ИКОМ Консултинг / ICOM /img/frontend/nomap.png"

ИКОМ Консултинг / ICOM

Странно ми е, че нито един от хората по-горе не е намерил доблест да си напише поне името. Това би трябвало да говори достатъчно само по себе си...
Не искам да взимам каквото и да било отношение по горните мнения. Всеки има право да пише и изказва гледната си точка.

Работя във фирмата от много време, като това е моята месторабота и към момента. От личен опит, а и от това, което съм виждал през годините тук, мога само да кажа, че всеки, който е кадърен, коректен и има желание да се развива, получава доверието и възможностите да го направи. Много хора успяха да го постигнат без значение кога са постъпили на работа.

Има вярни и коректни критики, с които няма как да не се съглася. Бих могъл обаче да оборя 90% от нещата, написани в горните мнения, но няма голям смисъл, защото всичко ще се превърне в кръчмарски спор, дето не му е тука мястото.

Моля и бившите колеги, които вече са писали по-горе, да не отговарят на мнението ми. Идеята на сайта е всеки да си споделя мнението (било то положително или отрицателно), а не да се караме и оборваме един друг. Успех на всички по новите им работни места.

ПИЛЕ ще викаш на настоящите си шефчета! Нещо си засегнат май, чудя се защо ли? :Р

Прекарах около две години в Иком, отчасти си струваше, защото научих ценни неща, включително някои трудни /житейски както им викат/ уроци, но везните повече клонят към оценката, че съм си губела времето. Част от уроците бяха - че заявените намерения често се разминават с реалните, казано по-просто: мноооого прах в очите; друго - че ако сам не се уважаваш, не очаквай друг да те уважава - работа в събота не беше изключение, а в най-напрегнати моменти съм си лягала в 2 часа и съм ставала в 4 сутринта - хоумуърк! Излишно е да казвам, че не получих "Благодаря!". Точно напротив... и съвсем навреме бих добавила. А, да - това би трябвало да е третият урок - ако ти духнат под опашката, приеми го за попътен вятър. Сега имам по-добра работа, работното време се спазва, отпуските са гарантирани, осигуровки - нормални, длъжност - по изгодна. Изберете сами:)

"Единствената възможност за развитие е ако си гей, или гъзолизец"

ПИЛЕ, МЕРИ СИ ПРИКАЗКИТЕ. ОБИЖДАШ БИВШИТЕ СИ КОЛЕГИ!

W tazi firmichka rabotih (po skoro se chuwstwam kato da sym zagubil ot profesionalnoto si razvitie) okolo godina. Otkade da zapochna... shefowete. Ediniat specheli uwajenieto mi - lichi si che e jiwial i po drugi geografski shirini, goworia za nalichie na profesionalno otnoshenie, rabotna etika, uwajenie kym wsichki i netendenciozno otnoshenie. Drugia - pylen dyrwodelec gorkia, ako imate uchastta da rabotite tam shte go razpoznaete otdaleche - fuchi napred nazad zaplashwa hora s disciplinarno uwolnenie, na niakolko pyti mi slaga w plikcheto (tam taka se dawat zaplatite) po-malko parichki, korigira se sled moiata namesa razbira se, w posledstwie razbrah che nito sym pyrwia nito shte sym poslednia nai weroiatno. E na izprowodiak me izwozi s 200 lv ama alal da sa mu, iawno toi ima poweche nujda ot tiah otkolkoto az. S tretia shef sym si razmenil 3 prikazki za celia si prestoi tam - bez komentar.
Organizaciata - pylna parodia, mnogo slaba sredna linia - niakolko nategachi sa mejdinnite shefcheta, koito wmesto grybnak na piramidata mai poweche spywat rabotnia process. Tehnicheskia direktor pufti napred nazad kato paren wlak, mnogo rabotlivo mom4e, ot tolkoz staranie da dokaje che naistina zaslujawa dlyjnostta si milia, ili nedai si boje niakoi se okaje po-kompetenten ot nego na dadena tema, razwil beshe stranen nawik - da powtaria kazanoto ot niakoi samo che s drugi dumi - kato che obache e izliazlo ot negowata usta za pyrwi pyt. Stranna rabota - siakash sam ne si wiarwa towa mom4e. (mejdu drugoto podoziram che laskatelnia komentar - 4-5 post-a nagore e negowo genialno tworenie)
Osnownia raboten potencial e za neshtastie studentcheta, koito iawno tyrsiat cenni dni praktika i sled 5-6 meseca paliat japankite. Minimalno investirane w choweshkia resurs syotwetno nisyk moral i dosta otnositelen KNOW HOW.
Razwitie i motivacia w tazi sreda zwuchat kato kitaiski dumi ot perioda na Lao Tzu.
Osiguriawaneto e dylja da podchertaia - POD rabotnia minimum! Minalata sedmica w nowata firma w koiato rabotia schetowoditelite mi syobstiha che za minalata godina osigurowkite koito sa mi wnasiani ot IKOM sa bili pod minimuma i triabwashe da wnesa dopylnitelno 80 leva w osiguritelnata kasa.
Za uwelichawane na nachalnata zaplata shte triabwa da se ciganite, niama kulturna politika za adekwatno obeshtetenie.
Sled kato zapochnah nowata si rabota mi beshe chudno kak sym izdyrjal ciala godina w podobna obstanowka... Tyjno no fakt.
Uspeh!

