Рока България АД / Roca Bulgaria /img/frontend/nomap.png"

Рока България АД / Roca Bulgaria

Колега ,да не искаш да кажеш ,че колегите от София ще идват в ресторант Шуменъ за новогодишния банкет .Не вярвам на ушите си :):):):):):) Всеки по участъци ще си прави банкет .Това как ти се струва ?Лошо или добре ?

Затишие... ама не пред буря, а предпразнично. Като минахме през няколко мнения, че на ръководството не му пука какво се случва при нас и на презентациите "добре сме" се гледа вече с подчертано недоверие; като минахме през заплахите, че никой не трябва да се осмелява да подава документи за работа в "спецотдела" за да не наруши спокойствието на червенокоска (или червенобузка, четете както Ви е по-по-най) та най-после стигнахме до Дядо Коледа и студената вода от Рока!
Ха, да ни е честито новото коледно тържество. На сега ще се види какви сме - колектив, колеги или озлобени завистници дето дори едно парти не можем да си спретнем. Мразим този и онзи, дразни ни всеки, който извива глава като костенурка, но пък умее да съска като змия, смеем се на лизачите, обаче ние към кои спадаме? Сега ще започнат големите питанки кой ще дойде, ама с него не ми е кеф, ама тя била кучка, пък оная била руса, но тъпа, тоя не може да си вдигне гащите, пък оня не му стиска да ги свали и така нататък докато свят светува.
Дори и за организирането на едно парти не ставаме. Ама иначе сме силни в приказките, в храченето и в оправията на другите. Дали пък всички не сме еднакви. И аз не мога да Ви гледам, както Вие мен, но колектива в една фирма се показва тогава, когато ръководството го изостави. Който помни - помни, примери много.
Алооо изоставените сме всички, ама повечето лижат или хулят, та не разбират, че омразата си е омраза, но празника си е празник. Още повече, ако този празник ни го отнемат хора, които смятат българите за бушмени. Така като си траем, им доказваме, че сме такива. Но ония най-много ги боли когато видят, че се веселим дори и сиромашката. Хем не вярват, хем се чудят, хем не могат да го осмислят.
Ще си кажат, че хората имат пари и празнуват. Но пък то кво повече да ни вземат. Те каквото можаха си го прибраха. А ние и така и онака пак се свиваме в престилките си.
Ха, да ни е честито празненството дето уж-май-бре-току-виж сме го направили. Ама то се прави, ако има някой друг да плаща. Днес освен да се оплюваме и да празнуваме поотделно друго не можем.
Понякога и аз като всеки от вас се питам какво правя помежду ви, ама и на мен като на вас друго не ми стиска. Евала на софиянци. Вече забиха ножа, щото не им пука от спортиста на третия етаж и щото умеят да си пазят гърбовете. А сега помислете и сторете това дето трябва, пък да става каквото ще.

Когато има смяна на директор ,винаги има и други смени ако не сте ги забелязали през годините ? Покрай тези въртележки винаги се е издигал някой за когото си мислим че не струва нищо ,но после се оказва че и той имал добра черта .Откакто работя в тази фабрика съм виждал хората как се издигат ,с език ( няма значение говорим-английски ,немски може би испански -или анатомичен ) ,п---а и х-й ( надявам се ,че ме разбрахте ) .Не е важно човека какъв е бил преди .какво прави сега ,а е важно човека ако си разбира от работата да научим как си я върши толкова добре ,за да можем и ние като него ,А тука само негативите на хората изкарваме на показ .Пример :при Джони имаше дисциплина -а беше пълен селяндур , при Хосрт положението беше хлабаво но пък превъзходно качество .Надявам се мениджърите и супервайзорите да са запомнили как се постига такова високо качество .А пък нови директор ще го видим какъв е -нали знаете на шеф и малко прасе не бива да се радва човек ,щото не се знае каква с---я ще излезе.Айде  засега толкоз .

