Рока България АД / Roca Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Рока България АД / Roca Bulgaria

Ето Ви отговорите, които Ви интересуват:
1.) Какво е естеството на работа?
Естеството за работа е това, за което кандидатствате. Ако длъжностната характеристика не отговаря на вашите разбирания, можете да дискутирате и да решите проблема. Не оставяйте в себе си въпроси относно начина на работа и изискванията към Вас, защото с времето ще ви товарят все повече и повече с неприсъщи за длъжността Ви дейности, за които няма да се преборите да ви се плаща допълнително. Но ако се справяте, ще ви забележат и ще ви натоварват повече, защото както е видно и в други фирми, все има някой, който не си е свършил работата и вие можете да го направите вместо него. Има диференцирана дейност, но тя винаги може да бъде надграждана.

2.) Каква е работната среда (колектив и ръководство)?
Колективът в по-голямата си част е млад, развиващ се и стажантите са там, за да се научат как се работи. Можете да ги товарите и те ще поемат всичко, защото все още нямат опит и мерило за действие. Умеят да се адаптират и вие също ще го направите. Ако не се получи, системата ще ви изхвърли. По-старите кадри си стоят и се пазят, така че сте в изгодна позиция да се борите за техните места. Но не забравяйте, че все още са по-можещи от Вас и по-манипулативни, за да се спасят. Както казва един велик пълководец Сун Дзъ - оставете враговете си максимално близо и действайте.

3.) Има ли опасност за здравето при изпълнение на ежедневните задълженията?
Да, има, но не във всички участъци. Още от първия ден се научете къде и какво ви е позволено и забранено; къде е вредно за Вас и останалите и защо; доколко е вредно и дали вие сте в съприкосновение с тази среда. Все пак щом там работят хора, значи не е толкова времдно. Но наблюдавайте и не рискувайте своето здраве срещу кариера. Не си струва усилията и няма да можете да платите цената. Опасната за здравето среда е в моделно при епоксидните смоли и при ваните. Там изпаренията са с натрупване и проблемите се появяват след 5-8 години. Пазете се и си сложете приоритети в целите.

4.) Какво е ориентировъчното заплащане за тази позиция?
Всяка позиция е със стартова ниска заплата, т.н. според региона. Средната е около 800-900 основна, за кадри с вече натрупан стаж. Стартово стажантите могат за тръгнат и от 380-500 лв, а мениджърите от 800-1200 лв. При добър ход и късмет, можете да стигнете до 2500-3000 лв. Оценката е по системата, внедрена във фирмата и според възможностите ви да се договаряте.

5.) Възможно ли е израстване в йерархията, ако не нямаш "връзки"?
Да, възможно е, но трудно. Трябва някой да ви оцени и "връзките" се създават. Научете го и за други фирми, в които ще кандидатствате. От вас се иска работа. Покажете, че можете, но на този на когото трябва и искайте. Никой не получава без да е поискал. Но за да поискате трябва да имате добра обосновка. А тя се базира на умения, доказване, лоялност (е, това последното е само дума, но важи ;) ако ме разбирате правилно). Изиграйте си картите както трябва и ще имате това, което да ви изстреля нагоре тук или в друга фирма.

Ако очаквате нещо различно, слезте на земята. Фирмата е добра, върви по инерция дълго време и понякога я "зареждат", за да държи инерцията. Да, липсата на качествени кадри е голяма и ще срещнете неграмотни мениджъри и още по-неграмотни работници. Вторите дори не могат да си прочетат менюто, но са нужни, за да има кой да работи. Както във всяка друга фирма, така и тук има социална среда, която ще ви ориентира. Няма добри и лоши мениджъри, но има скатаващи се и умеещи да се изтъкват. Вие избирате къде и как да се справите с това. Но ако не тук, то ще ги срещнете и в другите фирми. Предимството е, че тук ще се научите по-бързо какво искате и как да го получите, а и име като Рока фигурирайки във вашето СВ е предимство. Доказано. Проверете.

