Софарма АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Надежда, ул. ИЛИЕНСКО ШОСЕ, 16&markers=София,Район р-н Надежда, ул. ИЛИЕНСКО ШОСЕ, 16

Софарма АД

Фирмата върви само на долу.
Изключително ниско заплащане, много натоварено и с огромни изисквания.
Масово колегите и началниците са ниско интелигентни селяни/ки от околните села. Повечето с купени или незнайно как получени дипломи.
Вулгарни, не знаещи елементарни неща технолози, назначени с протекции. Винаги може да разбереш, от кой край на България е настоящият директор в някой отдел по хората, които се назначават.
Наторването е огромно, но поне по отношение на дисциплината изискванията са само пожелателни и тенденциозни.
Поради липсата на кадри дори ОТК са със средно образование.
Мизерно заплащане, но искат да се работи и в събота. Тогава за десет работника идват двадесет началника, защото получават повече.
Непрекъснато се измислят разни длъжности за свои хора.
Дори допълнителното здравно осигуряване е яко орязано.
Жените в кафенето и стола получават по високи заплати.
И заплахи.
Но болничните вървят без проблем, както и отпуските.

Фирмата е с голямо текучество. Причина, постъпват хора които имат нужда от трудов стаж, но не къде да е, а във фирма със солидно име. За България Софарма си е солидна марка. Работиш няколко години, напускаш и започваш нова работа в пъти по платена. Това са хора неслучайни със солидни връзки, най-често от провинцията.
А иначе атмосферата в самата фирма ШУРОБАДЖАНАЩИНА! Както е в цялата държава.Реално работещите хора са с мизерни за фармация заплати.Производството на лекарства не е АПТЕКА. Завършилите фармация и понятие си нямат от производство.
Има и изключения, но те са рядкост. През последните години предимство имат именно магистър фармацевти, които в по голямата си част не само че нищо реално не правят (защото нямат практически знания а и желание да се обучат), но и страшно пречат на реално работещите хора. Но високи заплати получават именно тези "специалисти" подготвяни не за производство, а за продажба на лекарства.
Друга тема са пазарите. Фармахим, а след това и Софарма бяха 80% вързани със Съветския след това постсъветски пазар. От 5/6 години този пазар се свива стремително. Софарма няма адекватен отговор, не намира други пазари, а и най вероятно няма и да ги намери, защото те са заети от много сериозни, и огромни концерни.Добър вариант е Софарма да бъде купена от някоя водеща във фармацията фирма, но желаещи няма.

И аз съм бивш служител на Софарма от сектор Наука и развитие. След опит като химик напуснах, поради причини, които повечето колеги намират в ръководството. Проблемът не е само в ниските заплати, а хаотичното и често безцелно самоволие на ръководителят. Всъщност за първи път виждам някой да коментира за него. Страхът на колегите наистина беше голям. Заради комплексите си, които всеки вижда отдалече, всички са принудени да мълчат и да правят това, което той им нарежда, дори и после да се отмята. Често работа напразно, за която няма обяснение. Твърде слаб химик, макар и с голямо самочувствие. Никога не би на никого дал привилегия, макар да говори колко много държи на вас. Контактите му са ограничени, защото той крие много неща и се страхува от хората да не го разкриват. Комуникира силно само с глупави хора, за да не му се пречкат в работата и да му е лесно, да не му опонират. Средата в лабораторията е силно затруднена от сменящите му се настроения. Съчувствам на колегите, които трябва да изтърпяват това, да приемат неговите комплекси по този начин. Все пак Софарма като цяло е социална компания. Временна работа е винаги подходяща там, защото е сигурна. За жалост управлението на хора с голямо его и без смисъл в живота води до решението да напуснем.

Интересува ме как стоят нещата в Софарма Трейдинг,конкретно за позиция Консултант-Козметика.Моля за мнения,от всеки,който има опит с тази фирма.
Благодаря!

Попаднах на обява за ТЕХНОЛОГ ТАБЛЕТИРАНЕ И КАПСУЛИРАНЕ - ЗТЛФ, какво е заплащането и как е средата????