Здр.Гледам,чета и си викам:Абе в тая фирма има толкова наболели въпроси,а вие се джавкате с любовни истории.Абе всеки си има глава на раменете ве,това че някой я използват за 1но а други за друго............тяхна си работа.Знаем че може би някой от фирмата,който заема по-визша длъжност(изключвам директорите)чете тук,но как да го отнесе там където трябва,след като и той самия е отговорен за това.Виждате до каде стигнаха нормите в предприятието,да не говорим за заплатите,условията станаха непоносимо тежки за работниците,а вие дъра,дъра-любов.Ей Герова,каде си?Ам вие 3бр.синдикални деятели,я се омитайте от там и ако ще ви бъде нека е с нови водачи а не с такива като вас.Почивки в коя фирма освен в наща няма........?Няма 2ра такава.А за спазване на всички точки от КТ говорим.Проверка тука трябва и ще блесне на яве всичко.Ама не от онези предваритело предупредителни,а внезапна.Ще ми говорят те за компенсация на инфлацията и увеличена заплата,айде де.Кви са тия лоялности към работещите във фирмата,като над 10г.стаж-1% клас а под 10г.-0.6% ?Та в днешно време в коя фирма можеш да искараш 10г.дори и ако искаш,а и колко са в РОКА с над 10г. и колко с под?И после пак за стимул и лоялност говорим,не разбирам.Що се отнася до мениджари или псевдо както се спомена по-доло.Ае,вие мениджмънт знаете ли кво е?Хора го учат с години як труд и пак не успяват,пък тук..........?Я сваляйте всички и направете нов конкурс та да живнат малко нещицата,щот много лъжи станаха.Ай че ме заболяха пръстите да чаткам по клавиатурата,не им завиждам и на тея които си вадят хляба по тоя начин.И още нещо:Абе тук трябва да има мнение писано от някой който знае тел.номера на визшите,нека ги пише че да имат хората директен контакт с тях.

Така е, не разбира нищо, но той и от логистика не разбираше. Ето затова се каза, че ръководство няма! По мое мнение висшия, за да не го усетят, че също не разбира от нищо освен от едно, а то е ясно какво, ще направи така, че да разбърка къде какво може. По този начин хем ще се вижда, че има промени, хем ще си мислят хората, че оня му разбира и ей на скоро всичко ще си дойде на мястото. И Рока ще е пак в апогей.
А вярва ли някой на тези промени. Видяхме много подобни, но те не доведоха до никъде. Преди идването му, никога не сме имали по-силен и умеещ състав, а сега еби му мамата и си гледай сеира отстрани. Ама всеки се учи. И испанеца ще се научи, нали затова е пратен тук, и Деметрио ще се научи, затова сега само гледа, попива и събира данни. Нима Вейзи не стана производствен, а си беше прост месар. Направихме го добър мениджър. Който помни добре, ще се сети, че при него имаше ред, но насила резултати не се гонят. При тоя няма да е така, но и той ще се ориентира и ще намери начин да ни влезе под кожите. И на него ще помогнем, понеже ни е необходим. А ако не се научи тежко му на пътника. И понито също ще се научи, ама ще е късно, а жребеца вече го прави, по принуда или не, но се светна, че трябва.
Никой не се ражда научен. Ето шанс на всички да се докажат. Само да не стане късно докато успеят, защото Рока често се спряга като РОСА мляко с калции. А това не е успех за WC. Това е успех за ОО.

Много голям акцент в последните мнения върху любовта и секса.Това ли е най-важното?Според мен(без да се засягате),или им завиждате или си имате проблеми в това направление.Оставете тая история с Каспичанския жребец и Добричкото пони.Защо, никой(с изключение на миниджера,който повдигна въпроса)не каза нищо за смяната на Производствения?Чювам все едни и същи неща от всякъде-бил същия,като онзи див английски селянин.Лично аз го виждам как се усмихва разсеяно,гледа на посоки и кима утвърдително.Имам усещането,че не знае къде се намира и не може да вземе някакво решение.Лично мнение-дано да е по-далечно утрото,в което този човек ще се събуди с прозрението,че керамиката е призванието му!

