Суиспорт България / SwissPort /img/frontend/nomap.png"

Суиспорт България / SwissPort

Здравйте!
Вчера(15.09.2015г.) бях одобрена за длъжността Ticketing Agent в Swissport.
Заплата 430 лв нето за 4-часови смени (т.е. по 80 часа на месец). по 5лв на час ми звучеше добре като за първа постоянна работа в живота ми. Има възможност да бъде увеличена на 470 след 6 месеца.
НО тъй като работата е на летище и има смени късно през ноща (когато няма градски транспорт) аз попитах дали поемат разходите за такси в тези часове. Отговориха ми, че поемат частично сумата чрез ваучери и щом живея на центъра сигурно ПОЧТИ ще ги покриват. Също така важат само за дадена фирма, с която работят.
След като вече бях одобрена, ги попитах точно каква част от тези разходите поемат и те ми казаха: "Ваучерът за такси е в размер на пет лева, като се полага за смени от 22,00 ч. – 6,00ч"
Сами разбирате, че при положение, че таксито ми ще излиза 15 лв., тези 5 лв са абсолютна подигравка!
Т.е. между 50 и 100лв на месец от заплатата ми ще отива за пътуване до работа и реално през половината смени ще разботя безплатно..
На 10.09.2015г. бях на първо интервю. Интервюто започна на български, след това привключихме на английски замалко и след това отново на български език. Мина добре, интервюиращите бяха много приятнии си пролича, че ме харесаха. След няколко часа бях одобрена за второ интервю на 15.09.2015г. с мениджърката и бях одобрена на същия ден. Не споменаха нищо за разходите за таксита (почти 1/4 от заплатата), докато аз не попитах, съответно ако някой не се сети да попита, няма и да разбере докато не дойде време за първата нощна смяна.
Много се зарадвах, че ме харесаха, защото наистина имах желание да работя там, но бях изключително разочарована! От подобна фирма очаквах да покриват ако не целя разход за такси,то поне ваучерът да е 10 лв. Знаете 5 лв. в София докъде биха стигнали.
Дори като продавач-кондултант бих печелила повече, така че според мен не си заслужава да си прецаквам биологичния часовник, ходейки на работа посред нощ, като на всичкото отгоре си плащам за това :D .
Поради тази причина любезно отказах, но се почувствах длъжна да ви предупредя.
Радвам се, че поне не отказах друго предложение за работа, очаквайки по-добри условия от Swissport!

Със свяка изминала година положението става все по - зле!
Колегите са ок. Работната среда е жестока. Извиване на ръцете до краен предел. Като заплащане е едно от най добрите сравнено с другите фирми за наземно обскужване в България, но крайно недостатъчно сравнено с натоварването, постоянно увеличаващата се работа и отговорностите която носиш! За 7 години заплащането на ново постъпилите служители е паднало със 350-400 лева! Няма никакви бонуси! Не се заплаща надработеното време и чат пат ти изчистват надработените часове в гумичката.
Ще си късметлия ако получиш работно облекло! С години те лъжат че ще получиш работни ръкавици, колан и антифони, но досега никой не е получил.
Няма лоуд мастери на самолетите! Лоуд инструкцията се чете, попълва и самолета се затоварва от обикновените хамали, което е незаконно.
За шефовете какво да кажа.
Началника на товарачите беше що годе приятен човечец преди да се нагуши и да кара персонала да подписва документи и длъжностни характеристики докато не се окаже че изпълняваш дейноста на няколко отдела. Не държи на служителите си и гледа постоянно да те мачка.
Шевката на лоуд контрола Меги е доста приятна личност. Държи на подчинените си и ги защитава. Може да се говори с нея като с приятел.
За чекините нищо немога да кажа.
Да не говорим че има хора без шофиорска книжка управляват специализирана техника! Всички карат камиони които изискват С категория със Категория В
Няма Лоуд мастери на самолетите! Лоуд инструкцията се чете и попълва и самолета се затоварва от обикновените хамали?!
Директорите Фернанд Щалфер и Петя ще затрият фирмата! Гледат всячески да прецакат обикновеният работник. Когато повдигнеш въпрос към оважаемета Петя за повишение на ниската заплата тя ти казва какво нищожество си и че нищо не работиш а в същото време не те държат ръцете и краката защото същият ден през ръцете са ти минали над 20 тона багажи и карго!
За разлика от бившият директор Румен Ганев, то Петя няма вид и държание на директор, не се различава от чистачките, които почистват самолетите и често я сравняват като такава.
Не целя да оплюя фирмата а да изясня какво се случва в нея. Роби винаги ще има за 400 лева! Успех в кандидатстването!

