Спиди АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,ул.САМОКОВСКО ШОСЕ №2&markers=София,ул.САМОКОВСКО ШОСЕ №2

Не знам как хора ,които не са работили там могат да коментират какъв е персоналът или шефовете ,но явно е лесно като не си запознат да говориш небивалици . Ако имате не доставени пратки то не е ,защото ''работниците'' са некадърни ,а защото покрай празниците има прекалено много работа ,а работливите хора -малко. Видях коментар , в който се твърди ,че потенциалът на склада е 10000 пратки ,което е пълна глупост. На вечер се разпределят доста повече от това число. Не виждам смисъл от некомпетентни хора да обиждат фирмата , при положение ,че не знаят за какво става въпрос. Нормално е да има недоволни . Случва се да има загубена или увредена пратка ,съвсем човешко е да се получи такова недоразумение . Нормално постоянно да се пускат обяви, защото заради такива като вас ' некомпетентни хората си мислят , че е някакъв концлагер .

Най-лошата куриерска фирма. Пратките се бавят, губят се, пренасочват се без да е желано от клиента, карат се към някакви офиси без обяснение!

Абе , хора не се занимавайте с тези подчовеци , както съм ви написал по-долу. Четете , бе! Иначе и аз бях на тръни преди дни , когато поръчвах от emag , понеже те работят само със speedy. Но понеже пратките бяха маломерни и в такъв случай се сортират в кутии при тях , явно това ме спаси и за първи път си ги взех цели , а не на съставните им части , както обикновено ми се случва . Ползвайте си Еконт , независимо с какви промоции за доставка ви баламосват. Ще платите 2-3 лева повече , но ще си спестите много нерви. Идете в някой разпределителен център на фирма Спиди и вижте за каква цигания става въпрос. После отворете страницата на Спиди във Фейсбук и вижте дали има нещо общо между двете. Между лъскавите и помпозни реклами и анимации и циганията във халетата и нивото на персонала. Там първо няма капацитет за обработка на над 10 000 пратки , дори за по- малко няма .Помещенията са за мащаб пратки отпреди 15 години. Конкретно става въпрос за търновския клон , но съм виждал снимки и от други градове и там простотията е същата. Отделно да не споменавам , идиотската атмосфера на работа и отрицателната енергия , която се генерира ежедневно . Ако ги вържат към някой генератор ще произвеждат мегавати за уличното осветление на цялата държава. Вероятно и в Еконт условията за работа не са по-добри , но някакси успяват да се справят хората и организацията им е на по- добро ниво. За 10 години ми бяха забавили и объркали една пратка и то заради нови служителки в софийски офис.

Това, от моят опит, както и на роднини, приятели и познати, е най-лошата куриерска фирма!

Една от три пратки ще е проблемна,задължително!

Често самите куриери са не възпитани, груби, та даже и вулгарни.

Биват разправии, препращания в офиси, обещания за доставки, които не са спазени и прочие.

Не препоръчвам от сърце.

Според мен, трябва и по-малките да могат да вземат пратки. Аз не разбирам защо не можеш да вземеш пратка с лична карта от училището. Все пак е личен документ. Изчела съм всичко и никъде не пише, че не мога да взема пратка, ако съм на 13 години или с придружител

Смятам да кандидатсвам в склада на Спиди на Божурище.
Някой има ли идея какви са условията в склада,заплащане и отношение към служителите?

