Фесто България ЕООД https://www.google.com/maps/api/staticmap?key=AIzaSyDTo5pSNCbE0DW8tvZj8hGdttXLKd2WO4M&size=255x160&zoom=13¢er=София,бул. Хр. Колумб 7&markers=София,бул. Хр. Колумб 7

Фесто България ЕООД

Много от тези, които вършеха работа намериха ново поле за изява извън Фесто.
Много от тези, които не са вършат нищо, намираха ново поле за изява във Фесто.
Жалко за тези, свестните, които остават, защото те ще са двигателя на успеха, но лаврите ще бъдат за други...

Липса на персонал- претоварени служители.
Претоварени служители- голямо текучество.
Голямо текучество- ниско заплащане
Скоро и в Турция.

Парадоксално е как всички невежи кадри, които е очевидно че няма да бъдат назначени в която и да е друга фирма, стават супер вещи ръководители със завидно самочувствие.
Въпросните се славят със супер незаинтересованост и неспособност относно служебни въпроси и са супер злопаметни за най-малкият намек, че нещо не е наред и че може би трябва да се направи нещо по въпроса. Всеки ръководител лъже този по-нагоре за това което се случва и така чак до ниво чужбина.
Най-големи заплати и най-големи увеличения не взимат хората които се сцепват от работа, а тези които могат да клекнат пред прекият си началник и да направят всичко което поиска, дори това да е поредната фрапантна глупост. Роднинските и приятелските отношения са на почит.
Останаха не повече от 20 човека които знаят какво правят и продължават да се борят срещу безхаберието, като за награда получават много стрес и обвинения, че са се осмелили да вдигнат някой мързел с висока позиция от стола си. Всичко постигнато от тези хора се омаловажава, като всеки началник отгоре приписва тези постижения на себе си , представяйки ги на още по-големия началник.

Ако си съвестен, честен и имаш себеуважение, то си объркал фирмата.
Ако не ти се работи, нямаш никакви качества, но можеш да компенсираш с интриги и мазнене, ако обичаш да гледаш сеир и тотална излагация, която със всеки изминал ден става все по-голяма и това ти доставя удоволствие, добре дошъл във Фесто.

Колко дългогодишни служители трябва да напуснат Фесто, за да разбере висшия мениджмънт, че е не е това начинът?

Фесто се разпадна след Вичо Вичев и Ширлетов.Малко са читавите хора ( старите кучета на фирмата ) . Благодарности на Тонката за бързите и адекватни помощи при нужда! Жоро Ванов и Роко са изключително наблюдателни и работливи момчета…подредени и готови да ти покажат процеса на складовите дейности при желание.Логистиката се крепи на интелигентната дама г-жа Катя Барбути! През нея минаха всички “големи” включително и шефа Жоро Атанасов,който не е наясно как се управлява толкова голямо предприятие! Арно Куюмджиан..бившия шеф на склада,който вечно не разбираше и най-елементарните детайли в логистиката,неотлъчно ходеше по Катя,а тя отговаряше и на въпросите с най-висока трудност бързо и безпроблемно!
Борис Венков и Мария Гаджева са в състояние да те вбесят на работното място без основателна причина! ОЦЕНЯВАЙТЕ ТРУДА НА ВЕРНИТЕ СЛУЖИТЕЛИ !!!

Слагайте заплатата в предложения за работа в jobs . За да не се разкарвате , питайте по телефона ! Заплатите са 850 лв а за инженери 950.