За желаещите да работят в Рока: В тази фирма наистина се работи здраво, но не е валидно за всички. Липсват кадри, защото заплатите са ниски, но има начин да растеш и така заплатата ти да се покачи. Нужни са години, за да стигнеш добрите суми. Новодошлите има да почакат, но търпението ще им помогне. За Юра - прави каквото може жената и работи така, както се иска от нея. Мениджмънта се държи от няколко стари кадри, успели да се задържат поради скатавка и подмазвачество. Понякога и с добри секс услуги. Случва се навсякъде, не му мислете толкова, но обикновено е с шеф мъж и подчинен жена. Тук може и обратното. Сергей с фамилно Кубинско е директор по щат и 4 дни от 5 го няма. Понякога и по 10-15. Харесва екологията и ако стигнете до интервюта с него, заложете колко перспективно е да се мисли в тази посока. Не харесва българите, защото били елементарни, но няма как и работи с такива, каквито има. Липсата на кадри е във всяка сфера и тук също не е изключение. Съвета е да започнете, да се научите и да ползвате Рока за трамплин, с възможности и в чужбина. Научете, че лесно няма и бъдете търпеливи. Може пък да ви хареса. Много се махнаха, но после се връщат. Всеки гледа в джоба на другия, но когато и неговия е пълен, си мълчи. Затова и няма гласно негодуващи. С предстоящото напускане на Юра, се очаква да дойдат гладни хора и правилата ще се определят тук. Който се впише, остава, който не, ще бяга. Напускат и висши кадри като инженер Бояновъ, който вече се е осигурил. И следва издигане на кадри Росковци "ела, уа, да видиш ваната, че нещо не стауа." Но каквото такова. Работа е. А вие, ако нямате джобс какво се чудите и питате. Идвате и като не ви хареса, довиждане. Но междувременно може да обиколите Хърватска, ама командировките намалели. Може и до Чехия, Румъния, Испания, Португалия да ви пуснат. Поне свят ще видите. Е, не е Бора-Бора или Копакабана, но връзките са си връзки. Хайде, успех и без притеснения. Нали сте човеци?!? Ставате.

То не са интервюта, то не са чудесии. 4 интервюта, без да кажат заплащане, препоръки, ала бала, чудя се кой нормален ще ги изтрае тея интервюта, че няма си търси работа.

Здравейте, аз също кандидатсвах по обява на Рока за "инженер производство". Ще се радвам да получа адекватна информация по точките, посочени по колегата от последния коментар. Благодаря предварително!

Здравейте.

Кандидатствах в "Рока България" АД за длъжност :Инженер производство".

Интересува ме:

1.) Какво е естеството на работа?

2.) Каква е работната среда (колектив и ръководство)?

3.) Има ли опасност за здравето при изпълнение на ежедневните задълженията?

4.) Какво е ориентировъчното заплащане за тази позиция?

5.) Възможно ли е израстване в йерархията ако не нямаш "връзки"?

Благодаря на всички които ще отговорят!

Ще отговоря от името на всички млади хора, които имат нещо в главата и искат нещо от живота като Валери Петров. Ако си завършил университет и говориш английски възможността за развитие не само във вашата но и повечето фирми в България е минимална тъй като:
1. Заплащането, което предлагате със сигурност е поне 4 или 5 пъти по-ниско от минималната заплата в Англия, Германия или САЩ например.
2. Като чета колко коментари има просто си представям какво е положението ....

Това означава че ние предпочитаме да избягаме от такива като вас за да живеем и работим на място където трудът ни се оценява и вие се чудете защо не може да намерите хора, които могат да напишат 3 реда на английски без поне 10 грешки :)

Някой хора нямат достойнство, нямат срам ама си останаха домашните любимци. Пък фирмата си е зле и кво толкоз има още за обсъждане.Ако повече се работи за общото, а не за личното благо може да стане и по-добре.

До Валери Петров - само да те питам, млад с нещо в главата, какво означава ? Ако си търсиш работа заповядай и работи ( равнозначно на учи ).

Само да не се бърка повече, бих искал да уточня - никой не напуска, всички сте "настоятелно" помолени от г-н Шефа ( с фамилия като Фидел ) да напуснете. Но докато Вие настоятелно си изливате гнева един върху друг, и подклаждайки огъня на протест чрез напускане, то ТОЙ си осигури битуване на Балканския полуостров за неопределен период от време.
Какво правите Вие сега - изпили 2 ракии спите в блян, ДА СЕ СЛУ!И НЕЩО утре и всичко да се промени по старо му ( като по Веласкесовото време ), а той в изблик на ярост, и в стил на могъщ управник изпраща "мълниеносно" задачки към НАЧАЛНИЦИТЕ ви ( нарочно с малки букви ) с цел да бъдат удавени в зародиш идеите ВИ ( нарочно ) за БУНТ.
Един цитат " В региона липсват кандидати с неoбходиния профил " - но нека тук уточним г-н "К" няма нищо общо, виновни за състоянието на образованите сте вие г-да родители.
И когато следващия път решите да "напускате"/бъдете уволнени - погледнете истината и преценете. къде сте Вие.
Спокойна вечер

В тоя завод стана пълен фарс.Заплатите орязани,хранят ни с помия,и най интересното е,че всеки е недоволен ама всеки си мълчи.За нас сякаш е по лесно да напуснем отколкото да отстояваме правата си.Ей хора дайте да направим нещо,не тук да изразяваме недоволството си а на портала на завода.Не може някой да си купуват коли за по 20000 лв.а ние да работим за 500-600 лв.Че те чистачките в София вземат повече пари и не им се налага да вдигат днес тонове.Синдикатите са ни кръгла нула,да се вдигнем всички на протест,да изгоним Юра.Стига сте се крили от страх да не останете без работа.То и без това сме тръгнали масово да я търсим в чужбина.Там дали ще сме по добре далеч от семейстата си.СТАЧКА