Суиспорт България / SwissPort /img/frontend/nomap.png"

Суиспорт България / SwissPort

Ами това за работи не работи и взема пари сигурно е вярно за отдел 4екин можеби. И мислчя 4е има и други отдели които наистина полагат усилия зада върви тази фирма добре . Поздрави на вси4ки

Не препоръчвам Swissport за работа. Откактo K. Б. дойде, спряха дори обещанията за светло бъдеще.Увеличение на заплатите е немислимо. Да изплащат каквито и да е бонуси и да стимулират хората да се развиват е фантастика. В момента нещата са така: работиш не работиш взимаш едни пари и нищо не зависи от теб. Решенията са в ръцете на една група от роднини, приятели и гейове, които са се взели насериозно. Ако не си от тяхното семейство, нямаш никакъв шанс да научиш нещо, да се докажеш и да се развиеш ....Мисля че казаното е дастатъчно.

Весела коледа и честита ви нова година

Великият социолог Макс Вебер каза преди повече от 100 години, че организациите, които ще оцелеят са онези, които съумеят да прокарат лидерско поведение по всички свои нива в системата си, а не които предполагат, че лидерите съществуват само на върха.

Явно само ние от чекина се чустваме най натоварени  и ние сме най ангажирани в целия процес на обслужването.

настоящия работник където е писал са пълни глупости и всичко е обратно на това което казва работиш много супер много взимаш както всеки месец оставаш допълнително на работа но пак взимаш съштата заплата винаги си минус часове

Смятам, че като работеща в Swissport е добре да изразя мнение. Учудвам се на силно крайните отрицателни мнения. Била съм част от компании с добро име и доста по-лоша работна обстановка. Затова ще опровергая някой фрапантни и неверни твърдения.Не бих дала максимални оценки, но все пак...
"Никой нормален над среднообразован човек няма да седи да бута куфарите" - Като говорим за чек-ин, работата е напрегната, отговорна, интензивна, работа с клиенти (пътници). Не е творческа, но ако при всяко кацане на самолет затаяваш дъх, то може би ще ти хареса работата на летището. Ако те дразни шума на двигателите...не си за тук.
"Нечувано работно време" - кацането и излитането на самолетите не може да се съобразява с нечии желания за работа от 9 до 18ч. Да, смените се променят според зимно и лятно разписание и зависят САМО от часовете на полетите. Ефективно!
Ръководството - Наистина връзките играят основна роля при избора на ръководен персонал, но поне шефовете работят, често наравно с обикновените служители, и винаги остават последни след смяна.
Няма развитие във фирмата - по всичко личи, че това е вярно.
"Качеството на работа не е на висота" - абсолютно не отговаря на истината. Ежедневно се следи за качеството на изпълнение на ежедневните служебни задължения.
Купоните - пак са 60 лв, намалението на 30 беше за месец и останалите ги дадоха като часто от заплатата. Не казвам, че са много, но да не лъжем, все пак.
Разказа за четиричасова смяна продължила от 12 на обяд, до 04 часа сутринта е напълно невъзможна! Никой ръководител няма да го позволи. За продължаващите по-дълго от предвиденото смени, НОРМАЛНО е да се случва понякога. Нали ако си пътник и полетът ти закъснее, все пак трябва да има служители да те посрещнат, на никое летище не казват на кацащия със закъснение самолет, че на работещите им е свършило работното време!
Работна атмосфера - клюкарки има, разбира се. Има и свестни колеги, както е навсякъде. Дори се учудвам, че на работно място, където се очаква всички да са "връзкари" и не много свестни, все пак има доста приятни хора.
Работата на чек-ина била "да попита някой жмуньо дали иска да седи на пътека или на прозорец" - доста опростенчески казано. Ежедневно работим с чужденци, с много чужденци и ако приличният английски е задължителен, то втори, защо не и трети език е предимство и такива колеги много успешно се справят в критични ситуации. А вече младото поколение в БГ е закърмено и с втори език, така че разваления испански или немски е по-добър от никакъв, особено, когато някоя доня си е изгубила паспорта и, разбира се, не говори и дума английски...
"Грандиозни обещания на интервюто" - изобщо не отговаря на истината. На интервюто ти се казва абсолютно точно и минусите (показва ти се график със смените, говорят ти за тежката работа с хора) и плюсовете - прилично заплащане, ползване на такси за ранните и много късните смени, етикет и работна атмосфера.
Като цяло - работа, при която резултатите се виждат веднага; напрегната и отговорна; интересна, ако общуването с хора ти доставя удоволствие; всеки ден можеш да научиш нещо ново.
Минуси - няма възможности за развитие, отчасти лицемерни колеги, които обаче не могат да си позволят да са нелюбезни, ръководство, ценящо връзките на служителите.

Здравейте! Може ли някой да ми каже къде точно трябва да си подам докумети за работа в Суиспорт? По- точно ме интересува работа свързана с почистване на самолетите. Как стоят нещата там?

За фирмата не може да се говори като цяло, тъй като все си мисля, че има разлика дали си на чек-ин или си товарач (не че чекинджията е голяма работа, просто условията на труд са други). Фирмата е малко мижи да те лажим, ама става ако кандидатът е студент или е позакъсал за работа. Абсолютно е вярно, че ако ще и член-кореспондент на БАН да се яви, ако има някой олигофрен, който си е наше момче, ще се предпочете олигофрена. Но и няма какво да се лъжем - никой нормален над среднообразован човек няма да седи да бута куфарите. Тия високопарните изявления за отношението на "мениджърите" към пролетариата са частично верни - айде сега, чак пък толкоз, има си там няколко парцала, дето се правят на хавлии, ама... Иначе парите, въпреки мрънкането на част от служителите, си е повече от добро, имайки предвид естеството на работа - извинявайте, колеги, ама докторът в Пирогов, дето трепери за не знам си колко живота взема на половината на вас, за да попитате някой жмуньо дали иска да стои на пътека или на прозорец. Всеки сам си преценява, ама в общи линии си е добра работица (е аз не бих почнал там, освен за много пари ;-))). Успех! ;-)

Мили хора,
с най-доблестни, хуманни, доброжелателни, етични и т.н. чувства, Ви съветвам да не прахосвате време, НЕРВИ, здраве и самоуважение започвайки работа в тази фирма. Без значение, дали е виновна политиката на фирмата или ръководството, резултатите (а и прогнозните такива) за служителя в тази фирма са: НЕЧУВАНО работно време (над 30 вида различни смени); несъответствие м/у трудови задължения по договор, и добавяни впоследствие твърде много други такива; санитарни норми за почивки между смените - САМО в сферата на добрите повежелания.....; и в най голяма степен - едни чудесни аргументи в своя защита от страна на ръководството.
Мили хора, ако не сте в патова финансова ситуация - не си причинявайте това преживяване.
Успех на всички :)