На вниманието на кандидатите за ХИМИЦИ в сектор Наука и развитие на Софарма. Ако имате реални планове да бъдете професионалист, не отивайте в тази фирма. Не можете да се развиете по никакъв начин, освен да си измисляте резултати и да ги нагаждате. Ниските заплати и липса на уважение, подигравки под форма на шеги.
Управлението на отдела на химиците е под всякаква критика - от мъж на средна възраст, нехаресван никога от никой или никоя, който е с огромни комплекси за малоценност (точно както се изразява и бивш служител по-долу от 23.07.2017). Мъж, чийто заповеди ще изпълнявате безусловно и ако се опълчите да споделите мнение за даден метод или прочетете повече от някъде, ще ви нападне, мачка знанията ви и обижда дори. Човекът е за огромно съжаление, защото е с мега самочувствие, но неуспехи в кариерата си (доказателство са многото провалени проекти). Младите хора не се задържат много - намират си по-прилична заплата и по-прилично държание от ръководител, особено тези, които са решили да се развиват като химици, а не да служат като изпълнители на грешни методики.
Положителните страни - няма много натоварване, никак дори. Често ще оставате да си говорите с колегите, което е забавно. Заплатите са редовни, има добри хора в колектива, който е голям. За семейните жени е перфектно, особено ако си имат добре обезпечени съпрузи, те със сигурност остават на работа там, защото това, което е необходимо е просто да се подчиняваш и да нямаш мнение и капацитет за химик.
В по-долните мнения виждам, че средата за химиците не е добра и за тези от Качествен контрол на фирмата.
Така или иначе ако искате да започнете работа като химик, няма да ви струва много усилия, на интервюто трябва да бъдете любознателен и да покажете,че ще се подчинявате.

Какво е заплащането в отдел Осигуряване на качеството?

На 99% съм съгласна с написаното от Александър. Действително много може да се каже по случая. Аз имам мое виждане обаче за храната от стола, контрола върху работата и работното време. Поне преди не беше толкова лоша и скъпа храната. Не бих казала, че ако се осъмнят в резултата, няма да те накарат да го повториш или да го дадат на друг. А за работното време доколкото си спомням беше негова уговорка кога да идва. Може да не спазваш строго работното време, но ако е перманентно, няма как да не те привикат особено ако не си от протектираните. Най-интересното е, че има хора, които само дефакто това правиха - клатиха си изключително нагло по цял ден краката и само спазваха строго работното време. Това го давам като обществено полезна информация за такива хора случайно попаднали във фирмата, да се пазят точно от такива паразити, които нищо не правят или тръбят, че много работят. Освен, че са с доста съмнителен етнически произход и адски ниска социална прослойка, на 99% от покрайнините на София или някое село, но с имитиращо гигантско самочуствие и адска надменност. Именно тези същества вършат от чиста злоба злини и доносничество, къде вярно, къде лъжат и то в много голяма част изопачено, може да се каже, че или пушат по 2-3 часа на ден и се разхождат, или се подпират или пред компютъра, подигравайки ти се, че работиш. За съжаление на тях им е позволено неслучайно, не могат да ги пипнат и имат 100% повече шанс за развитие отколкото Вас. С една дума тотален паразит. Някои от тях имат тежки психически проблеми, което прави злобата им още по-ненормална и щетите спрямо теб още по-големи. Това също така е свързано и с адски ниското им ниво на образование и мощните им комплекси за малоценност. Техни съкровенни приятели са видимо хора с нисък интелект и лигавещи се вместо примерно да млъкна малко и да работят примерно. Друга представителна част, но тя не е голяма, но не по-малко страшна и клюкарстваща глупости, са едни млади момиченца, идващи на работа само да си покажат новите дрехи, които с тая заплата трудно биха си позволили, така че остават съмнение как всъщност доработват и какво правят, за да си го позволят, а за един индивид даже ми се потвърди черно на бяло. Те са не по-малко опасни, защото с пръст няма да ги пипнат, а ти ще си крив. Също така колкото си по-тъп, толкова шанса ти да те вземат на работа е по-голям. Само трябва да се мазниш и лигавиш. Съответно като плюс ще си и с по-висока заплата. Определено има и приятни хора, но като извадка за себе си бих посочила адска злоба дори когато ти или твой близък сте в смъртна опасност, онова срещу теб сияе от радост и наглее и ти говори нагло. Съгласна съм и затова, че доверие почти на никого не можеш да имаш, всичко е едно адски голямо лицемерие. После виждаш съвсем друг човек.
Положението със заплащането е както се говори - само за определени хора повишение и както те назначат след това няма повишение. Добре си направете сметка колко време искате да прекарате така. Откъм работа нещата са горе-долу добре, даже понякога е приятна.

Искам да попитам за мнение относно работната атмосфера и заплащането в Софарма - Казанлък?
Кандидатсвам за инженерна позиция и ще се радвам на едно компетентно мнение!
Благодаря Ви предварително!

Внимавайте кандидати за ИНЖЕНЕРНИ позиции !!!
Обявата е за позиция например:
Инженер, младши технически специалист в отдел “Клиентски решения”
обаче в трудовия договор Ви записват - младши технически специалист в отдел “Клиентски решения".
С други думи назначават висококвалифицирани инженери на позиции за средно специално образование - техникум. Така фирмата спестява от заплати, но Вие ако сте начинаещ инженер си разваляте завинаги професионалната автобиография и никога няма да можете да работите като маг. инженер на запад. Устоявайте правата си, когато градите живота си !!!