може ли някой да даде мнение за атмосферата на работа към момента, нива на заплащане, отношения между работодател и служители и т.н.
това, което намирам като публикации към момента е от преди 2-3 години и предполагам , че има промяна.
Предварително благодаря.

Здравейте, някой може ли да ми даде информация за заплатите на чек-ин агентите, които са на непълно работно време, понеже не съм от София и искам да преценя дали си заслужава да кандидатствам там.
Благодаря предварително!

Искам да попитам някой знае ли,интервюто на българси или английски език се провежда?

Като отивах на интервюто, беше много приятна обстановка. Не се опитват да те затапят, дават ти свободата да говориш. Всичко е наред, но после идва момента, в който ти казват, че ще ти звъннат за резултатите от един тест( това е ако сте одобрени на първоначалното интервю.) Добре, всичко е наред. Казали са, че ще звъннат и с мисълта, че са сериозна фирма, си мислех , че наистина ще го наравят.
Тук идва момента, в който не ти звънят. Което пък ме навежда на мисълта, че не са въобще сериозна фирма. Все пак категорично ми казаха, че ще ми звъннат за да ми кажат резултатите от теста (,а не дали съм бил одобрен или не). Това ми е личното впечатление, което е лошо засега. Несериозно отношение и няма как да не те накара да се замислиш, дали тези интервюта не са нещо фиктивно , и са само за замазване на "фирмената политика" .

Иначе хората изглеждат много интелигентни и разбрани.

Това е моето мнение.

Абе няма кво да се заблуждаваме шуробаянащината на господин Силаги преля чашата! ще затрие Суиспорт като фирма. Господин Ганев повярвайте, молим ви от все сърце. Прочетете писмата от служителите и им обърнете внимание молим ви!!!!! Ежедневно тормози хората и създава интрийки! Излага ни пред летището и авиокомпанийте но винаги едни и същи хора. Неговите дружки никога не са виновни. Скарва товарачите с момчетата от лот6ита и насъсква едни срещу други. Ходи и дебне хората за графика но се прави че не вижда протежетата си който дори на смяна не идват и по самолетите ги няма. ТОВА С КОЕТО Е ЗАЕТ ОСНОВНО Е ДА чЕТЕ ВЕСНИЦИ И ДА РОВИ В ИНТЕРНЕТ ЗА МОТОРИ И чАСТИ. Него няма да го видите на работа а на нас крещи че закъсняваме с 5 минути. Когато е дежурен идва да каже че е много зает и изчева. Това е единствено. Само напряга нещата и един път не е застанал зад нас когато ни обвиняват от летището. Имаме още много да кажеме но никoй не ни чува.

Бих посъветвал колежката Мария Иванова да напише тук кой й е връзката , за да започне работа в бизнес салона?  Така по - добре ще се запознаем.
" ... Одобриха ме, ама не знам какво ще правя ..." И как те одобриха, като не знаеш за каква работа става дума изобщо ?
Скоро видях обява на Суиспорт - обявата на български език, а искат CV на английски. Значи, някой който пуска обявата не знае английски, и няма да проверява CV-тата, но от кандидатите се очаква да знаят английски и да вадят заплатите на онези, които не знаят, и затова пускат обявите на български език. Като имаш претенции за език, ще напишеш обявата на съответния език. Хайде със здраве!

Искате ли ново мнение? Фирмата буксува. Заплатите не се актуализират, а работата се увеличава. Няма пари за партита, нямаме стотинка бонус за Нова година. Измислят си прични да не актуализират заплатите. Колегите са демотивирани. Сигурността е ниска, загубим ли клиент, част от нас ще си тръгнат. Никой не се интересува от задържане на персонала, защото винаги ще има студенти, които да работят за немного пари, но на половин работен ден. Кои са позитивите, за да работим все пак още тук? В повечето фирми заплатите са още по-мизерни. Работа на смени, подходящо за учащите. Има доста приятни, възпитани и интелигентни колеги.

моля някои да ми каже каде мога да си подам документите за работа  тази фирма за 4иста4ка стажа жапрос преджарително благодаря!