Айгер Инженеринг /img/frontend/nomap.png"

Айгер Инженеринг

излъгаха ме...

не останах очарована след интервюто

съгласна

брат не знам ... ама аз ровя из работодателя като хоби и от опит знам, 3 пъти сменях работа по Ковида, 99% от фирмите си отговарят на фейсбука кат им пишеш. така че питай там направо. в този форум е като в някой сайтове за ваксините ... или за извънземните - интересно и драматично, ама нищо общо с реалността

здравейте колко интервюта има преди да започна?

От скоро работя там - 8 месеца. Нищо от описаното долу не съм видял, може 2000 година да е било друго. Не знам. Следя им фейсбук страницата и фирмения живот е доста активен и открит. Всеки може да плюе анонимно, това е ясно ... ако търсите работа ви съветвам да опитате. Винаги може да се сгреши, ама поне мен измислени коментари от анонимни хора/конкуренти не биха ми влияли.

бях там преди години и не съм доволна

не препоръчвам

Не е добре.

Така, виждам, че пак набират яко служители. Повярвайте ми, не си струва да се заробвате при тях и стреса, който ще изживеете по време и след работата ви там. Ако нещо ви изглежда подозрително, то най-вероятно е. Договори за години напред, предизвестие за дълъг период означават, че там хората просто не искат да стоят, но са задължени. И аз си мислех "не може да е толкова зле колкото пише тук (+ още един форум от 2005)", но уверявам ви, че е дори по-зле, защото постоянно се добавят ограничения. Накратко, в 4 от 8* часа на работа ви е забранено да ходите до тоалетна, излизате от работното ви място, да говорите с колегите до вас и като цяло може само да гледате екрана (за инж отдел). За всеки отдел телефоните са забранени за внасяне в цеха, т.е. ако някой ваш роднина трябва спешно да ви се обади, трябва да се свърже с някой от шефовете (ако въобще е там) и тогава да говори с вас. Почивката е 1, другите 2 са за по 5мин - за 1 цигара.
Ако не ви се търси в този форум, ще напиша по-старо изкаване - има самоубит служител, детето на който е получавало обезщетение от фирмата заради стреса който са нанесли на служителя. Разревани хора, обиждани и тн е не рядка гледка там - поне 1 път в месеца.
* - 8 е минимума
** - понякога се работи и събота без да те питат и плащат стандартно
"Сигурност за работата" няма - вие сте роби там и ако не се справяте (или говорите лошо за фирмата с колеги доносници) можете да изхвърчите всеки момент със солени глоби. Масово се съдят служители... Стреса, който ще изживеете, без значение на коя позиция може и да ви травмира за бъдещата ви работа.
Пример от там: дългогодишен служител си е "изплатил" обучението и решава, че не иска да стои повече там. Подава си предизвестието, след това шефовете инструктират колегите му ДА НЕ СИ ГОВОРЯТ С НЕГО докато той се махне, също така се обръщат към него с "предател". Помислете, това нормално поведение ли е, особено за високо квалифициран човек и си направете изводите. И отново, съдят се яко служители там за главоломни суми... Това може сами да си проверите в интернет.
Друг пример: уволняват най-добрия си фрезист с дългогодишен опит, защото говорил за увеличение. Това доказва, че там и най-блестящият да си, си никого. След него месеци наред взимат и махат нови фрезисти.
Може да са ви извикали на интервю, там са толкова отчаяни от кадри, защото вече всеки в града ги знае, че викат всякакви от всякъде. Всеки един човек го развеждат в цеховете, не си мислете, че сте специален за тях. На ден виждах по 3-5 човека, които развеждаха там...направете си сметката.
Държанието е просто жалко за хора, които се имат за интелигентни. Развитие може да имате ако стоите всеки божи делник поне 1 час овъртайм, който не се плаща и се приема като нещо нормално там. И това в продължение на 4-6 години. Но развитието ви се ограничава до малко по-отговорна позиция, тъй като всички ръководни са заето от семейството + щерките...
Както е написано тук плаща се на ден, справка с календара - за май месец очаквайте доста по-малко пари.
Целия инж отдел се държи на раменете на една шепа хора, които работят като волове с кучешка преданост по 10 часа на ден, за много по-малко пари от колкото заслужават. Конкурират се с германски фирми, където за същия труд дават доста над средната заплата.
Текучеството е много голямо. Ако случайно се излъжете да започнете, запомнете работниците, с които сте си говорили в началото и след 4 години проверете дали има повече от 3ма, които още работят там.
Мога да кажа само едно положително нещо, което е положително, защото сме в България - осигуряват ви на пълната ви заплата и заплатата винаги се превежда на време. Неща, които са по закон и напълно нормални, но тук е малко рядко да се види.
Изглежда на ниво, преди да влезете да работите. Работата наистина е на високо ниво, но се дължи на една шепа хора,които са психически смачкани от нея. Както ви казах, щом нещо изглежда подозрително, то най-вероятно е. Академии, глупости само и само някой да се зароби там. Има други фирми за инженери, които са на високо ниво и в други градове, потърсете, вижте, но всеки си има глава на раменете.
От към колеги - свестните са ясни, тези които са доносници се виждат веднага, защото са на по-висока позиция от обикновен работник.
А да, всякакъв по-официален разговор с някой ръководител се ЗАПИСВА гласово и ХР-те като работни пчелички изслушват записите и си водят записки в офисчето им.
Самата обстановка е един голям big brother или "1984", за хората които знаят.