Доста неща са изброени и не смятам да ги повтарям, затова ще добавя само това, че там най-висшите са си с изявена мания за величие и не им е много чист косъма - много лъжат, но винаги ще го отричат. Чувал съм някои неща от хора в бранша, които са им били клиенти. Например навремето като компютърна фирма са пробутвали части за РС-та втора ръка за нови. И това е най-малката им "игричка":))) Просто не желая да се цапам, като разправям и по-големи бози от тази.

Icom...mra4en period v moqta kariera!Zaplashtaneto e otnositelno-kogato me naeha,se razbrahme za edno zaplashtane i sled izpitatelniq srok da se uvelichi znachitelno,e mina izpitatelniq srok,a povishenie nqma6e!Az ,razbira se si potarsih pravata,no mi be optkazano,pod pretekst,4e ne rabotq tova,za koeto sa me naeli/ne go re6avam az/,kakto i otsastvieto mi ot vreme navreme,vapreki,che be dogovoreno o6te na intervjuto.Uvajenie-ne mislq!Ne se vijdat zaslugiteti,ba4ka6 kato vol,po4ti vseki den sled rabotno vreme-priznanie nikakvo,samo mumrene i nedovolstvo!Potencial za rtazvitie-az ne mojeh da uspeq,taj kato ne sam s homosexualna orientaciq i ne obi4am da pravq mrasno za svoq izgoda/kakto mnogo biv6i kolegi pravqt-osobeno edin,dosta izqven individ,kojto si prepisva 4ujdi zaslugi topi kolegite si za izdankite si,koito sa mnogobrojni,no nqkak uspqva da zamaje o4ite na rakovodstvoto-sramota!/.Ina4e ima6e i gotini kolegi,s koito varvi laf4eto i bezobidnite flirt4eta,no i te napusnaha...Ami tova e...Savet:ne zapo4vajte rabota tam!Nqma smisal da gubite vremeto si!

Не знам кой е писал един пост по- нагоре, но е супер смешен,.. Работих около година там - и смея да твърдя че това е една от най- измислените фирми в които съм работил! Единствената възможност за развитие е ако си гей, или гъзолизец - тогава може и да успееш да се докажеш, и т.н. шефчета да не те закачат.. Факт е че за времето, което аз работих там, напуснаха поне 15 човека! Смятайте за какво уважение и отношение може да се говори... Това е от мен- не се лъжете да започвате работа там..

Не е типа "стабилна корпорация". Както вече се каза, йерархията не е много добре разгърната. А босовете са малко wonna fuck the devil in the air, ако се разбира какво имам предвид;) Затова демотивираните и напускащите са нескончаем поток. Иначе има много готини колеги.

Работя от известно време в ИКОМ. Заплащането е в рамките на средното и съвсем не е лошо. За времето през което съм тук, размера на фирмата се увеличава бързо - досега може би поне два пъти. По отношение на израстване и развитие това е много добра възможност. Доста хора се доказаха и могат да се похвалят с повишение - аз също. Бачка се здраво и не се толерират тези, които дърпат по един или друг начин работата "назад". Хората се оценяват индивидуално, което е плюс за тези, които могат и искат да се развиват. Оценките не се правят на база "възраст" или на база твърдения "имам много опит" - правят се на база показани умения и тяхното подобряване (става дума не само за техн. умения, но и за работа в екип, евентуално способност за управление и т.н.). Винаги се започва на изпитателен срок.
Екипите са задружни, колегите са готини и добри професионалисти. Винаги има кой да ти помогне, дори да не е от твоя екип. Има тук там и някой от типа "вечно недоволен", но при толкова хора няма как. Работи се по много интересни проекти и то от различни области. На моменти има сериозно натоварване, догонване на дедлайнове и овертайм и т.н., но не мисля, че е повече от обичайното за този бранш.
Колкото до дреболиите от типа на кафе, чай, вода - да има такива и те са или на себестойност (вендинг машина) или безплатни. Има и служебни сим карти, както и привилегията, ако си служител, да си купиш комп. на преференциална цена. Бих добавил и че се организират култови коледни партита.
Офис - голям, с много зали, в реновирана бизнес сграда. Намира се в дружба на удобно място и за кола и за друг транспорт (има и трамвай и тролей и автобус).
Евентуален минус може да бъде факта, че темповете на дейност (съответно развитие във фирмата) са динамични и това може да накара човек да се почувства подтиснат, ако има претенции, но не успява да се справи напълно. Има също така установен ред за излизане в работно време - задължително трябва да се обаждаш на прекия си ръководител и да е ясно, че си извън офиса. На мен лично това не ми пречи, досега не ми е било отказвано да излезна да си свърша някаква работа, дори когато се наложи да е за повече от час или два.