Не използвайте Спиди, освен ако не искате да си потрошитете нервите. Аз съм клиент (надявам се скоро да бъда бивш такъв). В момента съм във Варшава и чакам пратка от България, която беше пусната на 10.10.2019 г. Казаха, че ще я получа в рамките на 3-4 работни дни, тоест трябваше да е при мен на 15ти, най-късно 16ти октомври. При проследяването на пратката видях, че на 16ти е дадена на куриер за доставка... и върната в офис/депо, поради "грешен адрес". Адресът, който е даден е напълно верен и хората, които живеят на този адрес и поръчват пратки казаха, че никога не са имали проблеми, давайки този адрес. Супер лесно е да се намери, има поне 50 табели с името на улицата... Никой, обаче не беше намерил за нужно да ми даде обяснение защо пратката е върната. Обадих се в офис, но никой не ми вдигна. След около 3тото позвъняване, ми върнаха обаждането, за да ми кажат, че не могат да ми помогнат, но ми дадоха друг телефон, на който евентуално да звънна.. там отново никой не се обади.. Но понеже съм упорита и звъня по 100 пъти, в крайна сметка, ми върнаха обаждането и ми казаха, че адресът бил грешен (и нищо повече). Почнах да пиша имейли - съобщиха ми, че на доставчиците им трябвал номера на апартамента (при положение, че в България били казали, че доставката е до блока). Трябвал им и полски телефонен номер (това също никой не намери за нужно да ми сподели в България). Всеки ден звънях, писах имейли ... Днес, след заплаха от моя страна, че ще се свържа с агенция за защита на потребителите се сетиха, че съществувам и ми казаха, че доставката ще бъде днес. В проследяване на пратката ми излиза, че е в куриер. Но не за първи път.. Същевременно на имейла, който е посочен на пратката нямам нито един имейл, че има някакъв проблем, никой не ми се обади по телефона. Все пак се надявам днес да не са ме излъгали за пореден път (правят го всеки работен ден от четвъртък) и в крайна сметка да доставят практика, защото тя всъщност е куфарът ми с дрехи, а аз трябваше да си купя нови и да похарча от собствените си пари, заради несериозността на тези същества. Има по-малко от 1 час до края на работния ден тук, но надеждата умира последна...

Вече 2 седмици чакам доставка, която отлежава в разпределителния им център в Божурище. Пратката пристига за 3 дни от Германия, а тук я чакам 13, които като нищо ще станат 30. Кошмарно некадърен мениджмънт! За последния месец в Божурище са напуснали 60 служители, което само по себе си е сериозен индикатор за много неща. Нищо, Инспекцията по труда и Комисията за защита на потребителите ще им се зарадват в най-скоро време.

Уволнете Герасимова, супер некадърна! Спестявам си епитетите за тази въшка!

Много правилно сте се ориентирали да не изпращате пратки със Спиди АД. Имах ,,честта'' и неудоволствието да поработя 8 месеца в РЦ Велико Търново . Преди това последните години имах 2 пратки с тях и двете дойдоха на парчета. Едната беше гипсова фигура и я бавиха над 10 дни , явно бяха разбрали , че са я увредили и са се чудили , какво да правят. Но трябваше да я взема , защото нямаше откъде да поръчам идентична и успях да слепя счупените детайли . Като почнах работа там и видях отвътре методите на работа , как се подхвърлят пратките по линията и какви индивиди работят там ми стана ясно защо е така. Лошото е , че някой онлайн магазини те задължават да ползваш техните услуги и не ти оставят друг избор , затова вече такива ги избягвам. Нали трябва да се хвалят , че са експедитивни и пратките пристигат бързо , но всичко е за сметка на качеството и юркане на работниците , като в концлагер на Гестапо. 10-12 часова нощна смяна с почивка 5 минути между етапите регионални и вътрешни пратки. Да покажем , колко сме бързи и номер едно , щото началниците ще дърпат уши. Булгаристанска простотия , като във всяка бг фирма. Блъскат се , като копърки в консерва в тясното хале и и се губят часове , само заради липса на пространство , но крясъците и истериите после са задължителни , за да ти напомнят , че се работи бавно и несериозно. За условия на работа и дума не може да става , 13 рампи отворени една до друга и зверско течение .Януари имаше и смъртен случай там . От лични наблюдения знам , че който е тръгнал безпардонно да гази правила и закони , после съдбата му го начуква под някаква форма. Една друга голяма фирма в региона преди десетина години беше тръгнала да налага подобни фашизоидни методи на работа 6 дни в седмицата по 16 часа със заплата за 8 и със заплахи , ,, ако не искате да работите така ,ще работите , където искате''. И много бързо заслужено след това затъна .Та и Спиди са тръгнали с бодри крачки по техния път . Алчността никога не е била добър съветник , нито води до нещо добро.