Софарма АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Надежда, ул. ИЛИЕНСКО ШОСЕ, 16&markers=София,Район р-н Надежда, ул. ИЛИЕНСКО ШОСЕ, 16

Софарма АД

Изключително некоректни работодатели лъжат във работният график, променят клаузи в теудовият договор без писмено нареждане и предупреждение, не изпълняват на време поетите си задължения, не спазват правилата за трудова дисциплина, не уважават труда на хората, уволняват без основание заради некадърността на ръководството, което се състои предимно от комунистически настроени типове. Общо взето комунизъм.

Бях на интервю за позицията стоковед.Обещаха да дадат обратна връзка, независимо от резултата, в рамките на седмица.Мина месец от това интервю,а обратна връзка още няма.Ако някой от мениджмънта чете,оправете си подигравателното отношение към кандидатите за работа.Или поне не ги заблуждавайте,че ще им прозвъните.Сигурно е много сложно да генерират е-mail съобщения до неодобрените кандидати,както правят вече много работодатели.

Средата е ужасна и просташка.В тази фирма всеки е човек на някого. Работят баби, дъщери, синове, внуци...
В началото си мислиш, че може би пък и да успееш, все пак за това си мечтал, докато си търкал студентските скамейки, но уви... оставаш си няколко години със същата жалка заплата, същата среда, със застаряващи, вече загубили надежда колеги.....
Но най- якото е ако попаднеш в МБЛ. Няма да коментирам колегите, защото аз лично случих за 3 -те ми години с готини хора. Интересен е " шефа" :)))))))- парашутистче, което е тъпо като филия, има наполеонов комплекс и милиционерско възпитание. Има си няколо любимци, мрази гейове, и всичко различно от тъпата му физиономия.
В момента, в който казах Довиждане , осъзнах колко синьо е всъщност небето и колко прекрасен живота...
Ако попаднете там , бягайте, защото ще изгубите всичките си професионални мечти.....

Изключително нискокачествена компания, с много лоша фирмена култура и отношение към служителите. Ръководителите са тотални парашутисти, без какъвто и да е опит в областта, която трябва да направляват.
Ако искате да си покъсате нервите и да си разбието здравето, без да научите нищо и без каквато и да е преспектива за професионално развитие - това е вашата фирма. Заплащането е смохотворно, ако не сте от връзкарите.
Дори да умирате от глад, не започвайте там.

Здравей те. Софарма беше много добра фирма за работа и развитие, но за съжаление лошият мениджмънт и управление я водят към дъното. Много ниски заплати, назначават се много нови некомпетентни хора, шуробаджанащината е на най високо ниво. Никой не контролира отделните отдели какво вършат, краде се поголовно, абе пълно безхаберие и анархия. Постоянно се говори за икономии, и същевременно никой не го е грижа (от мениджърският състав) за големите разходи който се правят в някой отдели. Просто няма контрол. На никой не му пука че напускат хора с дълъг стаж и професионални умения, съкращават и гонят добрите си кадри поголовно като дежурната им фраза е: не се вписваш в структурата на фирмата. Никой не го интересува колко години си работил там. 5, 10, 15 и т.н.
Така нареченият "мениджърски състав" не си познава служителите, защото те са над тези неща, но ги квалифицират като неставащи. Ако всеки в тази фирма си върши своята работа и не се занимава с интриги и мърсотии, а г-н Донев да започне да се интересува повече от проблемите на служителите и работниците си и да започне да назначава по качествени хора и да съхранява и развива собствените си кадри, може би ще тръгнат на добре нещата.
А социолозите и масларите да се научат на мениджмънт и работа с хора, някой шофьори да си седят и карат колите, а не да се бъркат в неща за които нямат толкова голям умствен багаж.
На признание и уважение не се надявайте в Софарма, там интелигенгното ниво е много ниско, нискообразовани кадри, ппостотията е голяма. Каквото и да ви обещаят при постпване на работа във фирмата, не им вярвайте, ще ви излъжат. Развитие там не се случва, обещават ти и там си остава, ако сте с протекции значи нямате проблеми.
В заключение ще кажа,че фирмата е хубава, ама в лоши ръце попадна.

