Кроношпан България ЕООД /img/frontend/nomap.png"

Кроношпан България ЕООД

Не знам за заплащането и привилегиите във фирмата, но качеството на ламината и ПДЧ - та, които произвеждат е отвратително.

От последния коментар си личи че някое шефче най вероятно го е написал.И ако работиш получаваш,че и отлични условия със включен ол инклузив и спа процедури,за баламурници май ни взехте?.Хората с коментарите по долу са си казали от горчивия опит как са нещата,и аз им вярвам.Кроншпан уж голямо име,а е явно поредното пропаднало предприятие.Не си струва,в чужбина предприятия бол,и парите добре,и 5 дневна.Всичко както си му е редът.За тукашните 80% от частния работодател,няма защо да се работи.

Отлично! доволен от работата и заплата ФИРМАТА Е ЛОЯЛНА! АКО РАБОТИШ ПОЛУЧАВАШ. КОЛЕГИТЕ СА 6+ ЕДНА ОТ НАЙ ДОБРИТЕ ФИРМИ ЗА ВЕЛИКО ТЪРНОВО!!! НЯМАМ ОПЛАКВАНИЯ ЗАПЛАТА ЗА ВЕЛИКО ТЪРНОВО Е МНОГО ДОБРА! ВСЕКИ САМ СИ ПРЕЦЕНЯВА ДОВОЛЕН СЪМ ОТ КРОНОШПАН

Предприятие с големи претенции без никакво покритие.Работи се при изключително лоши условия при 3-та категория на труд.Надбавките за нощен труд са на минимум 0.25 лева на час.Клас прослужено време на минимум 0.6% .Купони за храна 60 лева при пълен месец и то само ако не си ползвал болничен - тогава отиваш пак на минимум- 2 лева на ден.Като почваш работа те лъжат ,че дават премия 30% и награда 80 лева.Премията варира от 0 до 20 ,като най-често е десетина % ,ако изобщо има.Наградата и тя не е сигурна.А имате ли болничен забравяте всичко - премии, награди.... Ако работите на смени сте с ужасен график - 6 дена работиш 2 почиваш ,като почивката е след нощна смяна и си е направо 1 ден.Няма заместници и ако има човек в отпуск или болничен другите работят по 12 часа.Отпуската и тя е на минимума според кодекса.Камери няма само в баните и тоалетните ,които между другото са ужасни.
Единствения плюс е че дават заплатите без закъснение.Друго положително няма.
Социални придобивки никакви.С две думи европейска фирма управлявана от ганьовци.

Работих в фирмата в бургас,не се подлъгваите да си губите времето,когато кандидатстваш ти казват едно после коренно се променят условията използват те за общ работник независимо каква е позицията ти.Условията за работа са супер зле навсякаде е мръсотия мизерия и прах,не се спазват никакви вътрешни правила за безопастност и като цяло не те зачитат за нищо,след като разбраха че напускам решиха и че няма да ми платят.

Супер кофти работа е там по добре неси губете времето за там условията са под сякаква критика не слушаите глупостите за големите инвестиции които правят работата там е супер опасна и мръсна задълженията които трябва да правиш са супер много а всъштност не са твоя работа само старци и хора пред пенсия работят супер супер опасни условия на труд миризма на лепила прах.... и много други просто ако сте на интервю за работа там не ги слушаите кво ви говорят ако смятате да си трошите нервите здравето за 900 лева ОК но ако неви се диша лепило от което ти люти на гърлото и очите да плачеш прахоляци и супер некадърни колеги които са зависливи които смятат че ще им вземеш хляба тва е ....

Голяма фирма без съмнение . Има какво да се научи , по точно да се открадне защото никой не те учи , даже се крие и като типична българска фирма ти се присмиват на неуспешните опити да направиш нещо . Има и хора които са точни и помагат в това специфично производство . Заплащането е скромно за тази замърсена и шумна среда в която се работи . Жалко е да гледаш как голяма западна фирма унищожава ресурсите ни и замърсява реки и въздуха ни заради някакви български подлоги . Отдавна трябваше да бъдат изгонени от тук , а не да се разширяват .

