Еником ООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,Район р-н Красна поляна, Квартал КРАСНА ПОЛЯНА 1, СУХОДОЛСКА, 3&markers=София,Район р-н Красна поляна, Квартал КРАСНА ПОЛЯНА 1, СУХОДОЛСКА, 3

Еником ООД

Не се и замисляйте да работите тук! Бягайте! Ниски заплати! Постоянен натиск.Таргети . ..непосилни.Никакъв личен живот.Никакво уважение от ръководството.Просто пълен ужас!

Днес отидох на работа и бях посрещната от зам. управителя в магазина в Пловдив, оставен да свърши мръсната им работа, със заповед за освобождаване, без никакво обяснение. Нов магазин, без абсолютно никаква работа, никакви клиенти и ужасно високи цени на мебелите и услугите. Така и няма да го разработите този магазин с подобна политика на работа. На интервюто обещават едно, после се оказва, че нито имаш някакви бонуси, както са ти обещали, нито ще имат и скоро колегите. Работния ден е от 10-20 ч. Когато си откровен, директен, имаш мнение и го изиказваш, търсиш това, което ти е обещано не интервюто и не се мазниш на управители ставаш неудобен и в тази фирма, както в повечето частни фирми.Не започвайте работа в тази фирма.Некоректни, нелоялни, подли !!!

Малко служители за много работа. Безкрайни искания, вечно недоволствооо. Поне да си махнат в джобса лъжата за безплатен обяд в офиса ИЛИ да си намалят цените на напитките и храната, че с тия заплати нямаме пари за такива неща. И ако не знаят, да им кажа, че само при тях се плаща кафето и водата, ПО ПРИНЦИП навсякъде са длъжни да ти предоставят диспенсър и кафе, или поне 1то.
Както казах, 1 заплата за много длъжности, на всеки етаж е така. Търсиш консултант, еми няма го, отишъл е да обядва или обслужва още 100 души, ЗАЩОТО ПРОСТО НЯМА ПЕРСОНАЛ. На мебелите вечно са по един на етаж, клиенти се въртят, няма кой да ги обслужи. На кухните също са крайно малко, изтормозени и вечно заети, клиентите мрънкат, че трябва да чакат. И като почне да се озърта някой за касата, порцелана, банята, килимите, чаршафите, лампите или на горния етаж на детското, И ГЛЕЙ КВО СТАА! БЯГ!!! Оставяш си клиента, за да хукнеш към другия, щото оня вече ще избеснее и крещи "АМА КОЙ Е НА ТОЯ СЕЕЕЕЕЕКТОООООР, НЯМА ЛИ ЧОВЕК???". Еми, няма, брат, не можем да се клонираме :Д
Говорят ти некви ПЪЪЪЪЛНИ насирации за това как трябвало да продаваш повече. Като ми платите за това сега, тогава чак искайте и още, СТИМУЛИРАЙТЕ служителя с пари, не с празни приказки и безполезни урочета, на които ДОРИ ВИЕ, СМЕШКОВЦИ, НЕ ВЯРВАТЕ, но просто нямате друг избор и си слагате лицемерната маска.

НЕ ЗАПОЧВАЙТЕ РАБОТА В ТАЗИ ФИРМА!
КАКВОТО И ДА ОБЕЩАВАТ НА ИНТЕРВЮТО НЕ Е ИСТИНА!
ОСТАВА СЕ СЛЕД РАБОТА, А И РАБОТИШ ЗА ДВАМА.

Заплащането е смешно, още на интервюто те лъжат колко ще получиш. Лицемери, клюкари, а за шефчетата..... злобни надувки, които си мислят, че са богопомазани, експлоататори. Ама то такива са богаташите, трябва да си долен и безочлив измамник, за да "успееш", ама поне можеха да се държат нормално към робите си, защото реално на тях дължат всичко. Мръсна среда на работа, дишаш прах по цял ден, не се проветрява, има някаква гнусна вентилация, която се стискат да я пускат, но 100% е мизерна, задръстена и нечистена. Хитро са го измислили със заплатата след 2рия месец, защото ако човек реално си види заплатата още първия месец, веднага ще се махне.

не започвайте работа в тази фирма.накрая вместо да вземате ще има да и давате.обещават едно а после се оказва съвсем друго.примери как ще ви подведат да започнете работа там.вариант едно обещават ти 7о процента ,а след това се оказват 5о с мотива те бели на промоция не ви ли казахме,обещават ти едни цени а като отидеш да си вземеш парите започват да те режат ,мошеници внимание

Аз все още работя за "Еником М" ООД, и искам да споделя моето мнение за фирмата, в която работя вече няколко години.В тази фирма, който работи, получава, който не работи не получава! Заплащането е добро и е обвързано с личните резултати, затова някои бивши и настоящи служители се оплакват от възнагражденията, защото хем искат цял ден да ръчкат в телефоните хем да взимат големи заплати, е не става, ако искаш да взимаш хубави пари трябва да работиш и до тоалетната няма да ходиш, (случвало ми се е),. Работната атмосфера е леко натоварена, но като цяло има колегиалност! През годините, които съм работил във фирмата нито един път не ми е закъсняло възнаграждението, на датата заплатата ти е в картата. За отношението на шефовете мога само да кажа,че има какво да се желае, но който работи по отдавна знае, че те са такива хора и е трудно да има промяна! В заключение, искам да кажа,че всеки, който говори лошо за фирмата, в която работи говори лошо и за себе си!!!