baj goiko и аз като теб пропуснах да питам от кого още да вземаме пример? От тези висящите ли, с имена дето, ако ги кажа, все едно Перла гледаш, или от едни други дето само драснат ред-два и бегат.
Виж има и такива дето не си струва да закачаш, щото аман ти е системата, но в тройния отдел са във вихъра си, че и нервите на задстъкларките опъват яко. Е тях, може да ги имаш за пример, щото им се късат задниците от работа и проверки. На пчеличките дето пък пърхат в обедно време, на тях само глупостите им си струват, щото поне ще те разсмеят.
Воа-ла baj goiko

Явно baj goiko или не чете добре, или четенето не му е сила, след като не може да види, че никой не плюе колектива като цяло, а се коментират отделни мениджъри и псевдо-мениджъри.
Колегите и изобщо работещите в Рока, като колектив заслужаваме похвали. Едва ли някъде другаде има такъв екип, който да работи ефективно, но постепенно той губи от блясъка си именно лишавайки се от харизматичните от които имаше на какво да се учим всички.
Заминаха си Веласкес - малко ли научихме от него. Слизаше при нас в цеха, долу в прахта и показваше, че Кубрат може и да има смисъл, защото си вярваше, а това не е малко. Да си шефа, а да показваш, че си един от нас е достатъчно мотивиращо. Замина си Зиверт - учеше, напътстваше и най-често спасяваше задниците на издънките. Само дето не разбра, че долу нещо ни куцат връзките между супервазорите; замина си Меги - аз за пръв път бях с нея на обучение и видях как сложи в джоба си мениджъри и супервайзори. Но не напразно Велескес я наричаше лицето на Рока; замина си Бошнака, който не слизаше в цеха, ама ни научи как си пишем заявките според изискванията му.
За по-старите да не говорим... Има поговорка, че качествените хора от едно предприятие си тръгват сами не заради пари, не заради липса на шанс, а заради лош мениджмънт във високите звена. Проучи и ще видиш, че е доказано. Тогава кое е лъжа тук?
В новото управление да виждаш такива личности? За сравнение между Кастро и Веласкес и дума не може да става. Кастро е комплексар. Да си го видял да слезе в цеха. Не! Ми няма да слезе щото ще се загуби. Имаше още един такъв преди време, ама не устиска и си го взеха. За Деметрио и Зиверт, тук тепърва ще видим какво ще се случи, но не напразно на Деметрио му се даде такъв шанс. Логистиката не върви и от София добре си изиграха картите. За тях е важно вътрешен човек с тежка ръка да поеме отдела, защото познава обстановката и го откриха в лицето на достолепната госпожа Софтова. Може и да е имало смисъл, защото тя няма да се даде без бой и ще иска резултатност, дори и само за да не се изложи преди да си тръгне.
Ама верно бе, дайте да се учим от Юра дето под носа й само КТ виси и има нюх на костенурка. Еба ти кви ги довлича. Или да се учим от Боянов дето от номенклатурност и комплекси не може да се събуди. Ама може и от други да се учим, ама те пък баня не виждат с месеци и тежко ти ако имаш да работиш повече време с тях.
За какво плюене се говори тук, след като обсъждаме истините, такива каквито са. А ако коментарите за любовните отношения те засегнаха baj gojko, не се коси. Май то само това те тръшна. Явно не си достатъчно запознат. Но за нас ситуацията не е нищо ново. Виждали сме много повече, ама поне беше красиво. Имаше кво да се гледа, а никой не плюе като му се ебе. Кефи се отстрани и само цъка. А сега то да ти се догади от показност. Че и как да ти се прииска с визия баба.
baj goiko, чети и пак мисли кой какво пише и що така? И преди да изкажеш мнение вземи си помисли дали разбираш за какво се пише по форумите.

забравих да си напиша оценките след мнението.

От истината боли! Нали baj goiko!!??
Давайте - пишете. Дано някой ги прочете та да вземе мерки - но не ми се вярва.
Но поне можем да пишем. Колко са клюки - незнам. Дали е истина - пак не знам. Ако е истина - ЖАЛКО - но какво да се прави - издигайки се чрез любовници - без образование - така ще бъде. Нищо чудно.
Дерзайте!