До Дамите след като имате Самочувствие

бихте ли работили Чистачa в Софарма

Знаете ли че фирмата е в квартал Орландовци

накрая на София

ще чистите ли Лайната за 400 лева

По-зле няма накъде. Всички са хванати от кол и въже, от горе та до най-долу.

Фирмата върви само на долу.
Изключително ниско заплащане, много натоварено и с огромни изисквания.
Масово колегите и началниците са ниско интелигентни селяни/ки от околните села. Повечето с купени или незнайно как получени дипломи.
Вулгарни, не знаещи елементарни неща технолози, назначени с протекции. Винаги може да разбереш, от кой край на България е настоящият директор в някой отдел по хората, които се назначават.
Наторването е огромно, но поне по отношение на дисциплината изискванията са само пожелателни и тенденциозни.
Поради липсата на кадри дори ОТК са със средно образование.
Мизерно заплащане, но искат да се работи и в събота. Тогава за десет работника идват двадесет началника, защото получават повече.
Непрекъснато се измислят разни длъжности за свои хора.
Дори допълнителното здравно осигуряване е яко орязано.
Жените в кафенето и стола получават по високи заплати.
И заплахи.
Но болничните вървят без проблем, както и отпуските.

Фирмата е с голямо текучество. Причина, постъпват хора които имат нужда от трудов стаж, но не къде да е, а във фирма със солидно име. За България Софарма си е солидна марка. Работиш няколко години, напускаш и започваш нова работа в пъти по платена. Това са хора неслучайни със солидни връзки, най-често от провинцията.
А иначе атмосферата в самата фирма ШУРОБАДЖАНАЩИНА! Както е в цялата държава.Реално работещите хора са с мизерни за фармация заплати.Производството на лекарства не е АПТЕКА. Завършилите фармация и понятие си нямат от производство.
Има и изключения, но те са рядкост. През последните години предимство имат именно магистър фармацевти, които в по голямата си част не само че нищо реално не правят (защото нямат практически знания а и желание да се обучат), но и страшно пречат на реално работещите хора. Но високи заплати получават именно тези "специалисти" подготвяни не за производство, а за продажба на лекарства.
Друга тема са пазарите. Фармахим, а след това и Софарма бяха 80% вързани със Съветския след това постсъветски пазар. От 5/6 години този пазар се свива стремително. Софарма няма адекватен отговор, не намира други пазари, а и най вероятно няма и да ги намери, защото те са заети от много сериозни, и огромни концерни.Добър вариант е Софарма да бъде купена от някоя водеща във фармацията фирма, но желаещи няма.

И аз съм бивш служител на Софарма от сектор Наука и развитие. След опит като химик напуснах, поради причини, които повечето колеги намират в ръководството. Проблемът не е само в ниските заплати, а хаотичното и често безцелно самоволие на ръководителят. Всъщност за първи път виждам някой да коментира за него. Страхът на колегите наистина беше голям. Заради комплексите си, които всеки вижда отдалече, всички са принудени да мълчат и да правят това, което той им нарежда, дори и после да се отмята. Често работа напразно, за която няма обяснение. Твърде слаб химик, макар и с голямо самочувствие. Никога не би на никого дал привилегия, макар да говори колко много държи на вас. Контактите му са ограничени, защото той крие много неща и се страхува от хората да не го разкриват. Комуникира силно само с глупави хора, за да не му се пречкат в работата и да му е лесно, да не му опонират. Средата в лабораторията е силно затруднена от сменящите му се настроения. Съчувствам на колегите, които трябва да изтърпяват това, да приемат неговите комплекси по този начин. Все пак Софарма като цяло е социална компания. Временна работа е винаги подходяща там, защото е сигурна. За жалост управлението на хора с голямо его и без смисъл в живота води до решението да напуснем.