Фесто България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Хр. Колумб 7&markers=София,бул. Хр. Колумб 7

Фесто България ЕООД

много неща съм чувал за Фесто още докато бях в ТУ. как мога да започна работа там?

Съжалявам за офтопика, но Ален Делон:
-  личи си, че съм бивш служител, написано е. Не си разкрил нищо ново.
-  ако всичко беше наред, такова текучество на личен състав нямаше да има.Преди години за ФЕСТО се е чакало едва ли не на опашка за започване на работа, но тея времена отдавна са отминали.
- за да ти се изясни това, което не ти е ясно, ще трябва да заработиш някъде  без ходатайстване (но да бъде във "фестовска" атмосфера) или да свалиш розовите очила на длъжността, която заемаш и да погледнеш трезво на ситуацията.
-  самооценка съм си направил, бил съм оценяван и от поредния роднина или съсед.
-  "голямата фирма" успя да ми даде двама приятели и поредната доза българската шуробаджанашка реалност. За първото съм благодарен, второто не пожелавам на никой да го изпитва.

Искам да кажа, че всеки, който пише срещу фирмата и управлението и , явно е бивш служител или ако още работи в нея не заслужава да работи тук. Не ми е ясно какво искат тези хора, кое не им беше наред или кое в момента не е наред. Наистина хората са много лоши и неблагодарни. Най- лесно е да критикуваш, а правите ли си самооценка на това което Вие сте дали на фирмата и дали сте заслужавали /заслужавате/ това което ви дава тази наистина Голяма Фирма.

1. Заплащане - ако не си "човек на човека" парите са смехотворни за средата , в която се работи (смола, лепила, боя, разредител, шум - бош лаф е еко средата в цеха на втория етаж)
2. Уважение - от началническото тяло на ниските позиции (началник смяна, бригадири и останалите "хванали кокалчето") - почти нулево. Така наречената "Администрация" уж съпричастни, но в действителност Господар и Роб.
3. Привилегии - медицинско обслужване на личния състав и роднини, намаление с тола, градски транспорт, две допълнителни заплати, два годишни банкета (барбекю и новогодишния) БРАВО ... БРАВО ... БРАВО!!!
4. Фирмена сигурност - ако не си поредния племенник, братовчед или близък съсед на административното тяло, НЯМА ТАКАВА СИГУРНОСТ. Заплатата ще те принуди да напуснеш, че то на чорбаджиите им харесва някой да работи за без пари.
5. Ангажираност -  и тук има повече лежачи отколкото работещи. Пак опира до това кой на кой е човек.
6. Потенциал за развитие - почти никакъв. Шуробаджанащината е превзела изцяло всички ключови длъжности. Г-н Вичев е пленник в собствената си фирма. Не е допуснат до никаква кадрова политика, "Доверените" хора назначават и препоръчват. Общо взето "Бог високо, Цар далеко". Човека е пълен безхаберник за това какво се случва в самите цехове, кой какво работи. Спичат трудещите с КТУ, квалификационни групи (от 1 до 4 ниво), норми. Парадокс е, че имат служители с поне 5 -6 годишен стаж във фирмаъта и са получили 3 или 4 ниво, а новоизлюпените "ударници" само след 20 месеца са вече с второ - за мен поне е странно, но за В. Вичев може и да е нормално.
7.Местоположение - кв. "Дружба", удобен транспорт, но трябва да цитирам Владимир Ширлетов: "Който не може да идва навреме, да си смени работата. ние не държим никой тук насила" - казано на общо събрание.
8. Колеги - два лагера. "Нашите и Вашите", но така си е навсякъде.
9. Работна среда - в точка първа съм засегнал част от темата.

Похвално е, че във фирмата работят и хора като Ирина Славкова, Симеон Симеонов, Калин Маджаров, Борис Борисов, Емил Стайков, Славчо Парушев, Димитринка Парушева (един от малкото хора, които след получаване на задание се захваща да чете и да проумее за какво аджеба иде реч).
Недоразумения като Даниел Велинов, Маргарита Венчева, Свилена Мечева (все от малките - големи началници) и други такива "титани на мисълта" не смятам да обсъждам.
FESTO  - Голямо име, но по български омърсено.
Хубаво е написал И. Чанков. Респект пред неговият пост!!!

Здравейте на всички бивши и настоящи служители на фирмата.Искам да пожелая на настоящите служители успехи и развитие в работата.Искам само да кажа че не ви прави чест да пишете от анонимни профили всички неща които не ви харесват защото по този начин няма да просперирате,страх ви е да се изправите и да кажете на хората от които зависят нещата какво не ви изнася без значение във какъв аспект.Заплащането във фирмата е нулево,отношението към човека е привидно добро но зад това се крие грозно лицемерие.Всяка твоя дума се интерпретира и става повод за интриги.Ръководството когато става въпрос за неизпълнение на нещо се отнася с тебе като парцал а когато се справяш добре получаваш потупване по рамото и обещания за похвали пред който трябва.Работниците са като в биг брадър всичко се наблюдава и докладва на няколко началника.Заплатите се покачват но не на работниците а на началниците.В социално отношение е много добре карти за градски транспорт,почти безплатна храна в стола,ваучери за пазаруване и други.Работата не е за млади хора които желаят развитие и повишение в заплащането.Все пак е хубаво да се каже че има и свестни хора в фирмата които заслужават повече но не го получават Ани,Милен,Тонката батко Симчо.Интригантите няма смисъл да ги изброявам надявам се да съм бил полезен за всички кандидати за работа в тази фирма.Борете се за вашите интереси

