организираме най-добре работата, ако не самите хора, които я извършват?

Спомням си спора с председателя на управителния съвет Таджима по повод разногласията и противоположните идеи. Светът няма да се развива напред, ако ние повтаряме точно стъпките на висшестоящите. Винаги казвам на подчинените си, че не трябва да се тревожат прекалено много от това, което им казват началниците.

„Работете без да чакате инструкции“, им казвам аз.

На ръководителите внушавам, че това е важен елемент от разкриването на творческите способности на подчинените им. Младите хора имат гъвкав и подвижен ум. Затова един ръководител не трябва да се опитва да им насажда готови идеи, защото по такъв начин творческото начало у тях може да загине преди да е разцъфтяло.
В Япония работниците, които прекарват доста време заедно, създават особена атмосфера на взаимно стимулиране. Най-голям дял за постигането й имат младите. По този начин ръководителите могат да посветят времето и усилията си за планиране бъдещето на фирмата, защото са спокойни, че текущата работа се поема от енергичните и ентусиазирани по-млади сътрудници.

Ето защо, според нас е неразумно и ненужно изрично да се определят задълженията на всекиго. Напротив, всички се приучават да действуват като членове на едно семейство и са готови да извършат всичко необходимо.”

Аз лично смятам, че Солис е едно голямо семейство със всичките му слънчеви и мрачни дни, нищо по-различно от реалния живот.

Любов-Брак-Деца-Проблеми-Решения-Отчужденост-Пак Любов и пак Деца

Приемствеността е цикъл, който не зависи от желанията на хората, а само и единствено от естествения ход на времето.

Ден - Нощ – Ден – Нощ – Ден - Нощ .........

Същото се отнася и за икономическото развитие:

криза, депресия, оживление, подем - криза, депресия, оживление, подем – криза, депресия, оживление, подем ..........

Винаги ще има приемственост в Солис, защото това е фирмата на един изключително умен и справедлив човек – Христо Петров – приемствеността започва с него, а с кого ще завърши...Божа работа!

Както е казано: НА ВСЕКИМУ СПОРЕД ЗАСЛУГИТЕ!

А сега е време да помислим какви са ни заслугите!