Производството е опасно за здравето на работещите .Необезопасени машини теч на масло , износени до крайност детайли , прах -отровен от филтъра , пожари и взривове / скрити от обществеността/,всъчко е на ръба на оцеляването .Просто е въпрос на време някой да загине .
Единствената фирма коята стимулира с пари и то добри ,работниците си да не излизат в болнични ,а да ходят болни на работа -ОТВРАТИТЕЛНО.Ако си вземеш болничен -спират веднага парите.Води се награда .
Политиката спрямо работниците е: работи си и си трай ако не си от с.Чапаево. Най малкото трябва да си с обратни наклонности за да си добре .
Т.Е за да си в списъка с тези които получават премии.
Постоянно текучество на хора поради некоректното държание на така наречените ръководители .
Много от служителите които са протежета  ,употребяват алкохол и идват на работа , не се знае кога ще убият някой, а ръководството не може да се справи с този проблем,  Няма кой да работа на машините .Работят пенсионери за да върви изобщо нещо .
Извънредния труд НЕ се заплаща колкото и да ви лъжат при започване .Въртят струват ,работи се на 12 часа като се натрупат часове го увъртат или ги пускат вместо отпуска -Инспекцията по труда си нехае най вероятно си взима комисионната и какво и пука нали има баламурници .Почивните дни уж са 4 но като избяга някой и докато си намерят друг да го пообучат / седмица две / се работи на два дни почивка , първия от които след 12 часа нощен труд.После цяло лято е пак така защото все някой е компенсация . ползва извънредния труд не отпуската .Не дай си боже някой да излезе продължителен болничен каквото се случва често по 6-7 месеца че и отгоре .
Работното облекло е от най долно качество и се дава веднъж на 2 години , повечето го скъсват още на 2  месец и се чудят с какво да работят .Ходят като прошляци с работните обувки из града а на работа са със някой скъсан чифт.Беднотия до шия .
Еденственото хубаво нещо което все го врат в очите на кандидатите е че заплатата се привежда редовно -вярно е но пък каква заплата -загледайте се в местата за пушене какво пушат работниците ,всички само долнокачествен тютюн от неизвестен производител купен на черно като че ли са им малко отровите които дишат .Единствените които си купуват цигари с бандерол са началниците защото само те взимат прилични заплати.
В банките кредити не дават -с обяснението че фирмата работодател Кроношпан не е лоялен платец.Справка ОББ , ДСК или райфайзен банк.Кредит само от Уникредит Булбанк срещу 14 % лихва -ако искаш !Защото фирмата работи само с тази банка.
Роман може да се напишеееееееее трилогия.

Млади хора не си губете времето да работите за тази компания не си струва повярвайте ми. Фирмата е без никакъв мениджмънт, има 3-ма директори и нито един от тях не става за нищо -не поемат никаква отговорност особенно Ников, не знам как е станал директор изобщо.
За последните 2 години много свестни хора си заминаха и тепърва много ще си тръгнат , остават само интриганти и подмазвачи, но от тях истинска работа не може да се очаква.Интригите в администрацията са ежедневни директорите се радват, когато колегите се коват един друг.
Заплащането: било е добро преди 6-7 години, когато е имало участие на чужд мениджмънт но в момента не може да се каже че е добро за тези условия на труд от 800-1000лв. Условията в производството са ужасни -химикали от които се ослепява и са канцерогенни, ако дойде истинска проверка трябва да ги затворят.
Има у-во за работното време ако закъснеете и дори 30 сек. -горите с бонусите 50-100 лв. , но ако си тръгнете час два по-късно, което е практика няма да получите и потупване по рамото.
Не вярвайте когато на интервю ви обещават увеличение след 6-тия месец или индексация това няма да се случи НИКОГА.
Истината за тази смешна фирма е че само собственика -австрийски евреин решава всичко а нашите БГ "директори" са кукли на конци и се страхуват за техните си заплатки и се крият като мишоци. Мила родна картинка, а тези хора са както колегите казват -ЕНИЧЕРИ.
Ако в момента имате работа и получавате 800 - 1000 лв и не се нуждаете адски много от тези пари В НИКАКЪВ СЛУЧАЙ НЕ започвайте работа там.
Нито един от отделите в което и да е производство или склад. Ще изживеете ужас който дори и не сте сънували.

искам да кажа няколко думи и за завода в велико търново.
положението и тук не е по-различно от това което е в бургас - даже е по-зле.  заплащането го няма никакво, а за началниците да не говорим. всички са пълни връзкари и профани. няма нито един с висше образование - дори и началник цеха. още по лошо - всички останали които са в ръководството са му или роднини (съпруга, братя, крастници, кумци и тн) или са му селски.  за да управдаят собствената си некъдърност постоянно плетат интриги и злословят срущу хората които действително работят
условията на работа са ужасни като за работника никой не мисли. заплатите не са пипани от 5 - 6 години. ако някой се възмути от нещо то се мъчат по всякакав начин да му спъват работата.