WWW.RABOTAIDOHOD.SIMPLESITE.COM

Първо искам да кажа, че не пиша мнението с лоши чувства или още повече от злоба или за отмъщение. А искам да споделя какъв е моят опит с Фесто България ЕООД.
Провокира ме това, че прочетох предното мнение и една дума ми се наби в главата - шуробаджанащина. Може би думата, която най-много описва този завод с отминала слава.
Икономист съм, след завършване на образованието ми в УНСС постъпих във Фесто на административна позиция. Не съм имала неразбирателство с колегите, даже напротив и всичко изглеждаше нормално, получавах похвали за работата си и за това, че съм навлязла бързо, чувствах се добре. Обаче изпитателният ми срок от 6 месеца изтече и точно на последния ми ден, ми казаха, че няма да ми продължат договора, а причини не дадоха. Дълго време мислих, търсих причината в себе си, дълбоко знаех, че трябва да има такива, че нещо не съм вършила на ниво, за да вземат това решение. Това повлия на самочувствието ми. В последствие се оказа, че всичко това е било, за да поставят техен човек, а аз попаднах там по обява.
Заинатих се, казах, че искам да работя там и това е. 3 месеца седях безработна, чаках да излезе подходяща за мен обява. Това стана, започнах отново, но този път в друг отдел, който не желая да съобщавам. Работата ми потръгна, ръководителя ме хвалеше и ми възлагаше все по-отговорни задължения. Казах си, че този път късметът е на моя страна и всичко ще е наред и познайте - изпитателният срок изтича и на последния ден ми се казва същото като първия път. Този път директно, без заяждане, казах, че го приемам, но ако е възможно да ми посочат причината. То буквално ми скочиха все едно попитах и аз не знам какво и така и не я получих.
След това, вече ми стана напълно ясно за какво става въпрос в завода и че нямам желание никога да давам труда си за тази компания. Винаги съм била много стриктна, изпълнителна и съм поставяла работата на първо място. Можете ли да си представите връзкарство в какви размери е това, за да махнат вече напълно обучен и можещ специалист, с цената на всичко да назначат някой, който си няма понятие от работата, само и само, защото е "техен" човек? То махнаха ръководител в А, такава висока позиция след изпитателния, отново без причина, та мен "удобната" чиновничка ли няма... А за колко още такива случаи в различните отдели разбрах...
Изводите за професионалната компетентност и ниво на персонала, си ги правете сами. За интригите, борбата за по-висока позиция, заплата, всички подли номера във втория отдел, в който бях, злословенето, злепоставянето, нищо колегиално - също.
Отделно милите ръководители са преценили, че заплата от 850лв е изключително висока за София, където за мухлясала панелна боксониера в краен, престъпен, цигански и мизерен квартал като Дружба, ти искат 500лв. Та по тази причина след две години местят Фесто в друг град, идеята за което е да дават още по-ниски заплати. Представете си как ще западне като и бай мангал превземе завода. То сега от процъфтяващо предприятие, за съжаление е пълната нула. Няма никаква сигурност, ако ще и да си най-добрия им служител.
Наистина не пиша това с лошо. А ми е жал, защото имах и свестни колеги, можещи, а това определено не е тяхното място и среда. Това, което стана с мен - почнах в ново предприятие. Ще ви ориентирам със заплатите - 2000 лв ЧИСТО за работник в производството, инженерите от най-ниско ниво, без опит са назначавани на 3000 чисто. Махнете ги тези соц предприятия с отминала слава, а си отворете очите. В последните 5 години в София отвориха много чужди заводи, иновативни, модерни, ценящи хората си и с подобаващо заплащане. И заплащането, което ви споменах не е само в завода, в който работя, а почва да се среща все по-често заради конкуренцията и липсата на подготвени кадри. Бивши Фесто колеги, нищо не опира до този завод, без това ще го местят, точно сега е момента и имате време, да се огледате, да видите как е на другите места и разберете, че Фестооо е мнооого назад по отношение на човешкия фактор, а в магазина се пазарува с пари, а не защото сте страхотни и невероятни като работите във Фесто.
В компанията, в която съм сега, ме покани колега от Фесто. Когато работиш и даваш от себе си на 100%, винаги има кой да го забележи и това е причината да избере да работим заедно, когато е разбрал какво се е случило с мен. Лично аз съм викнала още трима човека също от Фесто, които усещат разликата сега и съжаляват, че са загубили толкова време и нерви там. Моля ви, свестни колеги от Фесто, отворете си очите. Не заслужавате самата експлоатация за стотинки плюс пренебрежително отношение и никаква сигурност.

Едно голямо име от преди, но всъщност пълен провал сега. Започнах наскоро, предупредиха ме преди това да не правя тази грешка и сега дълбоко съжалявам, но е поправимо, само дето си загубих времето и съм разочарована.
Не знам от къде да почна, но не го препоръчвам. Естествено няма как да има само минуси, но определено са повече и такива, че общата оценка е, че не си струва.
Ниски заплати, шуробаджанащина на ниво, некомпетентен персонал, слаба организация, клюки и интриги. За капак на всичко скоро го местят и в провинцията, на 20 км от София и ще западне още повече.

Искам само да добавя към предишното си мнение, че няма никъква конфиденциалност във начина на провеждане на интервю, аз може да не искам да разказвам за себе си пред някъкви хора,които виждам за първи път! Най-малко да казвам къде живея, какво съм работил.Тази жена с неугледен външен вид... Имах чувството че както е станала от леглото така е дошла на работа...тя ли е критерия за подбор няма друго мнение няма втори човек ...това е абсолютно субективно еднолично да вземаш решение гледайки от своята камбанария. Както пожелах в предното си мнение дано си вземе бележка, иначе нищо лично. За мен това беше лицето на компанията, защото само с това лице се срещнах и представете си с какво впечатление съм останал!!!