Софарма АД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Надежда, ул. ИЛИЕНСКО ШОСЕ, 16&markers=София,Район р-н Надежда, ул. ИЛИЕНСКО ШОСЕ, 16

Софарма АД

Някой има ли представа, каква е заплатата на системния администратор?

Тъй като в няколко коментара се споменава,че служителите имат по един роднина/приятел вътре,това означава ли ,че без такава подкрепа от някого шансът да те назначат е минимален?

Не мога да кажа, че работата в Софарма е много зле, нито много добре, но мога да кажа, че може да е много по добре и това да е полезно и за фирмата и за служителите. Като всяка фирма има много плюсове и много минуси, но не е редно да се успокояваме, че може и по-зле.
(+)Заплатата се превежда точно на датата. Има коледни бонуси (макар и символични).Има купони (макар и малко). Има допълнително здравно осигуряване и годишни прегледи, които са на ниво. Има почивни станции на добри цени и с разумно качество. Безплатен зъболекар. Достъпен стол. Детска градина. В града е и има удобен транспорт. Работната среда е на много добро ниво и има нова апаратура.
(-)На каквото заплащане започнеш, с това си стоиш години, да не кажа до пенсия. Новите служители, назначени година след теб започват с актуална за страната и позицията заплата, но заплатите на старите служители не се актуализират (или поне не на всички, аз говоря за работници, не за шефове). Става абсурда, че служителя с опит, който е полезен на фирмата и върши работа взема по-ниска заплата от новоназначения служител, който обучава и все още не е полезен на фирмата. Фирмата предпочита да напусне обучен човек, защото не е доволен от заплатата и да наеме необучен на по голяма заплата. Аз по нелогично нещо не се сещам. Много от служителите се демотивират от този факт и не дават 100% от себе си, ако има добра политика, с която се насърчава добре свършената работа, служителите ще имат друго мислене и ще се стремят не просто да отбият, а да свършат качествено работата, защото ще бъдат възнаградени. Дават се задачи, които не могат да се свършат в рамките на работното време,не официално се изисква работа след края на работното време, която не се заплаща никога. Всеки допуска грешки, но ако се установи навреме може да няма негативи, но хората ги е страх от навикване и уволнение, затова вместо да си ги поправят, ги замазват и вредите са много по големи. Няма комуникация и градивна критика, а по скоро унижение и страх. Прекъсва се връзката между работник и шеф и всеки мисли, че на другия му е по лесно, а не обсъждат как да се улесни работата. Няма комуникация между отделите, а само упреци и се отделя повече време на търсене на вина и обвинения, а не на търсене на решение на проблема. Отдели не могат един без друг, но има по-"елитни" и по- незначителни и това си личи в заплащането, а парадокса е, че често по-незначителните са много пъти по затрупани с работа и то съизмеримо отговорна. Има хора които могат да си пият спокойно кафето и да цъкат в нета, а да вземат високи заплати, а други стоят извънредно и то на пълни обороти и вземат много ниски за образованието си заплати.
Ако се подобри политиката на фирмата ще се подобрят резултатите, защото в чужбина това дава резултати, значи и тук може да стане.
Промяната започва и зависи от нас, като под нас визирам и работници и работодатели.Ако работим съвестно, защото ако фирмата е добре и ние сме добре, трябва и фирмата, когато е добре да прави, така и ние да сме добре.

Заплатата е около 1000 лв. бруто и няма промяна след 6- ия месец, колкото и да те обеждават в противното. Фирмата е още в комунистическия строй, но са силнш на думи.

Може ли някой да ми каже колко приблизително е заплатата за позиция  Маркетинг Анализатор? Благодаря предварително

Някой знае ли, заащо си търсят финансов анализатор по дваапъти в годината (и то всяка година)?

Недобре структурирана фирма! Некомпетентно ръководство в частта наука.Безпереспективни разработки на "НОВИ ПРОДУКТИ", безкотролно харчене на пари.
Като че ли добре обмислен провал на тази фирма с история.

Надявам се да бъда полезен за потенциалните кандидати с едно обективно мнение за фирмата в която работя от доста време. Първото нещо на което трябва да обърнете внимание кандидатствайки за позиция в тази фирма е да обърнете внимание дали обявата е за Софарма АД (pharmaceuticals) или Софарма Трейдинг. Двете са отделни юридически лица и разликата между тях е много голяма от заплащане,отношение на мениджмънта, местоположение и т.н. Крайно НЕ съветвам втората като избор - текучеството там говори само за себе си. Сега по изброените критерии за Софарма АД: заплащане - към момента за административните длъжности е средното за страната, за производството е ниско. Ръст на заплатите никакъв, бонуси само за коледа и то символични. Плащането е винаги точно на датата без забавяния. Привилегии - минимални купони за храна, допълнително здравно осигуряване,почивни бази, евтин служебен стол, детска градина. Силно залегнала шуробаджанащина във фирмата като всеки има поне един роднина работещ в компанията. Плюсовете са сигурност клоняща към 100% относно бъдеще и заплащане, минусите липса на перспективи и развитие - не очквайте да Ви вдигат заплатата или позицията, затова мислете на каква стартова такава почвате. Компанията е голяма от соц.тип от към организация и има сигурност за сметка на всичко друго - ако търсите сигурност без кой знае каква перспектива това е точното място.

здравейте. бих искала да споделя тук, че това беше едно от най-добрите ми работни места, които съм имала.наложи ми се сама да си тръгна, трябваше да замина за чужбина, но в противен случай сигурно щях да се пенсионирам там. до днес ми е страшно мъчно за колегите, за най-страхотния шеф, който имах / това не е само мое мнение/ но връщане назад няма.не е вярно, че хората ги е страх от съкращения.даже напротив - през 2010 г. излезе официална заповед, в която се съобщаваше, че въпреки кризата, Софарма няма да загуби нито един свой служител! не знам как е в цеховете, но в моя отдел и другите, с които имахме работа - всичко си беше на ред.може би не трябва да се взимат чужди мнения толкова сериозно - всеки човек работи по различен начин и се сработва с колегите си, така че, ако вие си го направите - може да бъдете много добре в Софарма.дано съм помотнала

искям да энам кяква е парвоначалната эаплата на куриерите