Фесто България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Хр. Колумб 7&markers=София,бул. Хр. Колумб 7

Фесто България ЕООД

По отношение на заплатата тя е малка /710брутно/ .увеличенията последната година се определяха от глупави теоритични тестове като ако не вземеш теста няма увеличение ако го вземеш и си колега от 2/3 години 20 лв .има бонус за свършена работа за месеца ,който е обвързан с много критерий и успяват да те цакнат все с нещо странично за да не вземеш бонус. По отношение на срока договорите той е 3 години все на временен ,а след това може да продължи временния.социалните придобивки са ок .получават се 2 бонус заплати има карта за градски транспорт има ваулчери има медицинска застраховка.работния колектив е на ниво както и работата е като детска игра нищо сложно.

Здравейте! Реших и аз да драсна няколко реда, относно новите промени във Фесто-производство.
Г-н Атанасов /управител на фирмата/, е невероятен
талант!!!! За първи път срещам човек, за който да не чуя дори един положителен коментар. Вероятно
постоянно получава сърбежи по разни части на тялото.
Всеки божи ден се измисля по някаква нова глупост, с която господин Управителя смята, че ще повиши производителноста, ще намали цената на продукцията...и т.н. За един добър менажер, ми се струва, че ще е по удачно да попита хората които работят и изкарват парите на тези които не работят, какво би им помогнало в тяхната работа...имат ли проблеми, спънки които им пречат.. доволни ли са от заплащането.. и други подобни. Няма такова нещо!
Шефе...робството е премахнато отдавна!!! И двеста камери и триста въртележки да сложиш, ако хората не те уважават ще видиш продукция през крив макарон.
Аз казах!

Всички мнения до сега винаги ще бъдат актуални!
Обявите за работа са задължителни по закон, във фесто с тях се обявява, че ще бъде назначен поредния некадърен роднина, евентуално близък приятел. Малко сме почти случайните, попаднали там когато наистина трябваха работници. Все пак има можещи и знаещи, дори и сред "шуребаджанаците", които крепят и бутат производството, и често го спасяват от решенията на ръководството. Логично, с времето процентно драстично намаляват и през последните години всеки месец кипи много повече безсмислен труд от предишния. Да, заплащането е на време, смешни увеличения всяка година, наистина много социални придобивки, НО труда се обезценява всяка седмица. Принос за това имат и непрекъснато използваните в работния процес продукти на подизпълнителите, основните от които пък са други приятелчета, а те горките се оливат с нулите докато се попълват фактурите... Общо взето голяма фирма, може да си позволи всичко, дори от нехайство да загуби клиенти като BMW (още след първата им малка поръчка) и Intel.
Има и някакъв потенциал за издигане в монар.. йерархията, стига да имате еднакви последни имена с някое шефче, да имате голям авторитет (без значение дали е авторитет на палячо или неадекватен), или просто да обичате да облизвате.
CV не се оставя на охраната, тя също е към друга фирма. Но и в личен състав да попадне резултата е ясен.
Заповядайте!

Здравей те на всички мнението ми за тази фирма е че само името на фирмата е голямо. Кандидатствах за работа в тази фирма 2 дни ходих на тестови въпроси ,запояване 2 дни от 09:00до17:00 в квартал Люлин -4 казаха ми че сам се справил отлично и с двата вида подготовки и изпити на следващия ден беше интервюто в Фесто България разпитваха ме защо сам работил в фирма за 12 месеца само и интервюто приклучи.В 16;00 ми се обади представител набиране на кадри и ми каза че е получил email че ще вземат едно момиче на този етап защото им трябва момиче.А въпросното момиче майка й и баща й работят там от години вие сами можете да си направите сметка за каква шуробаджанащина става въпрос нищо лично към девойката но според мен имаше по ценни кадри специално към тази позиция 3 дни отиват в нищото за да ти кажат че търсят жени.Пикая.. на цялата ФИРМА и им пожелавам успех..