Е най -после !
Уважаеми колеги - бивши - докато пишете анонимно нищо няма да се случи.
Ще си стоите там където сте и ще си пишете по форумите.
Все пак се радвам се , че нещо се случва .
Когато напуснах Фесто Производство, тази фирма не съществуваше  във сайта.
Сега виждам мнения и се радвам, че в част от тях виждам причините на напускането ми.
А те  са, че климата и културата на фирмата не  предполагат развитие на човека и човешките взаимоотношения. Но както се казва - бизнеса си е бизнес и той се интересува само от печалбата.
Всичко прочетено до момента е вярно , но зависи  от това дали човека го приема и как . Фесто Пр. има своите достоинства,но има и климата, който не допада на достойния човек. За съжаление не всеки може да се позволи да бъде достоен.
Затова в моя прощален мейл писа
на тези, които се чувствуват комфортно - желая щастие
на тези, които не се чувствуват комфортно, но нямат избор - пожелах търпение
на останалите - изразих съжаление
Все пак Ф ПР е частна фирма и стила на ръководство, взаимоотношенията и климата във фирмата са проблем на собственика- фам-я  Щол. Той няма избор защото отговаря за много хора и пари , но всички вие имате свободата да избирате.
Уважавам тези, които имат пари и създават възможност на други за развитие, но не обичам тези, които с техните пари се правят на величия.
Но това е живота.
Та така де , бъдете здрави и живейте лесно или трудно  !!!

Иван Чанков

За фирмата Фесто-Производство ЕООД могат да бъдат споменати много неща, както положителни така и отрицателни. Лично аз смятам, че фирмата има много добра социялна политика. Тя осигурява на всеки служител медицински прегледи, валчери, карти за градски транспорт и др.НО ако трябва да споменем за отношенията между колегите цари пълен хаос. Тук разбрах на какво е способен човек за да се издигне в очите на своя началник. Има голям психически тормоз, който е възоснова на интриги, лицемерие, подлост (нямате си на представа на какво е способен човек когато му обещаят възнаграждение за вбъдеще ). За съжаление повечето хора са станали лоши, а рядко можеш да срещнеш добър и искрен човек. Едно от нещата, които неодобрявам е финансовото възнаграждение. За толкова години не разбрах как може да има такива разлики в заплатите. Това не се дължи от свършената работа на служителя, а вече и аз незнам защо (спрях да си задавам този въпрос много отдавна).

Аз съм бивш служител във Фесто България и мога да кажа, че това е световния лидер в областта на автоматизацията, а Фесто Дидактика - лидер в провеждането на семинари и обучения. Това е утвърдена фирма с многогодишен опит и фирмени традиции. Що се касае до отношението служител - работодател мога да кажа едно - ПЕРФЕКТНО И ЛОЯЛНО. Разбира се, че тези който не са си вършили работата ще го оплюят. Заплащането е такова каквото човек си заслужи. За мен лично е напълно обосновано. Един от най-лоялните, най-компетентните, най-способните и най-отговорните служители във Фесто България е г-н Мирослав Мирчев. Този човек може да служи като пример за подръжание и подход на много хора. На този човек мога да съм му много благодарна, защото научих много важни и полезни неща от него. Шапка свалям на такива човечни хора.

фирмата е под сяква критика единствено добри заплати взимат само шефовете останалите които са с горе долу добри заплати са бригадирите но те са толко жалки и подмолни хора воб6те не гледат за работниците а само ходят и ги топят това са хора каот : ДАНИЕЛ,СВИЛЕНА МИН4ЕВА , КАЛИН ДОБРЕВ ,НИКОЛИНА И о6те мн други никаква преспектива за развитие пове4ето от колегите са от 45 на горе години без никакво квалефикация наи 4есто роднини на някои бригадир или на4алник смяна.в самия цех е мн пра6но няма достату4но добра аспирация от там следва и отровите които се ди6ат постояно

Фирмата в която работя е доста голям клиент на ФЕСТО. По това което идва при нас и както идва (имам предвид опаковка и др.) все ми се струва, че във ФЕСТО са си ПРО-та и си разбират от работата, или поне имат ясни правила, които и идиот не може да обърка. Налага ми се да работя доста и с каталога на ФЕСТО и просто нямам думи от възхищение. Немците (предполагам), които са го правили са наистина №1. Моите най-искрени уважения. На сегашната си работа се старая нещата поне да доближават прецизността в този каталог.
Не знам как изглеждат нещата отвътре - но за мен ФЕСТО са фирма в която с удоволствие бих работил. Естествено стига да си заслужава. Пак казвам - мнението ми е на абсолютно външен за ФЕСТО човек. Дори не познавам някой който работи там (може би за мое съжаление).