Напълно съм съгласна с негативните коментари на бивши служители на фирмата. Управата е изключително некоректна към лоялните си служители. Нямат никакво отношение към личността, гледат се само печалбите и както някой беше казал- никакво поощрение, само се изтъкват "грешките". "Толерират" се кражбите, само защото в края на месеца тези хора по някаква причина са постигнали висок оборот. С това искам да кажа, че има служители, които правят частните си далавери зад гърба на фирмата (даже и хора на ръководни позиции). Наистина отдадените и заинтересувани служители, които милиони пъти са се доказвали, остават недооценени, нагрубявани по един или друг начин и в крайна сметка принудени да напуснат. Не визирам себе си, а много мои ДОБРИ колеги. Също искам да подчертая, че наистина от ръководството се уповават на НЕПРОВЕРЕНИ слухове, вместо да разговарят с конкретния служител. Тази фирма няма да просперира, докато не променят начина си на мислене и не почнат да назначат нови и качествени служители, а не да връщат стари и съмнително доказали се такива.
Не препоръчвам на никой да се захваща (сериозно) с тази фирма, както и с други под нейната шапка. Заплащането на заеманата от мен позиция не беше лошо, но само заради това не си струва да търпиш ежедневните им глупости и сутрешни настроения. Душкови не са хора в пълния смисъл на думата, даже нямат смелостта лично да разговарят с работниците, защото явно са под тяхното ниво. Съболезнования към всички, които имат или са имали нещо общо с "Еником-М"!

Десетте най-разпространени причини за напускане на работа:

Служителят се чувства недооценен

Не че очакват потупване по рамото всеки път, когато си свършат работата добре, но някои хора имат нужда да им се напомня, че приносът им е ценен за компанията.

По скоро да ти се скарат или глобят, отколкото да те похвалят.

Неподходящо заплащане

Това е доста често срещана причина. Според редица проучвания компаниите, които са най-щедри спрямо персонала си, са и най-успешни.

Плащат за една длъжност, а изпълняваш две или даже три? И това ако е щедрост ...

Недостатъчна почивка

В усилието си да завършат повече проекти с по-малко персонал някои работодатели претоварват служителите си. Иронията е, че този подход води до по-високо текучество и по-ниска продуктивност.

Извънредният труд е често срещано явление тук, което обаче не е в полза за служителите. Заплащането му е само сезонно и не според законите.

Промяна в ръководството

Компаниите понякога не осъзнават, че промените в ръководството могат да имат съществено значение върху чувството за принадлежност към екип от страна на служителите и че тези промени трябва да бъдат комуникирани по-добре.

Понякога смяна е наложителна, обаче е по-важно кой ще бъде сменен.

Остаряло оборудване

Без значение дали става дума за складово оборудване, или за компютъра в офиса, затрудненията с техническото оборудване могат да вгорчат живота на служителите. Често е по-евтино да бъде подменено оборудването, отколкото постоянно да се сменят служителите.

В това отношение фирмата е доста назад. По-добре да изгърбиш служителите от работа, отколкото да закупиш нова техника. И освен това те са виновни, че нещо не е свършено качествено или навреме.

Нереалистични цели

Поставянето на цели е важно за постигането на добри резултати, но ако постоянно вдигате летвата, това ще стресира вашите служители. Служителите имат нужда от подкрепа от страна на своите лидери. Ако те чувстват, че такава липсва, са по-склонни да сменят своя работодател.

Целта е висок оборот на фирмата както навсякъде. Но при наличие на толкова клиенти и толкова много работа целта да е все недостижима? Това звучи смешно.

Нужда от предизвикателства

Експерти съветват да ангажирате амбициозните си служители с изпълнението на по-сложни проекти, в които те да имат възможност да се изявят.

Предизвикателството е да свърши голямо количество работа с минимално количество пари и хора. Казано честно "Мисията невъзможна".

Мрачна работна среда

Никой не обича ежедневно да го засипват с негативни новини и емоции. Специалистите съветват да създадете приятна работна атмосфера.

Клюките ги има навсякъде. Но по-важното е, че се дава ухо на тях, вместо да се провери дали казаното е истина, преди да се взимат крайни мерки.

Липса на възможности за кариерно развитие

Често служителите губят мотивация, когато нямат яснота как ще се развиват в дадена компания. Възможно решение е да се изготви план за кариерното развитие на ключовите служители.

За кариерно развитие и дума не може да става. Какъвто си започнал, такъв и ще се махнеш!

И аз съм потърпевша от тази фирма. Купих си огледало то интернет магазина им и го получих счупено! Не пожелаха да поемат никаква отговорност, изкючително нагло и некоректно! Моят съвет е да не пазарите от този сайт, ако цените парите и нервите си!