абе това е някакъв ташак пътека направих до тъпата фирма нз колко св-та оставих на кой чичкото от охраната ръководителите ги е страх да се покажат на портала все едно ше ги изядеш п$тйовци

здравейте. може ли някой да сподели мнение за актуалното състовние във фирмата? в смисъл атмосфера, взаимоотношения, заплащане(приблизително). изчетох постовете но те са на няколко години и се надявам нещата да са се променили към по-добро:) дано съм прав

Описание и Изисквания: Във връзка с разрастване на дейността, “Фесто Производство” ЕООД, дъщерно дружество на водещ в областта на пневматичната автоматизация германски концерн, търси да назначи: Инженер, контролно-измервателни прибори и апаратура (по заместване)  в отдел “Нови продукти”, Изпитвателна лаборатория
 Задължителни изисквания:
• Висше техническо образование;
• Отлично владеене на немски език (ниво В2) и на английски език (ниво В1);
• Отлична компютърна грамотност – MSOffice;
• Познания съгласно стандарт EN ISO IEC 17025 са предимство;
• Практическият опит на подобна позиция ще се счита за предимство;
• Инициативност, организираност, способност за работа в екип.

Ало, голямата фирма, немската компания - докога хора с професии, и стаж знаещи немски език на ниво В2 и английски В1  ще трябва да вадят заплатите на неграмотните административни кокошки???
Толкова ли не можете една обява на немски и дори на английски да напишете, а ще имате претенции от кандидатите да го знаят. Срамота е!!!!! Смешни сте!

Здравейте! Пиша тук за да подкрепя мнението на Аринел от предишния пост. За съжаление това е самата истина. Тука доста се е писало и за шуробаджанащината и за мамините синчета, но едва ли това ще промени нещо. Единствената ми надежда е, че с встъпването си в длъжност новия управител на фирмата, ще направи някои промени в тази насока...дай боже! За бригадири, началник смяни и т.н., трябва да се назначават хора с ценз, които да знаят какво е работа в екип. Да знаят как да погалят работника с думи. Сега положението е трагично. В цеховете се чува само "абе, убе, че те.." Г-да и Г-жи началници, една блага дума ще свърши много повече работа!

Като човек, обичащ родината си, уважаващ високотехнологичните нации като тази, създала марката festo, от висотата на образованието си и богатата култура, които натрупах в трудни и сложни времена, съм особено очудена и огорчена от ниското качество на "материала" в българското представителство на festo. И така, уважаеми господа германци, как допуснахте толкова неквалифицирани кадри да висят като коледни играчки на фирмата ви в България, като грозни и безполезни украшения. Толкова ли е трудно да се намерят специалисти владеещи немски и английски език, че трябваше да назначавате мамините синчета с българска филология в сектор, изискващ най-малко икономическо, инженерно или поне техническо образование. Ако мислите, че тази корупционна практика няма да бъде забелязана, то много грешите. Тези ваши директори и служители контактуват със специалисти от съответната област и некомпетентността им е направо потресаващо отровна. Освен това грешките, които те допускат рано или късно ще отзвучат във Вашата къща и както може да се досетите, при малко усилие от моя страна, и в Европейската общност. Мисля, че си позволявате да давате много лош пример, назначавайки кадри, които влачат следа от стари наследствени агентурни връзки - имената ще запазя за разследващите. Така вие създавате впечатлението, че в България няма кадри, което е изключително погрешно и обидно, а в същото време обучените хора със своите способности, квалификация, умения, знания и висок интелект остават безработни или се насочват към нискоквалифицирана работа, разпилявайки на вятъра своите умения, а специализираното им образование и многогодишният им опит биват разхищавани благодарение и за сметка на готованковците, радващи се на връзките на мама и научени, че парите могат да им купят и работата и недостигащия им опит, образование, квалификация, заменяйки го с двуседмични специализирани курсове. Надявам се правилно да разберете доброто ми желание да Ви предпазя от големите проблеми, които назряват и да приемете достатъчно сериозно думите ми, при това, с новото си ръководство вие можете да поправите грешките на старото. Но моля Ви, направете нещо. Не оставяйте машината да работи със старите части, които и до сега не са били на мястото си.
Поздрави и успех!
До скоро :)

Стефчо ,ето ти линк   http://www.jobs.bg/f1427946  Дата:03.05.2012
"....Задължителни изисквания:
• Висше техническо образование, механичен инженер
• Много добро владеене на немски език (ниво В2); допълнително владеене на английски език е предимство
За пореден път някой, който не отбира бъкел ни немски ни английски, търси хора, които да му вадят заплатата. Хайде много станаха такива. И то да знае В1 и В2, хората с подобни знания от кога напуснаха страната...